Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Chytruz napisał:

"Białe kaski ciągną laski". Trochę homofobia.

Idziemy po was.

(...) 

Rekord Polski na 200m pobity przez 10 osób jedna po drugiej, bo kibice tupnęli XD

Teraz, quevas napisał:

jak powiedziałem, na Stadionowych Oprawców trzeba skierować bojówki zaprawione w takich konfrontacjach, skoro policja zajmuje się świadkowaniem

Po co, skoro jaj nie mają i wystarczy na nich groźnie tupnąć... A nie, czekaj XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby napisać, bo szukałem w necie pod frazami "zmiany w ustawie aborcyjnej" "co się zmieniło..." itp i nigdzie nie jestem w stanie znaleźć rzetelnego przedstawienia zmian, tylko publicystyczny bełkot.

Prośba o wypunktowanie starej ustawy i treści nowej, chciałbym zapoznać się z samymi zmianami, które wywołują, co wywołują.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cardi napisał:

Idziemy po was.

(...) 

Rekord Polski na 200m pobity przez 10 osób jedna po drugiej, bo kibice tupnęli XD

Po co, skoro jaj nie mają i wystarczy na nich groźnie tupnąć... A nie, czekaj XD

Tutaj kibol wyjaśnił nawet dosyć znanego rapera, który w co drugim swoim "utworze" śpiewa jaki to gangster z niego xD

Ciekawe czy jakby vasqueza na protestach spotkał taki kibol to by powiedział mu to samo co tu napisał.

PS. Popieram strajk kobiet oraz popieram kiboli broniących kościoły i przy okazji wyłapujących lgbtowcow próbujących coś ugrać dla siebie podczas tej sytuacji..

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, quevas napisał:

nie chodzi o brak jaj, ale o ich wyjątkowo mikry rozmiar

jest on ich atutem, gdyż dysponują stosunkowo niewielką powierzchnią wrażliwą na ciosy, przez co skuteczność kobiecego kontrataku nogą mogą z powodzeniem minimalizować

za to maja wielkie łby, w które mężczyzna może wycelować byle ordynarnym cepem

Dlatego mężczyźni tak po nich szli, że potem bardziej zwracali uwagę na to jak pobić rekord przyspieszenia na ludzkich nogach i nie wyjebać przy tym orła? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, quevas napisał:

to nie byli mężczyźni

Nie oglądałeś filmiku z tłita, co?

Teraz, quevas napisał:

A oto pan poseł Winnicki z wiadomej opcji powiada : "macie krew na rękach !', oskarżając "lewackie bojówki" o atak gazem na katolików.

Chyba od gazu lewackiego stygmaty męczenników publicznie im się otworzyły

Mówił o ataku nożem. Ale wypowiedzi Winnickiego pewnie też nie oglądałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, P_M napisał:

Czy ktoś mógłby napisać, bo szukałem w necie pod frazami "zmiany w ustawie aborcyjnej" "co się zmieniło..." itp i nigdzie nie jestem w stanie znaleźć rzetelnego przedstawienia zmian, tylko publicystyczny bełkot.

Prośba o wypunktowanie starej ustawy i treści nowej, chciałbym zapoznać się z samymi zmianami, które wywołują, co wywołują.
 

Trybunał stwierdził, że jedna z przesłanek legalnego przerywania ciąży jest niezgodna z Konstytucją. 

Mowa o przesłance ,,badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu". Dotychczas była to podstawa 97% legalnie wykonywanych aborcji w Polsce. 

