Skocz do zawartości

Stanley Cup Playoffs 19/20


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Długo uparty był coach Rick Bowness, jeśli chodzi o jakieś rotacje w top lines. Chciałem już pisać o tym przed G4, że może czas coś ruszyć panie trenerze, ale pomyślałem, że poczekam jeszcze jeden mecz i ewentualnie wtedy mu to wypomnę. No i było warto poczekać, bo Bowness wreszcie zamieszał. Co prawda te roszady nie były jakieś wielkie bo zamienił tylko miejscami Pavelskiego i Seguina, ale trzeba przyznać, że wyszło bardzo dobrze. Skrzydła 1 linii odżyły przy Pavelskim na centrze, a Seguin odżył w 2 linii i wreszcie mocno popunktował :)

Btw, zaimponował mi Palat tą bramką na 1-1.

W dniu 26.09.2020 o 15:18, J. Lo napisał:

Nie wiem, za mało śledziłem te PO, ale patrząc po statystykach, to rozczarowaniem na minus wydaje się Tyler Johnson. Siedem punktów w dwudziestu trzech meczach faceta, który kilka lat temu naprawdę miał papiery na zawojowanie Ligi. A tutaj wyżej od niego mamy takiego np. Aleksa Killorna (ładny gol dziś w nocy), który też zresztą kiedyś zapowiadał się na kogoś, kto wskoczy półkę wyżej niż poziom solidnego wyrobnika.

Cała ta druga linia Tampy, tj. Johnson-Cirelli-Killorn gra imho poniżej oczekiwań i taki Coleman czy Gourde grający w 3 linii, spędzający mniej czasu na lodzie, są skuteczniejsi od nich. No, ale 1 linia Tampy to jest kosmos! 

W dniu 26.09.2020 o 15:18, J. Lo napisał:

Typ na MVP: Brayden Point.

Mój typ to oczywiście Hedman, ale tak naprawdę Point czy Kucherov też zasługują. Za to Wasyl na pewno wypadł z tego wyścigu. Nie wiem jak wam, ale mnie się w tej serii on nie podoba. 

18 godzin temu, Raven2156 napisał:

Co nie zmienia faktu, że pewnie wykupionych zostaje określona liczba meczów które dany emitent może na antenie puścić. Alboooo... Albo jest to po prostu olewka ze strony TVP... :(

To prawda, ale w pakiecie są wszystkie mecze do końca od finałów konferencji, o czym tvp informowało. Mecz był na sport.tvp.pl, więc po prostu nie znaleźli miejsca na swoich antenach, żeby pogodzić i galę boksu, i mecz Finału Pucharu Stanleya. Słabo, ale całe szczęście nie był to ostatni mecz. 

18 godzin temu, Raven2156 napisał:

P.S. Wiadomo do kiedy mają prawa do wyłącznej emisji NHL w Polsce?

Wykupili na 4 lata, począwszy od sezonu 16/17, więc to ostatnie rozgrywki na bieżącej umowie. Ale szybko to minęło... 

Na razie nie widziałem żadnego info co dalej, ale oby to ciągnęli dalej, bo naprawdę fajna ekipa komentuje te mecze w tvp sport. Postarałbym się tylko na ich miejscu o jakiś lepszy pakiet, gdzie będzie więcej możliwości wyboru meczów. 

18 godzin temu, Raven2156 napisał:

P.S.2. A do kiedy Canal + ma prawa do NBA w Polsce?

Tu nie jestem pewien, ale oni chyba co rok wykupują nowe prawa. Mogliby tylko pomyśleć, żeby trochę więcej meczów niektórych drużyn pokazywać, ale ogólnie jeśli chodzi o liczbę transmitowanych meczów to można być zadowolonym. Gorzej z komentarzem. W tym ekipa tvp sport od NHL, bije ich na głowę!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Braveheart22 napisał:

Wykupili na 4 lata, począwszy od sezonu 16/17, więc to ostatnie rozgrywki na bieżącej umowie. Ale szybko to minęło... 

Na razie nie widziałem żadnego info co dalej, ale oby to ciągnęli dalej, bo naprawdę fajna ekipa komentuje te mecze w tvp sport. Postarałbym się tylko na ich miejscu o jakiś lepszy pakiet, gdzie będzie więcej możliwości wyboru meczów. 

