Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - grupa B (opisy i głosowanie)


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

1. @Pablo81

Chilavert 97-99 - K. Walker 16-18, Pepe 14-16, Hyypia 00-02, A. Sandro 16-18 - Busquets 09-11, Xavi 09-11, Hamsik 11-13, Di Maria 12-14, Ljungberg 00-02 - Eto'o 08-10

 

1.    Jose Luis Chilavert.


•    Paragwajczyk zasłynął ze swietnie wykonywanych rzutów wolnych i karnach, co pozwoliło niektórym kibicom zapomnieć jak świetne umiejętności czysto bramkarskie posiada. Refleks, świetna gra na linii oraz rewelacyjna gra nogami połączone z niezwykłą charyzmą pozwoliły Chilavertowi stać się bramkarzem ze ścisłego światowego topu. Przesadna niekiedy ambicja i trudny charakter nie pozwolił zrobić Paragwajczykowi większej kariery w Europie, lecz doskonale potrafił skoncentrować się na najważniejsze spotkania co w wybranym okresie pozwoliło mu zostać wg IFFHS zostać dwukrotnie najlepszym bramkarzem globu i znaleźć się w jedenastce Mistrzostw Świata ’98.
2.    Kyle Walker.
„ Purgatory's kind of like the in-betweeny one. You weren't really shit, but you weren't all that great either. Like Tottenham”.
Ten cytat z filmu „In Bruges” przestał być aktualny min. dzięki postawie Walkera.
KW to świetny defonsor box-to-box, waleczeny potrafiący b. dobrze dośrodkować oraz potrafiący grać kombinacyjnie, co docenił Guardiola angażując go do City. Na koniec nadmienić należy, że Walker jest wychowankiem legendarnej akademii Sheffield Utd – klubu, który od zawsze należał do awangardy jeżeli chodzi o ustawienie piłkarzy na boisku i od ponad wieku dyktuje standardy w dziedzinie taktyki.
3.    Pepe.
Aparycja brakującego ogniwa ewolucji nie zawsze jest w jego przypadku złudna – zdarza mu się notować chwilowe deficyty w logicznym myśleniu, lecz nie zdarza to się na tyle często, aby przeszkodziło to Portugalczykowi w zostaniu jednym z najbardziej utytułowanych środkowych obrońców w XXI wieku (min. Jako jedyny obrońca był w jedenastce turnieju trzech kolejnych ME). Siła, szybkość, waleczność niezła technika, umiejętność wyprowadzenia piłki i, o dziwo, dość wysokie futbolowe IQ to cały Pepe.
4.    Hyypia.
Fin jest świetnym uzupełnieniem Pepe. Wysoki, silny, swietny w powietrzu, znakomicie ustawiający się, nigdy nie tracący zimnej krwi. Ponadto jest niezwykle groźny przy stałych fragmentach.
5.    Alex Sandro.
Kwartet obrońców uzupełnia nowocześnie grający, ofensywnie usposobiony reprezentant Canarinhos. Świetny w grze kombinacyjnej, potrafiący zarówno zrobić przewagę w ataku pozycyjnym jak i sprawnie wyjść z kontrą. W wybranym okresie członek jedenastki sezonu Serie A.
6 i 7. Xavi i Busqets.
„Swietny trener tylko nie ma wyników”. Tak można by powiedzieć o Guardioli (na arenie międzynarodowej) gdyby nie ta dwójka. Pep dysponująx potem bardzo wysokim (Bayern) lub wręcz nieograniczonym (Man City) budżetem starał się znaleźć kogoś, kto mógłby być sercem (Busquets) i mózgiem (Xavi) w stylu tiki-taki, lecz nie udało mu się. Inni będą starali się udowodnić, że ich środek pola będzie funkcjonował bez zarzutu. Ja nic nie muszę udowadniać – wystarczy spojrzeć na karty historii. Messi bez „swojego” środka nic w kadrze Argentyny nie wygrał, Xavi i Busquets bez Messiego jak najbardziej (MŚ i 2x ME).
8. Marek Hamsik.
Serce, mózg i płuca Napoli. To wlasnie5 Słowak wciągnął niemalże w pojedynkę SSC ponownie do włoskiej elity. Pozwolił dumnym poludniowcom na pozbycie się kompleksu bogatej północy. Jego 100 goli w lazurowej koszulce pozwoliło na powstanie paradoksu matematycznego: 17=10. Dla mieszkańców metropolii leżącej u stóp wezuwiusza stał się naturalnym następcą Maradony. Na każdym kroku w mieście można natknąć się na mural przedstawiający piłkarza, a co drugi chłopiec urodzony w Banskiej Bystrzycy – rodzinnym mieście Hamsika ma na imię Marek.
9. Angel Di Maria.
Franciszek Smuda mówił, że pozna czy ktoś jest dobrym piłkarzem nawet po tym jak wchodzi po schodach. Gdyby zobaczył Dii Marie, to pewnie nie oglądalibyśmy Wl Flaco w Ekstraklasie. Wysoki, chudy, ruchy niekoniecznie skoorsynowane, ale kiedy tylko dostaje piłkę, jego postrzeganie zmienia się o 180 stopni. Świetny technicznie, mobilny, z dobrym strzałem i dryblingiem. 
10. Fredrik Ljungberg
U Zlatana sprawę łatwo wyjaśnić – gra dla Szwecji, ale pochodzi z Bałkanów. W przypadku Ljungebrga sprawa jest trudniejsza do wyjaśnienia bo jest rodowitym Szwedem. Piłkarz sezonu w PL o znakomitej dynamice, szybkosci i technice.
11. Samuel Eto’o.
Czlowiek o gołębim sercu – przed PNA zgodził się, po długich negocjacjach, zrezygnowac z części premii – zamiast 2 dniówek w FC Barcolena zgodził się na 1.8 dniówki, dzięki czemu statystyczny żyjący w ubóstwie mieszkaniec Kamerunu mógł jeszcze bardziej się z nim identyfikować

