Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, january napisał:

Chcą zaradzenia katastrofie klimatycznej w 7 dni? Mocne :D 

Moi rodzice przeszli z węgla na gaz, od chwili złożenia wniosku o dopłatę do instalacji i legalizacji całości minął prawie rok

Mam wrażenie że instalatorów na te kilka mln pieców nie wystarczy na 7 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:
 

A co jak rząd tego nie zrobi? Bo powiedzmy, że widzę tu (nie do spełnienia) postulaty, a co zamierzają robić przez te 7 dni, a co później po tych 7 dniach też napisali?

Nie znalazłem informacji, może są optymistami? :)

serio, te zadania to jakby dzieci z podstawowki formulowaly:

 W związku z tym, że w tej chwili finansowanie ochrony zdrowia zdrowie jest na poziomie 4,5% żądamy, żeby rząd w ciągu tygodnia podwyższył finansowanie do 10%. Jeśli chodzi o kobiety i o pandemię wiemy o tym, że ludzie umierają w karetkach pogotowia, czekając na wjazd do szpitali. Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sebastian napisał:

Ale Wy jesteście poprawni politycznie. Ja bym powiedział, że w obu "przypadkach" byli to idioci i wandale. Idea stanowiła tylko usprawiedliwienie działań. 

Nie ma usprawiedliwienia żadnych aktów wandalizmu 

W mojej okolicy dwa kościoły zostały pokazane 

W obu przypadkach użyto ostrych wulgarnych słów i dość jednoznacznych obrazków więc niestety dzieci to widzą 

Nie wiem czy o to chodzi tym debilom, którzy biegają ze sprayem po ulicach

Obym się na jakiś natknął, włosy im ich wlasna farba przefarbuje 

(Wszystkie włosy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

0,1% (zjebani rządzący+ich absolutnie bezpośrednie zaplecze) -----  99% (naród) ------ 0,9 % (zjebani lewacy i ich absolutnie bezpośrednie zaplecze)

I 99% oczywiście dalej będzie przekrzykiwane, przez oderwanych od rzeczywistości oszołomów z 1 i 2 strony :) 

Tak niestety każde konflikty od zarania dziejów przebiegają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Nie znalazłem informacji, może są optymistami? :)

serio, te zadania to jakby dzieci z podstawowki formulowaly:

 W związku z tym, że w tej chwili finansowanie ochrony zdrowia zdrowie jest na poziomie 4,5% żądamy, żeby rząd w ciągu tygodnia podwyższył finansowanie do 10%. Jeśli chodzi o kobiety i o pandemię wiemy o tym, że ludzie umierają w karetkach pogotowia, czekając na wjazd do szpitali. Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie.

Kurde ja tam jestem w stanie ich żądania spełnić od ręki. To proste.

10% finansowania służnby zdrowia - ok robię to, aby zdobyć niezbędne fundusze wprowadzam jednolitą stawkę podatku VAT w wysokości  28% oraz podwyższam akcyzę na olej opałowy o 100%. Kasa jest.

Problem klimatyczny ? Nie ma problemu - zakazuję sprzedaży węgla osobom prywatnym i podwyższam akcyzę na paliwo o 500% - samochody tak bardzo szkodzą - zimy są teraz łagodne. 

Koniec z religią w szkołach ? Nie ma problemu, zorganizujemy autobusy (elektryczne oczywiście) które będą dowozić dzieci do sal katechetycznych przy szkołach tak jak teraz dowożą na baseny na przykład.

Zabieram pieniądze TVP i powłuję nową TV POLSKA w pełni  finansowaną z obowiązkowego opłacanego z podatkiem dochodowym abonamentu. 

Świeckie państwo ? Wprowadzam ustawę o rozdziale państwa od kościoła zabraniającym łączyć funkcję kościelne z funkcją posła czy senatora. 

Rozwiązałbym problemy strajku kobiet w trzy dni. Tak bym rozwiązał, że za trzy dni cała reszta kraju by widłami ten strajk zakończyła. 

