Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98]. BMF vs. mac 1/4


Eld

Kto przechodzi?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto przechodzi?

    • BMF vs. Mac: 4:0
      0
    • BMF vs. Mac: 4:1
    • BMF vs. Mac: 4:2
    • BMF vs. Mac :4:3
    • Mac vs BMF: 4:3
    • Mac vs. BMF: 4:2
    • Mac vs. BMF: 4:1
      0
    • Mac vs. BMF: 4:0
      0


Rekomendowane odpowiedzi

BMF:

 

 

Mój opis:

Tytułem wstępu, mac nie wrzucił opisu, więc ciężko mi napisać gameplan gdy nie wiem, jaką ma rotację/taktykę jego drużyna, btw. – fajny motyw zaskoczenia, ja to zrobiłem, więc (jeśli uraczy nas gameplanem) ma dużo łatwiej, ja musiałem pobawić się trochę w zgadywanie tego, co planuje grać. Mocno nie fair, ale już trudno.

Jakie są moje mocne strony w tej serii?

Mac ma mocny zespół, ale wydaje mi się, że przy bliższym spojrzeniu, dobrze się z nim matchupuję. Po pierwsze, mam lepszy roster obwodowych, którzy robią różnicę w defensywie – po drugie (przypuszczam), że mac zbudował swój roster w celu gry dużych minut smallballu: z graczy mogących grać na pozycjach 4-5 są Kirilenko, O’Neal, Chandler i Porter.

Jeżeli mac planuje jednak granie minut parą O’Neal-Chandler, to bardzo dobrze – O’Neal w obecnej lidze to center, a w wybranych sezonach ma z 15-23ft – 40% i 33% w regularze i 30% i 34% z midrange w PO, nie chce mi się liczyć średniej, ale raczej klarowne jest, że nie zrobi żadnego damage z long J, a Chandler – wiadomo. Średni fit.

Jeżeli mac planuje grać dużo smallballem – to IMHO jeszcze lepiej – O’Neal w prime był ,,szybkim’’ wysokim, który raz na jakiś czas postupował (nie skazuję Giannisa na przepychanie się na low post z jakimś post up ogórem), Chandler to typowy finisher (jak wyżej), a Kirilenko czy Porter to gracze, których swobodnie mogę kryć Battierem czy Tuckerem. Giannis w realu nie gra jako smallball C, bo Bucks inaczej ustawiają defensywne schematy – tutaj akurat Giannis świetnie z Tuckerem pasują do bronienia Curry’ego ze swoją mobilnością, bo inna była rola wysokich naprzeciw Warriors. Wtedy dostaję dodatkowego plusa w ataku, bo z Tuckerem/Battierem mam perfekcyjny (w warunkach mojego teamu) spacing – wtedy albo rim protector broni Giannisa, albo odpuszcza corner 3s, kolejne W dla mnie.

Nie boję się Lillarda na Currym, bo bronienie Stepha to zawsze mocno zespołowa sprawa (vide random Dellavedova dostający dobry kontrakt od Bucks za teamD Cavs; wiadomo, że część minut spędzi na nim Hinrich/Manu/ktoś inny) – Battier docelowo broniłby Cartera, Vince wbrew reputacji slashera, to przede wszystkim jumperkujący gracz (~25% rzutów at rim, ~62%FG, bez szału), więc świetnie się do tego SB nadaje. Oladipo miał nieporównywalnie gorszy drugi sezon do momentu season ending kontuzji (18ppg na 51.9%TS), więc nawet nie wiem jak go liczyć.

W ataku gram (ogólnie) to co w opisie, ale bardziej staram się prowadzić grę przez obwodowych, bo kompletnie nie przekonuje mnie perimeter D maca na pozycjach 1-2 (jest okej, ale tylko VO robi różnicę, a sam Dipo miał jeden sezon gwiazdy, więc raczej przez 50% czasu, bo w 2. roku nawet w D wyglądał znacznie gorzej w statsach, a do tego tutaj chyba jednak gra jako backup).

Napisałbym dużo więcej, ale raz, że umówiliśmy się na krótkie gameplany, a dwa – w sumie ciężko mi napisać coś więcej, nie mam pojęcia jak mac chce wykorzystywać Oladipo, Rose’a, Portera czy Kirlenkę, a nie chce mi się zgadywać. ;]

Rotacja

Lillard – 36 min Hinrich 12 min

Manu – 36 min Hinrich 8min Hayward 4min

Battier 24 min – Hayward 24min

Giannis 36 min Tucker 6min, Battier 6min

Aldridge 26 min Tucker 22 min

Sabonis nie gra w tym matchupie, poza jakimś garbage time, Tucker – gra większe minuty, Hinrich – gra te ~20 minut/mecz. Reszta bez zmian. Tucker wpisany jako C, ale Chandlera/Jermaine'a broniłby (patrz wyżej) Giannis, jak mac jednak planuje katować granie duetem O’Neal-Chandler, to więcej gra LMA, ale nie sądzę – możliwe, że Tucker i Battier (i Hayward) dostaną jeszcze większe minuty w czasie serii, bo mogą być mocno przydatni.

Kto będzie X-Factorem danej serii

Manu. Jest dużo bardziej reliable jako trzecia opcja niż ktokolwiek, kogo w składzie posiada mac: Middleton – fail z Raptors, Oladipo – jeden sezon na poziomie allstara, drugi dużo gorszy (nie mówiąc, że 30-kilka meczów), Rose – pewnie tylko jako scoring punch z ławki (bo do grania obok Curry’ego bardzo średni fit), O’Neal robił mało efektywne 22ppg na 50%TS w regularze i 18ppg na 46%TS w playoffach, Kirilenko i Chandler to super gracze, ale nie scorerzy. Mac ma fajny team, ale brakuje tam jednej więcej poważnej opcji w ataku/gracza mogącego na poważnie karać grę smallballem. A tak jedyny problem to obrona Curry'ego, ale mam świetny team z perspektywy switchowania/help D. 

Czym zaskoczę maca?

Jak wyżej: sporą liczbą minut duetu Tucker-Giannis (chyba, że planuje grać regularne minuty parą O’Neal-Chandler, ale po raz n-ty: to raczej kiepski pomysł), no i większa rola w ataku Manu i Lillarda, mac mnie zaskoczy dużo bardziej, bo jak wyśle opis to pierwszy raz ujrzymy, co tam w ogóle chce grać. ;]

----------------------------

Rany Boskie @mac....ten Twó opis.....

--------------

A c***, dlaczego tylko ja mam się męczyć:

--------------

MAC

 

 

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim, za oddane na mnie głosy w 1rundzie.

Nie jestem zwolennikiem gier tego typu, gdzie o wyniku decydują nie liczby, a głosy/opinie innych użytkowników. Jednakże zdecydowałem się na udział w tym ATF z pewnego powodu.
Otóz Eld oznaczył mnie przypadkiem, jako rzekomy GM mający dołączyć do gry beGM. Nie wiem, z czego wynikała ta opinia, może z tego, że jakiś odsetek grających w beGM to osoby, z którymi mam regularny kontakt (a więc i w jakimś stopniu z tą grą). Tak czy siak, natknąłem się wtedym na dyskusję o możliwym ATF.
Brałem udział w jednym tego typu turnieju i to, że stworzyłem wtedy drużynę, z której nie byłem w pełni zadowolony,spowodowała chęć spróbowania jeszcze raz.
( Natomiast teraz po ponownym spojrzeniu, tamta drużyna podoba mi się trochę bardziej ( ale nie tak jak ta :D ) )

Na początek wstawiam Gameplan:
s5:
Curry - Carter - Middleton - Kirilenko - ONeal 12min
Pozostałe lineupy:
Curry - Oladipo - Middleton - Kirilenko - ONeal 12min
Curry - Oladipo - Carter - Kirilenko - Chandler 12min
Rose - Oladipo - Carter - Middleton - Chandler 12min
Co daje w rozłóżeniu na poszczególnych graczy:
Curry 36
Carter 36
Middleton 36
Kirilenko 36
Oladipo 36
Oneal 24
Chandler 24
Rose 12

Curry zawsze z Kirilenko i zawsze przeciwko Giannisa.
Rose więc zawsze kiedy nie ma Giannisa.
Oneal - Chandler grający po 24minut na pełnej intensywności.

Każdy z tych lineupów wydaje mi się być bardzo dobrze dopasowanym.

Staram się grać trochę to co GSW. Według mnie, w ich grze kluczową rolą było zaczynanie wielu akcji, poprzez robienie chaosu. Służyło do tego stawianie zasłon przez dwóch zawodników z pozycji PF - C( tu Kirilenko Oneal ). Jednak nie na zasadzie jak np SAS2014, gdzie miałem wrażenie, że wszystko jest dokładnie zaplanowane, co ma się stać dalej. U mnie następna decyzja ma być podjęta po tym co się wydarzy następnie ( głównie przez Stepha lub w mniejszym stopniu Kirilenko czyli jak w prawdziwym GSW ).
W systemie ofensywnym GSW, początkowe zasłony miało za zadanie generować wspomniany chaos w ustawieniu defensywnym rywala.
Główny ballhandler Curry rozpoczyna akcję, a pozostała dwójka ( Vince, Middleton, Oladipo nie biega za dużo ale tez zajmuje pozycję w gotowości na rzut, wjazd, cut itp a ewentualnie pełni też często rolę ballhandlera a Curry zaś biega, co pozwala nadal egzekwować początkową zagrywkę) zawodników zaś biega po linii za trzy, często też widząc wolne pole wbiegając do środka i wtedy kończąć łatwiejszym rzutem. Moi zawodnicy sprawdziliby się imo w tym systemmie równie znakomicie.
Widze tu tez pewną przewagę Vincea nad Klayem:
Klay często po takim chaosie gdy dostawał piłkę na trójkę i spóźniony obrońca leciał na pałę by zakontestować, Klay robił kozioł po czym kierował się na midrange i odpalał jumpera.
Vince w tego typu akcji będzie mógł wejść po kosz, w czym jest imo lepszy od Klaya.
Jednym z częstszych wariantów tej akcji, Curry następnie stara się oddać piłkę do Kirilenko, który po postawieniu pierwszej zasłony wybiega na linię za trzy i tam wykorzystuje podobnie do Draymonda swoją uniwersalność. Objawia się on tym, że podaje dalej do wolnego partnera na linii za trzy czy tez uznaje, ze moze sam zakonczyc akcje rzutem czy wjazdem.
Sporo od tego gdzie ma powędrować piłka ma zależeć od reakcji obrony.
Jesli np Jermaine ląduje blisko kosza z obrońcami: Kirk, Lilard - to na pewno może grac 1na1 i kończyć wedle uznania ( za wyjatkiem mid range jumperka )( a reszta ma za zadanie mu tę piłkę priorytetowo w takiej sytuacji dograć ). Dodatkowo ma też na to przyzwolenie, jeśli znajduje się dość blisko kosza i może wykorzystać swój size przeciwko Manu, Batierze czy Haywardzie.
Tyson ma tylko konczyc loby ( w ktorych to dogrywaniu dobry jest Curry )lub odegrania po pick and roll. Oneal rowniez ma takowe zagrywki.
Pick and roll też właśnie oczywiście jedno z kluczowych opcji ofensywnych.
Gram prosty pick and roll z Tysonem lub Onealem, a w roli ball handlerow Curry, Dipo, czy Rose.
Spodziewam się, że w tego typu akcjach, odbrona może odpuszczać Kirilenkę, więc ten ma za zadania albo cutować pod kosz na wolne pole, albo stać na linii za 3, gdzie tez może zdycodować, czy rzucić będąc wide open, czy może rozrzucić do lepiej ustawionego kolegi czy podać pod kosz nad jakić cut.
Oczywiście kluczowym elementem mojej ofensywy z Currym na boisku jest sam Stephen i to on decyduje w największym stopniu o tym co ma być granę.
Jesli ma 1na1 Lilarda i czuję się na siłach by sobie nim wytrzeć parkiecik jak wieloma innymi wielkimi graczami ( np słynna akcja z dużo lepszym defensorem cp3 ) to ma na to przyzwolenie i też stanowi kolejną opcję, by obronie trudniej było się ustawić na moją główną akcję.
Kiedy Curry siada, zastępuje go DRose i gram ustawieniem ( łącznie w meczu 12min):
Derrick Rose - Victor Oladipo - Carter - Middleton - Chandler.
Myślałem, czy zamiast Oladipo nie grąc Vincem na SG i Porterem na SF. Gdyby był regular próbował bym wielu kombinacji, na jeden mecze zdecydowałem się na to ustawienie, a uargumentuje to wypowiedziami BC i BMF:
BC:"Oladipo może mieć słabszy dzień, ale obrona musi go respektować 24/7, bo ZAWSZE ma potencjał na drive/kick/rzut/cokolwiek"
BMF: "Lepiej mieć Oladipo niż Covingtona, bo rzuca na podobnym poziomie i broni na podobnym poziomie - ale do tego zaatakuje closeuty, coś wykreuje, pogra jako ballhandler i jak będzie hot, to będzie miał nawet na tym poziomie mocny impakt, a w jakichś rezerwowych unitach można mu dać grać z piłką"
Tu moja ofensywa jest dośc prosta. Gram tym składem kiedy nie ma na boisku Giannisa. To powoduje dużo gorszy help defense ze strony ekipy BMF. Na pozycji C spodziewam się LMA ( ale czy będzie to Sabonis ), to gram często zagrywkę, która w NBA ma chyba nazwę 'Gortat Screen'.
używam jej eż  sporadycznie głównym składem jak zamiast Rose jest Curry ( w roli ballhandlera do tego także na jakieś akcję zezwalam Oladipo ).

