Skocz do zawartości

NBA History - nostalgia , pierwszy zapamiętany moment z NBA.


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, MarcusCamby napisał:

A potem to tak poważne zainteresowanie jakoś na 2009 rok i regularne oglądanie. Prime Melo, Howarda, Wade, CP3, Dirk, Deron Williams.

 

Dla mnie najfajniejszy okres w moim zainteresowaniu NBA (wcale nie chodzi o b2b Lakers, po prostu wtedy najbardziej się interesowałem NBA i przez to mam sentyment do tych czasów), z tym że wtedy to raczej bardziej popularne były dyskusje Kobe vs Lebron ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się od Space Jam, Friends ("Knicks rules!") i własnie nba Jam. To wszystko pomału otwierało mnie na nba.

Oglądanie po troche parę róznych meczów, lakers z shaqiem i kobem, grant hill. Ale ogólnie to mało tego było.

 POtem przerwa i powrót gdy Wade wygrał mistrza, Nash czarował w Suns, Duncan w Spurs,  Garnet w Bostonie, James w Miami i wszedłem pierwszy raz na forum od transferu Iversona do Detroit :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelner za ten rzut Paxsona w pierwszym poście CHCWD , do dzisiaj nie jestem w stanie przetrawić tej przegranej i tego rzutu. 

Mecz CCCP-USA na IO w Seulu pamiętam z TV, z resztą były to pierwsze Igrzyska, które pamiętam i oglądałem w pełni świadomie podobnie jak Meksyk 86 w piłce nożnej.
Co do NBA w polskiej TV to pamiętam przebłyski z finałów '90 Pistons-Portland natomiast rok później Lakers-Bulls i stratę Magica pamiętam już bardzo dobrze, bo te wakacje spędzałem z Robertem El Gendy (obecnie TVP) i po ostrej kłótni na pomoście nad jeziorem na temat wędkowania zabrałem się w pizdu do świetlicy ośrodka wczasowego , gdzie okazało się , że w tv leci 5 mecz finałów. Właściwie po tych finałach w cholerę ludzi z dnia na dzień przestało grać w nogę i zarządziło grę w kosza. Finały '92 widziało już całe nasze olsztyńskie osiedle.

Finały '93 są dla mnie jednak o tyle kluczowe, że Barkley został MVP, Suns zdawało się na drodze do detronizacji Bulls. Ja Suns kibicował już ze 2 lata od kiedy zobaczyłem tego malucha Kevina Johnsona w jakimś tam meczu w tv. Byly to pierwsze finały (nie wszystkie mecze) pokazane na żywo w nocy i finały, które pokazywano na przemian z finałami NHL. Wtedy LA KINGS z Waynem Gretzky przegrali w dziwnych okolicznościach z Montrealem. W dziwnych bo odbył się pomiar "Zagięcia" kija. Były to też finały , gdzie jeśli mecz w tv skończył się o 6 to o 8 wszystkie kosze były zajęte.

Te lata po upadku komuny to rozkwit talerzy satelitarnych w całym mieście. To dostęp do NBA i NCAA (co to k**** jest??) na ScreenSport. Jakoś w międzyczasie Zieliński idzie do Providence, Wójcik stara się o angaż w Clippersach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyczekiwałem na początek sezonu 95/96, który już mocno śledziłem, więc pierwsze mecze oglądałem gdzieś 93-95, ale mało pamiętam z tamtego czasu. Pamiętam, że była to NBA-owska rzeczywistość, w której Jordan już nie grał, a potem gdzieś coś widziałem, że jednak gra i miałem wtedy error, wydawało mi się, że może żyłem przez jakiś czas w innym wymiarze, w którym Jordan już skończył karierę, a teraz jakimś sposobem znalazłem się w wymiarze w którym jeszcze gra? Bardzo podobne uczucie miałem kiedyś jak szły Wiadomości i był jakiś reportaż, w którym mówili "prezydent Aleksander Łukaszenka to, prezydent Aleksander Łukaszenka tamto", myślę sobie "WTF, przecież prezydentem jest Wałęsa". Zakładałem, że jak mówią "prezydent" to tylko o polskim, dla pozostałych standardem było "prezydent <kraj> <imię i nazwisko>", kojarzyłem też że Łukaszenka to 1) negatywna postać i 2) jest prezydentem Białorusi i się trochę przestraszyłem, że może coś mi się pojebało wcześniej i on nie rządzi na Białorusi tylko w Polsce i mamy teraz takiego złego prezydenta? Nie pomagało tez, że kojarzyłem obcych prezydentów z obcobrzmiącymi nazwiskami, a Aleksander Łukaszenka było takie w miarę polskie, więc teoria, że wcześniej miałem złe info nabierała prawdopodobieństwa. Nasłuc***ę, a oni dalej "prezydent Aleksander Łukaszenka", więc pytam starego "który jest teraz rok?" (brałem pod uwagę przeskok w przyszłość, gdzie jest już inny prezydent niż mi się wydawało, w moim mniemaniu powinien być na tamten moment 1995), a on odpowiada "dziewięćdziesiąty piąty" tonem "eh, mój syn jest jednak debilem".

Jeszcze pamiętam, że długo nie mogłem rozkminić co to są te "zbiórki", co Włodek ciągle wymienia kto ile ma.

