Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sebastian napisał:

To Ty ciągle używasz określeń pejoratywnych wobec lewicy. A ja przedstawiam Ci tylko problem. Zaprzeczysz temu, że lewica toczy swoistą walkę z kościołem i z zasadami chrześcijańskiego życia, które przez lata były fundamentem na którym budowano społeczeństwo zachodu ? 

Nie, nie zaprzeczam rzeczom oczywistym. Natomiast nie zgadzam się, że za problemy psychiczne winę ponosi lewica, bo problem dotyczy zarówno prawicy jak i lewicy, a nawet ludzi, którzy z żadną ze stron się nie utożsamiają.

Alkoholizm, narkomania, przemoc, brak akceptacji, czy też samoakceptacji nie dotyczy tylko lewicy. Nie znaczy to też że tradycyjne wartości temu zapobiegały kiedykolwiek w przeszłości.

No chyba że ja o czymś nie wiem i każdy prawicowy alkoholik, który idzie wreszcie do AA, staje się z automatu jebanym lewakiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

70 proc. młodych osób LGBT ma myśli samobójcze

 

I to jest argument za kościołem? 

Często te myśli wynikają z braku akceptacji przez rodzinę. Rowniesnikow czy też właśnie przez stygmatyzację inności przez kościół. Wkraczasz na grząski grunt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, josephnba napisał:

Aha i poproszę o te fakty na liczbach albo statystyki pokazujące korelację między lewicą a słaba kondycją psychiczną Polaków, którzy przodują w liczbie samobójstw wśród młodych ludzi.

Liczby nie teksty "takie są fakty", bo jak kiedyś mądry profesor powiedział głupiej prezenterce jak jest masa dowodów to znaczy że nie ma żadnego dobrego.

Nie, to są fakty pokazujące korelację między lewica a słaba kondycja psychiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą odchodzimy od tematu.

A to początkowo dotyczyło jakiejś chorej baby, która prawdopodobnie bardzo poważnie utrudniła życie młodemu dziecku.

I na tym powinno się to skończyć, bo stanowisko w tej sprawie w moim rozumieniu powinno być jednoznacznie negujące głupotę Pawłowicz i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

I teraz pytanie, dlatego że się nie modlą,  czy dlatego ze ich rodzice wraz ze społeczeństwem ich wyklinaja przez katoliban panujący w tym kraju? :)

Nie sądzę żeby katoliban panujący w tym kraju odpowiadał za znacznie zwiększony odsetek samobójstw wśród społeczności LGBT na całym świecie w tym w Szwecji, Holandii czy np Danii:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3034881/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Nie, to są fakty pokazujące korelację między lewica a słaba kondycja psychiczna

Pokaż mi te fakty. 

Bo ja też mogę napisać że problem alkoholizmu i przemocy dotyczy przede wszystkim prawicowej patologii, albo że księża to pedofile i na tym zamknąć temat.

To też są fakty wg niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Nie sądzę żeby katoliban panujący w tym kraju odpowiadał za znacznie zwiększony odsetek samobójstw wśród społeczności LGBT na całym świecie w tym w Szwecji, Holandii czy np Danii:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3034881/

Badania sa z lat 1990-2001 to swiatowy ciemnogród w tym temacie, na szczęście ludzie uczą się tolerancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Pokaż mi te fakty. 

Bo ja też mogę napisać że problem alkoholizmu i przemocy dotyczy przede wszystkim prawicowej patologii, albo że księża to pedofile i na tym zamknąć temat.

To też są fakty wg niektórych.

No podałem Ci przecież statystykę w postaci liczb. Czy potrzebujesz jeszcze czegoś żeby połączyć kropkę "lewica" Z kropka "LGBT"

Jeżeli znajdziesz badanie które pokazuje że 70 procent katolików to alkoholicy to przecież z nauka nie będę polemizował:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

Nie, nie zaprzeczam rzeczom oczywistym. Natomiast nie zgadzam się, że za problemy psychiczne winę ponosi lewica, bo problem dotyczy zarówno prawicy jak i lewicy, a nawet ludzi, którzy z żadną ze stron się nie utożsamiają.

Alkoholizm, narkomania, przemoc, brak akceptacji, czy też samoakceptacji nie dotyczy tylko lewicy. Nie znaczy to też że tradycyjne wartości temu zapobiegały kiedykolwiek w przeszłości.

No chyba że ja o czymś nie wiem i każdy prawicowy alkoholik, który idzie wreszcie do AA, staje się z automatu jebanym lewakiem.