Tu nie jestem pewien, ale oni chyba co rok wykupują nowe prawa. Mogliby tylko pomyśleć, żeby trochę więcej meczów niektórych drużyn pokazywać, ale ogólnie jeśli chodzi o liczbę transmitowanych meczów to można być zadowolonym. Gorzej z komentarzem. W tym ekipa tvp sport od NHL, bije ich na głowę!!! :)

Nie znamy statystyk i dlatego nie nam oceniać czy warto im przedłużyć czy też nie. Myślę, że wykup praw na tak długi okres (4 lata) był spowodowany dużo niższą ceną za sezon i swego rodzaju ustępstwem ze strony NHL. Możliwe też, że nie zezwalają takim "małym stacjom z mniej znaczących na arenie hokeja krajów" wykup na krótszy czas.

Jeżeli okazało się, że oglądalność była dużo niższa niż wartość wykupu uprawnień, opłacenia komentatorów i tych ich wszystkich konkursów lub na relatywnie niskim poziomie nie zdziwiłbym się gdyby zaprzestali kontynuowania relacji. Myślę, że ich pałeczkę z chęcią przejąłby inny konkurent tylko nie mam pojęcia który... Polsat nadaje każdy sport który popadnie więc tam czasu już nie ma... Eleven skupia się na sportach i ligach "premium", że tak to nazwę. Pozostaje Canal + który też ma dość napiętą ramówkę. Z resztą... Nie ma co gdybać, bo sam jestem fanem polskiego komentarza NHL i liczę, że będzie to kontynuowane.

Co do komentarza NBA to nawet nie będę się wypowiadał... Łatwość w dostępie do streamów sprawia, że nie mam zamiaru podpinać satelity i płacić za C+ żeby słuchać anegdotek o zmarłych rodzicach graczy (co koniec końców jest nieprawdą)... Dla mnie w Polsce są 2 wyjścia - League Pass dla najbardziej zagorzałych fanów i leniuchów (brak chęci w szukaniu streamów) albo zagraniczne streamy... Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Raven2156 napisał:

Nie znamy statystyk i dlatego nie nam oceniać czy warto im przedłużyć czy też nie.

Co do statystyk. Zawsze mnie zastanawiało jak oni to liczą. Np. ja w czasie sezonu większość meczów nagrywam i oglądam sobie, bez spoglądania na wynik, z odtworzenia. Osób, które robią podobnie pewnie jest sporo. Czy "my" zaliczamy się do statystyk? Śmiem twierdzić, że nie, bo przecież odbiorniki nie są wtedy włączone :)

12 minut temu, Raven2156 napisał:

Jeżeli okazało się, że oglądalność była dużo niższa niż wartość wykupu uprawnień, opłacenia komentatorów i tych ich wszystkich konkursów lub na relatywnie niskim poziomie nie zdziwiłbym się gdyby zaprzestali kontynuowania relacji. Myślę, że ich pałeczkę z chęcią przejąłby inny konkurent tylko nie mam pojęcia który... Polsat nadaje każdy sport który popadnie więc tam czasu już nie ma... Eleven skupia się na sportach i ligach "premium", że tak to nazwę. Pozostaje Canal + który też ma dość napiętą ramówkę. Z resztą... Nie ma co gdybać, bo sam jestem fanem polskiego komentarza NHL i liczę, że będzie to kontynuowane

Szczerze to wątpię, by ktoś inny niż tvp był chętny na prawa. Mamy dobry przykład, ile lat musieliśmy czekać, by którykolwiek polski nadawca ponownie zainteresował się prawami do NHL. Wykup praw przez inną stację byłby dla mnie sporym zaskoczeniem. Imho trzeba liczyć na tvp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Braveheart22 napisał:

 

Btw, zaimponował mi Palat tą bramką na 1-1.

Palat imponuje mi w calych POs. 

Między Hedmanem, a Pointem, myśle, że któryś z nich.