Gra ją Boston od dość dawna ( z Theisem ale też i Śpiącym Lordem w roli C), ale przykuła ona moją uwagę w ostatnim meczu LAL - BUX. Otóż wysoki ( w LAL byli to Javale lub Dwight, u mnie Tyson lub ONeal ) po postawieniu ballhandlerowi ( Rose lub Curry lub też Dipo) zasłony, biegnie w pomalowane, udając zajęcie pozycji po zbiórkę ofensywną. W rzeczywistości główny motyw to blokada wysokiego obrońcy do bloku. Działa to imo dobrze na graczy typu LMA i Sabonis, który nie są wystarczająco mobilni by w porę zareagować. Jeśli zamiast nich będzie Tucker, to nie gram tego, ale za to mam imo dużo łatwiejszą opcję na kończenie pod obręczą, bo akurat shot blocking to nie jest Jego mocna strona.

W ustawieniach poniżej, często rolę głównego ballhandlera przejmuje Dipo, a Curry zaś biega po zasłonach, w czym jest świetna tak samo jak w grze z piłką ( ofensywny GOAT ).
Curry - Oladipo - Middleton - Kirilenko - ONeal 12min
Curry - Oladipo - Carter - Kirilenko - Chandler 12min

Gameplan defensywny na Giannis?
https://www.youtube.com/watch?v=UssZX7XXIqo
Czyli generalnie  'Form a FUCKING WALL'

Czyli staram się kreować w pomalowanym ścianę z graczy, co zabiera największą przewagę Giannisa.
Kiedy przebywa Giannis, na parkiecie mam także AK, a więc combo obrońców jak AK/Jermain Oneal i AK/Tyson Chandler - czyli bdb.
Wsparci do tego kolejnymi bdb defensorami jak Oladipo czy Middleton pozwala mi stworzuć bardzo dobrą defensywę.
Moi strzelcy są dość mocno uniwersalni w rzutach za trzy, natomiast Tucker i Batier to chyba specjaliści z rogu. Co za tym idzie, wydaje mi sie, że mogę dodać do gameplanów, że przy ewentualnym help defensie na Giannisie uczulić, że może odegrać jednak w dość wąski obszar do rogu. Uczulam również JO i Tysona, by byli świadomi ewentualnego cuta Batiera czy Tuckera, ale żeby skupili się już wtedy na obronie obręczy kosztem ewentualnego odegrania( kreowania ) dalej jednego z nich.
Giannis gra w Bux z BLopezem, który często stoi na 8metrze nawet od kosza. Tu kogoś takiego nie ma.
Jest LMA, który może odpalić mid range jumpera. No ale to nadal jakieś 2-3metry różnicy bliżej kosza. Mocno ułatwi mi to zacieśnianie pomalowanego.
Jak LMA stoi blisko kosza, to JO ( imo świetny obrońca na LMA ala czarny atletyczny Tiago Splitter na sterydach  🐵 czy Tyson mają za zadania stac w miarę blisko LMA, ale że to blisko kosza to nadal grać help defense przy wjazdach Giannisa.
Kiedy zaś LMA odchodzi na midrange to dla mnie to bajka i jumperek Jego z tego miejsca kosztem innych akcji biorę w ciemno.
Pozostałe założenia defensywne są oparte na switchach.
Mam do tego świetnych graczy gdyż wybrani przeze mnie gracze w swoich czasach tez grali na kilku pozycjach ( za BR 😞
Vince SG/SF
Kirilenko SF/PF
Khris SG/SF/PF
Oneal PF/C
Pozostali zawodnicy również wydają się z tym nie mieć problemów. Taki Dipo np 6% minut grął na SF :o
Jedynie może to dotyczyć mojego największego defensywnego kołka Derricka, stąd opiszę ustawienie def z nim bardziej szczegółowo poniżej.
Curry ( Rose ) kryje Lilarda ( Hinricha ).
Na Manu lub Lilarda( w dalszej kolejnosci jak są obaj  ) wysyłam Oladipo ( a dalszej kolejności Carter ), który wydaje mi się świetny do tej roli.
Haywarda może kryć Khris, Vince.
Rose gram kiedy nie ma Giannisa. Jeśli zaś są Battier lub Tucker stojący w rogu, wysyłam do nich Rosa z założeniem, że ma stać blisko nich i skupić się na utrudnieniu rzutu. Jesli akcja BMFa ma się oprzeć w głównej mierze na akcji z kozłem battiera czy tuckera, to podobnie jak w przypadku midrange jumperka LMA biorę to za sukces. Dodatkowo, nie kojarze switchów w NBA z udziałem graczy stojących w rogu, więc mam pewnośc, że Rosa nie przejmie jakiś uskilowany ofensywnie gracz jak Lilard, Manu czy Hayward.
Powinienem zaplanować co gram też na wypadek, jak zostaje z Rosem pozostała 6 graczy.
Jeśli mają grać np razem LMA i Sabonis, to takie ustawienia biorę w ciemno, bo moja ofensywa będzie dużo lepsza od Jego, a wdefensywie nie będe miec problemow by grac help defens pozostalymi na tego kogo przejmie Rose.
Zatem zostaje 5 grajków z ewentualnego skladu: lilard - hinrich - manu - hayward - LMA/Sabonis
Przede wszystkim wątpie by używał tego lineupu, gdyż jest przeciętny mimo wszystko, ale jeśtli to wtedy Rose na Hinrichu i:
Jeśli zdarzy się np BMF planuje zagrać switcha z zasłoną na Hinrich/Rose, no to uczulam resztę ekipy na granie help defense na Manu/Rosie.
Ten lineup tez po drugiej stronie to byłby jednak dla Derricka dzień dziecka i easy buckets all day long ( jak i pozostałych Vinca, Dipo czy Khrisa Midletona ).

Uczulam ekipę na atakowanie zbiorki ofensywnej przez Giannisa i zeby jeden z moich big manow staral sie go zastawiac, a pozostali zbierani. Po takiej akcji moge wykorzystac niemozliwosc powrotu Giannisa do ofensywy i grac szybka kontre.

W ataku spodziewam się tez trapu na Currym i w tego akcjach przydaje się ogromny size i pewne ręce do lapania pilki Kirilenko, gdyż to do niego po takim czymś ma byc kierowana akcja ( lub innego gracza jesli bedzie oczywiscie do tego w duzo lepszej sytuacji ).
I Wtedy czterech graczy jak
Carter - Middleton - Kirilenko - ONeal
Oladipo - Middleton - Kirilenko - ONeal
Oladipo - Carter - Kirilenko - Chandler
grają 4na3. Wydaje mi się to przy tego typu personelu ogromny handicup i zaznaczam moim graczom by także nie bali się atakowac deski, gdyż to często problem defensywy w tego typu akcjach.
( polecam spotkanie z tego sezonu do tego Raps - Hou ( trapping ofc na Haardenie ) ).

Kirilenko gra u mnie daleko od kosza w ataku, co pozwala mu być w defensywie bardzo szybko na wypadek konty. Kontry to element, w któym wydaje mi się że mam przewagę nad BMFie, gdyż moich gracze powodują dużo mniej strat niż Jego ( główni ballhandlerzy ).
Z moich graczy do konty daję Kirilenko i Vince lub Dipo Kirilenko. Oczywiscie, jesli np Oneal bedzie do tego w lepszej pozycji niz AK tez moze leciec na latwe punkciki :o

Ze wszystkich graczy z zabawy, uważam że trzech userów w największym stopniu zwracały uwagę na fit pod obecne czasy.
Ja ( GSW style ), Karpik ( Hou style ) , czy właśnie moj rywal BMF ( Bux  stlye).
Dlatego też trudno mi znajdować jakieś słabości w grze BMFa, gdyż podoba mi się Jego skład.
Jeśli musiałbym się do czegoś przyczepić na siłę, to oprócz tego co zawarłem powyżej w Gameplanie, Lillard w teoria wydaje się być super graczem bez piłki. Jednak zazwyczaj tylko 50% Jego trójek jest asystowana, a w tym sezonie, w ktorym to nabija kosmiczne staty, 75% Jego trójek jest bez asyst.
Dodatkowo mimo, że Manu to świetny gracz, to jednak często zdarza mu się włączyć tryb turnobili i np bezsensownie faulować Dirka na 2+1, co było kluczową akcją w braku awansu SAS w 2006 do finałów ( który imo zakończyłby się gładkim sweepem na Miami Cheat ).
To na siłe szukanie złych stron u rywala. Ewentualnie opinia samego BMF o Sabonisie:
http://e-nba.pl/topic/7136-alltime-fantasy-last-30-dyskusja/?do=findComment&comment=774116
"Ja wziąłem sobie Sabonisa w poprzednim fantasy, bo to fajny pod publikę - każdy lubi Arvydasa Sabonisa. Potem sobie to zacząłem analizować i okazało się, że Sabonis jest przydatny jedynie w kilku matchupach, a w większości w sumie najlepiej jest go schować. A potem lorak zwrócił uwagę, że wcale nie było tak, że to indywidualna obrona Sabonisa powstrzymała Shaqa - i faktycznie, bronił go okej, ale nie był jakimś Shaq-stoperem, jak młodszy Shaq w '98 spotkał się z młodszym Sabonisem w playoffach, to go zniszczył, po prostu Blazers byli overall słabszym defensywnie teamem.
I Sabonis wprawdzie okazuje się dalej fajnym graczem, ale zdecydowanie nie jest tak sexy i trochę żałowałem, że zmarnowałem spot w rosterze (a brałem go w siódmej rundzie) na Sabonisa. Zwłaszcza, że do duetu Curry-Allen, aż prosi się o kombinację: bardzo mobilny C w D - świetny finisher: Sabonis finisherem był takim sobie, a ,,mobilny'' nawet w tym '96 nie był."

