Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ignazz napisał:

 

Po- Ludzie lepiej wykształceni z wyższymi zarobkami głosują na rozwiązanie inne niż rozdawiennictwo za które będą musieli płacić więcej z podatków. Dla nich pięćset to mniej niż procent podatku lub lepsze warunki do biznesu. Duże miasta gdzie biznesu jest więcej. Młodzi ludzie na dorobku którzy dopiero budują kapitał i chcą aby im urzędy nie przeszkadzały. Ludzie podatni na hasło: podróże kredyt procent podatki samochód 
 

kłopotem są wyborcy którzy głosują wbrew tej logice. 

Nie widze tu nic o TVP, sadach,  czy stosunkach Panstwo- Kościół:) 

11 minut temu, ignazz napisał:

 

u władzy wole młodych ludzi 

Ja zagłosowałem w drugiej turze na młodszego kandydata, a Ty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wprost co bym chciał aby się zmieniło i co przerażajace przy odrobinie dobrej woli cześć tego jest dziecinnie prosta i tania do spełnienia.  Ale jak ktoś balansuje na granicy wygranych wyborów nic nie zmieni. 

Gdzieś słyszałem ze idiotom się festyn TVP podoba 

Bóg Honor Ojczyzna można tez podciągnąć pod twoje zapytanie  

Sporo ludzi młodych i w średnim wieku jednak się od KK odwróciła. 

Dawanie biskupom dalej tych zaszczytnych przywilejów , zwolnienie od podatków kleru i wyłączenia sadownictwa jest moim zdaniem reliktem przeszłości 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignazz napisał:

Zwolnienie od podatków kleru 

To nieprawda że kler jest zwolniony z podatków:) 

http://jadwigaslaska.pl/glowna/kosciol-finanse

1 minutę temu, Koelner napisał:

pół roku różnicy a myśle , że Ignazzowi nie chodzi o PESEL :)

Chodzi mu o poglądy i wszystko co sprawi że poczuje się lepiej że swoim wyborem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fluber napisał:

To nieprawda że kler jest zwolniony z podatków:) 

http://jadwigaslaska.pl/glowna/kosciol-finanse

Chodzi mu o poglądy i wszystko co sprawi że poczuje się lepiej że swoim wyborem:) 

Nie rozumiem dlaczego przyklejajcie mi łatkę osoby która na sile musi poczuć się lepiej od Innych bo jest w grupie wyborców X a nie Y. 
jest tyle obszarów w których możemy się porównywać i polityka oraz popierani kandydaci nie są tu wykładnikiem lepszości. 
mam fantastyczne życie i nie zamieniłbym się z nikim z forum co oczywiste ani w całości ani w detalu nawet bo zadbałem o części składowe należycie. Mam komfort realizacji praktycznie wszystkiego co sobie założę poprzez starania moich Rodziców i prace własna. A do tego mam potężna masę szczęścia. Serio myślicie ze polityka od której zawsze się odcinałem to dziedzina kreujaca moja  lepszosc?

 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Nie rozumiem dlaczego przyklejajcie mi łatkę osoby która na sile musi poczuć się lepiej od Innych bo jest w grupie wyborców X a nie Y. 
jest tyle obszarów w których możemy się porównywać i polityka oraz popierani kandydaci nie są tu wykładnikiem lepszości. 
mam fantastyczne życie i nie zamieniłbym się z nikim z forum co oczywiste ani w całości ani w detalu nawet bo zadbałem o części składowe należycie. Mam komfort realizacji praktycznie wszystkiego co sobie założę poprzez starania moich Rodziców i prace własna. A do tego mam potężna masę szczęścia. Serio myślicie ze polityka od której zawsze się odcinałem to dziedzina kreujaca moja  lepszosc?

 

Jak widać powyżej, jedna z wielu dziedzin:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ignazz napisał:

Nie rozumiem dlaczego przyklejajcie mi łatkę osoby która na sile musi poczuć się lepiej od Innych bo jest w grupie wyborców X a nie Y. 

Ponieważ każdy Twój udział w temacie politycznym zaczyna się od tego typu postów:

5 godzin temu, ignazz napisał:

nie byłem oburzony ze przerobiono utwór Cohena tylko miałem bekę ze w takim uroczystym i wręcz uduchowionym nastroju tłum śpiewał spazmatyczne imię i nazwisko polityka który jest raczej średniej klasy politykiem łagodnie mówiąc. 

Cześć ludzi przy śpiewaniu miała w oczach łzy jakby Boga zobaczyli 

To się leczy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

Jak widać powyżej, jedna z wielu dziedzin:) 

Polska to dziwny stan umysłu.
Niezręcznie się chwalić bo stajesz się atakiem hejtu z marszu.
Mocno ufam zarówno swojej wiedzy i intuicji.

ja tam mogę się pochwalić praktycznie wszystkim poza wybranym Prezydentem i naszym Rządem i wyhodowanym piwnym brzuszkiem w pandemii. 
Mam fantastyczna Rodzine z bardzo oddana Partnerka, zdrowiutkia 10 miesięczna córeczka najśliczniejsza na świecie i cała ,masa bzdetów materialnych które zachowam dla siebie, plus mimo kryzysu ciekawa praca co tworzy może błędne poczucie swobody i niezależności. 
czyli serio niczego mi nie brakuje oprócz przyzwoitości ludzi i polityków szczególnie 

@julekstep serio tak Ciebie oburza mój śmiech z tych ludzi na rynku śpiewających do Dudy jak do zbawiciela?

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ignazz napisał:

 

@julekstep serio tak Ciebie oburza mój śmiech z tych ludzi na rynku śpiewających do Dudy jak do zbawiciela?

Sugerowanie że inni 'powinni się leczyć' bo śmią jarać się Andrzejem Dudą jest bardzo słabe.

Miejsce akcji (forum gdzie ludzie jarają się murzyniakami z ameryki) i polityczne ogarnięcie podmiotu lirycznego (który nie zna programu swoich kandydatów a po prostu chce żeby 'przywrócić normalność*' i inne slogany) dodają tylko tragikomizmu tej sytuacji.

 

* gdzie inny przedstawiciel jasnogrodu idzie mu w sukurs i pośrednio stwierdza, że tą normalnością w polityce jest nie realizowanie pustych obietnic (lol)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Niezrecznie jest się wywyższać i uważać za lepszego:) w każdym kraju:) 

Mam inne zdanie jeżeli są ku temu przesłanki a twój oponent uparcie twierdzi ze jesteś gorszy bo czujesz się dobrze w swojej skórze. Ja tam mogę wejść w porównania na PM dosyć szeroko i mogę nawet na ostro jak kto woli. Żyjemy w podłych czasach bardzo materialnych. To są czasy w których PIT sporo mówi o człowieku. Ubolewam nad tym ze ta sfera duchowa jest minimalizowana ale trudno co robić. Mogę bawić się długo w te przepychanki ale niestosowne jest robić to publicznie. Możemy sobie pokazać wzajemnie jak dbamy o swoich bliskich i stan państwa. Nie ma lepszego rozstrzygnięcia niż PIT Panowie ;)  on pokazuje kto jak kocha Polskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Mam inne zdanie jeżeli są ku temu przesłanki a twój oponent uparcie twierdzi ze jesteś gorszy bo czujesz się dobrze w swojej skórze. Ja tam mogę wejść w porównania na PM dosyć szeroko i mogę nawet na ostro jak kto woli. Żyjemy w podłych czasach bardzo materialnych. To są czasy w których PIT sporo mówi o człowieku. Ubolewam nad tym ze ta sfera duchowa jest minimalizowana ale trudno co robić. Mogę bawić się długo w te przepychanki ale niestosowne jest robić to publicznie. Możemy sobie pokazać wzajemnie jak dbamy o swoich bliskich i stan państwa. Nie ma lepszego rozstrzygnięcia niż PIT Panowie ;)  on pokazuje kto jak kocha Polskę. 

Od jakiego poziomu PITu należy się leczyć w takim razie?

I prywatnie czy państwowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał:

 Możemy sobie pokazać wzajemnie jak dbamy o swoich bliskich i stan państwa. Nie ma lepszego rozstrzygnięcia niż PIT Panowie ;)  

Ojp jaki cringe:) 

1 minutę temu, julekstep napisał:

Od jakiego poziomu PITu należy się leczyć w takim razie?

Przecież ignazz napisał że jak chcesz to dowiesz się na priv;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, julekstep napisał:

Ciągle nie jest to poziom słynnego cytatu ely3 "nigdy Ty i Twoi koledzy nie będziecie zarabiać tyle co ja!" (cytowane z pamięci, ale sens jest)-> ale i tak jest nieźle!

Ely jest akurat wybitnym specjalista w swojej dziedzinie z ogromnym doświadczeniem wiec myśle ze ma bardzo wysokie uposażenie z pewnością dla większości tu nieosiągalne. W pewnych aspektach jest autorytetem i nic dziwnego ze kiedyś coś takiego rzucił zmęczony smetami kozaków internetowych. Odpowiadając wprost na pytanie dla osób po 30 rokiem życia minimum przyzwoitości to 96.000 netto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ignazz napisał:

 Nie ma lepszego rozstrzygnięcia niż PIT Panowie ;)  on pokazuje kto jak kocha Polskę. 

No.

Weźmy pod uwagę pit znanego gangstera, który w dobie pandemii handlował maskami medycznymi, dorabiając się mil PLN (kilka odsiadek, pobić, wymuszeń - zacny pit)

Z drugiej strony mamy polskiego naukowca (specjalistkę od fotowoltaiki) który jako pierwszy wymyślił/zrobił/przetestował, powłoki fotowoltaiczne które można nałożyć w zasadzie na wszytko. Odkrycie przełomowe, które już w tej chwili osiąga potencjał kapitalizacyjny.

Granty dostali wszyscy, brat brata, syn wójta, żona jełopa, ale nie ona. Po klepaniu biedy przez kilka lat, inwestowaniu w siebie i swój pomysł (pit budżetowy z katalogu zero) robi to samo dla Japończyków opływając w luksusy.

Wniosek:

Gangster kocha kraj - niby dlaczego nie, nic nie zrobił, pobił zgwałcił, ale zarobił.

Kraj kocha brat brata, syn wójta, żona jełopa - dokładnie z tych samych powodów. Nic od siebie, wszystko dla siebie.

Pani doktor kocha Japonię, zrobiła dużo dla ojczystego kraju, który kopnął ją w d, a chciała jeszcze więcej. 

 

Tak więc @ignazz - wszystko pasuje do Twojej tezy, masz rację. W TYM kraju, jest dokładnie tak jak piszesz.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Ely jest akurat wybitnym specjalista w swojej dziedzinie z ogromnym doświadczeniem wiec myśle ze ma bardzo wysokie uposażenie z pewnością dla większości tu nieosiągalne. W pewnych aspektach jest autorytetem i nic dziwnego ze kiedyś coś takiego rzucił zmęczony smetami kozaków internetowych. Odpowiadając wprost na pytanie dla osób po 30 rokiem życia minimum przyzwoitości to 96.000 netto. 

miesięcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.