 

Oczywiście, że nie tylko lewica. Konserwatyści są równie winni bo nie zapobiegli rozlaniu się tych idei.  Teraz młodzi ludzie mają miszmasz i sprzeczne sygnały z każdej strony. Rodzice mają coraz mniejszy wpływ na rozwój dzieci bo internet i telewizja pokazuje jako normalne rzeczy, które normalnością nie są. W dodatku przenosząc zachowania z "telewizora" na poziom szkoły i ulicy spotykają się z brakiem zrozumienia - co jest normalne bo się nagle okazuje, że zwykłych ludzi jest więcej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał:

Badania sa z lat 1990-2001 to swiatowy ciemnogród w tym temacie, na szczęście ludzie uczą się tolerancji :)

No to coś nowszego. Zresztą artykułów na ten temat jest mnostwo

Over the last two decades, an increasing body of empirical research in the United States and other countries has pointed to significantly elevated suicide risk among LGBT compared to heterosexual people.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Oczywiście, że nie tylko lewica. Konserwatyści są równie winni bo nie zapobiegli rozlaniu się tych idei.  Teraz młodzi ludzie mają miszmasz i sprzeczne sygnały z każdej strony. Rodzice mają coraz mniejszy wpływ na rozwój dzieci bo internet i telewizja pokazuje jako normalne rzeczy, które normalnością nie są. W dodatku przenosząc zachowania z "telewizora" na poziom szkoły i ulicy spotykają się z brakiem zrozumienia - co jest normalne bo się nagle okazuje, że zwykłych ludzi jest więcej. 

 

Bzdury 

Za wychowanie i treści w internecie/tv wciąż odpowiadają rodzice.

Za to że jedno dziecko w wieku 7 lat ma u siebie w pokoju tv kompa i telefon a inne mają np godzinę dziennie na granie też odpowiadają rodzice.

Nie jestem prawicowy, nie jestem też lewicowy, ale Antek nie dostaje telefonu na całe dnie albo nie ogląda na YT treści które uznam za niewłaściwe. 

Szybko przykład. Niedawno oglądał jakiegoś youtubera minecraftowego, który używał zwrotów niecenzuralnych, dostał z automatu bana na oglądanie tego kanału. 

 

Poza tym tekst że konserwy są winne bo "nie zdołali zapobiec" to kpina?

Pisząc to, stwierdzasz że kłopotów natury psychicznej nie ma wśród prawicy a że tylko jej wina jest to że nie powstrzymali złej lewicy przed niszczeniem świata 🤣

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, josephnba napisał:

 

Nauka uznała przypadki lobotomii za tortury, kościół przeprosił za stosy. 

 

Myślisz że nauka kiedyś przeprosi za to ,https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/09/22/ultra-strips-down-show-dania-dr-tv-goli-ludzie-cialopozytywnosc-kontrowersje/ czy zamierzasz zaufać psychologii i puścić ten program Antoniemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Badania sa z lat 1990-2001 to swiatowy ciemnogród w tym temacie, na szczęście ludzie uczą się tolerancji :)

I zanegują w ten sposób tysiące lat ewolucji. 

Lewica ma jakiś dziwny sposób myślenia o ludziach. Odrzucacie naukę i badania nazywając je mitami bo są dla Was niewygodne. Chcecie żeby 99% ludzi przystosowywało się do 1% Odwracacie porządek rzeczy. A później winicie innych za swoje niepowodzenia. Jak na przykład za te samobójstwa. Przecież organizacje lewicowe uważają, że to nietolerancja i prześladowanie są przyczyną wysokiego odsetka samobójstw wśród ludzi LGBT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Myślisz że nauka kiedyś przeprosi za to ,https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/09/22/ultra-strips-down-show-dania-dr-tv-goli-ludzie-cialopozytywnosc-kontrowersje/ czy zamierzasz zaufać psychologii i puścić ten program Antoniemu? 

Napisałem wyżej

Za treści które oglądają dzieci odpowiadają rodzice .

Nie zgadzam się bezkrytycznie ze wszystkim co WHO czy ktokolwiek sobie wymyśla. 

4 minuty temu, Sebastian napisał:

I zanegują w ten sposób tysiące lat ewolucji. 

Lewica ma jakiś dziwny sposób myślenia o ludziach. Odrzucacie naukę i badania nazywając je mitami bo są dla Was niewygodne. Chcecie żeby 99% ludzi przystosowywało się do 1% Odwracacie porządek rzeczy. A później winicie innych za swoje niepowodzenia. Jak na przykład za te samobójstwa. Przecież organizacje lewicowe uważają, że to nietolerancja i prześladowanie są przyczyną wysokiego odsetka samobójstw wśród ludzi LGBT. 