Przyczepić się mogę jeszcze do czegoś innego. Każdy chyba wie, że w NBA jest beef pomiędzy Giannisem, a Hardenem.
Jak ktoś nie kojarzy to podaję opis:
https://clutchpoints.com/the-timeline-of-the-giannis-antetokounmpo-james-harden-beef/

Jak Giannis mógłby zareagować na opinie swojego manago/coacha:
BMF: http://e-nba.pl/topic/7102-begm-co-atf-post-98-power-rankingi-dyskusja/
'Siebie nie wstawię - z perspektywy zabawy, żałuję wzięcia Giannisa, a nie Hardena, bo to pewnie najtrudniejszy do obudowania zawodników w pierwszej rundzie - właściwie każdy kolejny wybór był motywowany słabościami, jakie posiada Giannis, co mocno ograniczało pole manewru na każdej kolejnej pozycji.'

Z uwagi na to, że Jego ekipa ma mało słabości to porusze inną kwestię.
Otóze na początku kwietnia BMF wstawił power ranking dla tego ATF:
http://e-nba.pl/topic/7102-begm-co-atf-post-98-power-rankingi-dyskusja/
Wynika z niego kolejność:
1. RonnieArtestics
2. Regis
3. karpik
4. mac
5. MarcusCamby
6. Ignazz
7. Sylvinho
8. LBS
9. kucio
10. tangiers OK
11. january
12. cvbe OK
13. Eld
14. Julekstep
15. Polishllama
Następnie apeluje do reszty by w głosowania, nie karali za brak opisu:
http://e-nba.pl/topic/7094-begm-co-atf-post-98-temat-organizacyjny/?do=findComment&comment=772910

Natomiast jak głosował BMF w grupach:
http://e-nba.pl/topic/7094-begm-co-atf-post-98-temat-organizacyjny/?do=findComment&comment=775675
14JulekStep ponad 4maciem i 7 Sylvinho ( wstawiony opis kontra nie wstawiony ).
15 Polishllama przed 6Ignazem( brak opisu ) i 13Eldem (tu co ciekawe głos poszedł po tym, gdy w równoległym ATF wział Embiida, którego tez ma lama... )
10tangier i 12cvbe przez 9kuciem i 5MarcusCambym

Dla mnie to jakiś WTF. W przeciągu miesiące diametralne różne oceny.. Jeszcze wzmianka do innych o coś, czego sam nie zastosował ( coś jak Di Caprio nawiązujący do oszczędzania zasobów itp z twittera na laptopa że swojego prywatnego samolotu, którego używa codziennie.. )
Więc może, jak teraz BMF też w tonie jedynie słusznego poglądu będzie twierdzić coś negatywnego na temat mojej ekipy, prosze mieć na uwadzę, że to zdanie może być po miesiącu zupełnie różne.
Dodatkowo, kojarze też usera BC, który odwrót najpierw zjechał moją ekipą, po czym ją polubił i chwalił. Może ma to związek z odświeżeniem kosza do drugiego ATF i zobaczenie w mojej ekipie tego co tu opisałem?
Nie wiem, jednak biorąc pod uwage, że to być może dwaj najwięksi znawcy, autorytety tego forum, postaram się o pewną refleksję ba temat czegoś co w tego typu zabawach mi się najbardziej nie podoba.
Skoro nawet oni, mogą się mylić co do oceny, to może warto się zastanowić na czymś. {rzed pisaniem jednoznacznych postów mających na celu całkowite zjechanie jakiegoś gracze, zespołu, usera itp, warto pomyśleć, że się możesz mylić Ty w tym momencie.
Wydaje mi się, że poziom w obu ATFach jest bardzo dobry, i wyśmiewanie, obrażanie itp czyiś wyborów to oznaka wyjątkowego braku szacunku dla wybierających. Prawie każdy uczestnik ma na koncie sporo spędzonego czasu przy NBA, na forum itp, i raczej swoją nie gorszą wizję graczy, dyscypliny itp
Jeśli kogoś też dziwi, jak np ktoś może woleć drużynę A niż drużynę B, to pozwolę sobie zacytować post usera Flubera na podobny temat, ale też dotyczący personalnych preferencji:
http://e-nba.pl/topic/7085-polityka-w-polsce-i-na-świecie/?do=findComment&comment=775164
'mysle ze jak ktos woli mr robot niz klan to uwaza ze lepszy gust ma ten co oglada mr robot. a jak ktos woli klan to uwaza ze lepszy gust ma ten co lubi klan. ci co sluchaja jazzu uwazaja ze dobry gust maja sluchacze jazzu. itd. '
W przypadku tej gry, to że ktoś woli drużynę A niż B, może wynikać z prostych rzeczy, jak np ceni bardziej graczy z drużyny A niż B, czy uważa ich za lepiej dopasowanych.

Zatem przechodzę teraz do opisu drużyny, którą wybrałem i z której jestem bardzo zadowolony.
Myślę, że pozwoli to pokazać, że pasują Ci gracze do opisanego gameplanu.

Żródła statystyk:
basketball-reference

W przypadku RAPM:
Dla lat 2001 - 2006, 2012-2013 NPI ze strony:
https://sites.google.com/site/rapmstats/
Dla lat 2007 - 2011 RPI ze strony:
https://sites.google.com/site/rapmstats/
Dla lat późniejszych:
https://basketball-analytics.gitlab.io/rapm-data/season/
Dla Vince z 2000 podałem źródło przy nim.

Pick nr 1#4 ( W ATF30~4.9 😞
Stephen Curry - ( 2014/15 - 2015/16 ).
Wybierając z 4 pickiem, rozważałem go lub Kawhiego. Mimo, że wolę tego drugiego, wybrałem Stepha z kilku powodów:
1. Cenię RS nie aż tak dużo mniej niż PO, a tam Curry w tych sezonach jest GOATem.
2. Mimo, iż Kawhi wydaje się być odpowiedniejszy do tej zabawy, to jednak innych graczy z pozycji PG cenię mniej niż większość, więc spodziewałem się, że będę w późniejszych rundach miał problem z tą pozycją (mam podobne podejście podejście w fantasy, gdzie często przez to tankuje asysty w roto9).
W kwesti fitu, jeden i drugi pasują raczej wszędzie.

Dla mnie zdecydowanie najbardziej uskillowany gracz ever (rzut + ballhandling), do tego mający na swym koncie najlepszy RS ever.
Ma specyficzną ( inną niż uznawaną za jedynie słuszną ) technikę rzutu, za co też ma u mnie ogromny plus ( bo nie znosze pseudo standardów na podstawie czyjegoś widzimisię ).

Raczej każdy ma na temat Jego osoby na tym forum wyrobione zdanie, więc wrzucam Jego staty z wybranych sezonów:

$ON_OFF_2015
            WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Stephen Curry 116.6  99.8 16.7 2015
2:           BEZ 102.2 103.6 -1.4 2015
3:           DIF  14.4   3.8 18.1 2015

$ON_OFF_2016
            WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Stephen Curry 119.0 101.1 18.0 2016
2:           BEZ 105.4 110.0 -4.6 2016
3:           DIF  13.6   8.9 22.6 2016

$BILANS_2015
            WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:           GSW  67  15 0.82 2015
2: Stephen Curry  67  13 0.84 2015
3:           BEZ   0   2 0.00 2015

$BILANS_2016
            WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:           GSW  73   9 0.89 2016
2: Stephen Curry  71   8 0.90 2016
3:           BEZ   2   1 0.67 2016

Widać chyba dość wyraźnie kolosalny gravity na całą drużynę Currego.


RAPM, nie wiem jednak czy zawiera jakiś box - score, ale chyba nie.
Steph Curry: Regular Season RAPM według Steve Ilardi ( czyli legit kolo chyba :o ) (daje pozostałe sezony z tweeta :o, bo w nich Curry też wypada super :o )
2017-18: +5.6 (#1 in NBA)
2016-17: +6.7 (#1 in NBA)
2015-16: +6.2 (#2 in NBA)
2014-15: +5.1 (#3 in NBA) ( tu co ciekawe pierwszy jest Middleton :D )
source:
https://twitter.com/dr_ilardi/status/985169785372766210?lang=en
https://basketball-analytics.gitlab.io/rapm-data/season/2014-15/regular-season/

2015: O:4.205    D:0.8641    TOT=5.0691 ( 3 MIEJSCE )
2016: O:4.2916            D:1.8116    TOT=6.1032 ( 2 MIEJSCE )

$PER_GAME
    Season Age  Tm  Lg Pos  G GS   MP   FG  FGA   FG%  3P  3PA   3P%  2P 2PA   2P%  eFG%  FT FTA   FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV  PF  PTS     YEAR
1: 2014-15  26 GSW NBA  PG 80 80 32.7  8.2 16.8 0.487 3.6  8.1 0.443 4.6 8.7 0.528 0.594 3.9 4.2 0.914 0.7 3.6 4.3 7.7 2.0 0.2 3.1 2.0 23.8 REG_2015
2: 2014-15  26 GSW NBA  PG 21 21 39.3  9.5 20.9 0.456 4.7 11.0 0.422 4.9 9.9 0.493 0.567 4.6 5.5 0.835 1.0 4.0 5.0 6.4 1.9 0.1 3.9 2.2 28.3  PO_2015
3: 2015-16  27 GSW NBA  PG 79 79 34.2 10.2 20.2 0.504 5.1 11.2 0.454 5.1 9.0 0.566 0.630 4.6 5.1 0.908 0.9 4.6 5.4 6.7 2.1 0.2 3.3 2.0 30.1 REG_2016
4: 2015-16  27 GSW NBA  PG 18 17 34.1  8.2 18.8 0.438 4.4 11.0 0.404 3.8 7.8 0.486 0.556 4.2 4.6 0.916 0.8 4.7 5.5 5.2 1.4 0.3 4.2 2.2 25.1  PO_2016

$ADV
    Season Age  Tm  Lg Pos  G   MP  PER   TS%  3PAr   FTr ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% V1  OWS DWS   WS WS/48 V2 OBPM DBPM  BPM VORP     YEAR
1: 2014-15  26 GSW NBA  PG 80 2613 28.0 0.638 0.482 0.251  2.4 11.4  7.0 38.6  3.0  0.5 14.3 28.9 NA 11.5 4.1 15.7 0.288 NA  8.2  1.7  9.9  7.9 REG_2015
2: 2014-15  26 GSW NBA  PG 21  826 24.5 0.607 0.528 0.262  2.7 11.1  6.9 29.9  2.4  0.3 14.3 31.0 NA  2.7 1.2  3.9 0.228 NA  7.7  1.1  8.8  2.2  PO_2015
3: 2015-16  27 GSW NBA  PG 79 2700 31.5 0.669 0.554 0.250  2.9 13.6  8.6 33.7  3.0  0.4 12.9 32.6 NA 13.8 4.1 17.9 0.318 NA 10.3  1.6 11.9  9.5 REG_2016
4: 2015-16  27 GSW NBA  PG 18  614 22.3 0.603 0.586 0.246  2.5 14.8  8.7 26.8  2.1  0.7 16.7 32.1 NA  1.3 0.7  1.9 0.152 NA  6.6  0.4  7.0  1.4  PO_2016


Nagrody:
Za wybray okres dwa razy MVP ( w tym raz jako jedyny w historii jednogłośnie )
Mistrz NBA i finalista przegranego finału 3-4.
Najlepszy bilans RS ever 73-9.


