Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że nie na temat ale mam dzisiaj zły dzień, wróciłem z pracy i jedną z pierwszych rzeczy które zobaczyłem w gadającej skrzynce był suski i jego nowe wykolejone wypowiedzi (wybitna kreatura) następnie wyrok TK i wysrywy kaczyńskiego o uchodźcach.Na dokładkę twicik Berkowicza:

comment_1633564312Cc9Ho7Yzy7knoPyaywM4lr

Powiedźcie czy tylko ja mam dosyć tej całej głupoty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sewer napisał:

Przepraszam że nie na temat ale mam dzisiaj zły dzień, wróciłem z pracy i jedną z pierwszych rzeczy które zobaczyłem w gadającej skrzynce był suski i jego nowe wykolejone wypowiedzi (wybitna kreatura) następnie wyrok TK i wysrywy kaczyńskiego o uchodźcach.Na dokładkę twicik Berkowicza:

comment_1633564312Cc9Ho7Yzy7knoPyaywM4lr

Powiedźcie czy tylko ja mam dosyć tej całej głupoty? 

Ale co w tym jest nieprawdziwego co powiedział ?

Unia jest fajna, ale nia taka Unia jaka jest obecnie, ta obecna robi błąd za błędem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Unia robi wiele błędów, do niedawna byłem jej mocnym sceptykiem ale w tym tweecie nie ma za wiele prawdy.Norwegia, Szwajcaria i Lichtenstein muszą płacić za możliwość bycia stowarzyszonym z UE oraz korzystania z jej rynku na wolnych zasadach.Są zapraszani do komitetów ale nie mają prawa głosu, mogą się nie godzić na poszczególne umowy ale  wtedy siadłaby całość relacji więc generalnie tego nie robią.

Podsumowując Polska byłaby w UE ale bez prawa głosu bo tak to w praktyce by wyglądało.Nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sebastian napisał:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-17/germany-to-sell-record-debt-of-as-much-as-576-billion-in-2021

Słabo rośnie, znowu Niemcom bardziej rośnie 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

 

Chyba, że wierzysz w finansowanie Polski przez unijnych krezusów.

Nie potrzeba mi wiary. W tym roku byłem w Bośni i Serbii , mam znajomych z Białorusi :) a i pamiętam jak mijałem granicę przed 2004 roku w Zgorzelcu :)

3 minuty temu, starYfaN napisał:

Zaryzykuję stwierdzenie, że co najmniej tak samo.

z tym ryzykiem nie wiąż reszty kraju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Koelner napisał:

Nie potrzeba mi wiary. W tym roku byłem w Bośni i Serbii , mam znajomych z Białorusi :) a i pamiętam jak mijałem granicę przed 2004 roku w Zgorzelcu :)

z tym ryzykiem nie wiąż reszty kraju 

No i co w związku z tym? A cło? A zarabianie na angielskich, niemieckich, francuskich emerytów? My dorabiamy się zaj...tą harówką.

Bogatym rośnie, pomimo przysłowiowego leżenia do góry ....

Polaków nie stać na hotele 5* - niemieckich emerytów wręcz odwrotnie.

 

Naprawdę ktoś jeszcze wierzy w dobrą EU finansującą biedne kraje - to rynki zbytu, które się chętnie dotuje, aby miały za co u nas kupować i zapi....ć.

 

Oczywiście, tak samo jak Białorusin zarobi u nas, tak samo my podniesiemy stopę życiową.

Tylko Polak na podniesienie stopy, narobi się znacznie więcej niż Niemiec sprzedający towary bez cła, który łaskawie odda nam procenty w dotacjach EU, które będziemy musieli wydać na sektory które ten sam Niemiec sprzeda nam bez cła, więc odda nam................

Co najmniej tak samo :) W biznesie nikt, nikomu, nie daje, nic za darmo.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, starYfaN napisał:

No i co w związku z tym? A cło? A zarabianie na angielskich, niemieckich, francuskich emerytów? My dorabiamy się zaj...tą harówką.

Bogatym rośnie, pomimo przysłowiowego leżenia do góry ....

Polaków nie stać na hotele 5* - niemieckich emerytów wręcz odwrotnie.

