Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Temat organizacyjny


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś jeszcze nie ogarnął:
- sezony 98/99-19/20

- wybieramy 9 graczy do rotacji

- dwa sezony danego zawodnika

Pytania:

1) czy gramy normalną drabinkę po losowaniu na zasadzie przegrywający odpada, czy chcemy skomplikować sobie życie (np. faza grupowa i ćwierćfinały/półfinały, albo system do dwóch przegranych <<ale nie wiem, czy komuś się będzie chciało grać cztery mecze o drugie miejsce>>? 
2) czy robimy opisy - a potem głosujemy (i dyskutujemy) każdą parę - i nic więcej, czy dajemy sobie szanse na adjustments w kontekście kolejnych serii? Jeżeli tak, w jakiej formie?

Odpowiedź na pytanie nr 2 determinuje pośrednio odpowiedź na pytanie nr 1, bo jeżeli ustalamy tak jak chce @julekstepżeby nie było konkretnych gameplanów etc. (ergo, żeby to uprościć) to wtedy tych meczów możemy rozegrać więcej, bo średnio mniej czasu poświęcać będziemy na kolejne serie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Gameplan musi być, tylko krótki, np na zasadzie Q&A. Można też dać ograniczenie ilości znaków.

Jak ma to być szybka rozgrywka, to może 4 4-zespołowe grupy, z których wychodzą po dwie do ćwierćfinałów?

Jestem za.

Jestem za, wtedy to jest 3/4/5/6 meczów - odpowiednio - dla ekip odpadających w grupie/ćwierćfinale/półfinale/grających w finale. Dla mnie to lepsza opcja niż playoffy i wylot po jednym meczu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, BMF napisał:

Odpowiedź na pytanie nr 2 determinuje pośrednio odpowiedź na pytanie nr 1, bo jeżeli ustalamy tak jak chce @julekstepżeby nie było konkretnych gameplanów etc. (ergo, żeby to uprościć) to wtedy tych meczów możemy rozegrać więcej, bo średnio mniej czasu poświęcać będziemy na kolejne serie. 

Dokładnie tak - jednorazowy opis ("o co chodzi w moim teamie i jakie mam line'upy') i można grać milion meczów.

Nie bawimy się w 'o co chodzi w moim teamie vs team X'...'o co chodzi w moim teamie vs team Y'....itd 

aha i najważniejsze (może przeoczyłem odpowiedź)

- uwzględniamy obecny sezon? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

Dokładnie tak - jednorazowy opis ("o co chodzi w moim teamie i jakie mam line'upy') i można grać milion meczów.

Nie da się tak zagrać, bo lineupy zależą od przeciwnika. Na tym polegają PO, że robisz adjustments pod przeciwnika. Skróciłbym to tylko do jakichś 5 pytań, na które trzeba odpowiedzieć i od razu głosowanie. Jak ktoś chce dyskutować dalej, to spoko, jak nie, to też spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, bo faktycznie szybko ten draft leci, już prawie 6/9

1) zostajemy przy formule grupy -> ćwierćfinały/półfinały/finały (nikt nie napisał nic alternatywnego)

2) Głosujemy my (aczkolwiek chyba poza meczami naszej grupy, bo wiadomo, że byłoby duże pole do ew. wypaczeń) + chętni ( @BiałaCzekolada2.0 i @Tecu chcieli, ktoś jeszcze może się zgłosić, zawsze większa liczba osób), potem losowanie1 vs 2 i drabinka pucharowa

3) Kolejność w grupach to jak pisałem w draftowym temacie: ,,IMHO głosowanie a'la seria (np. 4-3/3-4), tiebreaker to bezpośrednia seria (np. 2-1, 2-1, 1-2, 1-2 - między ekipami z bilansem 2-1) -> suma wygranych/przegranych pojedynczych głosów jeżeli trzy ekipy mają tiebreakera (w sensie, załóżmy, że głosuje nas 20, to suma głosów ,,wygranych'' i ,,przegranych'' po 3 meczach każdej ekip - dwie z najlepszym bilansem przechodzą dalej) - tu nie jestem pewien, więc jak macie lepsze pomysły, to się odnieście

4) Co do opisów... Proponowałbym tak, jak pisał Karpik: jeden duży opis (rotacja, O, D) + krótki gameplan przed każdym meczem (to, co robiliście ostatnio, było IMHO dobre, tylko z limitem znaków: gdzie widzisz swoje przewagi? założenia lineupów i matchupy? kto/co bedzie X-factorem? czym zaskoczysz przeciwnika? na co chcesz zwrocic uwage glosujacych? - ale osobiście wprowadziłbym jakiś mocny limit znaków, żeby skończyć z jednym tasiemcem i kilkoma krótkimi uzupełnieniami - potem można sobie dyskutować). 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.