Dodane 21.05:
 

W skrócie.

1. Gramy po ziemi.

2. Wykorzystujemy dobrą grę Chilaverta nogami.

3. Duża wymienność pozycji w ofensywie. Np. Hamsik idzie do przodu, Eto'o schodzi na prawo, a Di Maria na środek lub Ljungberg<=>Di Maria (ale nie za często).

4. Ofensywna gra bocznych obrońców, Alex Sandro częściej schodzi do środka.

5. Unikamy dośrodkowań, jeżeli już to tylko mierzone. Żadnych ciętych szkockich :)

6. Wysoki pressing - wszyscy ofensywni gracze bardzo dobrze pressowali (może Di Maria trochę słabiej), byli zdeterminowania i waleczni.

7. Pepe czasem idzie do przodu, Busquets asekuruje.

8. Pokaż mi środek pola, a powiem Ci jakj masz team. Sorry Carrick, Mendieta (Lazio zweryfikowało), Senna (poza Euro) i Juninho (nie ze stojącej piłki).

 

lineup (1).png

 

2. @BMF

J. Cesar 08-10 - G. Neville 97-99, Kompany 11-13, Umtiti 16-18, L. Hernandez 17-19 - Carrick 11-13, Mendieta 99-01, Seedorf 06-08, Zidane 99-01 - Griezmann 16-18, Shevchenko 98-00

 

Wyszedł mi tasiemiec, więc jak ktoś chce sobie odpuścić opis graczy, to polecam, ale mało komentowałem swoje wybory w czasie samego draftu.

Julio Cesar 08/09 - 09/10

Chciałem wszechstronnego, ogranego na najwyższym poziomie bramkarza ze świetnym peakiem bez słabych stron (w stylu: kiepska gra na przedpolu, słaba gra piłką, itd), który umie grać nogami - takich graczy jest z jednej strony kilkunastu, z drugiej, przy ~15 się kończą - i jednym z nich jest Julio Cesar. Dwa razy najlepszy bramkarz Serie A, dwa razy scudetto, LM, Coppa Italia.

Lucas Hernandez 17/18 - 18/19

Wziąłem go głównie dlatego, że na MŚ grał znakomicie w podobnej roli - boczny obrońca, który na swojej flance ma pół-lewego pomocnika, ale nie klasycznego skrzydłowego (Matuidi). W pierwszym z sezonów grał przeważnie w Atleti jako lewy obrońca, w drugim się połamał w pewnym momencie, ale podobno zakładamy, że ktoś jest zdrowy.

Samuel Umtiti 16/17 - 17/18

W sumie podobny case co Lucas - poszedł do Barcelony i był najlepszym obrońcą Blaugrany (chyba dosyć obiektywnie) po samym transferze, potem MŚ - a potem nieustanne kontuzje. Wziąłem go, bo: a) był bardzo dobry w tym okresie; b) jest lewonożny; c) jest dobry technicznie; d) jest bardzo szybki, więc można nim grać wysokim pressingiem. Bez szału, ale pasuje mi do taktyki.

Vincent Kompany 11/12 - 12/13

Gość w peaku miał reputację jednego z najlepszych obrońców (jeśli nie naj) świata, w drugim sezonie: mistrzostwo i miano najlepszego gracza Premier League, nie ma co się rozpisywać, obrońca kompletny, trochę o podobnym profilu co Umtiti, ale robi tutaj za ''głównego obrońcę''.

