Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, quevas napisał:

zawsze masz wybór : możesz zagrać z psychopatycznym Jordanem o mistrzostwo świata albo z małym Kaziem na podwórku o słoik śledzi [i to bez wódeczki]

 

Problem w tym, że skala Twojego wyboru, jest tylko odrobinę większa, niż osób na cytowanej grafice.

4187458.jpg?381

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

jeśli porównujesz wykorzystywanie/okradanie latami całych narodów do grania w koszykówkę to mam wrażenie że nie muszę jechać do USA żeby zobaczyć psychopatę

A konkretnie, która uchwała/dyrektywa jest złodziejska względem reszty Unii?

Nie jestem politologiem - nie wiem, a przydałaby się jakaś cyferka. Jeżeli chodzi o rurociąg, to z ręką na sercu powiedz, że na miejscu Niemiec nie postąpiłbyś tak samo, zapewniając brak pośredników oraz de facto niezależność (po obejrzeniu jednego wydania Wiadomości, na miejscu Angeli przyspieszlylbym budowę przynajmniej dwukrotnie)? I jakie prawo jest tu łamane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

A konkretnie, która uchwała/dyrektywa jest złodziejska względem reszty Unii?

Nie jestem politologiem - nie wiem, a przydałaby się jakaś cyferka. Jeżeli chodzi o rurociąg, to z ręką na sercu powiedz, że na miejscu Niemiec nie postąpiłbyś tak samo, zapewniając brak pośredników oraz de facto niezależność (po obejrzeniu jednego wydania Wiadomości, na miejscu Angeli przyspieszlylbym budowę przynajmniej dwukrotnie)? I jakie prawo jest tu łamane?

nie bardzo rozumiem pytanie skoro ja się odniosłem do frazy 'własna kasa' w kontekście Europy zachodniej a nie wchodzę w bieżące sprawy Unii (ja nie jestem 'antyunijny' - ot nie lubię zachodniaków, którzy z pozycji budowanej przez pokolenia na udręce innych dziś pierdolą jakieś moralizatorskie frazesy - a jeszcze bardziej nie lubię lokalnych 'euroloversów' dla których dobre słowo takiego 'zachodniaka' to życiowy sukces)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, quevas napisał:

mowa  była o etycznym wymiarze robienia interesów z potomkami wyzyskiwaczy

Kolega wyraził obrzydzenie, z czego można wnosić, iż np. uprawia koszykówkę obuty w polskie łapcie z lokalnej kapciarni albo rakiety śnieżne, samodzielnie uwite z gałęzi sosnowych, bo sprzeciwia się wykorzystywaniu w fabrykach producentów renomowanych butów sportowych małoletnich obywateli krajów Trzeciego Świata

a przecież mógłby zagrać w profesjonalnych pepegach, a potem pójść się wyspowiadać

W sensie że winy za zbrodnie w Kongo nie ponoszą wzbogacający się na nich Belgowie, ale ci co kupowali kauczuk w tamtym czasie?

Piękne rozmycie ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, julekstep napisał:

jeśli porównujesz wykorzystywanie/okradanie latami całych narodów do grania w koszykówkę to mam wrażenie że nie muszę jechać do USA żeby zobaczyć psychopatę

Akurat też nie jestem za obroną przez UE "praworządności", bo sami mają historycznie (kolonializm, IIWŚ), czy nawet patrząc na teraźniejszość dużo więcej za uszami. Tylko nie do końca podoba mi się wprowadzenie znaku równości pomiędzy UE, a Niemcy w tej kwestii. Dawaj na simkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, quevas napisał:

czyli, jednak Czcigodny używa markowych butów zrobionych małymi rączkami filipińskich sierot pracujących za jednego dolara dziennie i bez ubezpieczenia zdrowotnego

proszę się nie wstydzić, obłuda stanowi ważną część natury ludzkiej

czyli jednak rozmywasz odpowiedzialnosc

wszak jak wiadomo jedyna zbrodnia w dziejach swiata gdzie mozna jasno i wyraznie wskazac sprawce jest Jedwabne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

Pięknie mieszasz systemy walutowe. Taki typowy trolling. 

Pięknie zauważasz mieszanie systemów w poście odpowiadającym na post, który to właśnie rozpoczął ('zachód dorobił się na wyzysku' -> 'haha a Ty przecież kupujesz markowe buty robione w Azji').

Taki typowy gamoning.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Pięknie zauważasz mieszanie systemów w poście odpowiadającym na post, który to właśnie rozpoczął ('zachód dorobił się na wyzysku' -> 'haha a Ty przecież kupujesz markowe buty robione w Azji').

Taki typowy gamoning.

Ty zacząłeś odbierając prawo do zwracania uwagi na nieprawidłowości (chyba wszystkie) przez potomków (a nawet niekoniecznie) ludzi, którzy wykorzystywali innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Ty zacząłeś odbierając prawo do zwracania uwagi na nieprawidłowości (chyba wszystkie) przez potomków (a nawet niekoniecznie) ludzi, którzy wykorzystywali innych. 

ja się tylko odniosłem do frazy 'własne pieniądze' (to o czym piszesz to element sub-wątku z Pablem)

mogłeś nie zrozumieć 🤷‍♂️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, starYfaN napisał:

W 2007, a obowiązuje od 2009, bo referendum we Francji i Holandii odrzuciło pierwowzór.

