Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Sebastian napisał:

Ale albo będziemy podnosić pensje i te ceny będą stale rosnąć albo się przemęczymy i uspokoimy sytuację.

Ale nie jest to problemem dopóki zabiera sie bogatym a rozdaje biednym. Dopóki w ramach tej samej mniej wiecej puli pieniędzy przesuwa się priorytety to jest to ok. Problem , który mamy obecnie w Polsce jest inny. Rząd szuka najsłabszego ogniwa tzn ma kogo moze przerzucić wszelkie koszty . Już w 2021 płaciłem za prąd więcej niz identyczne zakładay w Niemczech czy Belgii . ale te 20% różnicy jakoś się dało opękać bo nie jestem zakładam prądożernym. Ale dziś to już zaczyna oscylowac w okolicach 50% a wstępne propozycje na przyszły rok są w ogóle oderwane. Ja nie ejstem w stanie zrozumieć propozycje 6 krotnej podwyżki prądu. Czy gazu. Zakładay nawozowe stoją bo nie sa w stanie produkować. Ponieważ rolnicy się wk...ą jak na wiosnę będa musieli zapłacić za nawozy 6 razy tyle co obecnie to pewnie zaraz rząd wymyśli sposób by dla nawozów obniżyć cenę gazu ale znowu się podwyższy wszystkim innym. 

Koło mnie jest odlewnia Żeliwa. PRzy tych cenach prądu oni są już 30% drożsi niż zakłady niemieckie i powoli tracą klientów. ENEA zarabia ogromne pieniądze a rząd pozwala by za rok podnieśli prąd o jeszcze więcej. Inflacje w naszym rejonie powoli wszyscy opanowują ( nie biorę pod uwage PRibałtiki bo to są specyficzne kraje.). A u nas trudno określić kiedy się to zatrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Inflacje w naszym rejonie powoli wszyscy opanowują ( nie biorę pod uwage PRibałtiki bo to są specyficzne kraje.). A u nas trudno określić kiedy się to zatrzyma

Tzn kto? Bo nawet nie licząc Estonii itd. To w całej Europie jest rzeznia czy to Czechy czy Holandia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ely3 napisał:

Inflacje w naszym rejonie powoli wszyscy opanowują ( nie biorę pod uwage PRibałtiki bo to są specyficzne kraje.).

Inflacja w Czechach 17,2 %

Inflacja na Słowacji 13,6%

 

Mołdawia 27,1%

Węgry 15,6%

Białoruś 17,9%

Ukraina 22,2%

Rumunia 15,3%

 

Czy ci wszyscy są z Tobą teraz w tym pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Ale nie jest to problemem dopóki zabiera sie bogatym a rozdaje biednym. Dopóki w ramach tej samej mniej wiecej puli pieniędzy przesuwa się priorytety to jest to ok. Problem , który mamy obecnie w Polsce jest inny. Rząd szuka najsłabszego ogniwa tzn ma kogo moze przerzucić wszelkie koszty . Już w 2021 płaciłem za prąd więcej niz identyczne zakładay w Niemczech czy Belgii . ale te 20% różnicy jakoś się dało opękać bo nie jestem zakładam prądożernym. Ale dziś to już zaczyna oscylowac w okolicach 50% a wstępne propozycje na przyszły rok są w ogóle oderwane. Ja nie ejstem w stanie zrozumieć propozycje 6 krotnej podwyżki prądu. Czy gazu. Zakładay nawozowe stoją bo nie sa w stanie produkować. Ponieważ rolnicy się wk...ą jak na wiosnę będa musieli zapłacić za nawozy 6 razy tyle co obecnie to pewnie zaraz rząd wymyśli sposób by dla nawozów obniżyć cenę gazu ale znowu się podwyższy wszystkim innym. 

Koło mnie jest odlewnia Żeliwa. PRzy tych cenach prądu oni są już 30% drożsi niż zakłady niemieckie i powoli tracą klientów. ENEA zarabia ogromne pieniądze a rząd pozwala by za rok podnieśli prąd o jeszcze więcej. Inflacje w naszym rejonie powoli wszyscy opanowują ( nie biorę pod uwage PRibałtiki bo to są specyficzne kraje.). A u nas trudno określić kiedy się to zatrzyma

