Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, fluber napisał:

Czy czujesz się zmęczony? 

Nie wiem, nie chce spekulować. 

Co z Tobą jest nie w porządku że na pytanie o to co czujesz odpowiadasz że nie chcesz zgadywać? :)

Godzinę wcześniej wiedział, że grupa ludzi, których nie zna, w sytuacji, w której go nie było została "nieuchronnie sprowokowana". Wyczerpał manę spekulacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fluber napisał:

Do basenu wypełnionego banknotami 500 euro Twoim zdaniem skoczysz na głowke??? 

 

Mam w basenie banknoty luzem wiec skacze cały czas. Nie pisze o sytuacji gdy są w rolonach lub spięte po 100 sztuk z banderola bankowa. Ja sobie je najpierw miętosze z osobna co trochę trwa a potem skacze. 

A ze basen głęboki to jest ok 

 

widze ze niektórym brakuje wyobraźni jak spotyka ich sytuacja czysto teoretyczna. To nazywam betonowym umysłem. I takich lekcji wykorzystywania wyobraźni brakuje a nie jakiejś logiki czy polskiego. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ignazz napisał:

Mam w basenie banknoty luzem wiec skacze cały czas. Nie pisze o sytuacji gdy są w rolonach lub spięte po 100 sztuk z banderola bankowa. Ja sobie je najpierw miętosze z osobna co trochę trwa a potem skacze. 

A ze basen głęboki to jest ok 

 

widze ze niektórym brakuje wyobraźni jak spotyka ich sytuacja czysto teoretyczna. To nazywam betonowym umysłem. I takich lekcji wykorzystywania wyobraźni brakuje a nie jakiejś logiki czy polskiego. 

oho

mam pierwszy podpis na petycję 'Kacze Opowieści do kanonu lektur!'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

oho

mam pierwszy podpis na petycję 'Kacze Opowieści do kanonu lektur!'

Wszystko co kacze najlepsze. Masz mój głos. Tylko musi to być wyartykułowane wprost. A nie ze wyjdzie myszka mickey czy myszek bo nie wiadomo jaka płeć. 

Jak ktoś jest autorem programu czy scenariusza to dobrze aby pokazywał się w napisach końcowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, julekstep napisał:

'Kacze Opowieści do kanonu lektur!'

Tfu, przecież Kaczory chodziły bez majtek. Co sobie dzieci pomyślą, jeszcze zaczną naśladować. Stop seksualizacji dzieci.

36 minut temu, Reikai napisał:

@fluber Dlaczego tatuaże dla katolików są niewskazane?

To piętno szatana, zajrzyj do Pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Ja w wieku 8 lat zacząłem czytać Biblie. Rozmnażanie chleba, uzdrawianie, wskrzeszenie, Zmartwychwstanie, Wniebowstapienie a i tak wychodzę na konserwatywny Ciemnogród bez wyobrazni:/

To moim zdaniem za szybko, no i Biblia jest konserwatywna z dzisiejszych pozycji i nie pozostawia zbyt wiele pola do wyobraźni. Masz się modlić a nie sobie wyobrażac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyguglowałem sobie, że zwierzchnik Boga na ziemi, czyli papież mówi o tym, żeby nie bać się tatuaży. Stąd moje zdziwienie, bo skoro stosujemy zasadę jako katolik, że liczy się biblia i słowa papieża, to jest to dla mnie jednoznaczne z tym, że tatuaże są ok. No, chyba że w biblii jest coś o tatuażach :) Ale wątpię, poza tym wtedy słowa papieża byłby sprzeczne z pismem świętym.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chytruz napisał:

E tam, najgorszy był dowód dlaczego niemożliwe jest lubić alkohol.

To nie tak, to było tylko mówienie prawdy prosto w oczy, że alkohol ma nieprzyjemny smak i zachwycanie się nim to rodzaj snobizmu, którego kolejnym poziomem wtajemniczenia jest chwalenie sie ile kto moze wypić.

p.s. Sam tez piję alkohol, ale nie oszukuję siebie ze C2H5OH to ambrozja

3 godziny temu, julekstep napisał:

Nazbierało się z różnych wątków, ale chyba te próby bronienia Stalina przelały szalę 🤷‍♂️

Chcesz nazywać to bronieniem, ok, po prostu staram sie naprostowac kilka spraw, a i wymienic te pozytywne, jak choćby to ze Polacy istnieją obecnie tylko dlatego ze zsrr rządził Stalin i zdążył go uprzemysłowić/zmilitaryzować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darkonza napisał:

Chcesz nazywać to bronieniem, ok, po prostu staram sie naprostowac kilka spraw, a i wymienic te pozytywne, jak choćby to ze Polacy istnieją obecnie tylko dlatego ze zsrr rządził Stalin i zdążył go uprzemysłowić/zmilitaryzować

Na co masz dowód w swojej szklanej kuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Na co masz dowód w swojej szklanej kuli

Na wikipedii:)

"Ostatecznym celem „Dużego Planu” była germanizacja elementów „wartościowych rasowo”, czyli osobników posiadających z punktu widzenia niemieckiej eugeniki pożądane cechy rasowe, przekształcenie grupy ok. 14 mln ludzi w niewolników w charakterze siły roboczej oraz wysiedlenie na Syberię lub wyniszczenie 51 milionów Słowian (w tym 80-85%[11][12][13] Polaków, 50%[3] Czechów i Morawian, 65% Ukraińców i 75% Białorusinów a także bliżej nieokreśloną liczbę Rosjan i Tatarów Krymskich). "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darkonza napisał:

To nie tak, to było tylko mówienie prawdy prosto w oczy, że alkohol ma nieprzyjemny smak i zachwycanie się nim to rodzaj snobizmu, którego kolejnym poziomem wtajemniczenia jest chwalenie sie ile kto moze wypić.