 

Naprawdę ktoś jeszcze wierzy w dobrą EU finansującą biedne kraje - to rynki zbytu, które się chętnie dotuje, aby miały za co u nas kupować i zapi....ć.

Jak mamy dorobić się inaczej niż harówką? Kraje które wymieniłeś dorobiły się w ten sam sposób.To że prawdopodobnie w tym stuleciu (lub kiedykolwiek) ich nie dogonimy nie znaczy że nie poprawia nam się stopa życiowa.To że sąsiadujemy z Niemcami powoduje że ich gospodarka ciągnie do przodu naszą a nie na odwrót, niech przyjeżdżają emeryci najlepiej do naszych hoteli i zostawiają jak najwięcej kasy ;)  Zgoda że często jesteśmy wykorzystywani jako słabszy kraj ale taka jest polityka, gdybyśmy mieli kompetentnych polityków zamiast amatorów to może trochę lepiej by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sewer napisał:

Jak mamy dorobić się inaczej niż harówką? Kraje które wymieniłeś dorobiły się w ten sam sposób.To że prawdopodobnie w tym stuleciu (lub kiedykolwiek) ich nie dogonimy nie znaczy że nie poprawia nam się stopa życiowa.To że sąsiadujemy z Niemcami powoduje że ich gospodarka ciągnie do przodu naszą a nie na odwrót, niech przyjeżdżają emeryci najlepiej do naszych hoteli i zostawiają jak najwięcej kasy ;)  Zgoda że często jesteśmy wykorzystywani jako słabszy kraj ale taka jest polityka, gdybyśmy mieli kompetentnych polityków zamiast amatorów to może trochę lepiej by to wyglądało.

Oczywiście, dlatego jesteśmy tak samo potrzebni EU jak EU nam i to jest meritum, zresztą dość logiczne.

 

Ps Nie wszystkie kraje dorobiły się tak samo, Angole i Francja na koloniach, Niemcy to wiadomo. Także ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Ja nie porównuję do krajów równie socjalistycznych :) Muszą przyjmować więcej uchodźców i bardziej ograniczać przemysł, na pewno im pomoże :)

Teraz, Sewer napisał:

Jeśli będą mieli dość fochów naszych rządzących to przeżyją nasz brak.

Nie sądzę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

No i co w związku z tym? A cło? A zarabianie na angielskich, niemieckich, francuskich emerytów? My dorabiamy się zaj...tą harówką.

Bogatym rośnie, pomimo przysłowiowego leżenia do góry ....

Polaków nie stać na hotele 5* - niemieckich emerytów wręcz odwrotnie.

 

Naprawdę ktoś jeszcze wierzy w dobrą EU finansującą biedne kraje - to rynki zbytu, które się chętnie dotuje, aby miały za co u nas kupować i zapi....ć.

 

Oczywiście, tak samo jak Białorusin zarobi u nas, tak samo my podniesiemy stopę życiową.

 

Ech , to może inaczej . Popatrz na te kraje poza UE i czy ona się tak szybciej rozwijają jak my

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sewer napisał:

Jeśli będą mieli dość fochów naszych rządzących to przeżyją nasz brak.

To się nie stanie :). Niemcy są równie uzależnieni od nas jak my od nich, a to oni rozdają karty. Jak wyjdziemy z UE to nie dlatego, ze nas tam nie chcą tylko dlatego, ze cała się rozpadnie. A co najwyżej jakieś Róże Thun będą pisać, ze to przez Polskę i Węgry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, polskignom napisał:

To się nie stanie :). Niemcy są równie uzależnieni od nas jak my od nich, a to oni rozdają karty. Jak wyjdziemy z UE to nie dlatego, ze nas tam nie chcą tylko dlatego, ze cała się rozpadnie. A co najwyżej jakieś Róże Thun będą pisać, ze to przez Polskę i Węgry.

 

W porządku to właśnie rozpadnie się jeśli więcej krajów weźmie przykład z rządów Polski i Węgier.Kraje Europy za mało znaczą jako osobne byty w dzisiejszej geopolityce i ścisła współpraca jest niezbędna a czy w funkcjonowaniu Unii jest dużo do poprawy - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.