Pick nr 2#29 ( W ATF30~26.6 😞
Vince Carter - ( 1999/00 - 2000/01 ).

Z moim drugim pickiem wybierałem pomiędzy Vincem i Klayem.
Zdecydowałem się na Vince z dwóch powodów:
 1. Wybrałem go w poprzednim ATF, dzięki czemu zaznajomiłem się dość dokładnie jaki miał niesamowity, acz krótki peak.
 2. Przez rok miałem przyjemność przebywać wśród kibiców Raptors na realgm, gdzie też ma imo słusznie opinię bardzo dobrego peaku i większoość go lubi, mimo że zrobił tam podobną akcję co Kawhi w SAS.

Z perspektywy czasu, powinienem wybrać Klaya ze względu na opinię o nim, gdyż każdy go lubi ( w tym ja ). W ogóle czytająć momentami niektóre opinie, mam wrażenie że dla nich Curry i KD mieli szczęście że grali z Klayem i Drayem, którzy to stanowili podstawę GSW ( ja mam jednak zdanie, że to Klay i Dray mieli szczęście grać z Currym, czy później KD ). Chociaż szczerze uważam, że Vince był dużo lepszym graczem w wybranym przeze mnie okresie, niż Klay kiedykolwiek.

Staty Vincea:

$ON_OFF_2000
           WHAT   OFF   DEF   DIF YEAR
1: Vince Carter 107.3 103.3   4.0 2000
2:          BEZ  90.7 104.2 -13.6 2000
3:          DIF  16.6   0.9  17.6 2000

$ON_OFF_2001
           WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Vince Carter 107.8 102.3  5.5 2001
2:          BEZ  99.9 106.1 -6.1 2001
3:          DIF   7.9   3.8 11.6 2001

Zobu lat widać mocno pozytywny wpływ Vinca na drużynę. Polepszał zarówno ofensywę( w dość znacznym stopniu ) jak i defensywę.

$BILANS_2000
           WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:          TOR  45  37 0.55 2000
2: Vince Carter  45  37 0.55 2000
3:          BEZ   0   0  NaN 2000

$BILANS_2001
           WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:          TOR  47  35 0.57 2001
2: Vince Carter  45  30 0.60 2001
3:          BEZ   2   5 0.29 2001

W roku 2001, drużyna bez niego zanotowała bardzo słabe 2 zwycięstwa na 7 meczy, co potwierdza bardzo słaby support w tym okresie:
Poza Vincem, główne minuty grali:
Charles Oakley;37
Antonio Davis;32
Alvin Williams;26
Morris Peterson;23
Mark Jackson;35
Keon Clark;25
Dell Curry;36

Tu ciekawostka, że grał z Dellem Currym, a u mnie będzie grać z synem.
Tak czy siak, żaden z graczy nie został wybrany w naszym ATF.

On tę drużynę poprowadził do 2rundy PO, w której przegrał po wyrównanym boju z poźniejszymi finalistami 76ers ( nie trafiając możliwego game winnera ala Kawhi, część osób może kojarzyć, gdyż historia była przypominana przy okazji poprzednich PO, gdzie Kawhi taki rzut trafił ).

Podczas tej serii zanotował mecz z 50pktami z trafionymi 9trójkami, co na tamten czas stanowiło rekord PO.

Ogólnie, wziąłem też Vince, gdyż mam wrażenie, że jest jednym z niewielu graczy z tamtego okresu, którego gra by zdecydowanie bardziej pasowała do obecnych czasów. Nie dziwota, że też się utrzymał w lidze całe 21sezonów( dokładnie taki okres jaki wynosił w naszym ATF - jako jedyny grajek :o ).

Świetny w grze bez piłki, urywający się po zasłonach i trafiający trójki lub wbijający w pomalowane, grający bardzo mądrze, o czym świadczy bardzo niski poziom strat ( także w stosunku do asyst ).

RAPM:
2000:
https://ascreamingcomesacrossthecourt.blogspot.com/2014/03/2000-rapm-non-prior-and-prior-informed.html
7. miejsce ( polecam zobaczyć pozostałe miejsca ) non-prior informed.
Przy okazji jak ktoś czyta z drugiego ATF, polecam zapoznać się jaki szczęśliwie statystycznie sezon miał Rodney Rodgers - SF-PF rzucający 1.8 trójek per36min na 44% :D :)
2001: ( https://sites.google.com/site/rapmstats/2001-npi-rapm )
17 - miejsce

2000: O:4.87    D:-0.37    TOT=4.50 ( 7 MIEJSCE )
2001: O:2.8            D:0.5    TOT=3.2 ( 17 MIEJSCE )

Mocno niedoceniane dwa sezony w Jego wykonaniu, po którym niestety doznał kontuzji, która niestety miała jedak istotny wpływ na Jego późniajszą grę ( mimo świetnej all around kariery ).


$PER_GAME
    Season Age  Tm  Lg Pos  G GS   MP   FG  FGA   FG%  3P 3PA   3P%  2P  2PA   2P%  eFG%  FT  FTA   FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV  PF  PTS     YEAR
1: 1999-00  23 TOR NBA  SF 82 82 38.1  9.6 20.7 0.465 1.2 2.9 0.403 8.5 17.8 0.475 0.493 5.3  6.7 0.791 1.8 4.0 5.8 3.9 1.3 1.1 2.2 3.2 25.7 REG_2000
2: 1999-00  23 TOR NBA  SF  3  3 39.7  5.0 16.7 0.300 0.3 3.3 0.100 4.7 13.3 0.350 0.310 9.0 10.3 0.871 3.0 3.0 6.0 6.3 1.0 1.3 2.7 4.0 19.3  PO_2000
3: 2000-01  24 TOR NBA  SF 75 75 39.7 10.2 22.1 0.460 2.2 5.3 0.408 8.0 16.8 0.477 0.509 5.1  6.7 0.765 2.3 3.2 5.5 3.9 1.5 1.1 2.2 2.7 27.6 REG_2001
4: 2000-01  24 TOR NBA  SF 12 12 44.9 10.2 23.3 0.436 2.1 5.1 0.410 8.1 18.3 0.443 0.480 4.8  6.2 0.784 3.1 3.4 6.5 4.7 1.7 1.7 2.3 3.8 27.3  PO_2001

$ADV
    Season Age  Tm  Lg Pos  G   MP  PER   TS%  3PAr   FTr ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% V1  OWS DWS   WS WS/48 V2 OBPM DBPM BPM VORP     YEAR
1: 1999-00  23 TOR NBA  SF 82 3126 23.4 0.543 0.139 0.325  5.2 12.1  8.5 20.5  1.8  2.1  8.4 30.0 NA  9.1 2.7 11.8 0.182 NA  5.6 -0.1 5.5  5.9 REG_2000
2: 1999-00  23 TOR NBA  SF  3  119 18.2 0.456 0.200 0.620  8.6  9.7  9.1 35.5  1.4  2.9 11.2 28.3 NA  0.2 0.1  0.3 0.123 NA  4.7 -0.3 4.4  0.2  PO_2000
3: 2000-01  24 TOR NBA  SF 75 2979 25.0 0.551 0.240 0.303  6.5  9.3  7.9 19.2  2.0  1.9  8.2 30.7 NA 10.3 2.6 12.9 0.208 NA  7.6  0.1 7.6  7.2 REG_2001
4: 2000-01  24 TOR NBA  SF 12  539 23.0 0.523 0.218 0.264  8.1  9.7  8.9 20.5  2.0  2.8  8.0 29.6 NA  1.5 0.5  2.0 0.178 NA  6.8  0.2 7.0  1.2  PO_2001

Nagrody:
Second Team: 2001
Third Team: 2000
Olympic gold medal: 2000 ;)

Ciekawostka, mój rywal BMF by go brał z 3pickiem jakby był dostępny,
http://e-nba.pl/topic/7095-begm-co-atf-post-98-draft-komentarze/?do=findComment&comment=758780


Pick nr 3#45 ( ATF30~53.2  )
Андрей Геннадьевич Кириленко - ( 2004/05 - 2005/06 ).
To mój pierwszy pick, przy którym nie miałem ani przez chwilę żadnego innego kandydata. Zupełnie szczerze myślałem by wziąć go wcześniej, ale dobrze przygamblowałem ( Vince by się nie ostał ).
Czemu mi tak na nim zależało? Otóż imo to jeden z najbardziej uniwersalnych graczy i jak go określił użytkownik Biała-Czekolada ( jedna z legend tego forum 😞
"Wyobrażam sobie AK47 w roli Draymonda i uważam, że to chyba najbardziej podobny do niego zawodnik w ostatnich 30 latach. Naturalny playmaking, eliteD, jakiś-tam-rzut-za-3"
http://e-nba.pl/topic/7106-begm-co-atf-post-98-grupa-b-opisy/?do=findComment&comment=773543


Plus coś co sam napisałem w topicu ATF30:
dużo lepiej by było mieć dane z predraft measurement, niestety jest tylko opis słowny kogoś z draftexpress:

Possesses good size for either forward spot, but it is his huge wingspan that allows him to effectively player both. Doesnt carry a lot of weight, but is wiry-strong. Shows great footspeed and leaping ability for a player his size. Very fluid. Brings a lot to the table on the offensive end, but is more of a complementary player than a feature player offensively. Ones of the games most productive defensive players. -
Source:  http://www.draftexpress.com/profile/Andrei-Kirilenko-3171/

Wydaje mi się, że opis całkiem pasuje, a nawet pięknie widać te opisane elementy na powyższym filmiku.

Miał niesamowite warunki, wedle znalezionych danych 6-9 wzrostu i 7-4 wingspan ( w obu elementach lepiej niż Dray, nie to żeby to miało jakieś duże znaczenie ).