Gary Neville 97/98 - 98/99

Nie ukrywam, że chciałem wziąć Trenta Alexandra-Arnolda, ale jak miałem go brać, to pick przede mną podebrał go Principe. Ostatecznie nie żałuję, bo ludzie się zastanawiają czy TAA ma szansę zostać najlepszym prawym obrońcą w historii PL - kosztem Neville'a, więc raczej świetnie w szóstej rundzie trafiłem. Dobry z przodu, świetny z tyłu.

Michael Carrick 11/12 - 12/13

To jedyny pick, gdzie pójdzie trochę reklamy. Gość był niedoceniany, a w United w tych sezonach był jednym z najlepszych graczy (nagrody najlepszego gracza United, jedenastka sezonu PL). Do mojego składu pasuje idealnie - bardzo dobry w odbiorze, świetnie się ustawia z tyłu, świetnie organizuje gry z pozycji cofniętego pomocnika.

Clarence Seedorf 06/07 - 07/08

Pomocnik kompletny - nie jest to jakiś steal jak na 4. rundę, ale klasowy gracz, który świetnie pasuje na pozycję pół-lewego pomocnika, ponieważ przez ~dekadę grał w tej roli w Milanie.

Gaizka Mendieta 99/00 - 00/01

Swego czasu uważany za najlepszego pomocnika w Europie - dobry z tyłu, świetny z przodu, w podobnej roli/pozycji jak u mnie - grał w Valencii. Kompletnie się nie zgadzam, że musiał cały team mieć ułożony pod siebie.

Zinedine Zidane 99/00 - 00/01

Sezony: MVP Euro + nagroda najlepszego gracza ligi włoskiej (pomimo średniego sezonu Juve). Nie będę się rozpisywać, mózg zespołu, najwyżej ustawiony środkowy pomocnik, najbardziej kreatywny gracz, lider.

Antoine Griezmann 16/17 - 17/18

Gdyby draft odbywał się rok temu, Griezmann poszedłby rundę wcześniej, ale miał słaby początek w Barcelonie, gdzie gra out of position. U mnie gra tak jak w Atletico obok Costy, Torresa czy Moraty - cofnięty napastnik z dużą swobodą poruszania się po boisku. Wykonuje SFG, w czym jest świetny. 

Andrij Szewczenko 98/99 - 99/00

Tak, wziąłem Szewę z ostatniego sezonu w Kijowie, gdzie prawie ich wprowadził do finału LM i sezonu w Milanie, gdzie zrobił tytuł króla strzelców - a nie z sezonu, gdzie zrobił ZP. Dlaczego? Bo tak jak pisałem, pooglądałem trochę tego Dynama i Szewa grał tam jako fałszywa 9-tka, który często schodził do linii, dublował pozycje skrzydłowego i niekiedy zaczynał akcje z boku z piłką. Jako, że przy tym strzelił 5 bramek w czterech meczach z Realem/Bayernem w QF/SF LM grając w Dynamie Kijów, to zajebiście tego młodego Szewę sprzed kontuzji do swojego składu potrzebuję.

Założenia:

W sumie miałem trzy, które sprowadzają się do jednego stwierdzenia - chciałem drużynę wszechstronną:

1) która będzie bardzo dobra z kontry i grając niżej

2) która będzie bardzo dobra w ataku pozycyjnym i może grać pressingiem

3) której zawodnicy grają w rolach, w jakich grali w tym okresie

Ad. 1 - mam dobrych w defensywie bocznych obrońców, trzech dobrych w odbiorze pomocników, Griezmanna, który grał w Atletico, więc umie się wrócić (ma bardzo dobre statystyki odbiorów jak na napstnika), raczej solidny środek obrony - mam Zidane'a/Seedorfa/Carricka, którzy luźno umieją wrzucić entry passa - w końcu, mam Szewę, który był cholernie szybkim napastnikiem + Griezmanna, który w tej roli grał w Atletico.

Ad. 2 - nie chcę robić sobie dobrze, ale mam dosyć zajebistą pomoc (to obiektywnie mój największy atut) + Griezmanna, który bardzo lubi cofać się po piłkę i dobrze czuje się w rozegraniu. A co do pressingu... Po to wziąłem dwóch atletycznych środkowych obrońców przyzwyczajonych do takiej gry (Umtiti, Kompany), żeby móc grać pressingiem, niektórzy brali gości na środek obrony, którzy z definicji się do tego nie nadają, bo nie są wystarczająco zwrotni, co taktycznie jest dużym ograniczeniem.

