Skocz do zawartości

Stanley Cup Playoffs 19/20


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że w wolnym, bo wolnym tempie ale nareszcie nadchodzą Playoffs warto by założyć osobny wątek poświęcony właśnie tym rozgrywkom. :)

Na chwilę obecną mamy już wiele informacji na ten temat i najprawdopodobniej sezon regularny nie zostanie dokończony, a żeby żadna z drużyn nie była w żadnym stopniu pokrzywdzona to aż 24/31 drużyn NHL (po 12 z każdej konferencji) zagra w tegorocznych Playoffs! Cały format odbędzie się na delikatnie zmodyfikowanych zasadach NFL (tj. w tym wypadku najlepsze 4 zespoły z każdej konferencji mają zapewniony awans do 2 rundy (która normalnie byłaby pierwszą rundą) a pozostałe 16 drużyn będzie walczyć o awans w rundzie tzw. "zero". Muszę przyznać, że rozwiązanie naprawdę świetne!

Co ciekawe każda z konferencji zostanie wysłana do jednego osobnego miasta i w pełnych bezpieczeństwa warunkach będzie rozgrywała tam mecze swojej konferencji. Zapowiada się więc wiele meczy dziennie a co za tym idzie pory bardziej przystępne dla polaków! :) Dodatkowo wiadomo, że pierwsza (runda "zero") zostanie skrócona z postaci BO7 do BO5 a co do późniejszych rund to nie mogłem nigdzie znaleźć informacji na ten temat czy zostały już podjęte jakieś decyzje.

Co do samych Playoffs... Tutaj fajna wizualizacja Playoffs które z racji na rozstawienie najprawdopodobniej czekają nas w tym roku.

98201572_575913623035587_569506963169004

A Wy jakbyście mieli ocenić jak widzicie szanse poszczególnych drużyn? Szczerze powiedziawszy to sam nie chcę się na ten temat wypowiadać, bo jak może wiecie sam od 5 lat prowadzę tzw. "For Fun Typer" w którym rok w rok bierze udział coraz to więcej użytkowników (około 100) więc zabawa jest przednia. Nie ukrywam, że chciałbym zorganizować coś podobnego również dla naszego małego kącika NHL! :) Zdaje sobie sprawę, że te subforum nie jest tak popularne jak te dotyczące koszykówki ale gdyby choć 5 osób wzięło udział to już mielibyśmy jakieś zalążki rywalizacji a poza tym nie od razu Rzym zbudowano prawda? :) Wyczekujcie zatem Typera i liczę na wasz udział!

Myślę, że tegoroczne Playoffs będą naprawdę wyjątkowe - nie tylko z racji na sytuacje na świecie ale również na format rozgrywek i na długo zapadną w naszej pamięci! :D Nie mogę się doczekać! Go Leafs!

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raven2156

1. Z tego, co czytałem to tylko runda wstępna BO5, następnie do końca BO7. 

2. Odnośnie bracketu, który wrzuciłeś. O ile ta runda wstępna jest pewna kto z kim będzie grał, tak co będzie potem jeszcze nie wiadomo. Jest taki scenariusz jaki Ty wrzuciłeś. Widziałem też coś podobnego, ale na wschodzie w górnej połówce jest para "Flyers vs..." , a w dolnej para "Tampa vs..." . Na zachodzie w górnej para "Dallas vs..." , w dolnej para "Colorado vs..." . Jest jeszcze jeden scenariusz i tego podobno chcą zawodnicy, czyli parować drużyny dopiero po rozstrzygnięciach w rundzie wstępnej wg klucza - najwyżej rozstawiona drużyna gra z najniżej rozstawioną (czyli np. gdyby w pojedynku Pittsburgh - Montreal wygrali Canadiens, to w następnej rundzie zagrają z Bruins, a nie z Flyers) itd. 

3. Szanse drużyn? Wcześniej bym dawał największe Bostonowi, ale w tym momencie to jak wróżenie z fusów. Kompletnie nie wiadomo czego się spodziewać. W dodatku jestem ciekaw, jak te wyżej rozstawione zespoły będą wyglądać w 1 rundzie przeciwko tym zespołom, które jednak już rozegrały te 3-5 meczów w rundzie wstępnej i mają już przetarcie. Nie wykluczam niespodzianek. Zobaczymy :)

4. Typer - świetna sprawa. Na pewno wezmę udział zarówno, jeśli chodzi o NBA, jak i NHL ;)

5. Co do zainteresowania naszym subforum. Zbyt wiele osób może tu nie zagląda - to fakt. NHL nie jest bardzo popularna w naszym kraju - to też fakt. Jednak myślę, że jest wiele osób, które chętnie, by dołączyły, tylko nie znają tego miejsca. Mało jest userów, którzy trafili na to forum z innego powodu, niż NBA, bo to przede wszystkim forum koszykarskie. Nie każdy fan NHL jest wielkim fanem NBA, tak jak my, dlatego przydałoby się jakoś "zareklamować" w sieci to miejsce, żeby dotrzeć do takich osób jak chociażby @Szabla, który dołączył tu jako fan NHL, a nie NBA. Im więcej osób tu będzie, im więcej opinii, im większy fanbase każdej z drużyn, tym lepiej :)

