Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, lorak napisał:

głos nieoddany też jest odnotowany w statystykach.

Jest odnotowany jako liczba niewykorzystanych kart co przekłada się jedynie na frekwencję tyle tylko, że niska frekwencja przy wyborach nie ma racji bytu, bo to nie referendum, które można w ten sposób zbojkotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pepis21 napisał:

No właśnie nie, bo jak nie idziesz to twojego głosu nie ma wtedy oficjalnie, więc nikogo on nie obchodzi. Jak pójdziesz i oddasz głos nieważny to jest on odnotowywany w statystykach.

Ile razy po I turze widziałeś, żeby kogoś "obchodziła" ilość nieważnych głosów? Bo ja chyba ani razu nie widziałem w ogóle wzmianki o tym nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pepis21 napisał:

Jest odnotowany jako liczba niewykorzystanych kart co przekłada się jedynie na frekwencję tyle tylko, że niska frekwencja przy wyborach nie ma racji bytu, bo to nie referendum, które można w ten sposób zbojkotować.

ale czy głos nieważny, czy nieoddany, to ma taki sam wpływ na wybory, nie? wiem, że od zawsze się forsuje, aby pójść na wybory, nawet jeśli ma to być głos nieważny, ale w sumie dlaczego? jakie jest uzasadnienie? frekwencję podbić i tym samym dać większą legitymizację temu, kto wygra? 

 

17 minut temu, Koelner napisał:

na początku pandemii KK przez chwilę krytykował PiS. ale wtedy szybko dostali kasę i znowu są wierną tubą propagandową partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

ale czy głos nieważny, czy nieoddany, to ma taki sam wpływ na wybory, nie? wiem, że od zawsze się forsuje, aby pójść na wybory, nawet jeśli ma to być głos nieważny, ale w sumie dlaczego? jakie jest uzasadnienie? frekwencję podbić i tym samym dać większą legitymizację temu, kto wygra? 

Dokładnie tak, tak naprawdę oddając głos nieważny daje się dodatkowy argument wygranemu, więc ostatniecznie z tego wychodzi takie nieświadome siedzenie na płocie.

Obejrzałem rozmowę Mazurka z Sasinem. Nie rozumiem, jak ktoś może doceniać działania osób, które w ten sposób podchodzą do swojej pracy, jak Sasin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie, więc jeśli komuś żaden kandydat nie odpowiada, to nie powinien wcale głosować.

swoją drogą jest jakieś minimum, które musi być spełnione, aby wybory były ważne? w sensie, gdyby np. zagłosowały tylko rodziny startujących, to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lorak napisał:

ano właśnie, więc jeśli komuś żaden kandydat nie odpowiada, to nie powinien wcale głosować.

swoją drogą jest jakieś minimum, które musi być spełnione, aby wybory były ważne? w sensie, gdyby np. zagłosowały tylko rodziny startujących, to co wtedy?

Chyba nie ma, choć to jest jeszcze bardziej nieprawdopodobne niż sytuacja nad którą się zastanawiałem - co w przypadku dokładnego remisu? Powtórka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barcalover napisał:

Ile razy po I turze widziałeś, żeby kogoś "obchodziła" ilość nieważnych głosów? Bo ja chyba ani razu nie widziałem w ogóle wzmianki o tym nigdzie.

Generalnie można znaleźć informacje o % głosów nieważnych, bo te są podawane. To, że ktoś nie poszedł na wybory to jeszcze bardziej nikogo nie interesuje w przypadku gdy nie ma określonego minimum (tak jak pisałem wybory to nie referenda gdzie frekwencja jest ważna dla ważności).

Godzinę temu, barcalover napisał:

Dokładnie tak, tak naprawdę oddając głos nieważny daje się dodatkowy argument wygranemu, więc ostatniecznie z tego wychodzi takie nieświadome siedzenie na płocie.

W jaki sposób dajesz? To co pisałem poprzednio gdyby ludzie poszli oddali nieważne to jakby się z tego zrobiło z 10 albo i więcej % to nie dało by się ściemniać, że są to głosy oddane, bo ktoś nie potrafi kartki wypełnić. Wiadomo najlepiej gdyby oddzielić głos nieważny od głosu sprzeciwu i ten drugi umieścić oficjalnie na karcie do głosowania, ale nikt tego nie wprowadzi, więc zostaje co zostaje.

Godzinę temu, lorak napisał:

wiem, że od zawsze się forsuje, aby pójść na wybory, nawet jeśli ma to być głos nieważny

Ja bardziej widzę forsowanie tego, że jak masz oddać głos nieważny to lepiej nie iść niż odwrotnie tzn nie mówię tutaj o ogłoszeniach społecznych, bo te mówią aby iść na wybory generalnie jako wybory same w sobie tylko o ludziach.

 

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorak napisał:

na początku pandemii KK przez chwilę krytykował PiS. ale wtedy szybko dostali kasę i znowu są wierną tubą propagandową partii.

Katolik powinien głosować na kandydata reprezentującego katolickie wartości.

 

Największy zwrot akcji tego wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

Za bardzo się wysilasz żeby mi dojebać i jak zawsze trafiasz sobie w kolano

W służbach nie byłoby z ciebie żadnego pożytku 

Przeceniasz siebie.

2 godziny temu, barcalover napisał:

Nie wiem, kogo przekonał wczorajszym wystąpieniem, ale jestem pewien, że lepiej takie neutralne wystąpienie i kilka słabszych odpowiedzi na trudniejsze pytania, niż udział w ustawce TVP i PiSu.

a tak swoimi słowami nie można, tylko w kółko powtarzanie #obroncapedofila #ustawkapis #dlugopis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Przeceniasz siebie.

Ty siebie też, stąd to co piszesz wypada jak wypada

Naprawdę mi z tego powodu jest wszystko jedno 

 

Słucham mazurka mniej lub bardziej regularnie ale nie przypominam sobie żeby ktoś go tak podkurwił jak dziś mieszkaniec ząbek co być prezydentem stolicy chciał

24 minuty temu, RappaR napisał:

Katolik powinien głosować na kandydata reprezentującego katolickie wartości.

 

Największy zwrot akcji tego wieku

Wg mnie obywatel, Polak jest wyżej niż katolik 

Nie zawsze interesy Polski, Polaków idą w zgodzie z Dekalogiem

Choćby antykoncepcja z której każdy z nas, ten kto uprawiał kiedykolwiek sex, korzystał 

27 minut temu, RappaR napisał:

Katolik powinien głosować na kandydata reprezentującego katolickie wartości.

 

Największy zwrot akcji tego wieku

Wg mnie obywatel, Polak jest wyżej niż katolik 

Nie zawsze interesy Polski, Polaków idą w zgodzie z Dekalogiem

Choćby antykoncepcja z której każdy z nas, ten kto uprawiał kiedykolwiek sex, korzystał 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

mow za siebie:)

Cóż, przyznaję że poza kontaktami z  żoną mialem to szczęście żeby w młodości sypiać z innymi kobietami, dzięki temu zostając mężem wiedzialem jak zrobić dobrze kobiecie, nie musiałem się na niej uczyć 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Cóż, przyznaję że poza kontaktami z  żoną mialem to szczęście żeby w młodości sypiać z innymi kobietami, dzięki temu zostając mężem wiedzialem jak zrobić dobrze kobiecie, nie musiałem się na niej uczyć 😎

 

gratuluję?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, josephnba napisał:

Przyjmuje, jest czego 

A że zapytam oczywiście jeśli mogę

Czy masz pewność że Twoja żona nigdy nie korzystała?

 

Nie musisz odpowiadać bo to może być ciut zbyt osobiste

Nie wiem, czy jest czego. Ja się czuję dobrze z tym, że wcześniej nie ćwiczyłem:)

Oczywiście, że mam pewność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, josephnba napisał:

Cóż, przyznaję że poza kontaktami z  żoną mialem to szczęście żeby w młodości sypiać z innymi kobietami, dzięki temu zostając mężem wiedzialem jak zrobić dobrze kobiecie, nie musiałem się na niej uczyć 😎

 

Mam też pogratulować? Ja prdl, takie rzeczy na forum pisać.

1 minutę temu, fluber napisał:

 

Strach teraz autobusem po Warszawie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.