Skocz do zawartości

Sezon NBA zawieszony


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Powrót 31 lipca.

https://bleacherreport.com/articles/2894051-woj-nba-board-of-governors-expected-to-ratify-restart-plan-at-thursday-vote

 

Cytat

Silver is expected to suggest the inclusion of 20-22 teams to play out the remainder of the season, Wojnarowski adds.

 

The reported recommendation appears to line up with one of the proposals reportedly discussed during Friday's board of governors call; under that proposed format, teams within six games of a playoff berth would continue to play regular-season games, with a play-in tournament determining the final postseason field.

Six teams outside the playoff picture were within six games of a berth when the league announced a hiatus on March 11 due to COVID-19: the Portland Trail Blazers (3.5 games behind), New Orleans Pelicans (3.5), Sacramento Kings (3.5), San Antonio Spurs (four), and Phoenix Suns (six) in the Western Conference, and the Washington Wizards (5.5) in the East.

Targeting July 31 as the date for the NBA's return to action was also reportedly discussed during Friday's call.

 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Wiem, że te prognozy wskazywały, iż może być bardzo blisko na koniec, ale jaki jest sens dokładania do PO kolejnych 4 zespołów, które i tak nic nie zwojują.

Jak wyżej, NBA musi znaleźć format, który będzie powszechnie akceptowany, ~1/6 teamów miała realne szanse na playoffy, więc nawet jeśli 16 teamów to lepszy pomysł, to nie znaczy, że lidze coś takiego byłoby łatwo wprowadzić.

To, czy ktoś ma szansę coś zwojować/to, gdzie gra Zion - jest jednak drugorzędne. 

Ja mam nadzieję, że uratują sezon w jakiejkolwiek formie.

Inna sprawa, że 22 teamy mogą oznaczać format bez podziału na Wschód/Zachód, a tego jestem (obiektywnie) fanem, to byłoby coś pięknego.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BMF napisał:

NBA musi chyba przyjąć formułą którą zaakceptują ownerzy, więc nic dziwnego, że jest presja tych ekip z Zachodu, które miały szanse na playoffy, na format 20 teamów. Żarty o Zionie, żartami* - ale wg projections, to wszystko mogło być cholernie blisko, a mówimy chyba o scenariuszu, gdzie nie gramy już w regularze, nic dziwnego, że coś takiego jest rozważane.

 

january.png

 

* nie zależy mi na Pelicans w tym momencie za bardzo, żeby nie było

Biorąc pod uwagę, ze mam zakład z @MarcusCamby o po Pelicans, to całkiem spoko dla mnie opcja😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BMF napisał:

Jak wyżej, NBA musi znaleźć format, który będzie powszechnie akceptowany, ~1/6 teamów miała realne szanse na playoffy, więc nawet jeśli 16 teamów to lepszy pomysł, to nie znaczy, że lidze coś takiego byłoby łatwo wprowadzić

To oczywiste, ale generalnie ciężko będzie zadowolić każdego.

Btw, jak wygląda wydawanie decyzji. Silver sobie rozmawia luźno z całym środowiskiem, a koniec końców i tak sam decyduje i wszyscy muszą to uszanować czy jednak zespoły, związek zawodników mają wpływ na oficjalne postanowienie i np. potrzeba jakiejś większości? 

9 godzin temu, BMF napisał:

Inna sprawa, że 22 teamy mogą oznaczać format bez podziału na Wschód/Zachód, a tego jestem (obiektywnie) fanem, to byłoby coś pięknego.

Dochodzi jeszcze kwestia, co zrobić z loterią draftu? Czy wynagradzać podwójnie zespoły 17-22/24 i mimo uczestnictwa w PO dać im szansę wygrania loterii, czy jednak zrobić loterię tylko dla tych 6-8 drużyn. O to też może być spór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na playoffy od razu na pewno nie ma szans, za duże ryzyko kontuzji. Goście nie będą grali meczów 4.5 miesiąca od marca do końca lipca, to jak porządny offseason w lato, do tego ograniczenie trenowania. Na pewno będzie jakiś RS, albo coś w tym stylu, muszą dobić do 70 meczów RS, żeby był hajs z TV. Tego nie odpuszczą, przy upływających wpływach z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon skończy się dość późno, co spowoduje, że następny też raczej będzie mieć opóźnienie ( a także chyba przerwa pomiędzy nimi będzie niższa niż zazwyczaj ).

 

Ciekawe, czy spowoduje to, że na olimpiadę będę mniej chętnych superstarsów, co od 2004 roku nie miało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi Pistons pewnie już nie zagrają w tym sezonie... i bardzo, k****, dobrze :D

szkoda jedynie Wooda, bo by sobie chłopak statsy poprawił / a tak ogólnie to jaram się, że sezon wróci, bo czas na oficjalną koronację... nowy król nadchodzi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

Ten sezon skończy się dość późno, co spowoduje, że następny też raczej będzie mieć opóźnienie ( a także chyba przerwa pomiędzy nimi będzie niższa niż zazwyczaj ).

Równie dobrze kolejny sezon może być po prostu skrócony o kilkanaście/kilkadziesiąt meczów.

Zakładając optymistyczny moim zdaniem scenariusz rozpoczęcia sezonu w okolicach grudnia to w tym wypadku sezon 20/21 miałby około 60 meczów.

Wiadomo kasa, kasa i jeszcze raz kasa - zawodnicy otrzymają mniejsze pensje, drużyny mniejsze wynagrodzenia, stacje TV mniejsza oglądalność itd. itd. więc najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich byłoby uniknięcie tego typu procederu ale czy jest to możliwe?

Poza tym wznowienie sezonu 19/20 z końcem Lipca będzie wiązało się z niesamowitym tempem. Władze zarówno ligi NBA jak i NHL dobrze wiedzą, że musza zdążyć przed rozpoczęciem nowego sezonu NFL a ten jest zaplanowany już na 11 Września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sezon 20/21 chcą rozpocząć w grudniu to najlogiczniej byłoby go przeprowadzić tak samo jak sezon 11/12 (gdzie był lockout), ja wiem kasa misiu kasa ale lepiej poświęcić jeden sezon i od sezonu 21/22 wrócić do normalnego stanu niż rozpieprzyć sobie kalendarz na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z taką wieczorną rozkminą.

Jak sądzicie, jaka jest szansa, że niektórzy zawodnicy dokonają ogromnego postępu podczas tej przerwy?Czas od ostatniego meczu, do kolejnego tego samego sezonu, to 4.5 miesiąca, tyle co dobry offseason. Jak przykładowo, nie wiem Ingram, Zion, czy jakiś Morant mają w swoich domach boiska i w tym czasie trenowali codziennie, to w sumie jest szansa, że możemy się ździwić, bo np Zion nagle zacznie rzucać trójki, czy jakiś 15 PPG scorer, nagle okaże się xfactorem w playoffach, bo zrobi się 22 PPG scorerem, bo przez te 4 miechy ostro zapieprzał. W sensie, zdarzały się fajne skoki w jakości młodych zawodników podczas jednego offseasonu, a tu mamy szansę na rozwój w tym samym sezonie.

Zwłaszcza, że przed nami jeszcze camp, zawodnicy też na pewno trenowali w tym czasie w ciszy, ostatnio wypłynęło info, że Lebron organizował treningi dla zawodników.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.espn.com/nba/story/_/id/29241787/majority-nba-gms-vote-restart-season-going-straight-playoffs

czyli chca od razu top16 West vs East i od razu playoffs bez zadnych gierek 

NBPA musi sie na to zgodzic 

wątpie bo ucieknie im duzo kasy , szczegolnie pozostalym 14 druzynom

Windhorst mowil ze 30 ownerom srednio oplaca sie regular bo nie zarobia nic na arenach i nic na biletach , zwiazku z czym beda cisnac na playoffy 

gracze juz maja 25% uciete pensje a jak zagraja mniej niz 70 meczy w regularze to nie dostana pelnych wyplat ; nikt nie rozegral 70 meczy ; 70 meczy to jest target minimum na regular 

ogolnie $$$ sie liczy jakosc sie nie liczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co chcial Silver jest z czwartku 

ankieta GM jest z piatku 

a rozmowa Lillarda i conf call graczy jest jeszcze wczesniej 

 

najbardziej aktualna jest ankieta GM , Silver nie ma nic do gadania poza mediowaniem pomiedzy wlascicielami a NBPA 

jezeli NBPA klepnie 16 , to gramy od razu playoffy 

jezeli NBPA nie klepnie 16 to beda przepychanki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić od razu playoffy i wykorzystać sytuacje i wprowadzić system na 16 najlepszych drużyn bez podziału na konferencje.

Ale to rozwiązanie  nie realne bo dokąd będą  konferencje i dywizje to bilans zawsze będzie niesprawiedliwy. Chyba że by poszli za ciosem i ze względu na następny krótszy sezon wprowadzili formułę mecz i rewanż i jedna tabela. Ale to tylko moje głupie marzenia😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Reikai napisał:

Harden stracił 9 kg, Westbrook też od wielu miesięcy wstawia filmiki jak zapieprza, kto wie czy Rockets nagle nie staną się poważnym kandydatem do misia.

Ogólnie, bardzo możliwe są wszelkiego rodzaju upsety.

W 2 miesiące nie nauczysz się grać w obronie. Rockets nie będą nigdy poważnym kandydatem. Nie z tym składem, nie z tym trenerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.