Staty:

$ON_OFF_2005
               WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Andrei Kirilenko 106.9 103.6  3.3 2005
2:              BEZ 102.4 111.9 -9.5 2005
3:              DIF   4.5   8.3 12.8 2005

$ON_OFF_2006
               WHAT   OFF   DEF   DIF YEAR
1: Andrei Kirilenko 106.6 105.5   1.0 2006
2:              BEZ  98.1 109.3 -11.2 2006
3:              DIF   8.5   3.8  12.2 2006

$BILANS_2005
               WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:              UTA  26  56 0.32 2005
2: Andrei Kirilenko  15  26 0.37 2005
3:              BEZ  11  30 0.27 2005

$BILANS_2006
               WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:              UTA  41  41 0.50 2006
2: Andrei Kirilenko  38  31 0.55 2006
3:              BEZ   3  10 0.23 2006

Powyższe dane potwierdzają moją opinię, że grał w wybranym okresie dla bardzo słabego zespołu, który z nim na boisku prezentował się duzo lepiej niż bez niego ( bez niego bardzo słabo ).


Wachałem się mocno nad rokiem 2004, gdzie wystąpił w All-Star Game.
Dla pełniejszego obrazu również pokażę dane dla tego okresu, które potwierdzają, że w Jego okresie 3letniego primu, miał bardzo słaby zespół. Jeśli kogoś to razi, to przepraszam.
$ON_OFF_2004
               WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Andrei Kirilenko 103.8 102.3  1.5 2004
2:              BEZ  94.0 104.0 -9.9 2004
3:              DIF   9.8   1.7 11.4 2004

RAPM:
2004 O:2.2    D:1.1    TOT=3.4 ( 11 MIEJSCE )
2005: O:0.8    D:1.9    TOT=2.7 ( 21 MIEJSCE )
2006: O:1.7            D:1.4    TOT=3.1 ( 13 MIEJSCE )


$PER_GAME
    Season Age  Tm  Lg Pos  G GS   MP  FG  FGA  FG%  3P 3PA  3P%  2P 2PA  2P% eFG%  FT FTA  FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV  PF  PTS     YEAR
0: 2003-04  22 UTA NBA  PF 78 78 37.1 5.3 11.9  .443 0.9 2.6  .338 4.4 9.4  .471  .479 5.0 6.4  .790 2.9 5.2 8.1 3.1 1.9 2.8 2.8 2.2 16.5 REG_2004
1: 2004-05  23 UTA NBA  PF 41 37 32.9 5.0 10.2 .493 0.6 1.9 .299 4.5 8.4 .536 .520 5.0 6.3 .784 2.2 4.0 6.2 3.2 1.6 3.3 2.2 2.5 15.6 REG_2005
2: 2005-06  24 UTA NBA  SF 69 63 37.7 4.9 10.6 .460 0.5 1.7 .308 4.3 8.9 .489 .485 5.0 7.2 .699 2.3 5.7 8.0 4.3 1.5 3.2 2.9 2.3 15.3 REG_2006

$ADV
    Season Age  Tm  Lg Pos  G   MP  PER   TS%  3PAr   FTr ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% V1 OWS DWS  WS WS/48 V2 OBPM DBPM BPM VORP     YEAR
0: 2003-04  22 UTA NBA  PF 78 2895 22.6 0.559 0.216 0.533  9.5 17.5 13.5 15.7  2.9  6.3 15.8 21.9 NA 6.5 5.0 11.6 0.1
1: 2004-05  23 UTA NBA  PF 41 1349 24.4 0.599 0.183 0.617  8.0 15.7 11.7 17.4  2.7  8.5 14.4 21.3 NA 3.5 2.0 5.5 0.197 NA  5.5  3.7 9.2  3.8 REG_2005
2: 2005-06  24 UTA NBA  SF 69 2604 20.7 0.556 0.160 0.678  7.4 18.4 12.9 20.5  2.1  7.0 17.6 20.5 NA 3.6 4.3 7.9 0.145 NA  3.4  3.1 6.6  5.6 REG_2006

w 2004 roku rzucał trójki najlepiej, ale uważam, że przy gravity jakie robi Steph, grająć u mnie z 3ma ultra strzelcami za 3 jak Curry - Vince - Middletown, powinien trafiać trójki podobnie jak Dray. To moje zdanie. Procent z FT dowodzi imo, że miał przyzwoitego jumpera.

To jak dobrym był graczem świadczy też, że reprezentacja z nim w składzie odniosła takie sukcesy ( i jedyne w ostanich 20latach ) sukcesy jak:
Brąz na IO w Londynie, czy brąz, a nawet złoty medal na eurobaskecie.

Bez niego nigdy nie odnieśli znacznego sukcesu.
Dla porównania, trzej inni wybitni obcokrajowcy w NBA w tym okresie jak Parker, PGasol czy Manu odnosili ciut większe sukcesy z reprezentacją. Jednak bez nich ich reprezentację także (jak pokazały ostatnie mistrzostwa świata) też odnosły wielki sukces zdobywając medal. Podobnie jak w NBA, mieli duże większe szczęście do siły pozostałych graczy zespołu.

W Jego przypadku ( jako że był ultra rolese ) podam dokonania z całej kariery, dla pełnego obrazu ( niestety wiele szans na jakiekolwiek nagrody w sporice zespołowym w sporej mierze zależy od tego w jakim się jest zespole 😞

NBA All-Star (2004)
NBA All-Defensive First Team (2006)
2× NBA All-Defensive Second Team (2004–2005)
NBA All-Rookie First Team (2002)
NBA blocks leader (2005)
EuroBasket MVP (2007)
EuroLeague MVP (2012)
All-EuroLeague First Team (2012)
EuroLeague Best Defender (2012)
2× FIBA Europe Men's Player of the Year (2007, 2012)
Euroscar Player of the Year (2012)
Russian League MVP (2000)
2× VTB United League champion (2012, 2015)
VTB United League MVP (2012)
VTB United League Final Four MVP (2012)
FIBA World Under-19 Championship MVP (1999)
Bronze Olympic Medal (2012)
Gold Eurobasket Medal (2007)
Bronze Eurobasket Medal (2011)

 

Pick nr 4#61 ( ATF30~44.1  😞
Jermaine O'Neal - ( 2003/04 - 2004/05 ).

Bardzo bezpieczny pick numer 4. Świetny sezon 2003/04, gdzie był aż 3 w głosowaniu MVP tylko za KG i Duncanem. Ten jeden rok wyróżnia się znacznie ponad inne, wybrałem 05 zamiast 03, gdyż w nim Jego gorsza postawę mogę wytłumaczyć "Malice at the Palace" brawl :) plus problemami z kontuzjami ( a zakładamy pełnię zdrowia zawodnika).

Bardzo dobry atleta i defensor ( pod każdym względem, jak switchowanie, shot blocking, 1on1 ).
Jego największą wadą było imo zamiłowanie do midrange jumperków, na które w moim zespole będzie miał bana( i co też nie będzie w nim potrzebne ).

Statystyki za wybrany okres:

$ON_OFF_2004
              WHAT   OFF  DEF DIF YEAR
1: Jermaine O'Neal 105.3 96.5 8.7 2004
2:             BEZ 100.3 98.4 1.9 2004
3:             DIF   5.0  1.9 6.8 2004

$ON_OFF_2005
              WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Jermaine O'Neal 104.7 104.2  0.5 2005
2:             BEZ 104.9 103.8  1.1 2005
3:             DIF  -0.2  -0.4 -0.6 2005

$BILANS_2004
              WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:             IND  61  21 0.74 2004
2: Jermaine O'Neal  57  21 0.73 2004
3:             BEZ   4   0 1.00 2004

$BILANS_2005
              WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:             IND  44  38 0.54 2005
2: Jermaine O'Neal  23  21 0.52 2005
3:             BEZ  21  17 0.55 2005

Widać wyraźnie lepszy sezon 2004, oraz to, że w odróżnieniu od wybranych graczy w 2-3 rundzie, miał bardzo dobry, mocny zespół
( w którym odnalazł się świetnie, liczę że podobnie będzie u mnie ).

RAPM:
2004 O:1.1    D:3.2    TOT=4.3 ( 5 MIEJSCE )
2005: O:-1.0    D:1.2    TOT=0.2 ( 134 MIEJSCE )

$PER_GAME
    Season Age  Tm  Lg Pos  G GS   MP  FG  FGA   FG% 3P 3PA   3P%  2P  2PA   2P%  eFG%  FT FTA   FT% ORB DRB  TRB AST STL BLK TOV  PF  PTS     YEAR
1: 2003-04  25 IND NBA  PF 78 78 35.7 7.8 17.9 0.434  0 0.2 0.111 7.8 17.7 0.438 0.435 4.5 5.9 0.757 2.5 7.5 10.0 2.1 0.8 2.6 2.3 3.2 20.1 REG_2004
2: 2003-04  25 IND NBA  PF 16 16 37.8 7.2 17.0 0.423  0 0.3 0.000 7.2 16.8 0.429 0.423 4.8 6.9 0.700 1.8 7.3  9.1 1.2 0.5 2.3 1.8 3.3 19.2  PO_2004
3: 2004-05  26 IND NBA  PF 44 41 34.8 8.8 19.4 0.452  0 0.1 0.167 8.8 19.3 0.454 0.453 6.7 8.9 0.754 1.9 6.9  8.8 1.9 0.6 2.0 3.0 3.9 24.3 REG_2005
4: 2004-05  26 IND NBA  PF 13 13 36.6 5.9 16.2 0.365  0 0.2 0.000 5.9 16.0 0.370 0.365 4.2 5.5 0.750 1.6 6.4  8.0 2.2 0.5 2.6 2.8 3.7 16.0  PO_2005

$ADV
    Season Age  Tm  Lg Pos  G   MP  PER   TS%  3PAr   FTr ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% V1  OWS DWS  WS WS/48 V2 OBPM DBPM  BPM VORP     YEAR
1: 2003-04  25 IND NBA  PF 78 2788 21.1 0.489 0.013 0.329  8.1 25.0 16.5 12.3  1.2  5.5 10.1 30.2 NA  2.7 6.3 9.0 0.155 NA  1.1  1.3  2.4  3.1 REG_2004
2: 2003-04  25 IND NBA  PF 16  604 19.4 0.479 0.015 0.404  5.4 22.1 13.7  7.0  0.7  4.7  8.3 27.9 NA  0.7 1.2 1.8 0.147 NA  0.9  0.8  1.6  0.6  PO_2004
3: 2004-05  26 IND NBA  PF 44 1530 22.9 0.520 0.007 0.458  6.7 23.3 15.1 12.8  0.9  4.4 11.3 36.2 NA  1.3 2.5 3.8 0.118 NA  1.5  0.2  1.8  1.5 REG_2005
4: 2004-05  26 IND NBA  PF 13  476 12.3 0.429 0.014 0.341  5.2 20.7 12.9 14.0  0.8  5.7 12.9 28.4 NA -1.0 1.0 0.0 0.000 NA -1.9  0.9 -1.1  0.1  PO_2005

Nagrody:
All-NBA:Second Team: 2004 jak i all star.
W latach 2002-2003 był w 3teamie allnba.