 

 

Palat imponuje mi w cały playoffach, tylko ten brak zarostu heh;)

Co do MVP to między Pointem, a Hedmanem. (Niestety mnie też martwi dyspozycja Vasila)

 

I taki smutny news, Stammer out do końca, dobrze, że ustrzelił brame.

https://www.nhl.com/lightning/news/lightning-rule-out-steven-stamkos-for-remainder-of-stanley-cup-final/c-319209194

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Cała ta druga linia Tampy, tj. Johnson-Cirelli-Killorn gra imho poniżej oczekiwań i taki Coleman czy Gourde grający w 3 linii, spędzający mniej czasu na lodzie, są skuteczniejsi od nich. No, ale 1 linia Tampy to jest kosmos! 

Można powiedzieć, że to tradycja w Tampie. Kiedyś rządzili Stamkos, St. Louis i Lecavalier...

12 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Mój typ to oczywiście Hedman, ale tak naprawdę Point czy Kucherov też zasługują. Za to Wasyl na pewno wypadł z tego wyścigu. Nie wiem jak wam, ale mnie się w tej serii on nie podoba. 

Również nie wiem, jak Was, ale mnie akurat Wasyl nigdy jakoś specjalnie nie przekonywał.

Ot, dobry bramkarz jakich w Lidze wielu. Co ma odbić, to odbije, a co ma wpaść, to najczęściej wpadnie. (Oczywiście żaden ze mnie ekspert, raptem kilka meczów typa widziałem, a i to dość dawno temu, ale). 

Pytanie, czy w Tampie jest w ogóle potrzebny między słupkami jakiś facet typu klękajcie narody świata. Przy takich kłopotach bogactwa z przodu śmiało można zakładać, że koledzy powinni ustrzelić więcej, niż goalie wpuści.

12 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Długo uparty był coach Rick Bowness, jeśli chodzi o jakieś rotacje w top lines. Chciałem już pisać o tym przed G4, że może czas coś ruszyć panie trenerze, ale pomyślałem, że poczekam jeszcze jeden mecz i ewentualnie wtedy mu to wypomnę. No i było warto poczekać, bo Bowness wreszcie zamieszał. Co prawda te roszady nie były jakieś wielkie bo zamienił tylko miejscami Pavelskiego i Seguina, ale trzeba przyznać, że wyszło bardzo dobrze. Skrzydła 1 linii odżyły przy Pavelskim na centrze, a Seguin odżył w 2 linii i wreszcie mocno popunktował :)

Cytując cesarza Francuzów: Ależ to jest musztarda po obiedzie!

Jeśli wierzyć temu, co czytałem wczoraj na interii, to tylko Leafs wygrali finał, w którym przegrywali 3-1. Było to jakoś wtedy, jak Niemcy zaczynali ofensywę na Kaukaz i Stalingrad... Dobra, mogę zrozumieć, że z kim powtórzyć taki cud, jak nie z chłopakami, których rok temu spakowały Niebieskie Piżamki (btw, mamy Jackets, mamy Sabres, a gdyby komuś wpadła do głowy drużyna, bo ja wiem, Alabama Rebels, byłaby chryja jak ta lala), ale... Sorry, nie wierzę.

W punktowaniu Seguina naprawdę widziałem więcej fuksa niż przemyślanych zagrań. Jak w  brydżu dostajesz same blotki (no dobra, niech będzie, że z singlowym królem w postaci Józka Pawelskiego), to nie pomoże żadne układanie tego złomu w ręku, tylko trzeba poczekać, aż przyjdą mocniejsze karty. Niestety wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku przeciwnicy zdążą zamknąć robra 😉

(Kurde, z trzy tygodnie nie grałem, a zanim coś, to i czwarty minie... Wstyd).

6 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

I taki smutny news, Stammer out do końca, dobrze, że ustrzelił brame.

Ech... Ten to chyba już do szkoły miał pod górkę, naprawdę.

Cóż, tym bardziej trzeba cieszyć się z tego, że zagrał chociaż te kilka minut i trafił. Mniejsza o to, że w dużej mierze dzięki uprzejmości Lindella, który nieśmiało przytulił się tyłkiem do bandy dopiero wtedy, kiedy Steven był już dwa metry dalej.

12 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Gorzej z komentarzem. W tym ekipa tvp sport od NHL, bije ich na głowę!!! :)

A kogo tam mają od komentowania NHL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, J. Lo napisał:

A kogo tam mają od komentowania NHL?

