Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

A właściwie to dlaczego teraz nie przyjmujemy tych ludzi co szturmują granice? Pytam nie o prawdziwy powód, bo ten znam ale o przekaz dla półgłówków. Najpierw mieli nieść choroby, potem mieli to być młodzi silni mężczyźni, którzy mieli gwałcić nasze córki i wysadzać się w kościołach. Ostatnio mieli nam gwałcić zwierzęta domowe. Tyle, że na tej granicy sporo bab z dziećmi. Czy teraz nie przyjmując uchodźców walczymy z reżimem Łukaszenki? Bo chyba nie bronimy Niemców przed zalewem pijawek chcianych się przyssać do ich socjala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, jack napisał:

A właściwie to dlaczego teraz nie przyjmujemy tych ludzi co szturmują granice? Pytam nie o prawdziwy powód, bo ten znam ale o przekaz dla półgłówków. Najpierw mieli nieść choroby, potem mieli to być młodzi silni mężczyźni, którzy mieli gwałcić nasze córki i wysadzać się w kościołach. Ostatnio mieli nam gwałcić zwierzęta domowe. Tyle, że na tej granicy sporo bab z dziećmi. Czy teraz nie przyjmując uchodźców walczymy z reżimem Łukaszenki? Bo chyba nie bronimy Niemców przed zalewem pijawek chcianych się przyssać do ich socjala?

Uchodźcami musi się zajmować kraj, który ich wpuścił, czyli Polska.

Czyli prawdziwy powód jest taki, że nie chcemy w Polsce kilkudziesięciu milionów ludzi z krajów III świata obcych kulturowo i cywilizacyjnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, RappaR napisał:

Czyli prawdziwy powód jest taki, że nie chcemy w Polsce kilkudziesięciu milionów ludzi z krajów III świata obcych kulturowo i cywilizacyjnie. 

Przecie piszę, że prawdziwy znam - nie chcemy się dzielić naszym bogactwem. 

Z tymi kilkudziesięcioma milionami oczywiście przesadzasz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, starYfaN napisał:

Ja uważam dokładnie odwrotnie, tylko nie patrzę przez pryzmat sympatii politycznych bo ich nie mam (mam podstawy by niespecjalnie lubić pis, przynajmniej parę osób).

Odwrotnie? Czyli, że niby PiS zwiększył poziom debaty publicznej? :) 

A celowe osłabianie Polski na arenie międzynarodowej, w tym finansowo (co dotknie wszystkich Polaków), jest targowicą 2,0 niczym więcej.

Dla mnie nie jest takie oczywiste kto bardziej osłabia Polskę na arenie międzynarodowej. 

Trzeba znaleźć jakiś złoty środek pomiędzy wchodzeniem UE w dupę a wymachiwaniem szabelką. 

32 minuty temu, jack napisał:

A właściwie to dlaczego teraz nie przyjmujemy tych ludzi co szturmują granice? 

Ta granica to chyba dość dziurawa, bo u mnie pod miastem zatrzymano ostatnio dwa busy z nielegalnymi imigrantami. Zaznaczam, że mieszkam dość daleko od granicy z Białorusią, więc trochę tych kilometrów musieli przejechać. xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Artlan napisał:

Ta granica to chyba dość dziurawa

Pewnie biuro turystyczne Łukaszenki ma też współpracowników po naszej stronie granicy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, quevas napisał:

dlatego uprawianie moralności pozostaje domeną jednostek, a nie narodów, społeczeństw, wspólnot wyznaniowych albo innych potworów

nom, szkoda że obowiązujące normy moralne zawsze ustalają jednostki wyrosłe na gruncie dominujących aktualnie narodów/społeczeństw/grup wyznaniowych/organizacji międzynarodowych itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, jack napisał:

Z tymi kilkudziesięcioma milionami oczywiście przesadzasz. 

Sądzisz, że jak zaczniesz wpuszczać innych, to się kilkadziesiąt milionów nie zbierze?