Ad. 3 - Szewczenko gra tak jak w Dynamie, Griezmann gra coś między kadrą, a Atletico, Zidane - wiadomo, Seedorf i Mendieta w podobnych rolach i na tych samych pozycjach, Carrick w United - podobnie. Właściwie jedyny gość, z którym w jakikolwiek sposób kombinuje, to Lucas Hernandez, który grał pewnie 50% czasu na lewej obronie, a 50% na środku, ale jak wyżej - tutaj decydujące były Mistrzostwa Świata i to, co tam pokazał.

Zarzuty?

Tak się zastanawiałem, do czego bym się dojebał jakbym miał oceniać swój team, tak obiektywnie. Nie ukrywam, że swój draft oceniam 7/10 - jest dobrze, ale jakbym grał drugi raz, to

1) brak skrzydłowych - tak, nie mam skrzydłowych. Dlaczego nie uważam tego za duży problem? Po pierwsze, mam zawodników którzy świetnie w tym systemie się czuli (Seedorf, Mendieta). Po drugie - mam zawodników, którzy swobodnie potrafią schodzić do boku, nawet jeśli nie są typowymi skrzydłowymi (Mendieta, Griezmann).

2) boczni obrońcy - tak, Lucas Hernandez to nie Marcelo, a Gary Neville to nie Maicon. I tak, teraz prawdopodobnie zmieniłbym kolejnóść wyborów, żeby wstawić jakiegoś ofensywnego bocznego obrońcę, który ma impakt prime Iniesty. ALE - Lucas i Neville są na tyle dobrzy, że w ataku dają radę, zagrają na obieg, regularnie się podłączą, a zarazem niczego nie zjebią z tyłu, jak na numerki (6. i 9.) i tak dają lepszy impakt niż mógłbym oczekiwać.

3) obrona - tak, duet Umtiti-Kompany to nie jest MŚ, ale jak wyżej - chciałem dwóch obrońców o określonym profilu, niektórzy obrońcy to pewnie lepsze nazwiska niż Umtiti, ale nie umieją grać piłką i/lub nie nadają się do wysokiego grania

4) fit Griezmanna i Szewczenki - na to bym akurat nie wpadł, ale ktoś tam pisał, że słabo do siebie pasują. Nie do końca ogarniam, o co chodzi - Szewczenko, jak wyżej, był cholernie mobilnym napastnikiem (zresztą nawet ten starszy Szewa grał obok Crespo czy Inzaghiego), a Griezmann w kadrze grał jako 10-tka, w Atletico jako cofnięty napastnik (obok Torresa, Costy, Moraty), który miał dużo swobody w ataku. No, raczej dobry fit.

Jak gram?

Tutaj ludzie grają różnie, a ja po to budowałem wszechstronny team, żeby móc grać różniej. Jak w środku pola ktoś ma tartak/przeciętny środek - to wiadomo, że gram wyżej i utrzymuję się przy piłce, docelowo tak zresztą gram, ale jak ktoś gra ofensywnie i/lub ma mniej zbilansowany skład, albo prowadzę - to luźno mogę przeczekać i grać z kontry. Jak gram wyżej, wiadomo - w ataku pozycyjnym Mendieta, Griezmann i boczni obrońcy bardziej z boku, wysoko ustawiona linia obrony, jak gram z kontry to na Szewczenkę/Griezmanna.

Stałe fragmenty i karne?

Karne strzela Mendieta, mój team to #teamanalytics a Mendieta wg transfermarktu miał 30/32 w karierze, w ogóle chyba był uważany za kozaka w tym względzie.

Stałe fragmenty Griezmann z Zidanem, nie będę rozpisywać, że lewonożny Griezmann dośrodkowuje z prawego narożnika, bo miejmy trochę godności. Griezmann miał w Atletico bardzo dobre statystyki strzałów z wolnych, a Francja non stop strzelała coś głową, więc notował wiele asyst.

550dc3c3996d4.png

 

3. @january

Cech 04-06 - Ivanovic 11-13, R. Carvalho 03-05, Lucio 09-11, Robertson 18-20 - Senna 06-08, Modric 16-18, Juninho 05-07, Ribery 11-13, Bale 12-14 - Klose 05-07

 

