Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fluber napisał:

W moim pytaniu była ukryta obawa że tęczowa flaga to jakieś sacrum wg Ciebie a jej kradzież to jak ukrasc monstrancje z procesji... 

no ale przecież dla kogoś może taka flaga byc sacrum, a monstrancja znaczyć tyle co wata cukrowa na kiju. Jednego i drugiego nikt nie powinien kraść komuś. Taka moja myśl, osoby wierzącej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna ta sprawa i ja byłbym ostrożny w ocenie, bo może jest jakieś drugie dno. Nie był to przecież pierwszy przypadek wyrywania flag na protestach i nigdy nie kończyło się na jakichś poważniejszych konsekwencjach. 

W przypadku ułaskawienia tego zwyrola przed Dudę najpierw podawano, że zwyrol przeszedł resocjalizację, pogodził się z rodziną a dorosła już córka mu wybaczyła. Dopiero potem wyszło, że rodzina miała problemy finansowe i była niejako zmuszona przyjąć pomoc tego zwyrola stąd to całe ,,wybaczenie''.

Albo przykład ze słynnym piekarzem, którego rzekomo skarbówka gnębiła za rozdawanie chleba ubogim, a potem się okazało, że robił on spore wały podatkowe w tej sporej piekarni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wujek Wójcik napisał:

no ale przecież dla kogoś może taka flaga byc sacrum, a monstrancja znaczyć tyle co wata cukrowa na kiju. Jednego i drugiego nikt nie powinien kraść komuś. Taka moja myśl, osoby wierzącej. 

Dla @Sebastian tym sacrum mogło być też te 15k zaliczki ale jednak wolałbym tak nie naciagac tezy. Chociaz pewnie parę osób tutaj by się zgodziło że teczowosc to wyznanie a nie orientacja

2 minuty temu, Artlan napisał:

Trochę dziwna ta sprawa i ja byłbym ostrożny w ocenie, bo może jest jakieś drugie dno. Nie był to przecież pierwszy przypadek wyrywania flag na protestach i nigdy nie kończyło się na jakichś poważniejszych konsekwencjach. 

Jeden z nich ( ten co dostał rok) był już wcześniej karany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

W moim pytaniu była ukryta obawa że tęczowa flaga to jakieś sacrum wg Ciebie a jej kradzież to jak ukrasc monstrancje z procesji... 

I serio liczyłeś, że po tym jak 2 razy wytknąłem Ci przestrzelone porównania dam się podpuścić i napiszę, że tym

1 godzinę temu, fluber napisał:

co by trzeba było odwalic na procesji żebyś uznał że ma to porównywalna rangę z kradzieza czegoś o wartości 40 złotych

jest kradzież hostii. 

A flaga to symbol i nie została wyrwana z rąk i ukradziona że względu na jej wartość tylko by poniżyć słabszą to dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Jeden z nich ( ten co dostał rok) był już wcześniej karany

Wiem, ale ten fakt i tak w zasadzie niewiele tłumaczy. 

Sam czyn został potraktowany jako ,,kradzież szczególnie zuchwała'', która jest zagrożona wyższą sankcją niż zwykła kradzież i stanowi przykład radosnej twórczości legislacyjnej rządu Prawa i Sprawiedliwości. 

1) kradzież, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem; 2) kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu albo przenoszonego lub przemieszczanego przez tę osobę w warunkach bezpośredniego kontaktu lub znajdującego się w przedmiotach przenoszonych lub przemieszczanych w takich warunkach

To niby trochę rozjaśnia sprawę, ale nie do końca. Trzeba by się zapoznać z jakimś bardziej szczegółowym opisem jak wyglądało to całe zajście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jack napisał:

I serio liczyłeś, że po tym jak 2 razy wytknąłem Ci przestrzelone porównania dam się podpuścić i napiszę, że tym

jest kradzież hostii. 

A flaga to symbol i nie została wyrwana z rąk i ukradziona że względu na jej wartość tylko by poniżyć słabszą to dobę. 

To co trzeba zabrać uczestnikom procesji na Boże Ciało żeby ich poniżyć w takim razie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

To co trzeba zabrać uczestnikom procesji na Boże Ciało żeby ich poniżyć w takim razie? ;)

Nie wiem dlaczego mnie o to pytasz? Nie główkuje na tym jak by tu poniżyć katolików. Ja bardzo lubię te procesje, taka wiosenna, letnia rewia mody. Dawno nie był ale wspominam miło. 

Tymczasem:

 https://www.pudelek.pl/perypetie-jaroslawa-kaczynskiego-na-konferencji-zlosliwy-telefon-krotka-drzemka-i-zegarek-do-gory-nogami-zdjecia-6698303078197920a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał:

A nie 21 250 000 lat? 🤣

W USA Bernard Madoff dostał 150 lat więzienia za stworzenie piramidy finansowej, to że nasz system prawny jest kulawy to nie moja wina. 

W Amber Gold było 18 tys poszkodowanych. 18 tys przestępstw. Ja wiem, że Ty byś dał dwa lata i pewnie w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

W Amber Gold było 18 tys poszkodowanych. 18 tys przestępstw. Ja wiem, że Ty byś dał dwa lata i pewnie w zawieszeniu

Możesz mi wyjaśnić Twój tok rozumowania?

Poparłem przykładne, surowe ukaranie sprawców przestępstwa, które przytoczył fluber. A mimo to jakoś Ci wyszło, że Plichtę potraktowałbym wyjątkowo pobłażliwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jack napisał:

Możesz mi wyjaśnić Twój tok rozumowania?

Poparłem przykładne, surowe ukaranie sprawców przestępstwa, które przytoczył fluber. A mimo to jakoś Ci wyszło, że Plichtę potraktowałbym wyjątkowo pobłażliwie. 

 

17 minut temu, Sebastian napisał:
  35 minut temu, jack napisał:

A nie 21 250 000 lat? 🤣

To nie mi wyszło Jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jack napisał:

To Ty proponowałeś proporcjonalność w wysokości odsiadki w stosunku do ukradzionej kwoty. Plichta ukradł 850 mln. 

Oczywiście, że to proponowałem. Przy czym zwróciłem uwagę, że w przypadku flagi orzeczenie roku czy 8 miesięcy to jest żart bo ile by trzeba było dać w przypadku moich 15 tys w takim razie. Tak więc uznałem, że taka kara za drobne przestępstwo jest za wysoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.