Pick nr 5#68 ( ATF30~53.9  😞
Khris Middleton ( 2018/19 - 2019/20 ).

Tutaj się mocno ucieszyłem, że mi się ostał, gdyż jest to grajek Ala Klay, który świetnie pasuje pod resztę zespołu. Może robić na parkiecie wiele, ale przede wszystkim jest bardzo dobrym defensorem i świetnym strzelcem za trzy.

Jedyny gracz z wybranej przeze mnie 9, który nie zmagał się w karierze z wieloma i poważnymi kontuzjami. Tak trzymaj Khris :)

 

Statystyki:

$ON_OFF_2019
              WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Khris Middleton 116.1 106.1 10.0 2019
2:             BEZ 112.1 105.9  6.2 2019
3:             DIF   4.0  -0.2  3.8 2019

$ON_OFF_2020
              WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Khris Middleton 114.8 102.0 12.8 2020
2:             BEZ 111.9 102.4  9.5 2020
3:             DIF   2.9   0.4  3.3 2020

$BILANS_2019
              WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:             MIL  60  22 0.73 2019
2: Khris Middleton  56  21 0.73 2019
3:             BEZ   4   1 0.80 2019

$BILANS_2020
              WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:             MIL  53  12 0.82 2020
2: Khris Middleton  44  11 0.80 2020
3:             BEZ   9   1 0.90 2020

Podobnie jak w przypadku JO gra w mocnym teamie sprzyja ogólnej ocenie zawodnika.

RAPM
2019: O:1.78    D:1.23    TOT=3.01 ( 24 MIEJSCE )
2020: brak danych, ale ten sezon ma chyba jeszcze lepszy niz poprzedni


$PER_GAME
    Season Age  Tm  Lg Pos  G GS   MP  FG  FGA   FG%  3P 3PA   3P%  2P 2PA   2P%  eFG%  FT FTA   FT% ORB DRB
1: 2018-19  27 MIL NBA  SF 77 77 31.1 6.6 14.9 0.441 2.3 6.2 0.378 4.2 8.8 0.485 0.519 2.8 3.4 0.837 0.6 5.3
2: 2018-19  27 MIL NBA  SF 15 15 34.3 5.6 13.4 0.418 2.7 6.1 0.435 2.9 7.3 0.404 0.517 3.1 3.5 0.885 0.6 5.7
3: 2019-20  28 MIL NBA  SF 55 52 30.1 7.7 15.5 0.499 2.4 5.8 0.418 5.3 9.7 0.547 0.577 3.2 3.6 0.908 0.7 5.5
   TRB AST STL BLK TOV  PF  PTS     YEAR
1: 6.0 4.3 1.0 0.1 2.3 2.2 18.3 REG_2019
2: 6.3 4.4 0.6 0.0 1.9 2.9 16.9  PO_2019
3: 6.2 4.1 0.9 0.1 2.1 2.2 21.1 REG_2020

$ADV
    Season Age  Tm  Lg Pos  G   MP  PER   TS%  3PAr   FTr ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% V1 OWS DWS
1: 2018-19  27 MIL NBA  SF 77 2393 16.5 0.558 0.413 0.225  2.3 16.5  9.8 20.1  1.6  0.2 12.1 25.1 NA 2.5 3.6
2: 2018-19  27 MIL NBA  SF 15  515 14.7 0.567 0.458 0.259  1.8 16.1  9.2 19.6  0.8  0.0 11.5 21.0 NA 0.7 0.8
3: 2019-20  28 MIL NBA  SF 55 1653 21.4 0.619 0.374 0.231  2.5 17.0 10.2 21.0  1.4  0.4 10.8 26.2 NA 4.3 3.1
    WS WS/48 V2 OBPM DBPM BPM VORP     YEAR
1: 6.1 0.123 NA  0.7  0.1 0.8  1.7 REG_2019
2: 1.5 0.139 NA  0.7  0.6 1.3  0.5  PO_2019
3: 7.4 0.214 NA  3.4  0.9 4.4  2.7 REG_2020


Mój rywal BMF o Khrisie ( opinia z marca tego roku :o 😞
'Klay i tak dostał wystarczające recognition jako sidekick, taki Middleton gra lepszy niż/porównywanlny sezon do najlepszych Klaya, a pewnie na żadne All-NBA teams się nie załapie/by się nie załapał, a robi 21-6-4 na 50-40-90 przez 30 minut.'

Bardzo podoba mi się to porównanie, bo uważam, że są to podobni gracze.


Pick nr 6#93 ( ATF30~78.4  😞
Derrick Rose - ( 2010/11 - 2011/12 ).

Sądząc po wpisach w drugim równoległym ATFie, był to zły wybór. Na rezerwowego PG wachałem się tylko między nim jak się ostał i Johnem Stocktonem. Uznałem, że dla mojego zespołu przyda się jakiś slasher, a w tym Derrick Rose jest imo świetny. Tak więc Jego zadaniem będzie zmieniać Stephena Currego i przez 12 minut grał bardzo intensywny basket, oparty głównie o wjazdy w ataku. Więcej o tym wyjasniłem w gameplanie.

Staty:

$ON_OFF_2011
           WHAT   OFF   DEF DIF YEAR
1: Derrick Rose 111.0 102.2 8.8 2011
2:          BEZ 100.9  94.8 6.1 2011
3:          DIF  10.1  -7.4 2.7 2011

$ON_OFF_2012
           WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Derrick Rose 110.7 100.0 10.7 2012
2:          BEZ 105.6  96.9  8.7 2012
3:          DIF   5.1  -3.1  2.0 2012

$BILANS_2011
           WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:          CHI  62  20 0.76 2011
2: Derrick Rose  62  19 0.77 2011
3:          BEZ   0   1 0.00 2011

$BILANS_2012
           WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:          CHI  50  16 0.76 2012
2: Derrick Rose  32   7 0.82 2012
3:          BEZ  18   9 0.67 2012

RAPM:
2004 O:2.0    D:0.2    TOT=4.3 ( 42 MIEJSCE )
2005: O:2.0    D:0.3    TOT=0.2 ( 30 MIEJSCE )


Patrząc na te statystyki widać, że polepszał on i tak już świetny zespół, więc nie rozumiem tych złych opinii na Jego temat. Warto zwrócić uwagę, że mimo iż CHI bronił z nim gorzej niż bez, to jednak był to nadal dobry poziom.


$PER_GAME
    Season Age  Tm  Lg Pos  G GS   MP  FG  FGA   FG%  3P 3PA   3P%  2P  2PA   2P%  eFG%  FT FTA   FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV  PF  PTS     YEAR
1: 2010-11  22 CHI NBA  PG 81 81 37.4 8.8 19.7  .445 1.6 4.8  .332 7.2 15.0  .481  .485 5.9 6.9  .858 1.0 3.1 4.1 7.7 1.0 0.6 3.4 1.7 25.0 REG_2011
2: 2010-11  22 CHI NBA  PG 16 16 40.6 9.3 23.5 0.396 1.6 6.3 0.248 7.8 17.2 0.451  0.43 6.9 8.4 0.828 1.3 3.1 4.3 7.7 1.4 0.7 3.7 2.1 27.1  PO_2011
3: 2011-12  23 CHI NBA  PG 39 39 35.3 7.7 17.8  .435 1.4 4.4  .312 6.4 13.4  .475  .473 5.0 6.1  .812 0.7 2.7 3.4 7.9 0.9 0.7 3.1 1.3 21.8 REG_2012
4: 2011-12  23 CHI NBA  PG  1  1   37   9   23 0.391   3   6   0.5   6   17 0.353 0.457   2   2     1   3   6   9   9   1   1   5   1   23  PO_2012

$ADV
    Season Age  Tm  Lg Pos  G   MP  PER   TS%  3PAr   FTr ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% V1 OWS DWS   WS WS/48 V2 OBPM DBPM BPM VORP     YEAR
1: 2010-11  22 CHI NBA  PG 81 3026 23.5 0.550 0.241 0.348  3.2  9.4  6.4 38.7  1.5  1.3 13.1 32.2 NA 8.3 4.8 13.1 0.208 NA  6.3  0.5 6.8  6.7 REG_2011
2: 2010-11  22 CHI NBA  PG 16  649 22.5 0.499 0.269 0.356  3.6  9.2  6.3 40.0  1.9  1.3 11.9 35.2 NA 1.3 0.9  2.2 0.165 NA  6.3  0.6 6.9  1.5  PO_2011
3: 2011-12  23 CHI NBA  PG 39 1375 23.0 0.532 0.249 0.344  2.1  8.4  5.3 40.3  1.4  1.4 12.9 30.5 NA 4.1 2.0  6.0 0.211 NA  6.1  0.3 6.4  2.9 REG_2012
4: 2011-12  23 CHI NBA  PG  1   37 22.9 0.482 0.261 0.087  9.1 17.2 13.3 52.3  1.5  2.0 17.3 36.3 NA 0.0 0.1  0.1 0.092 NA  6.4 -1.0 5.4  0.1  PO_2012


Patrząć na powyższe statystyki nadal nie rozumiem tej negatywnej opinii na Jego temat. W swoim MVP sezonie dotarł do finałów konferencji, w który to przegrali z zespołem z Lebronem, Wadem i Boshem w swoim pierwszym sezonie. Jego wina, że grał dla gorszego zespołu? Patrząc na składy HEAT i CHI, finał konferencji to był max dla Chicago.
W 2012 roku, zaś połamał się pod koniec ( wygranego już w zasadzie meczu) z PHilly. Po tej kontuzji, Jego jakże świetna drużyna zrobiłą 1-4 ( z DRosem 1-0 ).

Po tej kontuzji nigdy już nie był sobą, dodatkowo oprócz kontuzji musiał walczyć też z niesłusznym oskarżeniem jakieś kobiety, a przede wszystkim z ogromnymi oczekiwaniami kolejnych klubów.
Dla Chicago Jego powrót po kontuzji był jedyną nadzieją na powrót do dobrego grania.
Nasepnie NYK, gdzie na starcie każdy ma presję nie porównywalną z innym miejscem, która też pewnie wynika z tego jak długo NYK jest bez jakichkolwiek sukcesów.
Następnie CLE, do którego trafił po tym, gdy Ci wymienili bezsensownie Irvinga.
W tamtych sezonie prawie wszystko w CLE poza LeBronem ( łącznie np z Wadem ) to była jedna wielka katastrofa.
Po tym okresie, ku mojemu zadowoleniu udało mu się pokazać, że nadal może być produktywnym graczem w Minny i Det ( podobnie jak Melo i Dwight, na których też większość postawiła krzyżyk ).

Patrząc na historię Rose uważam za mocno niesprawiedliwe te negatywne opinie o nim, z jakimi spotkałem się w tej drugiej ATF30 zabawie i cieszę się, że mam go w składzie.

Nagrody:
MVP 2011 ( jak i rowniez 1st team tego roku )


Pick nr 7#100( w zabawie obok ~40 😞
Victor Ola dipo - (2017/18 - 2018/19 ).

Pick, z którego jestem zdecydowanie najbardziej zadowolony.