 

lineup.png.b5c136f4c51dd2e48130e8024e0a8ac0.png

(155) Petr Cech (CZE, Chelsea) 04-06 
Jeszcze przed kontuzją i kaskiem. Czyli wtedy kiedy był najlepszy – Chelsea przez 2 sezony tracąca w Premier League poniżej pół bramki na mecz średnio – to mówi samo za siebie.  Największe zaskoczenie dla mnie draftu, że ostał się do tak późnego picku.
(182) Branislav Ivanović (SRB, Chelsea) 11-13
W swoim peaku w Chelsea przez kilka lat czołowy RB w Premier League. Dość wymykający się schematom boczny obrońca – pewny w defensywie, a z zaskakującym zamiłowaniem do strzelania  (również bardzo ważnych) bramek po SFG i co dziwniejsze wykańczaniu akcji w polu karnym, aż 13 goli dla Chelsea w tej dwulatce.
(134) Ricardo Carvalho (POR, Porto/Chelsea) 03-05
Zacna wieloletnia kariera, ale na wyżyny wzniósł się w tym dwuletnim peaku jako lider mocnej defensywy Porto (zdobycie LM) i reprezentacji Portugalii (v-c ME), a później po przejściu do Chelsea (kiedy w ’05 stracili ledwie 15 goli w lidze).
(107) Lucio (BRA, Inter) 09-11
Bardziej agresywny w odbiorze z duetu moich stoperów. Również wygrana LM z Interem,  oparta przecież na defensywie. Zagrożenie przy SFG, w młodości ustawiany nawet wyżej na boisku, więc o niego przy piłce również nie muszę się martwić.
(86) Andrew Robertson (SCO, Liverpool) 18-20
Two-way boczny obrońca dość mocnej obrony Liverpoolu, wyjątkowo groźny w ofensywie ze względu na swoje połączenie szybkości, wytrzymałości i precyzyjnej lewej nogi. Piekielnie często w kontrach przejmuje role skrzydłowego wybiegając jako jeden z 2-3 graczy Lpoolu do szybkich ataków. 2 gole i 20 asyst w te niespełna dwa sezony i multum stworzonych setek kolegom z zespołu.  Potrafi grać przerzutem na drugą stronę boiska.
(203) Marcos Senna (ESP, Villareal) 06-08
Arguable najlepszy gracz Euro 08, już po odejściu z Villareal Riquelme i Forlana w tej dwulatce zaskakująco zdobyli v-ce mistrzostwo Primera Division. Przede wszystkim odbiór+ustawianie się, ale i strzał z dystansu oraz co dla mnie ważne – bardzo dobrze podawać, również na dłuższą odległość.
(14) Luka Modrić (CRO, Real) 16-18
Mózg, serce i płuca – Realu oraz sensacyjnej Chorwacji. Mistrz rozprowadzania ataków, przed i przed-przed ostatniego podania. Kompletna „8” po obu stronach boiska, świetna w każdym elemencie gry, kto nie docenia typka co złamał hegemonię CR7-Messi niech się nawet nie odzywa. Imo bardzo underrated tutaj w ocenie.
(251) Juninho Pernambucano (BRA, Lyon) 05-07
Bla, bla słabsza liga. Tylko on w samej LM machnął 5 goli i 9 asyst w 15 meczach w tej dwulatce, robiąc sobie z niejakiego Realu Madryt śniadanko. Rzuty wolne – wiadomo. Poza tym kolejny pracujący w obronie zawodnik z dobrą techniką i strzałem dystansu.
(35) Franck Ribery (FRA, Bayern) 11-13
Powinna być wtedy Złota Piłka. Jak to u mnie – zasuwający w defensywie, ale w swym peaku czarodziej robiący po lewej stronie boiska coś z niczego – niezależnie czy szedł do linii czy do środka i niezależnie jak wiele wafelków próbowało go powstrzymać.
(230) Miroslav Klose (GER, Werder) 05-07
Konterka, główka, praca w obronie, SFG. 55 goli i 42 asysty w tej dwulatce, jak wiadomo nie spalał się na turniejach. I tak za dużo było o nim pisane.
(59) Gareth Bale (WAL, Tottenham/Real) 12-14
Najlepszy piłkarz PL (21 goli i 9 asyst w lidze w Spurs), strzelający najważniejsze bramki w Realu później (nie spala się)  do którego szedł jako rekord transferowy. Szkoda tych kontuzji, które od samego początku w Hiszpanii mu przeszkadzały (mimo to w ledwie 2k minut w lidze, czyli około 21 pełnych spotkań machnął 15 goli i 13 asyst). Najszybszy z szybkich + strzał z dystansu + wykończenie.