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie pierwsza runda BO5 a pozostałe BO7 brzmi obiecująco. :)

Co do pomysłu parowania drugiej rundy dopiero po rozstrzygnięciu pierwszej to moim zdaniem również jest to najlepsze rozwiązanie a na pewno najbardziej sprawiedliwe. Zakładając scenariusz który podałeś, że Canadiens (12 Seed) wygrywają w 1 rundzie to (biorąc pod uwagę ranking RS) trafiliby na lepiej dla nich rozstawionych Flyers a np. Maple Leafs z 8 Seedu trafiliby na Bruins co jest mocno niesprawiedliwe w tym wypadku. Wiadomo może się zdarzyć tak, że wszystkie drużyny z miejsc 5-8 wygrają i tak na dobra sprawę to nie będzie żadnych „roszad” jednak wersja z późniejszym dobieraniem przeciwnika byłaby najbardziej sprawiedliwa.

Co do zainteresowania prawda jest taka, że pewnie większość userów naszego forum nawet nie wie o istnieniu tego subforum dlatego w momencie tworzenia Typera NBA zareklamuje również nasz dział i może uda się przyciągnąć choć kilku fanów hokeja zza oceanu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo mi, ze pamietacie mnie ;)

Mnie ciekawi czy ci, ktorzy przegraja R0 beda miec zaliczony awans do play offow, czy to sa cos na wzor rundy (pre)eliminacyjnej.

Innymi slowy czy Szable o wlos minely sie z PO, czy o wlos i 3 zwyciestwa w serii bo5.

A same PO maja byc grane w 2ch miastach, po jednym na konferencje, ale nie jest powiedziane, ze Western zagra zachodzie a East na wschodzie. Oba miasta maga byc rownie dobrze z tej samej konferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem R0 będzie BO5, od pierwszej rundy do finału już BO7. Natomiast parowanie drużyn tak jak chcieli zawodnicy, czyli najwyżej rozstawiona drużyna gra z najniżej rozstawioną itd. No to teraz pozostaje czekać na info o miastach-gospodarzach i konkretnej dacie powrotu. Oby szybko :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 23:13, Braveheart22 napisał:

Coraz bliżej, coraz bliżej. Następne info to już będzie dokładna data wznowienia rozgrywek. Wydaje się, że to może być podobny termin jak w przypadku NBA, może troszkę później. W każdym bądź razie już bliżej, niż dalej :)

 

Każdy z nas czeka na ten moment z niecierpliwością tym bardziej ze w tym roku czekają nas wyjątkowe Playoffs!

Każde rozpoczęcie sezonu to wielka radość ale chyba nigdy nie cieszyłem się tak bardzo jak będzie to miało miejsce niebawem. :D

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oficjalnie:

- Draft 9 i 10 pazdziernika

- na ZIO 2022 i 2026 wracaja hokeisci NHL. Kwestia tylko pptwierdzenia przez IIHF i MKOl.

- Toronto (Wschod) i Edmonton (Zachod), tam odbeda sie kwalifikacje i 2 pierwsze rundy PO. Edmonton bedzie takze gospodarzem obu finalow Konferencji i finalu Pucharu Stanleya

- jest terminarz PO

- Salary cap pozostaje na poziomie 81,5 mln $

- minimalnie co roku ma wzrastac minimalana placa i max płaca dla pierwszoroczniakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy mecz za nami! Było wiele emocji, pierwszy gol, pierwsza bójka! :D 

Szczerze muszę przyznać, że Rangers wyglądali jak zagubione dzieci które próbują się odnaleźć. Tak to moim zdaniem wyglądało - istna dominacja Canes. Wiadomo, że są w tym starciu faworytami jednak oglądanie desperacko broniącej się drużyny która jedyne o czym myśli przez większość meczu to wybić krążek jak najdalej od swojej bramki nie wyglada obiecująco dla tej serii.

W 3 kwarcie Rangers zaczęli odważniej i faktycznie byli w stanie nieźle namieszać. Mimo dominacji po jednej ze stron wynik nie do końca to odzwierciedla ale taki jest sport i taki jest hokej.

Anyway nie ma co oceniać po 1 meczu! Obie drużyny maja sporo do przemyślenia i przygotowania się do G2 która w Rundzie Kwalifikacyjnej może okazać się kluczowa (ze względu na bardzo krótką rundę BO5), ponieważ prowadzenie 2:0 będzie niezwykle trudne do odrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Connor i Leon dostają po dwóch tercjach w czapę od Jastrzębi. Od początku wiedziałem, że to będzie trudna seria dla Oilers, choć w typerze, długo się zastanawiając, postawiłem jednak na ich minimalne zwycięstwo. Ale to NHL, może posypać niespodziankami :D

Oglądałem pierwszą tercję + zerkam jak w meczu Islanders są przerwy. Kubalik jest piękny. Jakim cudem Kings oddali go do Chicago za takie frytki to ja nie wiem. Gość już w rs pokazał spory potencjał, ale co dzisiaj wyprawia to przechodzi wszelkie wyobrażenia. 2 bramki i 3 asysty po dwóch tercjach. Rookie?? WOW 

Islanders na razie zgodnie z planem. Pierwszą tercję ładnie pograli. O właśnie teraz bramka na 2-0 w powerplay. 