Mieszanka doświadczenia i młodości. Główni komentatorzy tvp sport od NHL to Laskowski (w sumie to był jedyny znany przez polskich telewidzów wcześniej gość) i Rokicki, jest jeszcze Chłystek z PS i redaktorzy portalu NHLwPL - Ruszel i Kowal. Czasem pojawi się ktoś jeszcze, np. Snopek czy Adamiak. Rzadko bo rzadko, ale pojawiał się też Czerkawski, jednak głównie kręci się to wszystko wokół tamtej piątki i imho wychodzi świetnie. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, mamy.

Życzę Bolts powtórki po a) normalnym sezonie, b) PO, w których Stamkos zagra więcej niż trzy minuty.

Nie wiem, co musiałby zrobić Point, żeby zgarnąć tę nagrodę, jeśli nawet GWG w ostatnim meczu to za mało. Może zagrać na bramce i zaliczyć shut-out.

PS. Osiem celnych strzałów po dwóch tercjach... Naprawdę nie wiem, czy płakać, czy się śmiać. Chłopaki, nie myśleliście kiedyś o karierze w innych zawodach? Produkcja haczyków na ryby? Śpiewanie w chórze parafialnym? Kopanie studni w Somalii? Szycie dżinsów w Bangladeszu? A tak naprawdę COKOLWIEK, kuźwa, byle nie hokej na lodzie?

Edytowane przez J. Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyka strzałów w 1 i 2 tercji w wykonaniu Gwiazd w meczu, w którym maja noz na gardle, mecz o życie, woła o pomstę do nieba. Przecież powinni naparzać z każdej pozycji. Strzelać i po swoich. A noz ktorys zdobylby gola udem, tyłkiem lub glowa (ale kaskiem - nie życzyłbym nikomu bramki szczęką a'la Pavelski).

Edytowane przez Szabla
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nosa do tych nagród :)

Tutaj trochę szczegółów jak rozłożyły się głosy na Conn Smythe Trophy:

Blisko było, ale jednak wielki Hedman górą :)

 

Również Maroon w szczególny sposób zapisał się w historii:

Zabawa trwa :)

 

@J. Lo

Rozumiem rozgoryczenie, ale mimo wszystko szacunek dla Bownessa i graczy Dallas, bo zrobili bardzo dużo w tym sezonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Lightning! Brawo dla Stars! Obie drużyny pokazały w tym sezonie ogromną wolę walki, determinację i niesamowicie silne dążenie do celu jakim jest Puchar Stanleya!

Niestety jak to w sporcie bywa zwycięzca może być tylko jeden i uważam, że hokeiści z Florydy zdobyli trofeum jak najbardziej zasłużenie! Chłopaki wykonali kawał dobrej roboty i jedno słowo które jest w stanie opisać to czego dokonali to po prostu „WOW!”.

Ciekawy jestem jak mogłyby wyglądać Finały w zeszłym roku gdyby nie ich niespodziewana porażka w 1 rundzie. Kto wie czy nie obserwowalibyśmy obrońców tytułu? Tego niestety nigdy się nie dowiemy.

Cieszy mnie bardzo również fakt, że mimo wielu komplikacji, zawirowań i tego z czym nie tylko liga NHL ale również wszyscy zawodnicy musieli się zmierzyć sezon po około roku czasu (z przerwą) został dokończony i jestem pewien, że na kartach historii zapisze się jako niezapomniany i niezwykły - a już na pewno w naszej pamięci! :)

Jak widzę przyszły sezon? Raczej nie uświadczymy powtórki z rozrywki. Z roku na rok liga NHL dostarcza nam zupełnie nowych i innych emocji a wszystko co się z tym wiąże jest po prostu nie do przewidzenia. Gdybym jednak miał typować jak moim zdaniem będzie wyglądała drabinka lub jakie drużyny znajdą się w czołówce to myśle, że czeka nas po raz kolejny sporo niespodzianek pokroju tegorocznych Stars czy Islanders! :) 

Nie mogę się doczekać i liczę, że ten ostatni 31-teamowy sezon zostanie rozegrany w całości i, że dostarczy dużo radości jeszcze przed dołączeniem Kraken do ligi i lekką rotacją w zachodnich dywizjach!