Jak już tłumaczyłem, twój dowód dowodzi także że niemożliwe jest lubić pieprzu, soli, cynamonu (prawie żadnych przypraw właściwie) cytryny, cukru, ostrych sosów itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, darkonza napisał:

To moim zdaniem za szybko, no i Biblia jest konserwatywna z dzisiejszych pozycji i nie pozostawia zbyt wiele pola do wyobraźni. Masz się modlić a nie sobie wyobrażac :)

Przeczytaj apokalipsę a potem wróć:) 

54 minuty temu, Reikai napisał:

@fluber Dlaczego tatuaże dla katolików są niewskazane?

Bo się w ten sposób okaleczasz tak ogolnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są przyprawy, alkohol jako przyprawa też moze być ok, np. bardzo smaczne są ciasta czy lody przyprawione rumem.

Chodzi jednak o to ze picie 40% alkoholu już wygląda gorzej gdy przestaje on być przyprawą a staje się głownym składnikiem, jak weźmiemy coś co ma 40% cynamonu, pieprzu albo soli tez okaze sie niedobre.

Wiec jak ktoś powie lubie napoje albo potrawy doprawione alkoholem ok, ale jkak kto mówi ze mu smakuje 40% roztwór C2H%OH to tak jakby mówił ze smakuje mu 40% roztwór pieprzu, soli albo cynamonu

 

3 minuty temu, fluber napisał:

Przeczytaj apokalipsę a potem wróć:)

Chodzi mi o morał jaki płynie z Bibli, masz nie zadawać pytań, a sie modlić "błogosławieni co nie widzieli a uwierzyli", trzeba wierzyć na słowo i nie żadac dowodów

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Na wikipedii:)

"Ostatecznym celem „Dużego Planu” była germanizacja elementów „wartościowych rasowo”, czyli osobników posiadających z punktu widzenia niemieckiej eugeniki pożądane cechy rasowe, przekształcenie grupy ok. 14 mln ludzi w niewolników w charakterze siły roboczej oraz wysiedlenie na Syberię lub wyniszczenie 51 milionów Słowian (w tym 80-85%[11][12][13] Polaków, 50%[3] Czechów i Morawian, 65% Ukraińców i 75% Białorusinów a także bliżej nieokreśloną liczbę Rosjan i Tatarów Krymskich). "

No tak i gdyby nie Stalin to nikt by tego nie powstrzymał

a nie czekaj - Generalny Plan Wschodni to już po podpisaniu paktu Ribbentrop-Molotow (czyli paktu dzięki któremu niemiaszki mogły na luzie wbić do Polszy)

coś mi się tu nie spina ziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Stalina jeszcze:

Aleksander Macedoński, rządził, mordował i poszerzał wpływy

Napoleon, rządził mordowął i poszerzał wpływy

Stalin, rządził, mordowął i poszerzał wpływy

Dlaczego dwaj pierwsi to sa herosi, a Stalin jest morderca? Stalin w odróznieniu od wymienionych poprawił byt ludzi którymi rządził, więc powinien byc wiekszym bohaterem niż tamci.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, darkonza napisał:

Chcesz nazywać to bronieniem, ok, po prostu staram sie naprostowac kilka spraw, a i wymienic te pozytywne, jak choćby to ze Polacy istnieją obecnie tylko dlatego ze zsrr rządził Stalin i zdążył go uprzemysłowić/zmilitaryzować

 

3 minuty temu, darkonza napisał:

"Ostatecznym celem „Dużego Planu” była germanizacja elementów „wartościowych rasowo”, czyli osobników posiadających z punktu widzenia niemieckiej eugeniki pożądane cechy rasowe, przekształcenie grupy ok. 14 mln ludzi w niewolników w charakterze siły roboczej oraz wysiedlenie na Syberię lub wyniszczenie 51 milionów Słowian (w tym 80-85%[11][12][13] Polaków, 50%[3] Czechów i Morawian, 65% Ukraińców i 75% Białorusinów a także bliżej nieokreśloną liczbę Rosjan i Tatarów Krymskich). "

Jak nie lgbt, to po raz 20 "nasz przyjaciel Stalin" podawany standardowo w sosie "dużego planu".

Daj choć raz Stalina w winegret, albo beszamelowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

No tak i gdyby nie Stalin to nikt by tego nie powstrzymał

Nikt, nikt nie powstrzymałby IIIrzeszy, francja uwazana za najsilniejsza walczył miesiac czy tam dwa, po niej nie było już nic, carska rosja nie miałaby nic. Stalin miał wiecej czołgów niż reszta świata razem wzięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.