Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Krzemo napisał:

O tym w wiadomościach nie powiedzą

https://gazetawroclawska.pl/byli-politycy-pis-stana-przed-sadem-chodzi-o-kradziez-uzywanych-ubran-z-kontenerow/ar/c1-15071280

Jest też wątek, że zyski z procederu szły na kampanie i potrzeby prominentnych polityków PiS. Jedna taka ponoć sobie licówki zrobiła. 

To jak to z tą prokuraturą w końcu jest? PiSu nie sądzi czy o niepisowcy znowu kradną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Serio to było bardxo niebezpieczne a gdy wrocilem do dynamicznej jazdy kłopoty zniknęły. 

Potwierdzam. Sporo jeżdżę autostradą A1 i najgorzej jedzie się z predkoscią 120-130 km/h. Prawy jedzie około 90 km/h ze względu na ciężarówki. Lewym za to gna cała masa świrów ile fabryka dała. I to nie tylko BMW i mocne samochody ale też tatowozy rozpędzone to granic możliwości. Jadąc przepisowo jedziesz za szybko na prawy a za wolno ja lewy. Optymalnie jedzie się 155 km/h wyskakując, gdy potrzeba wyprzedzać, na lewy i ogień w gaz by nie przyjąć sprintera w bagażnik. Przydaje się spora nadwyżka mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Prędkość prawidłowa sprawiła ze wszysvy mnie wyprzedzali w tym słabi kierowcy i ilość tych manewrów ze ktoś ledwo się wyrobił gdy miał słaby samochód była spora. Dodatkowo po końcu 50 jak tylko przyspieszslem do 90 to cześć tych asów co jadą zawsze 70 musiała wycofać się z manewry gdy robiła to na styku miasteczek. Plus jadac 70 przy takich znakach wyprzedzały mnie tiry. Ilość tych manewrów dla mnie niebezpiecznych serio sprawiła xe wróciłem do normy czyli conajmiej 12-15 procent szybciej niż znak co Policja odpuszcza. Ogólnie jeżdżę bardxo szybko ale manewry wtedy robię pewna ręka ( prawie 3.000.000 km zrobiłem) i serio wole być autorem aktywnym niż biernym. 

Serio to było bardxo niebezpieczne a gdy wrocilem do dynamicznej jazdy kłopoty zniknęły. 

Hmm ale wiesz, że jak Cię ktoś wyprzedza to Ci nie wolno przyśpieszać ? To tak odnośnie tych asów którzy mieli Cię problem wyprzedzić jadąc 70tką gdy się nagle zmieniło ograniczenie.

A co do mandatów i ograniczeń prędkości to mam mieszane uczucia. Generalnie wciąż w Polsce mamy za mało autostrad i dróg ekspresowych. Wciąż jest tak, że czasem trzeba jechać 100 km po dziurawej jednopasmówce. I jak na niej co chwila są ograniczenia to realnie te 100km zajmuje 100 minut. To jest tragedia. 

Z drugiej zaś strony nie rozumiem kierowców, którzy mając 10 km do domu zapierdzielają 70-80 po terenie zabudowanym, to jest minuta lub dwie zysku a możliwe straty w ludziach ogromne. 

Inna sprawa, że są takie "tereny zabudowane" które nigdy zabudowane nie powinny zostać. Nie może być tak, że gminy się dogadują i robią tak zwaną "małą obwodnicę"  (dobrej jakości drogę, która nie przechodzi przez środki miejscowości tylko idzie bokiem przy polach) a za chwilę ktoś pozwala odrolnić te pola, podzielić na działki i zrobić tam nowe osiedla domków. Znam taki przypadek osobiście bo to moja droga do pracy. I w zasadzie teraz już na całej tej drodze mamy ograniczenie do 50km/h. Pozwalając na takie coś nigdy nie pozbędziemy się problemu. To przez to właśnie mamy wsie ciągnące się kilometrami. Ktoś na taką głupotę pozwala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeciw obow. szczepieniom na koronawirusa. Za 500+ i niższym wiekiem emerytalnym. Przeciw adopcji przez pary jednopłciowe. Poszedłby na Marsz Niepodległości. Przeciw podnoszeniu podatków. Wprowadziłby nowe świadczenia socjalne. Za 13 emeryturą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, że postępowcy w Polsce traktują artykuł BBC o Polsce jako powód do wstydu i jako powód do krzyków na wiecach Trzaskowskiego - "mamy dość", podczas gdy ogromna część społeczeństwa reaguje na to ziewnięciem. Mnie wciąż bawi pewna sytuacja, która Ziemkiewicz przypomina - jak jakaś jego znajoma żyła w strachu, że jak PiS wygra wybory to jej odbiorą dziecko. Dziecko z in vitro. Pani bardzo wykształcona, której znajomi - osoby wykształcone - wpajały jej, że tak będzie.

Zawsze mnie bawi i cieszy, jak salonik  żyje tymi mitycznymi opowieściami o tej dzikiej "Polsce powiatowej" z lubelskiego czy rzeszowskiego. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu. Polska tego czy tamtego? Oby Bóg był ten sam ;)

 

PS. Dziś Duda ciekawy wątek podniósł

Cytat

Jeśli chodzi o Warszawę to tutaj władze miasta kompletnie się nie popisują. Kolejny rok trwa też batalia rodziców o utworzenie szkoły dedykowanej dla dzieci z najcięższą formą autyzmu, 

Prawda. Moja znajoma w stolicy takiej szkoły dla swojego syna nie znalazła. Musiała wszystko rzucić i przeprowadzić się do Rzeszowa. "Polska B" pod tym względem jest o dwie długości przed Warszawą. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Mnie wciąż bawi pewna sytuacja, która Ziemkiewicz przypomina - jak jakaś jego znajoma żyła w strachu, że jak PiS wygra wybory to jej odbiorą dziecko. Dziecko z in vitro.

A lesbijkom będą zabierać? Znajoma pyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.