Jeszcze raz gratulacje Lightning!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braveheart, pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. I to wcale nie przez jakieś sympatie czy zawiedzione nadzieje. Z tymi drugimi pogodziłem się po G4, a do Pieruna Zatoki Tampa naprawdę nic nie mam. Lubię ten team i jak już Teksańczycy mieli z kim przerżnąć, to naprawdę dobrze, że właśnie z nimi.

Niestety w każdym sporcie tak już jest, że (nie czarujmy się) po roku-dwóch nikt nie pamięta, czego po drodze dokonali ci, którzy przegrali w finale. Pamięta się ich jako Tych Którzy Dali Skopać Sobie Tyłki. Na dodatek Stars niestety pozwolili na to, aż huczało, i jeśli z tego finału cokolwiek zapamiętam, to chyba tylko (no dobra, poza golem Stammera) totalną niemoc pierwszego ataku Teksów. A właściwie prawie całej pierwszej piątki, bo Heiski też poniżej oczekiwań.

Z pierwszej i drugiej piątki widzę tam Klingberga i Pavelskiego z Dobbym między słupkami. Reszta jest milczeniem.

Sorry, ale jak ktoś nawala w najważniejszych meczach sezonu, to nawet z reprezentacji ogólniaka powinien wylecieć.

Poza tym tak jak napisał Szabla: mamy 2-3, to naprawdę strzelajmy nawet jajcami z czerwonej linii, a nuż wpadnie. A co zobaczyliśmy w G6, wiadomo. Wszystko mogę zrozumieć: spadek formy, klasę przeciwnika, co tam chcecie. Ale nie totalny brak tego, co znoszą kury.

Gdybym miał cokolwiek przewidywać przed przyszłym sezonem (chociaż zgadzam się z Ravenem, że Liga zrobiła się totalnie nieprzewidywalna; tak naprawdę co roku mamy jakieś zdziwko), to naprawdę mniej zdziwią mnie Bolts w finale niż Stars w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy puchar! Mimo, że Rangers i Blues to dwie moje główne fav drużyny, Tampie kibicowałem bardzo mocno, szczególnie po tym jak zarwałem dla nich noc kiedy to rozegrali 5 dogrywek. POdsumowując ich dogrywki to myślę, że spokojnie rozegrali dwa jak nie trzy mecze więcej niż pokazywały to wyniki w drabince. Conn Smythe dla Hedmana, nie mam z tym problemu ale po tym jak Point strzelił arcy istotnego gola wczoraj i kupę innych wcześniej najchętniej dałbym nagrodę do podziału.  Celebracja bez publiki, słabo to wyglądało, taki troche finał amatorskiego pucharu piernika w Toruniu, szczególnie kółka po tafli do pustych trybun, chociaż były jakieś bliskie osoby niektórych graczy. Z tego co czytałem większym bólem będzie odwołanie parady w mieście, aktualnie jest info o paradzie łodzi, co ma sens zważywszy na portowo - żeglarski charakter miasta, szkoda tylko, że jest ograniczona ilość miejsc dla łodzi i biletowana za hajs (sic!chamstwo co do regular kibiców, bez przywilejów posiadania łodzi). Z drugiej strony sama ekscytacja zawodników ogromna, lata treningów i dzieciństwa goniąc sen jakim jest bycie zapisanym na tym pięknym pucharze, robi swoje. Beke mam z ich trenera taki troche sztywny szefu co się pierwszy raz na wyjeździe integracyjnym nawalił z pracownikami i chce być cool;) Jako fan Blues cieszy mnie Maroon, okazało się, że jest niezwykle istotnym elementem, a Rangers; kpitan Mcdona' i 'Kirk. Dobre playoffy, nie było odpuszczania tylko na pełnej. 

W końcu mogę się wysypiać... a nie jeszcze finały NBA;)

Tego lata kupiłem sobie czapkę Tampy,z piorunem .Miałem nosa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

Tego lata kupiłem sobie czapkę Tampy,z piorunem .Miałem nosa;)

Mi znajoma kanadyjka przysłała w tym roku czapkę Maple Leafs... Ewidentnie nosa nie miała niestety...

Co nie zmienia faktu, że nawet sobie nie wyobrażacie jak trudno jest zdobyć czapkę Toronto w Quebecu i to w pobliżu Montrealu! 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.