To nie byłby problem gdyby nasz kochany rząd zadbał o opodatkowanie zachodnich korporacji. Tymczasem one podatku nie płacą. Jak już wcześniej pisałem, nasz rząd zamroził wprowadzony podatek minimalny - co ciekawe argumentacja jakiej przy tym użyto nie obowiązuje gdy chodzi o wprowadzanie podatków obowiązujących małe i średnie przedsiębiorstwa. I to właśnie na nie cały ciężar przerzuca rząd PiS. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sebastian napisał:

I to właśnie na nie cały ciężar przerzuca rząd PiS. 

cenami prądu dobija wszystkich a skoro na Zachodzie robią ograniczenia i dla firm i dla prywatnych to tu powinno być tak samo a u nas jedni nie otrzymają podwyżki a drudzy mają paść . 

chodzi mi o to,że problemem nie jest wewn konkurancja ale to ,że Polska produkcja staje sie w wielu branżach bardzo droga i to droższa od niemieckiej cy francuskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Jak się tak łatwo  przyznali to przekręt był znacznie większy. To jest smutne niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale zmarł Jerzy Urban. 

Co do cen prądu. To jak rząd ma w dupie obywateli widać po tym jakie zyski ma PGE. Własne kopalnie a i tak podwyżki produ jakby używali gazu. Rząd się cieszy bo ma zysk a ciemny lud płaci. 

W ogóle podatki powinny być liniowe. Takie same zasady dla każdego. Czyli żadnych odliczeń na niezwiązane z działalnością firmy wydatki ( Mercedes za 1000000 to nie jest niezbędny wydatek dla firmy budowlanej, ajfon 14 dla fryzjera tak samo), żadnego transferowania zysku do centrali przed opodatkowaniem w Polsce itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ptak napisał:

Nie wiem czy było, ale zmarł Jerzy Urban. 

Co do cen prądu. To jak rząd ma w dupie obywateli widać po tym jakie zyski ma PGE. Własne kopalnie a i tak podwyżki produ jakby używali gazu. Rząd się cieszy bo ma zysk a ciemny lud płaci. 

W ogóle podatki powinny być liniowe. Takie same zasady dla każdego. Czyli żadnych odliczeń na niezwiązane z działalnością firmy wydatki ( Mercedes za 1000000 to nie jest niezbędny wydatek dla firmy budowlanej, ajfon 14 dla fryzjera tak samo), żadnego transferowania zysku do centrali przed opodatkowaniem w Polsce itp. 

Podatek od firm powinien być obrotowy. Każdy podatek dochodowy liczony jako procent od dochodu da się wytransferować i nie masz żadnych szans aby zatrzymać transfer pieniędzy za granicę. Znaki towarowe, korki do butelek, obsługa reklamacji, zakup niezbędnych do produkcji urządzeń i know how. Są setki całkowicie legalnych sposobów aby taki podatek ominąć.

A i znacząco się mylisz mówiąc, że w firmie budowlanej samochód za milion zawsze jest niezbędny. Proponuję podjechać na negocjacje cenowe kontraktu za kilka baniek jakimś gratem - od razu na wstępie zaufanie do Ciebie spada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian napisał:

Proponuję podjechać na negocjacje cenowe kontraktu za kilka baniek jakimś gratem - od razu na wstępie zaufanie do Ciebie spada. 

Pamiętam jak na koniec gimnazjum miałem wypracowanie z języka polskiego o temacie "nie szata zdobi człowieka" i stanąłem okoniem to tej frazy. Ostro dostałem wtedy po głowie.

A wychodzi, że miałem racje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Pamiętam jak na koniec gimnazjum miałem wypracowanie z języka polskiego o temacie "nie szata zdobi człowieka" i stanąłem okoniem to tej frazy. Ostro dostałem wtedy po głowie.

A wychodzi, że miałem racje :)

Można zjeść ciastko i mieć ciastko 

 

Nie trzeba kupować Bentleya albo merca najnowszej generacji

Wystarczy kupić audi w sedanie za połowę tej kwoty i raczej żaden kontrahent nie pomyśli że jesteś golodupiec 

Ewentualnie jakiegoś elektryka że średniej półki i mówić że jest się eko 

 

Naprawdę nie trzeba lizingować fury za 300k 

To samo z ajfonem 

Ja wiem, że to szpan, ale dobry telefon można mieć za 1500-2000 zł 

 

Sam nie wydaję na telefon więcej niż 1000 ale ja mam już żonę, nie planuję wyrywać dup na telefon a w pracy mi niepotrzebny lepszy 

Bo wchodząc na obszary o najwyższej czystości i tak wszystko oprócz gaci muszę zostawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.