Wybrałem go w tej zabawie z 100pickiem i żadnej reakcji ze strony obserwatorów.
Lorak go wybrał w zabawie obok z 60pickiem ( odpowiednik w ATF98 to jakieś ~40 ) i dostał za to propsy. Też dobre obrazowanie, co jest najważniejsze w tej zabawie, a przede wszystkim jaką opinię ma już na starcie wybierający.

Tak czy siak, lubię wolę kopiować czyjeś opisy słowne :D ( te liczbowe uwielbiam dla kontrastu ), więc pozwolę sobie wykorzystać opinię o Oladipo z tego drugiego ATF30:

BC:
'z Oladipo jako koniem pociągowym zespołu - tytułu raczej nigdy nie zdobędziesz
w mądrym otoczeniu można z niego wycisnąć najlepsze soki i jako poboczny playmaker sprawdziłby się doskonale. '
'Oladipo będzie miał mniej piłki niż w Pacers, ale pytanie czy w Pacers nie miał jej za dużo?
Oladipo może mieć słabszy dzień, ale obrona musi go respektować 24/7, bo ZAWSZE ma potencjał na drive/kick/rzut/cokolwiek'
Mój skład to OFC mądre otoczenie.

Ignazz:
"Wybranie Dipo to jeden z najlepszych tu ruchów."

Mój rywal BMF:
'Lepiej mieć Oladipo niż Covingtona, bo rzuca na podobnym poziomie i broni na podobnym poziomie - ale do tego zaatakuje closeuty, coś wykreuje, pogra jako ballhandler i jak będzie hot, to będzie miał nawet na tym poziomie mocny impakt, a w jakichś rezerwowych unitach można mu dać grać z piłką.

Gwiazda, która się spoko sprawdzi w roli rolesa jest lepsza niż świetny roles.'

Starczy opisów, a teraz staty:

$ON_OFF_2018
             WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Victor Oladipo 111.9 105.5  6.4 2018
2:            BEZ 106.8 114.1 -7.3 2018
3:            DIF   5.1   8.6 13.7 2018

$ON_OFF_2019
             WHAT   OFF   DEF DIF YEAR
1: Victor Oladipo 111.7 106.5 5.3 2019
2:            BEZ 110.2 107.6 2.6 2019
3:            DIF   1.5   1.1 2.7 2019

$BILANS_2018
             WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:            IND  48  34 0.59 2018
2: Victor Oladipo  48  27 0.64 2018
3:            BEZ   0   7 0.00 2018

$BILANS_2019
             WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:            IND  48  34 0.59 2019
2: Victor Oladipo  25  11 0.69 2019
3:            BEZ  23  23 0.50 2019

Ogromny wpływ na drużynę. W tym swoim świetnym sezonie 17/18, opuścił 7 meczy i IND zrobiła w nich 0-7. WOW. Świetny wpłw po obu stronach boiska.
Sezon 18/19 zaczął zzmagać się z kontuzją i jakimiś złymi diagnozami/decyzjami ze stronu klubu, a mimo tego też nadal jest zauważalny impact.
My mieliśmy założenie, że gracze są w pełni zdrowi, więc imo ja mam Dipo dokładnie z sezonu 18/19.

RAPM
2018: O:1.77    D:2.24    TOT=4.02 ( 10 MIEJSCE )
2019: O:-0.2            D:0.4    TOT=6.1032 ( 275 MIEJSCE ) #FLUKE SEASON DO OCENY GO IMO
https://basketball-analytics.gitlab.io/rapm-data/season/2017-18/regular-season/


$PER_GAME
    Season Age  Tm  Lg Pos  G GS   MP  FG  FGA   FG%  3P 3PA   3P%  2P  2PA   2P%  eFG%  FT FTA   FT% ORB DRB
1: 2017-18  25 IND NBA  SG 75 75 34.0 8.5 17.9 0.477 2.1 5.8 0.371 6.4 12.1 0.528 0.537 3.9 4.9 0.799 0.6 4.6
2: 2017-18  25 IND NBA  SG  7  7 37.3 7.6 18.1 0.417 3.3 8.1 0.404 4.3 10.0 0.429 0.508 4.3 5.9 0.732 0.4 7.9
3: 2018-19  26 IND NBA  SG 36 36 31.9 6.9 16.3 0.423 2.1 6.0 0.343 4.9 10.3 0.470 0.486 2.9 3.9 0.730 0.6 5.0
   TRB AST STL BLK TOV  PF  PTS     YEAR
1: 5.2 4.3 2.4 0.8 2.9 2.3 23.1 REG_2018
2: 8.3 6.0 2.4 0.4 3.4 1.6 22.7  PO_2018
3: 5.6 5.2 1.7 0.3 2.3 2.0 18.8 REG_2019

$ADV
    Season Age  Tm  Lg Pos  G   MP  PER   TS%  3PAr   FTr ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% V1 OWS DWS
1: 2017-18  25 IND NBA  SG 75 2552 23.1 0.577 0.323 0.274  2.1 15.1  8.6 21.2  3.5  2.0 12.7 30.1 NA 4.3 4.0
2: 2017-18  25 IND NBA  SG  7  261 22.0 0.548 0.449 0.323  1.5 24.7 13.6 26.8  3.4  1.3 14.2 30.5 NA 0.3 0.6
3: 2018-19  26 IND NBA  SG 36 1147 17.6 0.519 0.367 0.240  2.1 17.1  9.8 25.2  2.6  0.9 11.2 27.9 NA 0.4 1.9
    WS WS/48 V2 OBPM DBPM BPM VORP     YEAR
1: 8.2 0.155 NA  4.1  1.7 5.8  5.0 REG_2018
2: 0.9 0.160 NA  4.5  3.2 7.6  0.6  PO_2018
3: 2.3 0.097 NA  1.8  1.2 2.9  1.4 REG_2019

W PO odpadł w 1rundzie, ale po 7 meczach z późniejszymi finalistami CLE( LeBronem ).

Nagrody:
w 2018 1st ALL-DEF i 3ALL NBA TEAM.

Pick nr 8#125: ( nie wybrany dotychczas  drugiej zabawie - shame on them )
Tyson Chandler - ( 1999/00 - 2000/01 ).
24minut na pozycji C.


Bardzo bezpiecnzy pick. 2 najważniejszy gracz mistrzoswkich Mavs w 2011 roku.
Rolę ma mieć podobą do JOneala, z różnicami opisanymi w gameplanie.
( JO przy ewentualnym mismatchu na pewnych obroncach moze zagrac 1na1, Tyson nigdy, tylko konczyc loby lub jak znajduje sie w bardzo bliskiej odleglosci od kosza pod obrecza ).
Świetnie biega, hustluje i biega.

Staty:
$ON_OFF_2011
             WHAT   OFF   DEF DIF YEAR
1: Tyson Chandler 111.4 103.5 7.9 2011
2:            BEZ 108.3 107.0 1.3 2011
3:            DIF   3.1   3.5 6.6 2011

$ON_OFF_2012
             WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Tyson Chandler 103.9 100.9  3.1 2012
2:            BEZ 106.0 102.2  3.8 2012
3:            DIF  -2.1   1.3 -0.7 2012

$BILANS_2011
             WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:            NYK  36  30 0.55 2012
2: Tyson Chandler  34  28 0.55 2012
3:            BEZ   2   2 0.50 2012

$BILANS_2012
             WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:            NYK  36  30 0.55 2012
2: Tyson Chandler  34  28 0.55 2012
3:            BEZ   2   2 0.50 2012

RAPM:
2004 O:0.4    D:2.7    TOT=31 ( 25 MIEJSCE )
2005: O:-0.2    D:0.1    TOT=-0.1 ( 128 MIEJSCE )

$PER_GAME
    Season Age  Tm  Lg Pos  G GS   MP  FG FGA   FG% 3P 3PA 3P%  2P 2PA   2P%  eFG%  FT FTA   FT% ORB DRB TRB
1: 2010-11  28 DAL NBA   C 74 74 27.8 3.6 5.5 0.654  0   0  NA 3.6 5.5 0.654 0.654 2.9 4.0 0.732 2.8 6.6 9.4
2: 2010-11  28 DAL NBA   C 21 21 32.4 2.7 4.7 0.582  0   0  NA 2.7 4.7 0.582 0.582 2.5 3.7 0.679 3.8 5.4 9.2
3: 2011-12  29 NYK NBA   C 62 62 33.2 3.9 5.7 0.679  0   0   0 3.9 5.7 0.683 0.679 3.5 5.1 0.689 3.4 6.5 9.9
4: 2011-12  29 NYK NBA   C  5  5 33.4 2.2 5.0 0.440  0   0  NA 2.2 5.0 0.440 0.440 1.8 3.0 0.600 3.6 5.4 9.0
   AST STL BLK TOV  PF  PTS     YEAR
1: 0.4 0.5 1.1 1.2 3.2 10.1 REG_2011
2: 0.4 0.6 0.9 0.7 3.7  8.0  PO_2011
3: 0.9 0.9 1.4 1.6 3.0 11.3 REG_2012
4: 0.8 1.4 1.4 3.0 3.6  6.2  PO_2012

$ADV
    Season Age  Tm  Lg Pos  G   MP  PER   TS%  3PAr   FTr ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% V1  OWS DWS
1: 2010-11  28 DAL NBA   C 74 2059 18.4 0.697 0.000 0.725 12.2 26.6 19.7  2.4  0.9  3.0 14.1 14.2 NA  5.8 3.5
2: 2010-11  28 DAL NBA   C 21  680 15.2 0.631 0.000 0.796 14.6 20.2 17.4  1.9  1.1  2.3  9.6 10.5 NA  1.9 0.8
3: 2011-12  29 NYK NBA   C 62 2061 18.7 0.708 0.006 0.887 11.8 22.7 17.2  4.3  1.4  3.4 17.1 13.0 NA  5.8 3.6
4: 2011-12  29 NYK NBA   C  5  167 10.0 0.491 0.000 0.600 12.6 20.5 16.4  4.2  2.3  4.0 32.2 13.2 NA -0.2 0.1
    WS  WS/48 V2 OBPM DBPM  BPM VORP     YEAR
1: 9.4  0.218 NA  0.6  1.0  1.5  1.8 REG_2011
2: 2.7  0.188 NA  0.6  0.0  0.6  0.5  PO_2011
3: 9.5  0.220 NA  1.2  1.1  2.3  2.2 REG_2012
4: 0.0 -0.010 NA -2.4  1.2 -1.2  0.0  PO_2012

Nagrody:
DPOTY w 2012
w 2012 3all nba team
2011 i 2012 all def second team.


Pick nr 9#132: ( nie wybrany dotychczas drugiej zabawie )
Otto Portier - ( 1999/00 - 2000/01 ).
0minut na pozycji SF-PF.

Wachałem się pomiędzy dużo lepszym graczem Amare, a Otto.
Wobec mojego zespołu, uznałem że Otto jest lepszym wyborem, gdyż jest zabezpieczeniem na wypadek kontuzji Khrisa I Kirilenka, a Jego profil będzie mi pozwalać kontynuować grę.
Świetny byłby na RS, gdzie pozwoliłby mi oszczędzać powyższych gracz na RS bolków typu obecni CLE, CHI czy SAS.