Let's go Isles!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sromotna porażka Oilers jest nie lada sensacją... Blackhawks są drużyna w rozsypce i przebudowie i o Playoffs pewnie nawet nie śnili...

Gdyby odstawili Edmonton w pierwszej rundzie który gra „u Siebie” to byłoby coś niesamowitego... Zaraz, zaraz... Medal dla największej i niespodziewanej porażki może wylądować i tak czy siak tylko w rękach jednej drużyny. Pozdrawiam zeszłorocznych Lightning. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Raven2156 napisał:

Blackhawks są drużyna w rozsypce i przebudowie i o Playoffs pewnie nawet nie śnili...

Może i tak, ale cały czas mają Kane'a, Toewsa. Bardzo doświadczonych Crawforda i Keitha. Na playoffs gracze z takim bagażem doświadczeń są na wagę złota. No i oczywiście niesamowitego Kubalika, który skradł dzisiaj show. Szkoda, że nie ma kibiców, bo myślę, że dzisiaj to chłopak nawet od fanów Oilers dostałby owację na stojąco. Kapitalny występ. 

My tu gadu-gadu, a Oilers strzelają czwartą bramkę. Connor nie ustrzegł się w tym meczu błędów, ale bramkę + 3 asysty na swoim koncie zapisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raven2156 napisał:

Pierwszy mecz za nami! Było wiele emocji, pierwszy gol, pierwsza bójka! :D 

 

w dobie covida bójki nie do pomyślenia, powinni chociaż im maseczki wydać, a o zrzucaniu rękawic nie powinno być mowy :P wybaczcie lenistwo, bo nie chce mi się samemu weryfikować i dociekać, ale wyjaśni ktoś ocb z tymi play offs w NHL, tam mówią że to jak jakieś eliminacje ale ja za bardzo doboru par nie kumam :)

PS Williams włosy przyprószone siwizną, a pamiętam go jako gnojka z Flyers bodajże :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elwariato napisał:

wybaczcie lenistwo, bo nie chce mi się samemu weryfikować i dociekać, ale wyjaśni ktoś ocb z tymi play offs w NHL, tam mówią że to jak jakieś eliminacje ale ja za bardzo doboru par nie kumam :)

Eliminacje, bo nie chcieli skrzywdzić żadnej z drużyn, która miała szansę na PO, a w momencie przerwania rozgrywek była poza 8. Format 24-zespołowy, po 12 z każdej konfy, więc wymyślili, że miejsca 5-12 (5-12, 6-11, 7-10, 8-9) zagrają sobie rundę wstępną, a miejsca 1-4 zagrają każdy z każdym o rozstawienie w 1 rundzie. Zrezygnowali w tym roku z tych tradycyjnych pojedynków dywizyjnych, a zrobili po prostu najwyżej rozstawiona w konfie z najniżej i tak będzie do końca, więc ta drabinka jak to w kolejnych rundach będzie wyglądało, nie jest jeszcze znana. 

13 minut temu, elwariato napisał:

PS Williams włosy przyprószone siwizną, a pamiętam go jako gnojka z Flyers bodajże :P 

Williams to już był na emeryturze, ale namówili go na powrót, bo ktoś musi dyrygować takimi zdolnymi gnojkami, jak Aho, Svechnikov czy Necas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. @Braveheart22 świetnie to opisał.

Wszystko wydaje się być dobrze przemyślane i sprawiedliwe dla wszystkich drużyn. Z drugiej jednak strony moim zdaniem skoro rozstawili już drużyny z miejsc 5-12 zgodnie z ich sezonem regularnym to po co ten „Robin Round” czyt. każdy z każdym dla miejsc 1-4? Moim zdaniem te drużyny zgodnie z ta zasada tez powinny zostać rozstawione i czekać od razu w drugiej rundzie (tak jak chociażby NFL).

Odpowiedzi na to może być kilka. Wiadomo pewnie chodzi o pieniądze - więcej meczów, więcej kasy. Z drugiej strony może chcą uniknąć niesprawiedliwości w liczbie gier. Mogłoby się okazać, że te drużyny odpoczywałyby sobie kiedy inna rozegrała 5 zaciętych meczów i na serię przyszła dużo bardziej zmęczona. Jest to nawet zrozumiałe.

Dalej jednak ciągnąc ten temat na przykładzie Bostonu. Rozegrali 70 meczów i dominowali ligę - należy im się pierwszy seed jak przysłowiowemu psu buda. Może się jednak okazać, że powinie im się noga i 3 mecze zadecydują, że ostatecznie zajmą Seed 4. Wiem to skrajna sytuacja i mówimy o Playoffs - przegrywasz - odpadasz no ale mimo wszystko moim zdaniem runda trochę na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.