Co nie zmienia faktu, że integracja nastąpiła przed wejściem Polski do EU, a nie po. Jak rozumiesz to inaczej, to, no cóż.

Owszem, ale to dopiero Traktat Lizboński zrobił z UE quasi państwo. 

Zresztą wcześniej Kaczyński z kolegami należeli do AWS, którego przedstawiciele negocjował nasze warunki wejścia do UE. 

Cytat

Są całe narody, które mają dość lex ślimak, lek banan, lex korporacje sponsorujące partie EU.

Co nie zmienia faktu, że sugerowanie, że UE zrobiła ze ślimaka rybę jest nieco infantylne. Ślimak jest traktowany na podobnych zasadach jak ryby na użytek jednego aktu prawnego (fikcja prawna jakich wiele, przecież u nas są podobne rozwiązania i jakoś nikt się nie czepia). 

Cytat

GB np pier......ła dopłacać do coraz większej dominacji Niemiec.

No i widać jak na tym wyszła. :) 

Cytat

O widzisz, czyli można identycznie wybierać sędziów

Ale Niemcy nigdy nie robili gównoburzy, że u nas sędziów TK wybiera parlament. 

Cytat

TK może zasądzać identyczne wyroki i za naśladownictwo można też zabrać w dowolnej chwili Polskie pieniądze.

Nie identyczne, bo dotyczyły różnych sfer (u nich emisja obligacji, u nas organizacja wymiaru sprawiedliwości czyli zagadnienie nieco bardziej doniosłe). 

Natomiast faktycznie w obu orzeczeniach pojawił się problem z zagadnieniem gdzie jest granica pomiędzy kompetencjami UE i jej organów oraz kompetencjami ustawodawcy krajowego. 

O ile sama idea kontroli praworządności przez TSUE jest moim zdaniem słuszna, o tyle pytanie jak daleko powinna ona sięgać przy obecnym stanie prawnym. Z jednej strony nie podoba mi się co PiS odpierdala i wiem, że nie mają dobrych intencji, ale z drugiej strony kompetencje TSUE są obecnie zbyt ogólnie określone żeby aż tak głęboko ingerować w nasze reformy. Rozwiązaniem tej kwestii powinno być doprecyzowanie postanowień traktatowych (zresztą nie tylko w tej sferze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

ile miliardów euro straciła Polska dzięki złym relacjom rządu Morawieckiego na konkretnych przypadkach?

Jest blisko stracenia 57 mld euro. :) 

W sumie ciekawe by było jakby rzeczywiście to stracili i porządzili kilka lat bez tych pieniędzy. Wówczas mielibyśmy dobre porównanie z rządami Tuska, który rzekomo sprzedał nasz kraj Niemcom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artlan napisał:

 Wówczas mielibyśmy dobre porównanie z rządami Tuska, który rzekomo sprzedał nasz kraj Niemcom

Ale najpierw sprzedał nasz kraj postkomunistom i tajnym agentom, licząc głosy (i bojąc się o własną du.ę). Niemcom tylko to co zostało :)

Z kronikarskiego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Może mi ktoś wyjaśnić ile miliardów euro zyskała Polska dzięki dobrym relacjom rządu Tuska i ile miliardów euro straciła Polska dzięki złym relacjom rządu Morawieckiego na konkretnych przypadkach?

Poza Turowem to pewnie nie ma różnicy. I nie wiem czy bylibyśmy do przodu gdybyśmy zamknęli kopalnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, starYfaN napisał:

Ale najpierw sprzedał nasz kraj postkomunistom i tajnym agentom, licząc głosy (i bojąc się o własną du.ę). Niemcom tylko to co zostało :)

Z kronikarskiego obowiązku.

Czy ty zatrzymałeś się w okolicach 2007 roku? To wtedy modne były wypominanie rzekomego absurdu lex ślimak oraz mit rządu Olszewskiego. Jeżeli ktoś się nabiera na jedno albo drugie w 2021 roku to serio nie wiem co mu odpisać. :) Przecież z rządu Olszewskiego to nawet Ziemkiewicz i Semka sobie kpią (a postkomuchami bym ich nie nazwał). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artlan napisał:

Czy ty zatrzymałeś się w okolicach 2007 roku? To wtedy modne były wypominanie rzekomego absurdu lex ślimak oraz mit rządu Olszewskiego. Jeżeli ktoś się nabiera na jedno albo drugie w 2021 roku to serio nie wiem co mu odpisać. :) Przecież z rządu Olszewskiego to nawet Ziemkiewicz i Semka sobie kpią (a postkomuchami bym ich nie nazwał). 

 

 

Tak, czytając nasze posty, to ja się zatrzymałem, a Ty ostro idziesz do przodu. Tak trzymaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.