Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, fluber napisał:

Taki był plan? 

 

Obawiam się, że niestety tak. Nie wszystko poszło oczywiście z panem bo Trump wyborów nie wygrał ale los jakiś tam ludzi na końcu świata raczej był poza planem. 

Podobno Duda wysłał ORP Warszawa by odebrał naszych sojuszników z wybrzeża Afganistanu 🧜‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

W takim razie zaufanie do służb spadnie okrutnie. 

Mignelo mi u Szewko na twitterze. Dla Chińczyków radość z ucieczki USA  jest większa niż strach przed ujgurami, myślę. 

Też gdzieś czytałem że armia rządowa została właściwie bez niczego po wylocie USA, brak kasy, warunków, sprzętu itd. 

W sobotę słuchałem wywiadu z pułkownikiem który długo walczył w Afganistanie i on mówił że armia afgańska to były raczej siły policyjne z niewielką ilością ciężkiego sprzętu którzy na dodatek nie walczyli za dużo ale armia talibska miała sprzętu jeszcze mniej. Tylko przerzucali po cichu swoje siły by zacząć ofensywę od razu we wszystkich prowincjach. Albo CIA jest totalnie ślepe albo miało to gdzieś...inna sprawa że ten pułkownik mówił że armia afgańska miało problem z komunikacją bo dywizja w heracie w ogóle nie komunikowała się z dywizja w Kandaharze bo to były wrogie klany. Niektóre dywizji zostały przekupione.. korupcja to był stan codzienny... Afganistan jest jak Kosowo.. w Kosowie najwieksze gangi narkotykowe kupują broń od państwa. Dostają ochronę wywiadowczą ale nikt z tego powodu nie wjedzie tam . Afganistan będzie wrzodem dla Pakistanu który tak ochoczo im pomagał czy Chin. Dla świata mniej bo talibowie wiedzą że nie ma co wkurzać USA czy Europy więc raczej będą wspierać azjatyckie grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz talibowie ogłosili dwa dni temu że każdy kto chce może wyjechać z Kabulu czy kraju. Nie ma zemsty na współpracownikach zachodu..choć to może się zmienić.

A Chiny nie były wśród okupantów więc dla talibów ok.. a to że nie będą wyrzucać Ujgurow to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Reikai napisał:

Raz, że plan wyjścia z Afganistanu zapoczątkował i przygotował Trump, tak, Biden mógł to teoretycznie zablokować, ale raz że uważam go za mającego mało do gadania, dwa w takich Stanach właśnie CIA i dziesiątki wojskowych doradców i ogólnie caly sztab ludzi decyduje w takich kwestiach, a nie dziadek z demencją. No i samo to, tak jak pisze @ely3 , albo CIA nie przewidziało tego, co się tam stanie mając wywiadowców od 20 lat(mniej niż wątpliwe), albo mają w to wyjebane co się właśnie stało i takie rozwiązanie bez rozlewu krwi jest dla nich wygodne, a sam Biden jedynie ośmieszył się timingiem wypowiedzi i prężeniem muskułów.

No to kto w końcu przygotował? 77 letni dziadek nie decyduje, ale 74 letni dziadek to mastermind tego planu.

🙃🙃🙃🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę więcej info. Chodź słuchy, ze CIA dokładnie taki scenariusz przewidziało, ale administracja Bidena totalnie zlała temat.

Co do Chin @ely3 Chiny potrzebują surowców, które maja Talibowie, Talibowie pieniędzy, które maja Chiny. Gdy w grę będą wchodziły miliardy, to temat ujgurow się zakopie tam gdzie trzeba. 
Z reszta już chodzą słuchy, ze Talibowie będą chcieli stabilizacji, a to znaczy, ze wajcha się przesunie ze strony us, którzy tego nie zapewniają na Chin, którym będzie to na rękę. Skoro Chiny będą miały spokój, to Pakistan tez. Co więcej nie zdziwi mnie zrobienie satelity antyindyjskiego z Afganistanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koelner napisał:

E tam . Ja tam widzę samych uchodźców , którzy widzą szanse aby spi*****ić do lepszego świata . 

Ja tam widzę ludzi.

I to jest straszne co tam się dzieje. Jak muszą się bać skoro porywają się na tak szaleńcze próby wydostania się stamtąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę:  Mułła Abdul Ghandi Baradar został ogłoszony prezydentem, ten co go z więźnia zwolniła administracja Trumpa 3 lata temu, no coż za przypadek...  Mi to wygląda na kontrolowane przekazanie władzy przez Amerykanów, i tak zwany manewr ucieczki do przodu, dogadanie się z Talibami, bo pierwsze: żadnych walk tam nie było, w pare dni zajeli cały kraj, krew się nie leje strumieniami na ulicach za jakieś odwety na Afganćach którzy z Uesej i dotychczasowymi wladzami trzymali/wspolpracowali, po drugie, zostawili tam mase sprzętu którzy napewno Talibowie wykorzystają, to teraz sobie z tylnego fotela Amerykanie na swoje potrzeby rozgrywek na tamtych terenach mogą przypatrywać i w razie W zaogniać jakieś konflikty. Np. napuszczają Arabie Saudyjską na Iran, to z drugiej strony mogą robić to za pomocą Talibów , nawet zostawiając ich samopas, i pyk. rączki umyte wujka Sama, a mokra robota wykonywana rękami Talibów.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Twoim zdaniem to wygląda jak plan? 

 

Amerykanie nie rozumieją, że religie islamska i żydowska wprost mówią, że niewiernych można oszukiwać i to żadne grzech. Tak więc na żadne dotrzymywanie słowa i układów ze strony wyznawców tych dwóch religii nie ma co liczyć. 

Nie wiem więc skąd im się wzieło przekonanie, że jak się dogadali to tak będzie. Już widać, że nie jest. No chyba, że dogadali się na zasadzie - my wyjeżdżamy spokojnie a wy później robicie co chcecie, robimy przy tym trochę zamieszania tak żebyśmy dalej mieli w was "wroga" a wy nas niby pogoniliście. 

1 minutę temu, Koelner napisał:

A byliby w stanie wszystkich wywieźć ? 

Realnie gdyby USA chciała to helikoptery i samoloty zrobiłyby porządek bardzo szybko. Ale to dużo zasobów, dużo krwi  cywilów i dużo gorsza opinia.  Raczej oszczędzają te środki w walce o ważniejsze cele. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Twoim zdaniem to wygląda jak plan? 

 

No  widzę jakiś tam plan mieli Ci ludzie próbujący wdrapać się na tego kolosa, ale Ja bym nie próbował zwlaszcza gdy był już/jeszcze w ruchu, a nie stał sobie spokojnie  na płycie lotniska.

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.