Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, fluber napisał:

Tak. I to z dużo wyższego poziomu niż jest u nas

The tax wedge for the average single worker in Finland increased by 1.3 percentage points from 41.4% in 2020 to 42.7% in 2021

O aferach fińskiego rządu pewnie słyszysz trochę mniej ale po paru minutach szukania:

Tutaj w roli Kurskiego na Eurowizji:

https://www.bbc.com/news/world-europe-59577371

I jest nawet nielegalne wykorzystywanie publicznych środków

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Podatnicy-placa-za-sniadania-rodziny-premier-Marin-Skandal-w-Finlandii-8121749.html

Poza tym ta afera z tym tanczeniem to jest głównie z powodu jej uczestników. 

To jest trochę tak jakby wyciekło takie nagranie z Tuskiem, lisem, młodym Stuhrem i Basia kurdej szatan

Jej minister finansów podpierdolila 50 tysięcy euro z publicznej kasy:

Wicepremier i minister finansów Finlandii Katri Kulmuni zrezygnowała w piątek ze stanowiska po tym jak prasa ujawniła, że polityk uczestniczyła w szkoleniu medialnym m.in. z zakresu wystąpień publicznych, które opłacono z budżetu na łączną kwotę ponad 50 tys. euro

Ale zauważyłeś że padło zdanie warunkowe. jeśli nie okrada. nie mam zamiaru weryfikować co napisałeś o jej rządzie.  Aczkolwiek ta lista to taka amatorska. 50 tys euro? byle wojt z Pis by się na to nie połakomił. A od kiedy to młody Stuhr jest bandytą żeby w jakikolwiek sposób spotkanie z nim miało by być ujma.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

A czy nie maja problemu z ilością światłą słonecznego z racji położenia?

To generalnie dotyczy całej Skandynawii, natomiast wydawało mi się, że Finowie odstają w tym aspekcie, więc zdziwiło mnie to ich pierwsze miejsce w rankingu happiness. Nie doszukujcie się przypierdolki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał:

Ale zauważyłeś że padło zdanie warunkowe. jeśli nie okrada. nie mam zamiaru weryfikować co napisałeś o jej rządzie.  Aczkolwiek ta lista to taka amatorska. 50 tys euro? byle wojt z Pis by się na to nie połakomił. A od kiedy to młody Stuhr jest bandytą żeby w jakikolwiek sposób spotkanie z nim miało by być ujma.  

Ilu członków PiS ukradlo równowartość 50 tysięcy euro i zostało to wykazane w jakikolwiek sposob? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

To generalnie dotyczy całej Skandynawii, natomiast wydawało mi się, że Finowie odstają w tym aspekcie, więc zdziwiło mnie to ich pierwsze miejsce w rankingu happiness. Nie doszukujcie się przypierdolki ;)

ja nawet założyłem ze możesz mieć racje co do ilości samobójstw. Ogólnie ilość światła powoduje masę problemów w Skandynawii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

sprecyzuj jakikolwiek sposób.

Udowodnione przez sąd lub wykazane przez media że konkretny członek PiS ( najlepiej minister żeby było porównywanie z Finlandia) przywłaszczył sobie 50 tysięcy euro niezgodnie z prawem z publicznych pieniędzy. 

Cos jak Rysiu Czarnecki z pieniędzmi z Unii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fluber napisał:

Niestety Finlandia jest na 7 miejscu pod względem wysokości podatków w UE, Polska na 17.

Tak! Lubię to 

Konkretnie lubię jak ktoś pownuje jakieś dane u nas z danymi innego kraju EU bez uwzględnienia wysokości zarobków, tego kto ile procentowo przeznacza na daną rzecz i na ile może sobie pozwolić po zapłaceniu podarków 

 

Super jesteś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

W czołówce nie są ale suicide rate mają kilkadziesiąt procent wyższy niż Polska. 

Zdajesz sobie sprawę z powodów takiej sytuacji, nie ma ona wiele wspólnego z jakością życia czy pędem za każdym groszem

Więc nie udawaj 

 

Zdecydowanie bardziej martwi mnie sytuacja w Polsce, gdzie masa młodych ludzi, dzieci, targa się na swoje życie w wyniku szczucia, braku wsparcia psychicznego 

Martwi mnie że rząd szczuje "ideologię LGBT" zamiast zapewnić wsparcie dzieci, które są szykanowane za to że "kochają inaczej"

Tymczasem rząd niejako swoimi zachowaniami, nagonka popycha te dzieciaki ku granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

Tak! Lubię to 

Konkretnie lubię jak ktoś pownuje jakieś dane u nas z danymi innego kraju EU bez uwzględnienia wysokości zarobków, tego kto ile procentowo przeznacza na daną rzecz i na ile może sobie pozwolić po zapłaceniu podarków 

 

Super jesteś!

Wiesz ile razy więcej mógłby sobie kupić fin za to co oddaje w podatkach niż to co Polak za to co oddaje w podatkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.