16 godzin temu, jack napisał:

No i to jest prawdziwy i oficjalny powód dla którego ich nie chcemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, RappaR napisał:

ądzisz, że jak zaczniesz wpuszczać innych, to się kilkadziesiąt milionów nie zbierze?

Biorąc pod uwagę ,że w ciągu ostatnich 50 lat się nie zebrało tyle( całościowo za ostatnie 50 lat to jest ok 15 mln) to raczej nie wiem skąd ci się wzięło przekonanie ,że teraz byłoby więcej. 

Ba wpuszczamy swobodnie Ukraińców bez ograniczeń i ich też się nie zebrało kilkadziesiąt milionów 

W UE w ogóle żyje ok 25 mln ludzi uważanych za migrantów a więc urodzonych za granicą lub z obojga rodziców urodzonych za granicą ( a tym mamy Chińczyków, Ukraińców , Rosjan oraz Serbów i 600 tys Amerykanów)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ely3 napisał:

Biorąc pod uwagę ,że w ciągu ostatnich 50 lat się nie zebrało tyle( całościowo za ostatnie 50 lat to jest ok 15 mln) to raczej nie wiem skąd ci się wzięło przekonanie ,że teraz byłoby więcej. 

Ba wpuszczamy swobodnie Ukraińców bez ograniczeń i ich też się nie zebrało kilkadziesiąt milionów

Z 40 mln Ukraińców wpuszczonych wciąż z ograniczeniami mamy 2 mln w Polsce, z ponad 3 mld krajów ludności trzeciego świata spokojnie się zbierze conajmniej 20 mln :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, quevas napisał:

30 lat minęło jak jeden dzień i nie ma odważnego, co by zaproponował i przeprowadził finansowanie kościołów z dobrowolnego 1 % odpisu podatkowego, każda władza - od prawa do lewa - próbuje podlizywać się organizacji upadłej moralnie i pozbawionej realnego autorytetu, bo a nuż się jeszcze przyda, jako malowany wróg albo przyjaciel, tak czy owak, narzędzie do manipulowania społeczeństwem

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/rekordowe-pieniadze-na-fundusz-koscielny/v0vxhl5

Pozostałe związki wyznaniowe by wtedy padły. Paradoksalnie w negocjacjach KK był jedynym związkiem wyznaniowym który był w stanie to zaakceptowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, ely3 napisał:

W UE w ogóle żyje ok 25 mln ludzi uważanych za migrantów a więc urodzonych za granicą lub z obojga rodziców urodzonych za granicą ( a tym mamy Chińczyków, Ukraińców , Rosjan oraz Serbów i 600 tys Amerykanów)

No i Polska chętnie przyjmie jeszcze ze 3 mln Ukraińców. Ludzi z naszego kręgu kulturowego, którzy skłonni są pracować na swoje utrzymanie. Imigranci z krajów islamskich przyjeżdżają tu po socjal. I ja ich tu nie chcę - i tak mamy problem  budżetem przez rozbudowane świadczenia socjalne. Niech ich weżmie Arabia Saudyjska. Ale jakoś nie chcą.. ciekawe czemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś straż graniczna w szczecinie zatrzymała 25 osób, głównie irakijczyków, ludzie w wieku maks 25 lat, prawie sami mężczyźni (info z pierwszej ręki a nie z mediów)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, quevas napisał:

dlatego uprawianie moralności pozostaje domeną jednostek, a nie narodów, społeczeństw, wspólnot wyznaniowych albo innych potworów

na polecenie sądu policja nabija matce śliwki pod okiem, a potem korumpuje syna

tylko po cóż taki złowrogi spisek przeciw jakiemuś naprutemu nieudacznikowi z kleptomanią, alzhaimerem, mitomanią i kompleksem mesjańskim ?

