Skocz do zawartości

Stanley Cup Playoffs 19/20


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ekipa jest obecnie w czarnej dupie (http://www.forum.detroitredwings.pl/  - zapraszam na nasze polskie forum) , a dodatkowo prześladuje nas pech w loterii draftowej więc w tym roku wskoczyłem do pociągu Stars na playoffs. Puchar podnosiła zazwyczaj drużyna, która miała w składzie najlepszego obrońcę, a obecnie nie widzę konkurencji dla Miro Heiskanena...

Największe wrażenie robią jednak Vegas i kompletnie nie będę miał nic przeciwko jeżeli zgarną pełną pulę. Dzięki wyjątkowym regułom udało się tam zbudować zespół, który trąci czasami sprzed salary cap i łza się w oku człowiekowi kręci. Ja wiem, że dzięki czapce płac liga stała się wyrównana itd, ale dziś niemal wszystkie drużyny są zbudowane tak samo: 2/3 gwiazdy za duże pieniądze + masa przeciętniaków + młodzież na ELC w konsekwencji czego ten produkt na lodzie jest taki sobie do oglądania. Golden Knigts mają całą masę bardzo dobrych zawodników, równe formacje i gniotą rywali niemiłosiernie  głębią składu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Roggi napisał:

więc w tym roku wskoczyłem do pociągu Stars na playoffs. Puchar podnosiła zazwyczaj drużyna, która miała w składzie najlepszego obrońcę, a obecnie nie widzę konkurencji dla Miro Heiskanena...

I Klingberg się przebudził w odpowiednim momencie, bo rs jak dla mnie to miał średni. Jednak my tu z @vonBaron liczymy na przebudzenie Avalanche, bo szkoda kapitalnego Nathana. Btw, niesamowity jest ten wysyp mega zdolnych obrońców w ostatnim czasie. Wspomniany Heiskanen, Makar, Hughes, Dahlin, trochę wcześniej Chabot, Provorov, Werenski czy nawet McAvoy, a widać w kolejce następnych, którzy zaraz mogą wskoczyć. Dobson z moich Islanders to też spory talent. 

Co do Vegas racja, chociaż muszę przyznać, że krytykowałem ich za zwolnienie Gallanta i zatrudnienie w jego miejsce DeBoera. 

A co powiesz o Islanders? Mało kto ich lubi ze względu na styl gry, mało kto docenia, a Trotz robi kapitalną robotę i oni jak na razie idą jak po swoje. Choć może talentu nieco brakuje to głębia składu hula aż miło, a zestaw centrów Barzal, Nelson, Pageau i Cizikas wygląda na najbliższe lata kapitalnie. Do tego wszystko idzie w parze z rozwojem organizacji również na innych płaszczyznach. Sporo czekałem na tak dobre czasy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko boję żeby Nathan nie chciał odejść bo skoro dla AVS druga runda to max...

Tak btw Nathan pobił rekord Sakicia pod względem serii punktów w PO!

Ma też bardzo wysoką średnią punktów w PO obok takich graczy jak Lemieux czy Gretzky.

@Braveheart22 A co myślisz o Byramie?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. To młody team, najlepsze jeszcze przed nimi. Nathan to lider ze świetnym charakterem, który w dodatku nie jest łasy na kasę, bo chce wygrywać. 

“We have guys that we wouldn’t (otherwise) be able to bring in,” MacKinnon said. “On my next deal, I’ll take less again. Because I want to win with this group.” 

Btw, bardziej bym obstawiał, że McDavid w końcu zawinie wrotki, jak w Edmonton nie ułożą odpowiednio klocków. 

10 godzin temu, vonBaron napisał:

A co myślisz o Byramie?

Ogromny talent. Najlepszy prospekt w stajni Avs. Wiadomo, ciężko w 100% przewidzieć co przyniesie przyszłość, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to imho będą razem z Makarem trzęśli tą ligą przez długie lata. Ciekawe tylko kiedy (czy od początku następnego sezonu?) Sakic i Bednar uznają, że chłopak jest już "ready". Czekam z niecierpliwością :)

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogromny talent. Najlepszy prospekt w stajni Avs. Wiadomo, ciężko w 100% przewidzieć co przyniesie przyszłość, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to imho będą razem z Makarem trzęśli tą ligą przez długie lata. Ciekawe tylko kiedy (czy od początku następnego sezonu?) Sakic i Bednar uznają, że chłopak jest już "ready". Czekam z niecierpliwością :)

Podobnie jak Drysdale w nadchodzącym drafcie tak i Byram był mocno przehajpowany i poszedł wysoko z racji tego, że był teoretycznie najlepszym obrońcą w słabym drafcie pod kątem tej pozycji (do tego Kanadyjczykiem).

Gdy opadnie kurz to obstawiam, że nie skończy nawet na podium jeżeli chodzi o ten rocznik😑. Mark my words😎😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roggi napisał:

Podobnie jak Drysdale w nadchodzącym drafcie tak i Byram był mocno przehajpowany i poszedł wysoko z racji tego, że był teoretycznie najlepszym obrońcą w słabym drafcie pod kątem tej pozycji (do tego Kanadyjczykiem).

Gdy opadnie kurz to obstawiam, że nie skończy nawet na podium jeżeli chodzi o ten rocznik😑. Mark my words😎😅

Aż tak?? Dla mnie to bardzo dobry prospect i jeśli okaże się, że będzie jednak kilku graczy od niego lepszych, to będzie dobrze świadczyło o tym naborze ;)

Kogo tam stawiasz wyżej?? Mnie z tej klasy Soderstrom się spodobał. Pewnie wierzysz też w waszego Seidera, który wpisuje się w kanony, o których wspomniałeś, czyli mocna, fizyczna gra. Kto jeszcze? Heinola, chłopak, który już ma kilka występów w barwach Winnipeg, a może Bjornfot z Kings, czy jeszcze ktoś inny?? 

Jak już przy obrońcach jesteśmy. Wybrany w 2018, w drugiej rundzie Romanov to może być fajny steal Montrealu. Choć ja jestem zadowolony z tamtego naboru. Mocno wierzę w Dobsona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2020 o 11:00, Braveheart22 napisał:

Mam to szczęście, że drugi rok z rzędu, moje dwie ulubione drużyny zagrają w 2 rundzie. W zeszłym sezonie nie zakończyło się to szczęśliwie, ale liczę, że w tym będzie lepiej. Zapowiadają się wielkie emocje :)

Let's go Islanders!!! :D

 

 

No to właśnie dostają łomot od Flyers, piękna brama Coutourie. ;) ale i tak jestem pod wrażeniem Barzala i Beavalauvie (sorry jak blad w nazwisku) i nie mam pojecia kto wygra w tej parze.

Z moich drużyn i Blues i Rangers juz w domu, została Tampa, mecz z 5 dogrywkami, a teraz mocni Bruins, moze byc cieżko jeszcze kontuzja McDona, powiem tak jesli Hedman, Point i Wasilewski sa cala i zagraja jak wczoraj z Bruins czyli pełna agresja i zaangażowanie to mogą dojść do finalu wschodu. Dzis kolejny mecz ale nie mam juz baterii po wczoraj i padam na pysk. Nie skreslalbym jeszcze Avs, a co do podjary Vegas to mozecie sie zdziwic jak dostana oklep od Canucks, to obok Isles czarny kon tego dziwnego turnieju. 

Troche mnie nie bylo ale smigalem po Bieszczadach;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beauvillier ;) 

Couturier tą bramką zrehabilitował się za błąd z pierwszego meczu. Varlamov źle wszedł w mecz (już pierwszy strzał trafił do siatki) i Greiss musiał wyjechać na lód poraz pierwszy w tych PO. Jak na razie jest pewny i oby tak do końca. Dobrze, że udało się strzelić bramkę w 2 tercji (wreszcie wykorzystany powerplay) i jest szansa jeszcze powalczyć o dobry rezultat. Let's go Isles!!! 

Co do pojedynku Vegas-Vancouver. Rycerze są bardzo mocnym zespołem i nawet w tym przegranym pojedynku potrafili kilkukrotnie mocno przydusić Canucks. Jednak najlepszy zawodnik tej serii jest imho po stronie Orek. Elias Pettersson - uwielbiam chłopaka. Do tego wrócił Toffoli i od razu zaznaczył swoją obecność. Będzie ciekawie. W drugiej parze liczę na przebudzenie Avalanche, bo bardzo chciałbym zobaczyć ich i właśnie Canucks w finale konferencji :)

 

Edit:

No i mamy piękny comeback Wyspiarzy, a można jeszcze było pokusić się o zwycięstwo. Mega emocje. Oby w dogrywce do przodu :D

Edit2:

Niestety Phila w OT :(

Dzięki Islanders za walkę i powodzenia w g3. Dobranoc... 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Beauvillier ;) 

Couturier tą bramką zrehabilitował się za błąd z pierwszego meczu. Varlamov źle wszedł w mecz (już pierwszy strzał trafił do siatki) i Greiss musiał wyjechać na lód poraz pierwszy w tych PO. Jak na razie jest pewny i oby tak do końca. Dobrze, że udało się strzelić bramkę w 2 tercji (wreszcie wykorzystany powerplay) i jest szansa jeszcze powalczyć o dobry rezultat. Let's go Isles!!! 