Skoro osoby LGBT, które mają próby samobójcze twierdzą, że targnęli się na swoje życie bo np ojciec pasem próbował je wyleczyć, albo że koledzy go gnębili w szkole to jak to nzwiesz jak nie przyczyną?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Bzdury 

Za wychowanie i treści w internecie/tv wciąż odpowiadają rodzice.

Za to że jedno dziecko w wieku 7 lat ma u siebie w pokoju tv kompa i telefon a inne mają np godzinę dziennie na granie też odpowiadają rodzice.

Nie jestem prawicowy, nie jestem też lewicowy, ale Antek nie dostaje telefonu na całe dnie albo nie ogląda na YT treści które uznam za niewłaściwe. 

Szybko przykład. Niedawno oglądał jakiegoś youtubera minecraftowego, który używał zwrotów niecenzuralnych, dostał z automatu bana na oglądanie tego kanału. 

 

Poza tym tekst że konserwy są winne bo "nie zdołali zapobiec" to kpina?

Pisząc to, stwierdzasz że kłopotów natury psychicznej nie ma wśród prawicy a że tylko jej wina jest to że nie powstrzymali złej lewicy przed niszczeniem świata 🤣

 

Ale mają szkołę i kolegów, którzy ten dostęp mają i będą im to przekazywać. Ale pewnie Ty swoje dziecko i od kolegów separujesz. Tyle, że Ty to nie cały świat. Moje dzieci też nie mają problemów bo zajmuję się tym aby wiedzieli co jest złe a co dobre.

I tak konserwatyści mieli szansę zapobiec obecnemu stanowi, ale tego nie zrobili i to jest też ich wina, że tak to wygląda.  Powinni byli mocniej wspierać tradycyjny system wartości a pozwolili na szerzenie się głupich idei. Jeśli uważasz, że obecnie nasza cywilizacja jest w dobrym momencie to cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Ale mają szkołę i kolegów, którzy ten dostęp mają i będą im to przekazywać. Ale pewnie Ty swoje dziecko i od kolegów separujesz. Tyle, że Ty to nie cały świat. Moje dzieci też nie mają problemów bo zajmuję się tym aby wiedzieli co jest złe a co dobre.

I tak konserwatyści mieli szansę zapobiec obecnemu stanowi, ale tego nie zrobili i to jest też ich wina, że tak to wygląda.  Powinni byli mocniej wspierać tradycyjny system wartości a pozwolili na szerzenie się głupich idei. Jeśli uważasz, że obecnie nasza cywilizacja jest w dobrym momencie to cóż...

Pandemia izoluje moje dziecko nie ja :)

a poważnie to oczywiście że zdaję sobie sprawę z tego co wyprawia się w szkole, sam do niej chodziłem i pamiętam. 

natomiast staram się z synem na wiele tematów rozmawiać i dążę do tego żeby nie patrzył na płeć, kolor skóry czy przekonania religijne. Jego jako ośmiolatka nie interesuje fakt, że koleżanka nie chodzi na religię, tylko że jest nieznośna, bo się mądrzy. 

Antek też krytycznie nie patrzy na chłopca z Ukrainy który chodzi z nim do klasy, kłócą się jedynie o to który pokemon jest lepszy. 

mam nadzieję że za kilka lat te rozmowy, tworzenie bezpiecznego domu zaowocują tym, z Antek usłyszawszy jakieś rzeczy w szkole przyjdzie do nas je zweryfikować i tyle.

Może mieć tylko nadzieję.

 

Drugi akapit to wciąż brak przyznania z twojej strony że problemy takie jak przemoc alkoholizm czy narkomania dotyczą każdej grupy nie tylko lewicy.

wciąż twierdzisz tylko że jedyną winą prawicy jest nieskuteczna walka z lewicą, co z automatu sprawia ze odechciewa mi się odpowiadać na kolejne posty.

 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, josephnba napisał:

I to jest argument za kościołem? 

Często te myśli wynikają z braku akceptacji przez rodzinę. Rowniesnikow czy też właśnie przez stygmatyzację inności przez kościół. Wkraczasz na grząski grunt. 

 

Czyli rozumiem, że w równy sposób potępiasz każdego kto stygmatyzuje osoby wierzące używając takich pojęć jak katotalib albo ciemna masa?

Lubię czytać Twoje posty, niewiarygodnie rzadkie zjawisko spotkać kogoś tak bardzo zakłamanego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Czyli rozumiem, że w równy sposób potępiasz każdego kto stygmatyzuje osoby wierzące używając takich pojęć jak katotalib albo ciemna masa?

Lubię czytać Twoje posty, niewiarygodnie rzadkie zjawisko spotkać kogoś tak bardzo zakłamanego :)

Piszę też jebane lewaki. Czy ta część moich postów ci się podoba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.