Skocz do zawartości

Sezon NBA zawieszony


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Te syntetyki to był sezon 06/07, jakąś 1/4 nią przegrali i po protestach graczy wrócono do skórzanych. Nie wiem jak wtedy było, ale teraz wszystkie meczówki od Spaldinga są Made in China, za to Wilson w USA produkuje piłki dla NFL. Jest więc możliwość, że przy NBA wrócą do produkcji w USA a przynajmniej tych wersji stricte stricte meczowych.

Swoją drogą wg komunikatów to WNBA po latach grania kompozytem ma wrócić do skóry. Skóra do wszystkich piłek będzie nadal dostarczana przez firmę Horween.

Co do samych kompozytów to gdyby NBA wróciła do tego pomysłu to wydaje mi się, że dzisiaj mogłoby nie być takiego rabanu jak był te 14 lat temu. Obecne dzieciaki przychodzące do ligi najczęściej pierwszą styczność ze skórą mają właśnie w NBA, ponieważ na poprzednich szczeblach gra się głównie syntetykami (W HS popularne są piłki marki The Rock).

Ogólnie o ile mi wiadomo to tylko Spalding (NBA) oraz Molten (GLX/BG5000) na chwilę obecną produkują skórzane piłki.

W Europie bodaj jedyną ligą, która używa skór jest nasza jedyna, niepowtarzalna PLK (od sezonu 19/20).

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[Reynolds] BREAKING: The NBA and the National Basketball Players Association are engaged in exploratory conversations with Disney for a single-site return of NBA games in late July at the ESPN Wide World of Sports Complex -- for games, practices and housing.

Podobno FMVP ma byc wreczane przez Myszke Miki i Kaczora Donalda.

Edytowane przez tomeczeg202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 10:59, Jendras napisał:

Mnie się zawsze świetnie grało Wilsonem.

w ogóle gdzieś kiedyś czytałem że Spalding w USA ma niezbyt dobrą opinię. Wilson, Rawlings są uważane za klasyki i dobre piłki, Spalding nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Chytruz napisał:

Late july? k****, przyszly sezon sie zacznie w styczniu jak dobrze pojdzie...

Jesli zaczna z grubej rury od Playoffs zamiast finiszowac RS to moga sie uwinac nawet w miesiac lacznie z Finalami (wezmy pod uwage ze logistyka odpada wiec 2 dni przerwy miedzy meczami nie beda konieczne). Przy scenariuszu ze zaczynaja 25. Grudnia to maja prawie 4 miesiace offseason co jest standardem co roku. Mysle ze nawet 3 miesiace im starcza biorac pod uwage ze mieli dluga przerwe podczas sezonu...

Jedyne czego mozna sie obawiac to tego ze zawodnicy beda sie lamac przy codziennym graniu meczow o stawke po tak dlugiej przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomeczeg202 napisał:

Podobno FMVP ma byc wreczane przez Myszke Miki i Kaczora Donalda.

Jeżeli dzięki temu ma ruszyč sezon to dla mnie spoko, choć przy takim gronie milionerów to bardziej by Sknerus McKwacz pasował. Od jakiegoś czasu czytało się o Disneyworldzie i MGM Resorcie. Więksość zespołów już otworzyło swoje ośrodki treningowe, tak więc może się uda.

Ja bym natomiast olał już sezon i od razu walił playoffy. Na wschodzie Magic mają 6 W przewagi nad Wizards, więc strata jest duża aby być pokrzywdzonym. Na Zachodzie niby gorzej, bo Blazers mają 3 W straty do Grizzlies i to idzie prędzej odrobić ale cóż. Im szybciej skończą ten sezon tym więcej czasu będą mieli na planowanie następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tomeczeg202 napisał:

Jesli zaczna z grubej rury od Playoffs zamiast finiszowac RS to moga sie uwinac nawet w miesiac lacznie z Finalami (wezmy pod uwage ze logistyka odpada wiec 2 dni przerwy miedzy meczami nie beda konieczne).

Nie ma szans.

Ja tylko nie chcę, żeby ta cała sytuację popchnęła ich do przesunięcia sezonu na stałe, bo gdzieś czasem się przewijały takie pomysły jeszcze przed Covidem. NBA teraz idealnie pokrywa w całości najc***owszą 1/3 roku, jakby zaczęli grać w święta, to co człowiek miałby k**** robić przez listopad i grudzień????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pepis21 napisał:

Jak to co? Ogladać PLK, Euroligę oraz pozostałe puchary, inne ligi jak ACB np, a z USA to NCAA. Koszykówki do świąt byłoby pod dostatkiem tylko trzeba się wkręcić w inne klimaty aniżeli NBA.

 

ACB i Euroliga to bieda, ale pewnie z 2-3 mecze w miesiącu dałoby się obejrzeć. No, może 2, z trzema to już mnie torchę poniosło. Ale co do  NCAA albo PLK to moja opinia jest następująca:

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapowiada się na coś w stylu:

  • start w pierwszej połowie lipca,
  • zakończenie - wrzesień/październik,
  • w listopadzie przerwa/free agency,
  • grudzień obóz i szybki preseason,
  • w Święta start kolejnego sezonu.
2 godziny temu, rw30 napisał:

w ogóle gdzieś kiedyś czytałem że Spalding w USA ma niezbyt dobrą opinię. Wilson, Rawlings są uważane za klasyki i dobre piłki, Spalding nie za bardzo.

Mnie gdzieś mignęło, że Spalding został oficjalną piłką NBA też w dość dziwnych okolicznościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jendras napisał:

 

  • start w pierwszej połowie lipca,
  • zakończenie - wrzesień/październik,
  •  

IMHO, i nie żeby to sporo zmieniało w całej rozpisce, ale pewnie zaczną od razu od PO, a jak zaczną od PO to normalne PO trwają trochę poniżej 2 miesięcy, więc jak zaczną w pierwszej poł lipca to najpóźniej do pocz. września będzie koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rw30 napisał:

 

ACB i Euroliga to bieda, ale pewnie z 2-3 mecze w miesiącu dałoby się obejrzeć. No, może 2, z trzema to już mnie torchę poniosło. Ale co do  NCAA albo PLK to moja opinia jest następująca:

Przy PLK mam inne zdanie, choć to może dlatego, że trochę hal zwiedziłem i sporo meczów czy to PLK czy innych lig w Polsce oglądałem z poziomu trybun, ale nazywanie Euroligi czy ACB biedą?

MadAffectionateKid-size_restricted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 Bucks vs 16 Magic
2 Lakers vs 15 Nets
3 Raptors vs 14 Grizzlies
4 Clippers vs 13 Mavericks
5 Celtics vs 12 76ers
6 Nuggets vs 11 Pacers
7 Jazz vs 10 Rockets
8 Heat vs 9 Thunder

via realGM

who says no?

Pięknie by się to ułożyło dla Lakersów, nie ukrywam.

W ogóle, pro byłby ten format na stałe jednak.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.