Taktyka:


Defensywa cofnięta.
Ogólnie chciałem mieć skład, w którym wszyscy bronią i się to udało. Nieskromnie powiem, że Cech-Ivanović-Lucio-Carvalho-Robertson+Senna to najlepsze w grze zestawienie jak chodzi o pozycje defensywne. I wydaje mi się to zupełnie obiektywna opinia. A wspierają ich przecież przyzwyczajeni do zapier*alania za Ronaldo, Marcelo czy innego Robbena Modrić, Bale i Ribery + również nie będący leniem Klose. Szczerze to ciężko to będzie komukolwiek złamać. Nawet w ATF. A z dobrej obrony mają się urodzić oczywiście kontry…
Kontrataki.
Klose i Ribery, ale przede wszystkim: Robertson i Bale. Naprawdę specjalnie pod kontry szykowane torpedy w mojej ekipie, specjaliści wręcz od tego. Wiele tu tyczek na bokach obrony, wiele ekip które mają jakieś dziwne konstrukcje bez zabezpieczenia tyłów. Kontrami powinienem ich po prostu zjadać żywcem. Bo przecież świetnie do przodu biega i mistrz napędzania takich akcji Modrić, a co najważniejsze – od stoperów (Lucio, Carvalho), przez boki obrony czy DP (Senna) aż po oczywiście ofensywnych graczy – każdy z moich graczy jest w stanie uruchomić precyzyjnym podaniem kontratak.
Agresywny pressing.
O ile głównie to zamierzam grać z kontry, o tyle mając zespół graczy szybkich, wytrzymałych i chcących pracować w defensywie to aż prosi się o ultra-agresywne przyciskanie rywali, zwłaszcza po stracie piłki raz na jakiś czas i stworzenie sytuacji strzeleckiej 1, max 2 podaniami. Więc czasami nie będzie to jedynie schowany za podwójną gardą team, ale taki który rzuci się wręcz na rywali na całym boisku.
Atak pozycyjny.
Fajerwerków nie będzie. Środkowi i boczni obrońcy potrafią grać piłką i przerzutem, boczni obrońcy grają wysoko, Senna bardziej zabezpiecza. Najwięcej oczekuję od lewego skrzydła, gdzie to się całkiem ładnie zazębia – główna kombinacja krótszej piłki to Modrić-Ribery-Juninho, z możliwością podania za linię obrony (Klose, schodzący Bale, boczni obrońcy na bokach boiska)/ przerzutu z pominięciem krótkiej piłki by rozciągnąć grę. Robertson wtedy oczywiście szeroko grożąc wrzutką zarówno z 30m jak i z linii końcowej po wbiegnięciu. Ivanović często zbiega jako zamykający akcję w takiej sytuacji, gdy piłka jest po lewej stronie przed wrzutką (Bale i Klose jako napastnicy wtedy de facto, wbiegać będzie Juninho). Przy atakach prawą flanką Juninho lub Modrić będą czasem przejmować rolę wrzucających. Podejść ciut bliżej może z zasady bardziej cofnięty Senna. Dużo opcji finalnie: masa strzelców z dystansu (Ribery, Bale, Modrić, Juninho, Senna), groźni egzekutorzy wrzutek (Klose, Bale), przyjęte z otwartymi ramionami zdobyte SFG (rogi/wolne), indywidualne akcje Ribery’ego i Bale’a, kreacja Francka, Juninho, Modricia i nawet Senny, umiejętność regularnych przerzutów między stronami boiska przez wszystkich graczy.
 

Stałe fragmenty gry.
Rzuty wolne (strzał)
 Tutaj co ciekawe mam nie tylko GOATa Juninho, ale i Bale’a, więc choć numero uno to będzie oczywiście Brazylijczyk, to mam całkiem zajebiste zastępstwo. A i bramkarz rywali nie może zakładać automatycznie strzału z prawej nogi.
Rzuty wolne (dośrodkowanie)/ Rzuty rożne 
Z tyłu zostają Robertson i Senna. Na główkę stoperzy, Ivanović, Klose i Bale. Wrzucają Juninho/Ribery, Modrić przed polem karnym. Wielorakie ryzyko, włącznie z dłuższą piłką od Senny/Robertsona, którzy zabezpieczają pewnie takie wybicia. Mocna broń zespołu.
SFG (def): rywale raczej sami rezygnują z SFG bojąc się zabójczych kontr. Ale zestaw defensywny jest mocny, a jeszcze ma za plecami Cecha. Ribery i Modrić czają się najwyżej – mogąc dać jednym zwodem i kółeczkiem czas na to by z głębi ruszyli Bale i Robertson lub samemu pójść z piłką.

Podsumowanie: 
Na plus:
-defensywa
-kontrataki
-stałe fragmenty gry – od strzału Juninho i Bale’a po każdą wrzutkę w pole karne rywali.
-gra skrzydłami, przede wszystkim ataki lewą flanką.
-perfekcyjny fit do założeń taktycznych+chemia (sami pracusie, żadnych primadonn)
Na minus
-brak jakiejś (tfu!) tiki taki. Zwolenników tysiąca podań  na swojej połowie raczej nie przekonam.