Ten strajki, ta idea, ośmiesza się sama. I lewica chce dla takich ludzi parytetów ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy śledzę politykę to opozycja zawsze była w miarę ogarnięta i zorganizowana oraz dobrze punktowała rządzących. Np. SLD za rządów AWS, PO z tercetem Tusk-Rokita-Gilowska za czasów SLD a potem z tercetem Tusk-Komorowski-Schetyna za rządów PiS. Obecnie czasem ktoś z opozycji coś mądrego powie czy zaproponuje, ale na dłuższą metę nie wygląda to najlepiej. Nawet Korwin zdziadział i się ludziom zwyczajnie przejadł. 

PiS jest stosunkowo łatwo punktować, bo sama partia popełnia mnóstwo błędów i zaniedbań oraz nie ma sensownego zaplecza intelektualno-eksperckiego. Stworzenie jakiejś alternatywy dla rządzących nie powinno być zatem trudne. Skąd zatem ta niemoc opozycji? Moja teoria jest taka, że kiedyś pójście do polityki wiązało się z niezłymi pieniędzmi i pewnym prestiżem co przyciągało wielu sensownych ludzi. Dzisiaj już tak nie jest, bo zarobki w polityce dupy nie urywają a prestiż jest taki sobie (za to każdy random może machnąć mema z politykiem albo go obrazić na twitterze). Stąd wielu ludzi anty-PiS zwyczajnie nie ma ochoty angażować się w politykę. Cześć nie chce tego robić również dlatego, że zaraz PiS im wypomni przyjęcie 500 złotych do kieszeni za przyspieszenie operacji w 1996 roku.  Oczywiście nadal wolałbym centrowy i umiarkowany rząd KO-SLD-PSL niż skrzyżowanie Sanacji z późnym PRL, bo to nadal mniejsze zło. Nie zmienia to jednak istoty rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Sebastian napisał:

Ej ale wiecie co ? Pisaliście tutaj, że to PiS jest głupi :) A tu widać trafił swój na swego :)

 

to że opozycja to debile to jest wiadome od lat i każdy się przyzwyczaił

głupi PiS to nowość, więc nic dziwnego że tyle teraz o tym

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fluber napisał:

Nie znalazłem informacji, może są optymistami? :)

serio, te zadania to jakby dzieci z podstawowki formulowaly:

 W związku z tym, że w tej chwili finansowanie ochrony zdrowia zdrowie jest na poziomie 4,5% żądamy, żeby rząd w ciągu tygodnia podwyższył finansowanie do 10%. Jeśli chodzi o kobiety i o pandemię wiemy o tym, że ludzie umierają w karetkach pogotowia, czekając na wjazd do szpitali. Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie.

Za 5 dni będzie po strajku. Nikt z takimi debilizmami nie chce być kojarzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kołczu33 napisał:

Młodzież wszechpolska zdewastowała wejście do biura RAZEM w Krakowie.

Ale im wolno, to oni będą nas bronić przed islamistami 🙂

Swoją drogą to świetny pokaz jaki szacunek do własności prywatnej mają "wolnościowcy" w naszym kraju. 

comment_1604244015pEMLN3SsftBroLYHzuC7EO,w400.jpg

od kiedy MW to wolnościowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jan.kowalski napisał:

 

PiS jest stosunkowo łatwo punktować, bo sama partia popełnia mnóstwo błędów i zaniedbań oraz nie ma sensownego zaplecza intelektualno-eksperckiego. Stworzenie jakiejś alternatywy dla rządzących nie powinno być zatem trudne. Skąd zatem ta niemoc opozycji? Moja teoria jest taka, że kiedyś pójście do polityki wiązało się z niezłymi pieniędzmi i pewnym prestiżem co przyciągało wielu sensownych ludzi. Dzisiaj już tak nie jest, bo zarobki w polityce dupy nie urywają a prestiż jest taki sobie (za to każdy random może machnąć mema z politykiem albo go obrazić na twitterze). Stąd wielu ludzi anty-PiS zwyczajnie nie ma ochoty angażować się w politykę. Cześć nie chce tego robić również dlatego, że zaraz PiS im wypomni przyjęcie 500 złotych do kieszeni za przyspieszenie operacji w 1996 roku.  Oczywiście nadal wolałbym centrowy i umiarkowany rząd KO-SLD-PSL niż skrzyżowanie Sanacji z późnym PRL, bo to nadal mniejsze zło. Nie zmienia to jednak istoty rzeczy. 