Co do pojedynku Vegas-Vancouver. Rycerze są bardzo mocnym zespołem i nawet w tym przegranym pojedynku potrafili kilkukrotnie mocno przydusić Canucks. Jednak najlepszy zawodnik tej serii jest imho po stronie Orek. Elias Pettersson - uwielbiam chłopaka. Do tego wrócił Toffoli i od razu zaznaczył swoją obecność. Będzie ciekawie. W drugiej parze liczę na przebudzenie Avalanche, bo bardzo chciałbym zobaczyć ich i właśnie Canucks w finale konferencji :)

 

Edit:

No i mamy piękny comeback Wyspiarzy, a można jeszcze było pokusić się o zwycięstwo. Mega emocje. Oby w dogrywce do przodu :D

Edit2:

Niestety Phila w OT :(

Dzięki Islanders za walkę i powodzenia w g3. Dobranoc... 

Szacun za walke i gonitwe, myśle, że chłopaki mają papiery na finał wschodu, a nawet ligii, fajnie sie ich oglada krążek jak po sznurku, troche pecha na początku. Nie przekonują mnie Flyers mimo, że lubie tę ekipe, ale np Provoro w tym turnieju jest cieniem samego siebie, Giroux tez grywal o wiele lepiej, Vorachek tak samo, tam Konecny to wszystko ladnie scala i Hart broni, ale jak sie chlopaki nie obudza to bedzie out po tej serii. 

No moje chłopaki burzowe rozGromiły Boston, ktorego nie cierpie więc satysfakcja podwójna, co jednak nadal nie przesądza o wyniku tej serii, bo Bruins sa troche jak niemiecka repra w piłke grają do końca, każdej serii i meczu. Nawet mieli kiedys w historii linie ktora nazywala sie "Szwabska" zobaczymy. Co do Colorado to zgadza sie ich bramkarz i obrona slabo, bedzie seria na szali podobnie jak Vegas z Canucs tu stawiam na tych drugich Bo Horvat, Toffoli ogarniaja temat do tego rookie roku Hughes lepszy od brata, ktory to mialbyc gwiazdką. 

 

Ze wszystkich druzyn  poki co za swoją gre trzy zasługuja na tytul Isles, Canucs i Tampa. Zobaczymy jak to się potoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawostek statystycznych:

 

W każdej parze po 4 meczach rywalizacji jest wynik 3-1 (w dwóch pojedynkach 1-3, trzymając się formuły rozstawienia drużyn) Czy waszym zdaniem, któryś z zespołów przegrywających jest w stanie odwrócić serię? Są na to jakieś przesłanki? Jeżeli tak to kto, Bruins, Canucks, Avalanche czy Flyers?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz wiemy, że Bruins tez nie odwroca szali i fajnie Pioruny w finale (wschodu) i mysle, ze bedzie ciekawa para z...Islanders, bo mimo, ze blizej mi do Flyers to Giroux ani Voracheck sie nie obudzili i nic sie nie zanosi by mialo sie to zmienic, podobnie Provorov. 

Wracajac do Tampy to ten turniej pokazuje jak bardzo istotnym elementem jest Hedman, mysle, ze bardziej niz Stamkos. 

Staty Heiskanena rozwalaja beret, Avs mysle, ze polegna. Pytanie czy Stars dadza rade Vegas. Oj wygra ktoś niespodziewany ten cały bajzel. :)

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

No to juz wiemy, że Bruins tez nie odwroca szali i fajnie Pioruny w finale (wschodu) i mysle, ze bedzie ciekawa para z...Islanders, bo mimo, ze blizej mi do Flyers to Giroux ani Voracheck sie nie obudzili i nic sie nie zanosi by mialo sie to zmienic, podobnie Provorov. 

No to masz dzisiaj bramka Giroux i decydujące wstrzelenie (asysta) w OT Provorova. Ogólnie mecz podobnie się ułożył jak g2, pod kątem tego, że Islanders gonili wynik w samej końcówce. Szkoda przegranej, bo w OT mieli dwie znakomite okazje, żeby zamknąć serię. Nic, trzeba się przygotować i zamknąć to w g6. 

14 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Wracajac do Tampy to ten turniej pokazuje jak bardzo istotnym elementem jest Hedman, mysle, ze bardziej niz Stamkos. 