W chwili obecnej pozostały zatem tylko dwie przesłanki przerwania ciąży:

- ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
- zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (gwałt, kazirodztwo)

Przy czym jest spora szansa, że ta druga przesłanka również odpadnie w najbliższej przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, quevas napisał:

panie Kolego, z całą sympatią dla Ciebie :

zacznijmy od tego, że policja stanowczo zaprzeczyła bredniom pana Winnickiego, więc komentując zdarzenie niepotwierdzone, a najpewniej wyssane z palca, potraktowałem je z należną mu drwiną i szyderstwem

Przecież pisałeś o ataku gazem, o nożu nie wiedząc, teraz policja dementuje, ale gaz czy nóż? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Tak, alimenty są na dziecko, ale dostaje je kobieta i ona dysponuje pieniędzmi. Skoro kobiety biorą imienne faktury VAT, by udowodnić wydatki ( tylko proszę usunąć alkohol i papierosy, standardzik :) ) to czemu mężczyzna nie ma takiej możliwości. Też mógłby kupić buty, kurtkę, opłacić przedszkole, lekarza czy wycieczkę i wziąć fakturę jako formę spłacania alimentów. Przeważnie dobry ojciec płaci dwa razy, bo raz matce, a drugi raz dziecku, bo przecież dziecko nie widzi przelewu na konto. I te zakupy o których wspominałem też robi. Co innego może dać ojciec, skoro widzi dziecko powiedzmy co drugi weekend? Tylko pieniądze. Zwłaszcza, że przykład idzie od matki, która sprowadza go do roli bankomatu.

Wszystko spoko, ale w Polsce alimenty wynoszą zazwyczaj 400-600 złotych miesięcznie (w większych miastach trochę więcej) a ich ściągalność jest dość marna. Sprowadzanie mężczyzn do roli bankomatu się zdarza, ale te wszystkie legendy o kobietach, które większą część alimentów przeznaczają na własne potrzeby to jakieś miejskie legendy. 

Przykładowo Mateusz Kijowski (informatyk z dużego miasta) miał płacić 700 złotych alimentów na jedno dziecko.

Cytat

Ewentualnie mogłaby być opcja, że pieniądze trafiają na konto dziecka, którymi będzie mogło dysponować po ukończeniu 18 roku życia, a matka Nimi nie dysponuje.

Rozumiem, że mówisz jedynie o sytuacji, gdy mężczyzna dobrowolnie pokrywa część bieżących wydatków, tak? 

Cytat

I oczywiście o przypadkach typowych alimenciarzy też słyszałem, co nie zmienia faktu, że złych kobiet nie brakuje i prawnie są w dużo lepszej sytuacji, nawet kiedy rozwód jest z ich winy. Niestety od filmu "Tato" nic się w polskim prawie nie zmieniło, a instytucja Matki Polki jest święta, niezależnie co by robiła.

Po pierwsze to nie masz racji (np. zasądzanie opieki naprzemiennej zdarza się znacznie częściej niż 25 lat temu).

Po drugie Polska długo była społeczeństwem typowo konserwatywnym i jest oczywiste, że zmiany w innym kierunku nie nastąpią z dnia na dzień, tylko stopniowo.

Edytowane przez jan.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kompromis ciągle ze zdecydowanie największym poparciem Polaków.

@julekstep

A co powiesz na to?:)

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/studenci-zagluszyli-wyklad-profesor-ktora-nazwala-strajkujace-kobiety-mordercami-jest/4fvq9l1,2b83378a

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

a w jakim kontekście, bo próby 'pouczania' tu nie widzę? :) 

ale niech se ogarną platformę do nauczania zdalnego na której host może wyrzucać/wyciszać uczestników xD (taka moja pouczanka dla profesorów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu - WSZYSTKICH NARAZ, co TY na to? xD)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Kto zamówił ten sondaż? Kantar dla Wyborczej. I,..... Wiadomo.. na to się powolujesz?

 

 

Edytowane przez Mrtio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Jak to nie? "pani jest od tego, żeby odpowiadać na nasze pytania, będziemy panią zagłuszać aż pani nie odpowie" brzmi jak pouczenie:)

to moje pouczenie brzmi jak powyżej (w doedytowanym poście):

2 minuty temu, julekstep napisał:

niech se ogarną platformę do nauczania zdalnego na której host może wyrzucać/wyciszać uczestników xD (taka moja pouczanka dla profesorów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu - WSZYSTKICH NARAZ, co TY na to? xD)

 

grunt to słuchać mądrych pouczanek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.