4. @Principe

Dida 03-05, Alexander-Arnold 18-20, Nesta 01-03, Gallas 04-06, Abidal 06-08 - G. Silva 01-03, Petit 98-00, Kaka 05-07 - Ziyech 18-20, Mane 18-20, Aguero 13-15

Akuku - nie ma opisu!

Można głosować :) 

Edytowane przez january
wrzucenie grafiki (zapomniałem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że beka z Januarego z tym Klose, ale wszystkich innych zawodników ma tak dobrze dobranym i mocnych, że jestem w stanie sobie wyobrazić awans tego zespołu. Kozak obrona, kozak skrzydła, środek pomocy bajka, top5 bramkarz w grze. Potknie się kiedy indziej.

 

i potem zdecydowała ofensywna moc trio Zidane-Griezmann-Sheva, chociaż wszystko poniżej Mendiety podoba mi się już znacznie mnie.

 

1. january

2. bmf

3. principe

4. pablo81

Edytowane przez BiałaCzekolada2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. @january  (chociaż za klose powinno być niżej) - drużyna kompletna poza Klose, jest obrona, są skrzydła, jest środek pola, ma kto stałe fragmenty wykonywać, bramkarz klasa

2. @Principe Bardzo dobry atak,  ale w pomocy tylko  kaka mnie  przekonuje. Bardzo dobry wybór AA, który świetnie włącza się do ataku. Czego brakuje? Kogoś do kończenia głową w ataku, drugiego skrzydła no i dida dla mnie jest mehh (oceniam tylko skład - @kucio obniży wybór ze względu na brak opisu)

3. @BMF na początku dałem Ci 1 miejsce, ale po zastanowieniu to jednak ten zespół w ataku będzie przewidywalny. Brakuje skrzydeł wszystko wisi trochę w ataku na Shevie i Zidane, ale z opisu nie bardzo widzę co chcesz grać, stąd taka a nie inna decyzja

4. @Pablo81  brakuje mi trochę mocy w ataku, chilavert meh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie kloset byłby zespół kompletny, ale on jak piłki malo dotyka to mało zjebie i to jest plus, no iCarvalho mógłby lepiej pilnować Charisterasa ;) 

u pablo jestem w stanie wyobrazic sobie gre pilka i ciezka prace zespolu, ale busquets i xavi vs kurewsko mocne kontrataki - nie kupuje tego a tutaj w środku bedzie szybko ogien, ale wyniki 5:5 nie byłyby czymś z czapy

principe nie kupuje pomocy i mimo że wyglada fajnie z zewnątrz to w srodku nie wydaje się to to'ak

bmf gdybym był zawistny dałbym 4 miejsce ;) 

january

bmf

pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie numerem jeden w tej grupie jest @january team - mocna drużyna, i nawet ten Klose aż tak nie razi tutaj w oczy

drugie miejsce - @Principe 

 Ziyech na tym poziomie to żart (do tego zaledwie niezły bramkarz), jednakże oprócz tych dwóch wyborów, to ta drużyna jest świetnie zbilansowana (mocny środek obrony, Petit+G.Silva i moc w ofensywie)... gdybyś wziął lepszego GK i kogoś innego od Marokańczyka... to powalczyłbyś tutaj o całą pulę. No i ten TAA nie przekonuje mnie jeszcze tak do końca, bo jako RB nie jest najlepszy w defensywie

trzecie miejsce - @BMF

 jest moc w ofensywie, ale tak jak napisał kolega Czekolada, wszystko poniżej Mendiety ( i Kompany) jest już mocno średnie... szkoda, ale nie jesteś na straconej pozycji

czwarte miejsce - @Pablo81 

wybacz, ale ktoś musi odpaść i choć Twoja drużyna na pewno wstydu nie przyniesie i jakieś punkty zdobędzie, to w ostatecznym rozrachunku pożegna się z rywalizacją (mało zwrotny Hyypia, K.Walker to nie szczyt w tej grze, Ljungberg jest fajny, ale bardziej na BPL, a nie All-Time drużynę, która miałaby powalczyć o końcowy triumf. Chilavert to tylko za nazwisko chyba tutaj poszedł, Xavi jako DM?)... za to duży plus za Hamsika, mocno niedoceniany piłkarz

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. @BMF

2. @Pablo81

3. @january

4. @Principe

BMP najbardziej podoba mi się skład z tej stawki. kupuje połączenia Szewczenko-Seedorf , Zidane - Griezmann . razi mnie ten Carrick , ale z Nevillem i Kompanym ma żółte linie zgrania ;) widzę ten zespół.