No Hedman jest najważniejszy. Przecież w obozie Tampy już mieli łzy w oczach jak Szwed podkręcił kostkę w ostatnim meczu Robin Round. Na szczęście dla nich nie było to nic poważnego, bo w innym przypadku myślę, że już by ich mogło nie być w PO.

14 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Staty Heiskanena rozwalaja beret, Avs mysle, ze polegna. Pytanie czy Stars dadza rade Vegas. Oj wygra ktoś niespodziewany ten cały bajzel. :)

Miro jest niemożliwy, ale liczę, że Avs doprowadzą jednak do g7. Fajnie, że Canucks dzisiaj wygrali. Demko wszedł do bramki i super mecz zagrał. Z przodu Boeser i oczywiście Pettersson zrobili robotę. Tu też chciałbym g7 :)

 

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Braveheart22 napisał:

No to masz dzisiaj bramka Giroux i decydujące wstrzelenie (asysta) w OT Provorova. Ogólnie mecz podobnie się ułożył jak g2, pod kątem tego, że Islanders gonili wynik w samej końcówce. Szkoda przegranej, bo w OT mieli dwie znakomite okazje, żeby zamknąć serię. Nic, trzeba się przygotować i zamknąć to w g6. 

No Hedman jest najważniejszy. Przecież w obozie Tampy już mieli łzy w oczach jak Szwed podkręcił kostkę w ostatnim meczu Robin Round. Na szczęście dla nich nie było to nic poważnego, bo w innym przypadku myślę, że już by ich mogło nie być w PO.

Miro jest niemożliwy, ale liczę, że Avs doprowadzą jednak do g7. Fajnie, że Canucks dzisiaj wygrali. Demko wszedł do bramki i super mecz zagrał. Z przodu Boeser i oczywiście Pettersson zrobili robotę. Tu też chciałbym g7 :)

 

 

Heh śmiałem się, że chyba mnie słuchali i się wkurzyli bo w końcu coś grali panowie, ale nadal myśle, ze to Isles wezmą serie.

Widziałeś może nagranie i wyraz twarzy trenera Tampy jak w 2OT strzela Hedman i maja win serii, ale ulge mial ziomek hehe.

 

Canucks niby wygrali i Demko super ale nie widze tego jesli maja o polowe mniej strzalow niz rywal. Kibicuje im bo to jedyna kanadyjska druzyna w grze i byloby super ale Vegas mocniejsze jest. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wujek Wójcik napisał:

Widziałeś może nagranie i wyraz twarzy trenera Tampy jak w 2OT strzela Hedman i maja win serii, ale ulge mial ziomek hehe.

 

Nie dziwi mnie to. Cooper jest pod ogromną presją mediów/kibiców, którzy czekają na sukces. Tampa ma świetny zespół (lepsze i gorsze doświadczenia za sobą), ale pewnie już ostatni rok aż tak dobrze zbudowany, bo w następnym sezonie wchodzi nowa umowa Wasyla. W cap space zostaje im tylko nieco ponad 5mln, a RFA są m.in. Cirelli, Sergachyov czy Cernak + jeszcze kilku graczy z głębi składu jest UFA. Te 5mln to może nawet na samego Cirelli nie starczyć, tak że w Tampie może dojść do poważnych przetasowań. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Braveheart22 napisał:

Nie dziwi mnie to. Cooper jest pod ogromną presją mediów/kibiców, którzy czekają na sukces. Tampa ma świetny zespół (lepsze i gorsze doświadczenia za sobą), ale pewnie już ostatni rok aż tak dobrze zbudowany, bo w następnym sezonie wchodzi nowa umowa Wasyla. W cap space zostaje im tylko nieco ponad 5mln, a RFA są m.in. Cirelli, Sergachyov czy Cernak + jeszcze kilku graczy z głębi składu jest UFA. Te 5mln to może nawet na samego Cirelli nie starczyć, tak że w Tampie może dojść do poważnych przetasowań. 

Yzerman zbudował im kawał zespołu,  od kilku lat w sezonie są zawsze top3 swojej konferencji, w playoffs bywały i wtopy jak rok temu, ale zobaczymy co z tego wyniknie w tym roku.  Cały czas mnie zastanawia odbiór ewentualnej wygranej przez jakąkolwiek drużynę, czy nie będzie dyskredytacji z powodu odmiennych niz zawsze warunków ( w sumie walka ta sama tylko publiki brak) no i nie moge sobie wyobrazic wznoszenia pucharu bez ludzi na trybunach:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.