Bardzo chce zostać prawdziwym chłopcem i nosić długie spodnie, póki co jednak żegluje w stronę grupy Muchomorków :

Skoro odkryłeś spisek, odkryjesz tez zapewne ukryty cel :)

56 minut temu, darkonza napisał:

Dziś straż graniczna w szczecinie zatrzymała 25 osób, głównie irakijczyków, ludzie w wieku maks 25 lat, prawie sami mężczyźni (info z pierwszej ręki a nie z mediów)

Ale szli z naszej strony, czy opłynęli iberię?

Jak z naszej, to po co zatrzymywali?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale szli z naszej strony, czy opłynęli iberię?

Jak z naszej, to po co zatrzymywali?

Straż graniczna generalnie wyłapuje ludzi bez prawa pobytu w Polsce, nie tylko na granicach (jak sugeruje nazwa) ale na całym terytorium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, darkonza napisał:

Straż graniczna generalnie wyłapuje ludzi bez prawa pobytu w Polsce, nie tylko na granicach (jak sugeruje nazwa) ale na całym terytorium.

Wiem, ale to nie zmienia kontekstu pytań :) Germanie chętnie przyjmują 25 młodych muslimów, więc po co ich ganiać w Szczecinie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, darkonza napisał:

I sądzisz, że twoje pisane info z drugiej ręki jest lepsze od relacji filmowych z granicy? Trochę beka 

4 godziny temu, fluber napisał:

Pozostałe związki wyznaniowe by wtedy padły. Paradoksalnie w negocjacjach KK był jedynym związkiem wyznaniowym który był w stanie to zaakceptowac

Racja, zostawić im ten 1% ale zabrać wszystkie inne przywileje 🐐

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, jack napisał:

Racja, zostawić im ten 1% ale zabrać wszystkie inne przywileje 🐐

To nie te sformalizowane przywileje są problemem. 

21 minut temu, jack napisał:

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, starYfaN napisał:

Wiem, ale to nie zmienia kontekstu pytań :) Germanie chętnie przyjmują 25 młodych muslimów, więc po co ich ganiać w Szczecinie?

No widac nie tak chętnie, polska i niemiecka straż miewają nawet wspólne patrole, widać nie są dogadani "dawajcie ich do nas"

1 godzinę temu, jack napisał:

I sądzisz, że twoje pisane info z drugiej ręki jest lepsze od relacji filmowych z granicy? Trochę beka

Nie jest lepsze, ale w czym gorsze od medialnych czesto zmanipulowanych informacji? Jak w mediach piszą że w grupie było 50 osób i ze to kobiety w ciazy to niekoniecznie tak jest. Moje info pewniejsze choć niewiele zmienia. Zawsze możesz sobie wytłumaczyć ze tylko ludzie do 25 roku życia przeżyli drogę przez Polskę a Ci co byli starsi leżą martwi po lasach.

Sam tylko przekazałem informację, a nie interpretację, tą już sam zrobiłeś i Ci sie ona nie spodobała :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, quevas napisał:

mają więc podobną strategię, jak wiele rdzennie polskich rodzin

Ale tacy jak Ty, to naprawdę kropla w polskim narodzie, gdzie reszta ma wyższe aspiracje :)

23 minuty temu, quevas napisał:

lepszy Irakijczyk, Afgańczyk albo Syryjczyk z potencjałem kulturowej asymilacji i dobrymi nawykami wpojonymi przez społeczną etykę islamu niż z dziada pradziada polski szlachetka - z egoizmem, kłamstwem, pazernością i oszustwem wpisanym w genotyp, ale z niebotycznie wysoko zawieszonym poczuciem godności i honoru, z gilem do pasa, ale z mordą od ucha do ucha uprawiający wolnoć Tomku w swoim domku, z biało-czerwoną flagą przed na dachu, ale z "poszłem", "włanczać" i "flustracją" na ustach

trzeba zmienić strukturę etniczo-wyznaniowo-kulturową społeczeństwa dla dobra samej Polski

Lepiej zostawmy ich na bliskim wschodzie, by zmieniali Irak, Afganistan i Syrię, nie bądźmy takimi egoistami, zabierając im taki potencjał społeczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi