Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, josephnba napisał:

Wyobraźcie sobie jakiś kraj na świecie, rozwinięty kraj oczywiście, gdzie człowiek, który ujawnia takie dane (a wysyłanie ich przez wp.pl to ujawnianie) nie tylko nie idzie do więzienia, ale nawet nie jest zdymisjonowany? 

Na to co zrobił Dworczyk są paragrafy. Powinien siedzieć przez jakiś okres.

Edytowane przez Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Cardi napisał:

Czyli odpowiedzi różnią się w zależności od tego kto pyta?

eeee - tak? to chyba dość oczywiste

no ale spoko, buduj swoją prawdę odnośnie Polaków (ba Polaków....całego świata!) na bazie gówno-ankiet robionych na zamówienie xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, josephnba napisał:

A jak ja nie pisze z kompa to co? Nie liczę się?

Koelnera pytaj, dalej nie wiem dokąd zmierza.

Teraz, julekstep napisał:

no ale spoko, buduj swoją prawdę odnośnie Polaków (ba Polaków....całego świata!) na bazie gówno-ankiet robionych na zamówienie xD

Czyli jeżeli ja i mój brat zapytamy Ciebie czy lubisz pierogi, to obu nam odpowiesz inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, julekstep napisał:

Kazda ankieta jest obarczona błędem statystycznym 

Nie znaczy to, że każda ankieta jest niewiarygodna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Cardi napisał:

Czyli jeżeli ja i mój brat zapytamy Ciebie czy lubisz pierogi, to obu nam odpowiesz inaczej?

jeśli jeden przyjdzie ze zdjęciem pieroga z mięsem i wskazując na niego palcem zapyta 'czy lubisz piergoi'? odpowiem tak

jeśli drugi przyjdzie ze zdjęciem pieroga ruskiego i wskazując na niego placem zapyta 'czy lubisz piergoi'? odpowiem nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli jeden przyjdzie ze zdjęciem pieroga z mięsem i wskazując na niego palcem zapyta 'czy lubisz piergoi'? odpowiem tak

jeśli drugi przyjdzie ze zdjęciem pieroga ruskiego i wskazując na niego placem zapyta 'czy lubisz piergoi'? odpowiem nie

Jeżeli obaj przyjdą z notesem i długopisem, to odpowiesz zależnie od kolorów długopisu i notesu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, josephnba napisał:

Kazda ankieta jest obarczona błędem statystycznym 

Nie znaczy to, że każda ankieta jest niewiarygodna 

myślę że przy budowaniu swojej prawdy nt. ogółu populacji na podstawie ankiet z 1000-osobową próbką (abstrahując nawet od oczywistej agendy 'badaczy') ten potencjalny błąd statystyczny jest wyjątkowo spory :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, fluber napisał:

Pytanie jest durne. VAT formalnie płaci sprzedający. 

Sprzedający go tylko odprowadza i to już nie zawsze. Przy niektórych artykułach w obrocie między firmami stosowany jest split payment, gdzie wpłacasz sprzedającemu kwotę netto na inne konto i VAT na drugie, tym drugim nie może On swobodnie dysponować. A jeśli nie możesz swobodnie dysponować pieniędzmi to znaczy, że nie są Twoje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Cardi napisał:

Jeżeli obaj przyjdą z notesem i długopisem, to odpowiesz zależnie od kolorów długopisu i notesu? 

uczestniczyłeś w badaniach na których opierasz swoją 'prawdę'

czy ot tak dajesz wiarę insta/twitterom/randomowym osobom (z potencjalną konkretną agendą polityczną) ?

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uczestniczyłeś w badaniach na których opierasz swoją 'prawdę'

czy ot tak dajesz wiarę insta/twitterom/randomowym osobom z konkretną agendą polityczną ?

Ogólnie całe to forum można zamknąć, bo ludzie się powołują na dane, zebrane przez kogoś, a rzadko przez nich samych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Cardi napisał:

Ogólnie całe to forum można zamknąć, bo ludzie się powołują na dane, zebrane przez kogoś, a rzadko przez nich samych.

Zaorane 

pierogi-ruskie.jpg

pierogi-z-mięsem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Cardi napisał:

dlatego pisanie na forum w temacie o polityce o 'prawdzie' to poziom podobny do pisania hasełek w stylu 'większość ludzi to debile (tylko ja taki mądry! - przy red)'

a już szczególnie wtedy kiedy podstawy Twojej prawdy to gówno-ankieta przeprowadzana na tysiącu osób

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, julekstep napisał:

dlatego pisanie na forum w temacie o polityce o 'prawdzie' to poziom podobny do pisania hasełek w stylu 'większość ludzi to debile (tylko ja taki mądry! - przy red)'

a już szczególnie wtedy kiedy podstawy Twojej prawdy to gówno-ankieta przeprowadzana na tysiącu osób

Z jakiegoś powodu określono taką grupę jako "reprezentatywną". Ale to pewnie też jakieś cielaki wprowadziły taką definicję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Cardi napisał:

Z jakiegoś powodu określono taką grupę jako "reprezentatywną". Ale to pewnie też jakieś cielaki wprowadziły taką definicję.

a nie no

jak badający określili badaną przez siebie grupę jako 'reprezentatywną' to spoko

jednak są wiarygodni, przekonałeś mnie! xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a nie no

jak badający określili badaną przez siebie grupę jako 'reprezentatywną' to spoko

jednak są wiarygodni, przekonałeś mnie! xD

użyłeś nazwy gówno-badania, też spoko. Na pewno są zatem gówno-badaniami. Można zamknąć temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1000 osób to relatywnie dobra baza 

Oczywiście wszystko zależy czy baza byli zwykli ludzie z ulicy czy tacy przypadkowi jak te osoby z podróbki googlebox w tvp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, josephnba napisał:

Zaorane 

pierogi-ruskie.jpg

pierogi-z-mięsem.jpg

jeden z lepszych postów w tym temacie ever

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierogi rozstrzygną o wyniku najbliższych wyborów :)

Edytowane przez Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi