Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ignazz napisał:

Mamy wyjątkowo parszywe czasy. Świat parszywieje. 

Fascynuje mnie ten zwrot używany przez millenialsów, którzy jednocześnie mają pretensje do poprzedniego pokolenia i nienawidzą poprzedniego porządku i koniecznie chcą go zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Mamy wyjątkowo parszywe czasy. Świat parszywieje. 

zawsze był podobny, tylko nasze matki, w trosce o nas bądź podświadomie kierowane instynktem macierzyńskim :), nie za bardzo chcą opowiadać smutną prawdę . 

Podobnie w szkołach gdzie uczysz się o epickich czynach i herosach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ignazz napisał:

Osadnictwo holenderskie, niemieckie, nie chodzi mi tylko o brak pogromów Żydów gdzie przepędzano ich z innych stron. Dosyć ciekawy rozwój samorządności miast i otwartość religijna z rzadkimi jak na krwawe średniowiecze aferami. Stosunkowo wysoka kultura i otwartość handlowa. Oczywiście ten wesoły obraz jest lekko zwichrowany tym ze patrzę na to z perspektywy złotego wieku Torunia. 

Ogólnie afery religijne w średniowieczu to rzadkość i Polska nie miała ich stosunkowo mniej od reszty. Osadnictwo holenderskie w Polsce to kilka-kilkanaście tysięcy osób,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

rząd nie pracuje od początku czerwca, a wg premiera Morawieckiego Polska radzi sobie wyśmienicie na tle całej Europy

wniosek : po diabła Polsce rząd PIS ?

Lepsze pytanie po co zachodniej Europie te wszystkiego tolerancyjne i demokratyczne rządy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał:

rozwiązanie umowy za porozumieniem stron

Ciężko byłoby rozwiązać z winy zawodnika w przypadku gdy chodziło o wpis jego żony niemniej jednak facet został zwolniony nie ze swojej winy ergo niesłusznie i to jest niezaprzeczalny fakt. Jakby kogoś to interesowało to obecnie Katai wrócił do Serbii i podpisał kontrakt z Crvena Zvezdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał:

Oglądam sobie Dudę w Rzeszowie a tu przemawia Pierwsza Dama. Pierwszy raz chyba słyszę jak mówi. Czy to przypadek i nie trafiłem prędzej czy sondaże są tak słabe i nanfiniszu wszystkie ręce na pokład?

Sondaże są po prostu wyrównane. Zadecyduje mobilizacja.

Ja ogarnąłem w rodzinie 5 nowych głosów na Dudę w stosunku do 1 tury (trochę się nawożę ludzi w niedzielę do komisji), więc mam nadzieję, że mobilizacja konserwatywnych wyborców będzie wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał:

Oglądam sobie Dudę w Rzeszowie a tu przemawia Pierwsza Dama. Pierwszy raz chyba słyszę jak mówi. Czy to przypadek i nie trafiłem prędzej czy sondaże są tak słabe i nanfiniszu wszystkie ręce na pokład?

O , dzięki że podjąłeś ten temat? Co ma jeszcze robić, Pierwsza Dama, poza poparciem aborcji, czarnych marszów i wszystkich postulatów glbt???? Bo jak rozumiem zarzuty wobec Pierwszej Damy są takie, że nie jest taka jak Pani Komorowska (imienia zapomniałem) i nie wypowiada się na tematy zgodnie z poglądami Magdaleny Środy?

1 minutę temu, fluber napisał:

Sondaże są po prostu wyrównane. Zadecyduje mobilizacja.

Ja ogarnąłem w rodzinie 5 nowych głosów na Dudę w stosunku do 1 tury (trochę się nawożę ludzi w niedzielę do komisji), więc mam nadzieję, że mobilizacja konserwatywnych wyborców będzie wysoka.

wow. U mnie tylko siostra dojdzie, która przyjechała na wakacje z zagranicy, a jest w rejestrze wyborców (jak mówi, głosuje na mniejsze zło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DeltaCenter napisał:

 

wow. U mnie tylko siostra dojdzie, która przyjechała na wakacje z zagranicy, a jest w rejestrze wyborców (jak mówi, głosuje na mniejsze zło).

Mobilizacja jest wysoka, wśród sąsiadów również, także mam nadzieję, że to nie tylko u mnie lokalnie, tylko w całej Polsce jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber serio to dowozenie ludzi to szczyt żenady 

Wynajmuj autobus i od razu spod kościoła batogiem ludzi do środka zapędzaj

Od razu jebniesz wynik 99% 

Co za bezsens

Kiedy prawica ogarnie że im bardziej biją w struny antyhomo tym mocniej ludzie będą ich wspierać?

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rw30 napisał:

a te odwołania do tego co było w XV wieku to z jakiej paki tutaj? żeby się pochwalić znajomością historii czy jak?

Zupełnie inna gospodarka, zupełnie inny przepływ informacji, inne wszystko, właściwie zupełnie bez znaczenia co było w Polsce w XV czy XVI wieku z punktu widzenia problemów o których tu mówimy

Mam inne zdanie. 

27 minut temu, RappaR napisał:

Ogólnie afery religijne w średniowieczu to rzadkość i Polska nie miała ich stosunkowo mniej od reszty. Osadnictwo holenderskie w Polsce to kilka-kilkanaście tysięcy osób,

 

Oj sporo było krzywych akcji w Europie od wojen religijnych po ultrasów władców. U nas był stosunkowo spory spokój i z tego Polska słynęła. Nawet tych mordów królów było niewiele i to w sumie na zlecenie z zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Mam inne zdanie. 

Oj sporo było krzywych akcji w Europie od wojen religijnych po ultrasów władców. U nas był stosunkowo spory spokój i z tego Polska słynęła. Nawet tych mordów królów było niewiele i to w sumie na zlecenie z zewnątrz. 

Jakie to były wojny religijne w Europie w średniowieczu? Bo w Polsce też było ich trochę 

7 minut temu, josephnba napisał:

Kiedy prawica ogarnie że im bardziej biją w struny antyhomo tym mocniej ludzie będą ich wspierać?

Kiedy lewica ogarnie, że im bardziej biją w struny anty-pis, tym mocniej ludzie będą ich wspierać?

19 minut temu, quevas napisał:

 bo przez setki lat Europę pustoszyły wojny, które kosztowały życie milionów ludzi - i lepiej, żeby tamte czasy nie wróciły ?

Podobnie jak w Polsce. Ale odkąd rządzi PiS nikt Polski nie zaatakował. Utrzymajmy ich u władzy, by dalej tak sprawnie nas bronili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.