W sumie działa to w dwie strony. PiSowi ciężko zebrać zaplecze, bo ich zwolennikom się nie chce ich popierać, ponieważ faszyści z Anty-PiSu ich od razu atakują.

Wygodniej głosować tajnie i tyle.

Faktycznie chyba trzeba przyznać, że mamy jednak autentyczny upadek zawodu polityka, nie taki, o którym opowiada każde pokolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, julekstep napisał:

głupi PiS to nowość, więc nic dziwnego że tyle teraz o tym

Zależy jak definiujesz głupotę. Bo np. brak zaplecza intelektualno-eksperckiego może świadczyć o głupocie partii, ale z drugiej strony promowanie miernot ułatwia utrzymanie władzy (miernoty będą wiernie i lojalne wobec PiSu, bo wiedzą, że w innych warunkach warunkach nie zdobędą takiej pozycji jak obecnie), więc nie jest wcale takie głupie. 

Fogiel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jan.kowalski napisał:

Zależy jak definiujesz głupotę. Bo np. brak zaplecza intelektualno-eksperckiego może świadczyć o głupocie partii, ale z drugiej strony promowanie miernot ułatwia utrzymanie władzy (miernoty będą wiernie i lojalne wobec PiSu, bo wiedzą, że w innych warunkach warunkach nie zdobędą takiej pozycji jak obecnie), więc nie jest wcale takie głupie. 

Fogiel.jpg

Profesor szumowski, profesor Pawłowicz, profesor Szyszko, profesor czarnek... 

Środowisko intelektualno-eksperckie PiS jest dość specyficzne:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

to że opozycja to debile to jest wiadome od lat i każdy się przyzwyczaił

głupi PiS to nowość, więc nic dziwnego że tyle teraz o tym

może dla ciebie to nowość

9 minut temu, Kubbas napisał:

Brakuje mi w tych postulatach:

- obowiazkowe sortowanie smieci przez obywateli

- obowiazkowe sprzatanie po psach

eeeeejjjjj nie kopiuj biedronia postulatów!!!!

31 minut temu, fluber napisał:

Profesor szumowski, profesor Pawłowicz, profesor Szyszko, profesor czarnek... 

Środowisko intelektualno-eksperckie PiS jest dość specyficzne:) 

"specyficzne"

hmmm ja bym to nazwał inczej

a wiadomo juz jacy to eksperci sa w komisji bombowego Antka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fluber napisał:

Profesor szumowski, profesor Pawłowicz, profesor Szyszko, profesor czarnek... 

Środowisko intelektualno-eksperckie PiS jest dość specyficzne:) 

a PO ? Sikorski oraz Rostowski wykształcenie vs nagrania u Sowy . jak mówi klasyk „głupek z dyplomem to taki sam głupek jak przedtem tylko pretensjami” :) https://mobile.twitter.com/EnesKanter/status/1322645269759037440?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1322645269759037440|twgr^share_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sport.pl%2Fkoszykowka%2F76503526468820nagrania-protestow-obiegly-caly-swiat-koszykarz-nba-pod-wrazeniem.html

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

A Niesiołowski?

Dlaczego nikt nie wspomina szczawika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blackmagic napisał:

Za 5 dni będzie po strajku. Nikt z takimi debilizmami nie chce być kojarzony.

I tu się mylisz bo większosć moich znajomych którzy chodza na strajki w ogóle nie kojarzy tych postulatów. Oni tak chodzą z powodu aborcji a to ,że istnieje jakaś wąska grupa która próbuje narzucać inne postulaty jest chyba ważniejsze dla przeciwników strajku niż dla tych co w nim uczestniczą. Ten gniew społeczny nawet nie zdaje sobie sprawy ,że jest jakaś Rada i że ktoś narzuca inne wątki . Większośc nie uczestniczy w demolowaniu kościołów ani ich nie popiera. To mniej więcej tak jak twierdzenie ,że MArsze Niepodległości się skończą bo kilku upośledzonych spaliło wóż transmisyjny albo wywiesiło faszystowskie symbole. Dla zdecydowanej większości nie ma to znaczenie bo oni tam są z innego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.