Pablo wygrywa z Januarym z powodu lepszego dla mnie przodu . Eto jest mocno underrated a Hamsik dla mnie to świetne połączenie zamienne z Xavim.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce #1 - January - czemu żeś wziął tego Klosego? Jak tam ponoć Diego Milito był do wzięcia. Juninho też średnio mi się podoba jako uzupełnienie Senny i Modrica (ogólnie to tych grajków co całą karierę/swój peak spędzili we Francji to tak biorę nie do końca na poważnie). 

BMF - trio Zidane-Grizz-Scheva piękna sprawa, ale boli trochę brak wsparcia z boków defensywy

Pablo - fajnie dopasowana pomoc i atak ale nie na tyle, żeby przykryć obronę i bramkarza, a że w tej grupie #1 i #2 ma kozaków a ataku to miejsce #3

Miejsce #4 - Principe - brak opisu ułatwił kogo dać na ostatnie miejsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.       BMF – dla mnie BMF długo był w top 3 wyborów, dopiero ta końcówka draftu zmieniła nieco ten świetny obraz – Carrick, Hernandez czy częściowo też Umtiti średnio mnie przekonują. Wciąż jednak to świetny skład, szczególnie w grze do przodu, no i sprzątnięty mi tuż sprzed nosa Kompany.

2.       January – było blisko i w sumie nie wiem, dlaczego ostatecznie wybrałem BMF jako zwycięzcę. Ten sam poziom, bardzo mocny środek obrony + świetny bramkarz. Nie jestem aż takim fanem bocznych obrońców i Senny jak January, ale te skrzydła ma najmocniejsze w grze. Modric oczywiście ok., choć nie przyszłoby do głowy wybrać go tak wcześnie, Juninho i Klose mi się nie podobają. Jest moc, mimo kilku słabych wyborów fajnie to wygląda i pewny awans.

3.       PABLO 81 – tu też miałem problem pomiędzy Pablo i Principe, bo obaj mają dobrze zbudowane zespoły. Wybieram Pablo, bo przy w sumie wyrównanych składach ten Pablo jest nieco mocniejszy w ofensywie. Dobra linia pomocy i Eto’o, który chyba nigdy nie był wystarczająco doceniany.

4.       PRINCIPE – Dida, obrona poza Nestą i Ziyech mi się nie podobają. Kaka + Nesta to był bardzo ciekawy początek draftu, ale im dalej tym było gorzej i czegoś w ostatecznym rachunku zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko tu było wybrać, naprawdę. Nikt aż tak bardzo nie odstaje in plus, żeby mu dać z marszu 1 miejsce i nikt tak bardzo nie odstaje in minus, by z miejsca go wrzucić na 4 miejsce. No, ale kiedy jest taki dylemat to niestety brak opisu zdecydował, że Principe skończy jako 4. Miejsca 1-3 bardzo, bardzo blisko. 

1. BMF

Dużo podobieństw do mojego zespołu. Niby obrona trochę słabsza, ale mimo wszystko nieźle zabezpieczona, więc przy takim stylu gry zespołu Jaśka (głównie z kontry), ciężko mu będzie ugryźć Twój team. Umtiti mnie nie przekonuje, ale Kompany obok świetny wybór. Więcej napiszę już w fazie pucharowej jak będzie trzeba matchupy przeanalizować, a teraz muszę trochę Jaśka przycisnąć :)

2. January

Mocny zespół, ale nie jestem przekonany do gry z kontry jako głównego sposobu gry zespołu. Poza tym, imho dla kilku Twoich zawodników (Senna, Juninho, Ribery) taka gra przez większość czasu, może być nieco frustrująca. Są to gracze, którzy mimo, że pracują (chociaż zamiast Juninho można było lepiej dobrać pod taktykę) bez piłki, to jednak gdy mogą utrzymać się przy piłce to wtedy tak naprawdę wychodzi ich największa wartość. Jakbyś dobrał 2 inne nazwiska do swojego zespołu i wybrał bardziej ofensywny system, a grę z kontry jako ważną alternatywę, to byś był absolutnym pewniakiem do 1 miejsca w tej grupie. 

3. Pablo

Świetny środek pola. Gracze, którzy praktycznie piłek nie tracą, do tego z przodu Eto'o. To połączenie jest świetne, ale mam małe uwagi. Brakuje z przodu takiego gracza, który mógłby się wymieniać pozycją z Kameruńczykiem, jednocześnie dodając bdb wykończenie, takiego trochę killera pod bramką, bo trochę brakuje siły rażenia. Taki Alexis Sanchez, by był fajny w tym systemie. W obronie też można było jeszcze coś pokombinować z wyborami, bo Hyypia do tego systemu średnio pasuje. 

4. Principe

Fajny zespół, ma pewne niedociągnięcia, ale gdybyś machnął opis to ta tabela mogłaby inaczej wyglądać. Szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.