Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.06.2020 o 12:18, Kubbas napisał:

sa jakies argumenty przeciw glosowaniu na Bosaka?

nie podoba mi sie jego:

stosunek do roli Polski na arenie międzynarodowej (bajania młodego skinheada)

stosunek do EU

mrzonki o samowystarczalności Polski (juz to przerabialiśmy)

silna armia na wyciągniecie reki  :lol:

stosunek do uboju rytualnego

stosunek do par jednopłciowych

stosunek do historii Polski (bezkrytyczny)

stosunek do mniejszości religijnych

szowinizm narodowy

przynależność do organizacji z pogranicza neofaszystokwskiego

 

nie ma w jego programie i poglądach nawet jednej rzeczy, z którą mógłbym się zgodzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, quevas napisał:

aplikował , aplikował i się doaplikował :

http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,26073113,robert-mazurek-poprowadzi-program-w-polskim-radiu-juz-obiecal.html#s=BoxOpImg10

 

Towarzyszka Gawryluk z Polsatu :

"Kurski zdjął maskę i powiedział głośno : przestańmy udawać. Przez 30 lat telewizja publiczna była stronnicza i taka dalej będzie. Ja to robię z otwartą przyłbicą"

sama też odważnie sobie poczyna : wczoraj doniosła, że kandydat Trzaskowski dostał poparcie od burmistrza Londynu, nie wspominając o tym, że burmistrz Londynu był jednym z kilkunastu albo kilkudziesięciu burmistrzów stolic europejskich, którzy wystąpili z podobną odezwą.

Symetria na miarę stacji bardzo zaprzyjaźnionej, cóż z tego że właściciel truchleje pod szantażem : skoro Dudę popiera tylko jeden jedyny Trump, to  Trzaskowskiego nie ma prawa popierać więcej niż jeden burmistrz europejski.

Oezu oezu nie wszyscy bezkrytycznie krytykują pis i popierają anty-pis!!!

ŁOLABOGA!!!

DO WIĘZIENIA ICH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jack napisał:

Możesz odszyfrować skąd ci się ten 2015 wziął? 

Z mojej interpretacji wyroku sądu w sprawie w trybie wyborczym PAD 

 

20 godzin temu, jack napisał:

Przecież sam ci napisałem o tej awarii o której trąbiono nawet na tym forum w zeszłym roku więc po co mi te linki. 

Bo odpisujesz jakbyś nie czytał a przepraszam nie cofnąłem się do roku 2019 na tym forum zresztą chyba nie mogę.

 

 

20 godzin temu, jack napisał:

Działa ale ma wady. Polska była tak zacofana, że przeskoczyła etap w którym teraz są Niemcy i z zagospodarowania osadów z dużych miast przez upychanie w dziury i zagospodarowanie rolnicze przeszła od razu do dedykowanych monospalarni. Niemcy dopiero teraz się na nie zdecydowali. 

Błąd nie dopiero teraz. Polecam prace prof January Bień Energetyczne wykorzystanie osadów ściekowych

 

20 godzin temu, jack napisał:

 

 

20 godzin temu, jack napisał:

W podlinkowanym przez ciebie artykule przyczyna takiego długiego okresu naprawy jest dość przystępnie opisana. Urządzenia były na gwarancji więc należało przejść procedurę prawną dążąc do poniesienia kosztów przez gwaranta. Pewnie domyślasz się, że spółka nie może wydawać pieniędzy na coś co powinno być wymienione w ramach gwarancji. Mamy w Polsce coś takiego jak CBA, które tylko czeka na takie historie. Zwłaszcza w Warszawie. Wszystko co działo się na Czajce jest zgodne z prawem o czym świadczy choćby fakt, że w TVP nikogo w kajdankach nie pokazywali. 

Dobrze wiem jakie są procedury. Zbyt długi czas naprawy prawdopodobnie świadczy o tym  iż awaria była spowodowana błędnym nadzorem co skutkuje po sprawdzeniu przez gwaranta przerzucanie się pismami. Co więcej jeżeli nie chciał wymienić urządzenia od tego są kaucję gwarancyjne co w przypadku inwestycji za 400 mln to powinno być 20 mln więc jest za co naprawiać. Prawdy się nie dowiemy gdyż takie rzeczy nie wychodzą na światło dzienne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, quevas napisał:

jeżeli aprobata albo krytyka ma polegać na celowej dezinformacji, to znaczy że tych ludzi należy ukarać w sposób znacznie prostszy, przekazując im oraz ich występom medialnym prosty i zrozumiały pod każdą szerokością geograficzną gest :

giphy.gif?cid=ecf05e47e7889cdaa493c91758

 

Zgadzam się to jest właśnie gest jaki Polacy powinni pokazać PiSowi, PO czy PSLowi.  Cieszę się, że po tylu latach jest coś w czym się zgadzamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

jeżeli aprobata albo krytyka ma polegać na celowej dezinformacji, to znaczy że tych ludzi należy ukarać w sposób znacznie prostszy, przekazując im oraz ich występom medialnym prosty i zrozumiały pod każdą szerokością geograficzną gest :

giphy.gif?cid=ecf05e47e7889cdaa493c91758

 

serio mam wklejać tego gifa pod każdym Twoim postem?

za duży effort zią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubbas napisał:

i to i to

srednio siedze w polityce obejrzalem pare debat posluchalem kilka wiecow i bede na niego glosowal

pytam sie was jako ludzi ktorzy siedza w tym ze tak powiem co na niego macie?

Skrajny katol przeciwny członkostwu w UE to nie jest mój wymarzony prezydent. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, quevas napisał:

Niby już wszyscy znają temat, ale podsumowanie  może się przydać nigdy nie wiadomo kiedy i do czego, może do jakiegoś wyborczego protestu ? wszak bezstronność mediów publicznych powinna być jednym z warunków uczciwej kampanii wyborczej i samych wyborów :

http://teleshow.wp.pl/kampania-wg-tvp-40-dni-z-duda-i-trzaskowskim-w-rzadowych-mediach-6525461213849217a

 

Abstrahując od kwestii czy TVP bardziej szkodzi Dudzie czy pomaga (moim zdaniem jednak szkodzi, chociaż niekoniecznie świadomie jak sugeruje @fluber) to publikowanie spotu wyborczego jednego z kandydatów w głównym wydaniu ,,Wiadomości" jest ostrym jebaniem standardów demokratycznych i nie powinno się skończyć jedynie na powszechnym oburzeniu. Problem w tym, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Rada Mediów Narodowych to instytucje marionetkowe i fasadowe i w związku z tym mogą Kurskiemu naskoczyć. 

To jest właśnie kolejny przykład do czego prowadzi skrajne upolitycznienie i upartyjnienie niemal każdej publicznej instytucji w tym kraju. Bo nawet jeżeli ktoś jest poczciwym i niezepsutym pisowcem to rozumuje w ten sposób: ,,może i trzeba jakoś zareagować, ale gdy to zrobię to stracę stanowisko, a mam kredyty i dzieci w prywatnych szkołach, nie warto się narażać". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o polityce więc zadam pytanie po części nawiązujące (nie mogłem znaleźć adekwatnego na forum tematu pasującego do formy pytania).

Polecacie jakieś dobre książki z zagadnienia Polityki gospodarczej? Poziom B. Winiarskiego/H. Ćwiklińskiego. Mogą być oczywiście zagraniczne pozycje, ale zależy mi głównie na literaturze polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.