Potem 95/96 już śledziłem na ile tylko pozwalało TVP + Magic Basketball, Penny był moim idolem.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, eF. napisał:

 

Ciebie prześladował Łukaszenka, a mnie prześladowała muzyka z "Z archiwum X". Damn. 😬

muzyka z archiwum X też ma związek u mnie z NBA. moja mądra siora nagrała odcinek tego zjebanego serialu na jednym z meczów NBA finale Magic-Rockets . pamietam że to był jakiś zje***y odcinek gdzie latali po wiosce jak z Czarownic z Salem czy coś takiego. nawet z 2 lata temu jej to wypomniałam . odnośnie kart NBA to pamietam , że pierwsza paczkę miałem z Chrisem Mullinem gdzie na drugiej stronie miał fotkę w basenie oraz Bob Hurleya. same białasy jak wtedy każdy kochał Spree, Shaqa , Penny’ego , Kempa .... też u Was wieszali kosza na boisku na siatce jak „starzy” zajmowali boisko i wykopywali piłkę jak im wpadła ? „ młody zapierdalaj po ziemniaki „ i piłka za siatkę boiskową

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Podziw Pistons i kibicowanie spurs przez wszystkie lata poprzez: TVP Screensport Vox Sportitalia EuroSport DSF gdzie katowano Detlefa i jego spektakurelen aktion

o talentach draftu czytało się w Przeglądzie Sportowym 

U mnie podobnie, z tą różnicą, że Spurs na początku nawet lubiłem, ale od 2005 dziadów nie znoszę, bo zabrali tłokom zasłużone mistrzostwo (a było o włos...) 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, eF. napisał:

@julekstep

A to nie była ta gierka, gdzie nie było prawdziwych drużyn tylko coś w stylu Houston Stars itd?

Jeśli tak, to grałem w to. :D

Tak jakies pojebane teamy tam byly (albo NCAA albo jakis total random), ale mozna bylo edytowac wiec na bazie  jakiegos skarbu kibica z Magic Basketball zrobilem cale NBA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

Obrazki, które najlepiej oddają moje początki z NBA to:

image.png.8f5802ced1865d63c8c79f35b41e2477.png

image.png.841964eb9beba51ea7213a1a482ac153.png

Oczywiście chodzi o przykład, ale generalnie przez długi czas codziennie 265 sprawdzałem :o

 

To chyba pozniejsze wersje telegazety.

Nie wiem dlaczego ale cos mi sie kojarzy ze stronami 256 badz 231 prosze o weryfikacje

5 minut temu, mac napisał:

Obrazki, które najlepiej oddają moje początki z NBA to:

image.png.8f5802ced1865d63c8c79f35b41e2477.png

image.png.841964eb9beba51ea7213a1a482ac153.png

Oczywiście chodzi o przykład, ale generalnie przez długi czas codziennie 265 sprawdzałem :o

 

To chyba pozniejsze wersje telegazety.

Nie wiem dlaczego ale cos mi sie kojarzy ze stronami 256 badz 231 prosze o weryfikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, agresywnychomik napisał:

 

To chyba pozniejsze wersje telegazety.

Nie wiem dlaczego ale cos mi sie kojarzy ze stronami 256 badz 231 prosze o weryfikacje

Nie no na stronach 230+ to LM, a dalej puchar UEFA były. Od 210 od zawsze była piłka nożna. 

NBA to były 265 ( wyniki ), 266 ( tabele ) i chyba 268 newsy ( teraz to 267 jest ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

Tak jakies pojebane teamy tam byly (albo NCAA albo jakis total random), ale mozna bylo edytowac wiec na bazie  jakiegos skarbu kibica z Magic Basketball zrobilem cale NBA :P

NBA Jam było jeszcze na automatach , ale pamietam że się nie przebijało , wygrywał Mortal Kombat i cadillacs dinozaurs oraz metal slug . NBA Total ruszył na PlayStation 1 za kasę z komunii

17A2CBAF-EB55-4351-ACC3-BEDBF5C2CA34.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

NBA Jam było jeszcze na automatach , ale pamietam że się nie przebijało , wygrywał Mortal Kombat i cadillacs dinozaurs oraz metal slug . NBA Total ruszył na PlayStation 1 za kasę z komunii

Tylko biedaki grały w mortala na automatach.

Cool kids grały w tekkena 3 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

Tylko biedaki grały w mortala na automatach.

Cool kids grały w tekkena 3 :P 

automaty były wcześniej , tekken 3 to już nowość , Eddy . update mk 2 1993 rok gdzie każdy chciał grać Baraką bo najlepiej pokonywało się Góro . Tekken 3 to 1997 i można było wypożyczyć w zabawkowym playa na minuty. jeszcze grałem w tekkena 2 z 1995 ale nie pamietam czy automaty czy play

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Koelner napisał:

automaty były wcześniej , tekken 3 to już nowość , Eddy . update mk 2 1993 rok gdzie każdy chciał grać Baraką bo najlepiej pokonywało się Góro . Tekken 3 to 1997 i można było wypożyczyć w zabawkowym playa na minuty. jeszcze grałem w tekkena 2 z 1995 ale nie pamietam czy automaty czy play

z konsol to się grało wcześniej na pegasusie w Goal 3 :P (chociaż sam nigdy nie miałem :( musiałem po kolegach latać)

mortal 1 i 2 (+ street fighter 2) to na 386 katowałem

a automatów na Pradze (gdzie mieszkałem jakoś do 93) nie kojarzę w ogóle - pamiętam że czasem jeździło się na stare miasto (jakoś tam przy schodach ruchomych był salon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.