Staty za wybrany okres:

$ON_OFF_2017
          WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Otto Porter 112.9 109.9  3.0 2017
2:         BEZ 108.3 109.1 -0.8 2017
3:         DIF   4.6  -0.8  3.8 2017

$ON_OFF_2018
          WHAT   OFF   DEF  DIF YEAR
1: Otto Porter 112.6 107.2  5.4 2018
2:         BEZ 105.7 112.1 -6.4 2018
3:         DIF   6.9   4.9 11.8 2018

$BILANS_2017
          WHAT WIN LOS PCT YEAR
1:         WAS  49  33 0.6 2017
2: Otto Porter  48  32 0.6 2017
3:         BEZ   1   1 0.5 2017

$BILANS_2018
          WHAT WIN LOS  PCT YEAR
1:         WAS  43  39 0.52 2018
2: Otto Porter  42  35 0.55 2018
3:         BEZ   1   4 0.20 2018

RAPM
2017: O:0.68    D:0.06    TOT=0.74 ( 154 MIEJSCE )
2018: O:3.78            D:1.49    TOT=5.27 ( 2 MIEJSCE - tylko z currym - ups :o , moze powinien grac wiecej, na pewno by sie przydal na regular i jako zabezpieczenie khrisa)
https://basketball-analytics.gitlab.io/rapm-data/season/2017-18/regular-season/

$PER_GAME
    Season Age  Tm  Lg Pos  G GS   MP  FG  FGA   FG%  3P 3PA   3P%  2P 2PA   2P%  eFG%  FT FTA   FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV  PF  PTS     YEAR
1: 2016-17  23 WAS NBA  SF 80 80 32.6 5.2 10.0 0.516 1.9 4.3 0.434 3.3 5.8 0.576 0.608 1.2 1.5 0.832 1.5 5.0 6.4 1.5 1.5 0.5 0.6 2.4 13.4 REG_2017
2: 2016-17  23 WAS NBA  SF 13 13 32.9 4.5  8.4 0.532 0.8 3.0 0.282 3.6 5.4 0.671 0.583 2.4 2.7 0.886 1.2 5.8 6.9 1.8 1.6 0.5 0.8 2.0 12.2  PO_2017
3: 2017-18  24 WAS NBA  SF 77 77 31.6 5.8 11.5 0.503 1.8 4.1 0.441 4.0 7.4 0.537 0.581 1.4 1.7 0.828 1.3 5.1 6.4 2.0 1.5 0.5 1.0 2.0 14.7 REG_2018
4: 2017-18  24 WAS NBA  SF  5  5 31.6 4.0  8.2 0.488 1.0 2.4 0.417 3.0 5.8 0.517 0.549 1.0 1.6 0.625 0.2 4.8 5.0 1.6 1.2 1.0 0.6 1.2 10.0  PO_2018

$ADV
    Season Age  Tm  Lg Pos  G   MP  PER   TS%  3PAr   FTr ORB% DRB% TRB% AST% STL% BLK% TOV% USG% V1 OWS DWS  WS WS/48 V2 OBPM DBPM BPM VORP     YEAR
1: 2016-17  23 WAS NBA  SF 80 2605 17.3 0.628 0.425 0.148  5.1 17.1 11.1  6.7  2.2  1.3  4.9 15.1 NA 6.4 3.0 9.4 0.173 NA  2.4  0.9 3.3  3.5 REG_2017
2: 2016-17  23 WAS NBA  SF 13  428 16.5 0.635 0.358 0.321  4.0 20.3 12.1  7.8  2.4  1.5  7.4 13.5 NA 0.9 0.6 1.5 0.166 NA  1.8  1.5 3.3  0.6  PO_2017
3: 2017-18  24 WAS NBA  SF 77 2432 18.3 0.602 0.354 0.145  4.8 18.1 11.4 10.1  2.4  1.5  7.4 18.4 NA 5.0 3.1 8.1 0.161 NA  2.6  1.0 3.5  3.4 REG_2018
4: 2017-18  24 WAS NBA  SF  5  158 12.9 0.562 0.293 0.195  0.8 18.1  9.4  7.2  1.9  2.7  6.3 13.3 NA 0.1 0.1 0.3 0.078 NA  0.2  1.0 1.2  0.1  PO_2018

Prezentuje się znakomicie, jako glue guy z ławki na 9 kolesia z rotacji i jako zastepstwo na pozycję 3/4 do mojej taktyki.

W nawiązaniu do dyskusji z ATF obok, co ważniejsze, all-starzy, talent, skill, czy rolesi.
Wydaje mi się, że udało mi się w tej drużynie znaleźć świetny balans do tego.
Wszyscy moi 8 z 9 graczy to legit all-starzy i oni dostają minuty.
9 roles Otto Porter zaś pełni rolę strażaka.
Wydaje mi się, że ta top8 jest też do siebie bardzo dobrze dopasowana.

Tekstu jak i statystyk jest sporo, więc całkiem możliwe ze gdzieś wkradł się błąd.
Mam nadzieję, że statystyki będą w miare wyraźne, jak nie mogę wstawić tabelę w formacie html w jakimś oddzielnym drugim poście.

I to koniec mojego opisu. Dziękuję, za poświęcony czas na przeczytanie go.

pozdrawiam,
mac

---------------

Od Elda: Jak pewnego dnia @mac dojdzie do beGM, a @Alonzo zgodzi się wejść z nim w rozmowy transferowe na temat Oubre to wszelakie trylogie naszych dziejów będą niczym przepis na jajecznicę...

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przypiął/eła ten temat

Tutaj piszę posta jakobym np miał cześć opisu przenieś tutaj.

Warto by może następny post napisał BMF i wstawił swój opis z poprzedniej rundy.

 

Większość emotek nie planowana i nie wiem z czego się tworzą.

:o - te na pewno planowane, ale reszta to WTF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje 4-2 dla BMFa.

Musze sie jednak sam zdyskredytowac, jak Mac wyzej zdyskredytowal BMFa, bo w grupie glosowalem na awans julka, ale w sumie sam nie wiem co sobie wtedy myslalem, powinienem byl zaglosowac na Maca. Tym samym moje typy nie sa wiarygodne.

Niezly team - firepower i bdb obrona pod koszem wystarczajace, zeby w kazdej serii wygrac jakies mecze, ale ten team ma sufit gdzies w drugim tierze zespolow - slabi w ataku wysocy, przecietny defense na obwodzie i niezbyt dobre gravity w strone pomalowanego.

BMF ma bardziej zbalansowany zespol - driverzy + shooterzy + rownie dobry defense w pomalowanym i okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rw30 napisał:

dokładnie nad tym samym się zastanawiałem widząc Twój głos na Julka

Już sobie przypomniałem, nie byłem pewny komu dać, a gdzieś mi mignął post chyba BMFa, że napisanie lub nie gameplanu można uznać za tie-breaker, więc stwierdziłem, że zaoszczędzi mi to effortu. Mac miał już wtedy i tak awans w kieszeni.

No i tez nie było wiadomo, czy mu nie przyjdzie do głowy grać np JO i Chandlerem razem.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMF idealnie trafił, bo akurat w tym matchupie świetnie sobie poradzi, grając z Tuckerem zamiast Sabonisa. 

Mac trochę niepotrzebnie skreślił w tym zestawieniu Derricka Rose'a, któremu dałbym więcej piłki w łapy, żeby nie trzymał jej ciągle Curry, bo pozostałe opcje nr 2/3/4 są mniej pewne od tego co posiada BMF.

 

w moich oczach rozegrało się to między best5 na placu:

Curry-Oladipo-Middleton-Kirilenko-Chandler vs Lillard-Manu-Hayward-Giannis-LMA

 

bloodbath na całego, jeden zespół niespecjalnie cieszy się jak piłki nie ma Curry, a drugi cieszy się zawsze. 

 

Curry nie miał tu Klaya Thompsona, żeby wyrwać g6 na wyjeździe.

 

4:2 BMF

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj pojawił mi się problem, bo BMF ładnie wypunktował Middletona z Raps a Giannis chyba sobie tam nie radził za dobrze, jednak abstrac***ąc od pierdół to mamy dwa zespoły, które mają liderów, których krycie to raczej zespołowa sprawa

BMF: podoba mi się obudowanie Giannisa i sprawienie, że gracze będą w miarę w swojej strefie komfortu (tj nie degradowanie kogoś z reliable 2nd option do 5th - jedynie Aldridge może tutaj trochę ucierpieć, ale on raczej w takiej sytuacji lepiej bronił wtedy). Giannisa bez piłki przy spacingu mogę kupić, ale pytanie jest ile on bez tej piłki pogra. Z drugiej strony Mac nie odwali czegoś takiego co zrobił Nurse, więc myślę że jest to plus, chociaż Kirilenko to chyba bottom 5 match-upów jakie by chciał mieć. Nie ma nic o grze bez piłki Lillarda, więc tego jakby nie było a on jednak kilka posiadań na to musiałby zjeść, z drugiej strony mialo być więcej ofensywy prowadzonej przez niego Manu i pewnie Haywarda, więc trzech, graczy, którzy z piłką robią zamęt a jeszcze gdzieś tam biega grecki potwór, myślę ORTG 120 do ukręcenia lekko

Mac: przebijałem się trochę przez twój opis, bo jest do c***a za długi i nie po to się umawialiśmy na ileś tam znaków żebyś dał więcej słów niż to (beka, bo ten opis ma pewnie więcej znaków niż moja inzynierka słów XD). Jednak po kolei, piszesz że chcesz grać to co GSW i bierzesz młodego Vince'a, to nie dla mnie, Klay to all-timer jeśli chodzi o off-ball work a Vince jest taki sobie, ot może dobry, ale faktycznie zaznaczona przewaga, że umie zrobić wjazd jest bardzo słuszna, tylko czy słabszy jumper Vince'a to zrekompsensuje - nie wiem. Kirilenko w roli Draymonda jest zajebistym pomysłem i pewnie by się tutaj spełnił, pomimo że tylu okien na podanie by nie wyłapał, ale transition byłoby tutaj piękne. Chcesz grać sporo PnR a tak mało minut dostaje Rose - meh, Curry jako BH jest spoko, ale w kilku posiadaniach a nie jako threat, szkoda zmarnowanego potencjału.  imho porównaniem do Klaya zabiłeś też trochę value Middletona, ale dlaczego to już nie powiem. Ogólnie także mocna ofensywa z podobnej półki co u rywala, ale brakuje jej efektu wow i większego wykorzystania DRose'a żeby była lepsza

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Defensywy tutaj są bardzo ciekawe, bo na obwodzie bez szału a pod koszem dobrze zaczopowane, obie dość mobilne i dałbym tutaj remis z minimalnym wskazaniem na BMF, ALE mierzwi mnie nadużywanie gadki o swichowaniu i paleniu głupa z nieprawdziwymi wnioskami (Middleton to nie jest świetny obrońca a na pewno nie na taką grę)

póki co 4:2 dla BMF, ale też dam czas żeby przekonac mnie do zmiany głosu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.