Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Kołczu33 napisał:

Nie przeszkadza mi polityka socjalna jeśli jest dobrze robiona. Kupowanie głosów najuboższych i najmniej wykształconych poprzez populistyczne rozdawnictwo rządu, kiedy służba zdrowia, edukacja i sytuacja mieszkaniowa młodych Polaków leży, to jest to co mnie najbardziej boli jeśli mówimy o gałęzi ekonomicznej.

O kurde, gdzieś już to czytałem.. 

8 godzin temu, polskignom napisał:

Czyli wg Ciebie dobra polityka socjalna to taka, żeby zamiast 500+ dla niewykształconych dzieciorobow dali 6000+ do kredytu na własne m dla korposzczurowatych karierowiczów, którzy zapomnieli o założeniu własnej rodziny? :) 

I przez to, że żyją z jednej pensji nie stać ich na kredyt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jack napisał:

Bo daliście się złapać 🙂

1. Kaczyński robi głupotę.

2. Kaczyński może wszystko bo socjal

3. Obrona socjalu 

Jednak chyba wszystko sprowadza się do tego 500+. Reszta jest nieważna. 

 

Ale gdzie tu pole do dyskusji, Kaczyński się zachował chamsko i bezmyślnie, chyba wszyscy się z tym zgadzają poza samym zainteresowanym, co wszyscy po kolei wyrazili.

 

Vasquez 2.0 zaś napisał, że polskie dzieci to potomkowie patologii i zamiast polityki prorodzinnej lepiej dać dywaniki gumowe, co pozwoliło po raz kolejny wyrazić wszystkim opinię na temat czyjegoś chamstwa i bezmyślności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Bo daliście się złapać 🙂

1. Kaczyński robi głupotę.

2. Kaczyński może wszystko bo socjal

3. Obrona socjalu 

Jednak chyba wszystko sprowadza się do tego 500+. Reszta jest nieważna. 

 

PiS sprawdza gdzie jest sufit . Zgadzam się z Tobą , że te kolejne ruchy są tylko badaniem terenu na ile im wolno . Najebali ulic i pomników , teraz robią transmisje z mszy , czekam aż 10 kwietnia będzie świętem państwowym ( a patrząc na reakcje i elektorat nie jest to niemożliwe ). 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Nie jest dobry. 

Lepsze i tańsze w obsłudze byłyby niższe bądź zerowe podatki

Ulga na dziecko już była wczesniej. Jak pewnie wiesz bogatsi korzystali z niej w większym stopniu niż biedni. Wiec nie byłoby lepsze, tańsze może trochę, ale na pewno by nie trafiało tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, polskignom napisał:

Czyli się zgadzamy, ze 500+ to dobry program. Szybko poszło!

ciekawa interpretacja , „dobry” to pojęcie względne .

 

3 minuty temu, polskignom napisał:

Ulga na dziecko już była wczesniej. Jak pewnie wiesz bogatsi korzystali z niej w większym stopniu niż biedni. Wiec nie byłoby lepsze, tańsze może trochę, ale na pewno by nie trafiało tak jak powinno.

Ale wracając do tematu , Jadwiga Kaczyńska to wymyśliła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, polskignom napisał:

Ulga na dziecko już była wczesniej. Jak pewnie wiesz bogatsi korzystali z niej w większym stopniu niż biedni. Wiec nie byłoby lepsze, tańsze może trochę, ale na pewno by nie trafiało tak jak powinno.

Wyższa kwota wolna od podatku to najlepsze rozwiązanie + oczywiście jakiś dodatek w stylu 500+ Wyższa kwota pomogłaby też tym, którzy dzieci nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, polskignom napisał:

Ulga na dziecko już była wczesniej. Jak pewnie wiesz bogatsi korzystali z niej w większym stopniu niż biedni. Wiec nie byłoby lepsze, tańsze może trochę, ale na pewno by nie trafiało tak jak powinno.

Ulga dla najbiedniejszych i zerowy podatek dla nich był łatwy do zrobienia 

Ja rozumiem że 500plus to ostatnie czego zwolennicy PiSu mogą się łapać 

Ale ja od początku powtarzałem i będę powtarzał że zerowy podatek dla biednych byl lepszą i tańszą opcja. Nie potrzeba bo do tego tysięcy nowych urzedasów i sięgania do mojej kieszeni. Wystarczyło nie sięgać do kieszeni najuboższych a reszta zostawić w spokoju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Koelner napisał:

ciekawa interpretacja , „dobry” to pojęcie względne .

 

Ale wracając do tematu , Jadwiga Kaczyńska to wymyśliła ?

Ciekawa interpretacja, odniosłem się do bąbelków, które powiązał inny kolega, a tu się okazuje, ze bronię Kaczyńskiego. Dajcie spokój. Kaczyński zachował się jak osioł. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

Wyższa kwota wolna od podatku to najlepsze rozwiązanie + oczywiście jakiś dodatek w stylu 500+ Wyższa kwota pomogłaby też tym, którzy dzieci nie mają. 

z perspektywy panstwa dzietni > bezdzietni

2 minuty temu, josephnba napisał:

Ulga dla najbiedniejszych i zerowy podatek dla nich był łatwy do zrobienia 

Ja rozumiem że 500plus to ostatnie czego zwolennicy PiSu mogą się łapać 

Ale ja od początku powtarzałem i będę powtarzał że zerowy podatek dla biednych byl lepszą i tańszą opcja. Nie potrzeba bo do tego tysięcy nowych urzedasów i sięgania do mojej kieszeni. Wystarczyło nie sięgać do kieszeni najuboższych a reszta zostawić w spokoju

 

Swietny przepis na powiekszenie szarej strefy! Solidne 9/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebastian napisał:

Wyższa kwota wolna od podatku to najlepsze rozwiązanie + oczywiście jakiś dodatek w stylu 500+ Wyższa kwota pomogłaby też tym, którzy dzieci nie mają. 

A no, tylko, od dawna powtarzam, ze powinni się wziąć na klin podatkowy. Z tym, ze to nie bedzie tylko i wyłącznie powiązanie 500+ i pitu. Ale tez finansowania jst, likwidacji fejkowych dg, finansowania NFZ i ZUS. Tylko wtedy ona będzie miała sens. Nie przez przypadek nawet Niemcy się bawią w kindergeld i ulgi na dzieci :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

z perspektywy panstwa dzietni > bezdzietni

Swietny przepis na powiekszenie szarej strefy! Solidne 9/10.

Rozumiem że masz argumenty na tę szarą strefę 

Np były o 500+ głosy że ludzie będą się fikcyjnie rozwodzić żeby brak kasę na pierwsze dziecko kiedy jeszcze tej kasy im nie dawali 

Sposobów na manipulację jest i było mnóstwo 

Polak potrafi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.