Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Eld napisał:

3858 chorych, nie 3300 czyli nie robi się 5%, a 3,83%. 

Mialem dane z wczoraj. Wzrost jest niepokojacy

5 minut temu, DeltaCenter napisał:

@fluber nie siej paniki proszę. Wpisy typu "zrobiłem już zapasy"?

No bo zrobilem, dzis u zony w pracy sanepid wpadl bo ktos mial goraczke wiec kwarantanna to pewnie kwestia czasu.

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Zaczynam naprawdę wierzyć w teorie ze to planowana przez rządzących światem akcja wyludnienia ziemi. Dlaczego ? 

Jak nie wiadomo o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Na co czeka Europa z środkami bezpiecZenstwa, powiedzcie mi, bo ja nie kumam??

pewnie na to  że więcej ludzi zacznie umierać. Po prostu ze względu na niską śmiertelność nikt nie chce zatrzymać biznesów z dnia na dzień - bo się nie opyla i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rw30 napisał:

pewnie na to  że więcej ludzi zacznie umierać. Po prostu ze względu na niską śmiertelność nikt nie chce zatrzymać biznesów z dnia na dzień - bo się nie opyla i tyle. 

Wiadomo ze żeby gospodarka nie padła musi zostać zachowana równowaga i biznesy musza działać - inaczej wszyscy stracimy robotę z dnia na dzien. Ja pytam tylko o środki bezpieczeństwa, takie jak dezynfekcje miejsc publicznych, czy tez powiedzmy przymus noszenia maski w tramwaju/innych ciasnych przeludnionych pomieszczenia. Nie każe nikomu od razu zamykać wszystko w pizdu i siedziec w domu, ale chciałbym żeby zaczeli to faktycznie jakos spowalniac, a nie jawnie i bezczelnie ignorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Mialem dane z wczoraj. Wzrost jest niepokojacy

Dane zgonów masz z dzisiaj więc na ten moment wygląda mi to na manipulacje.

Dodać by również wypadało, że od kilku dni masowo wzrasta liczba ludzi, którzy mieli coronavirusa a już wyzdrowieli. W samych Chinach chorych odnotowano ponad 80k, a wyzdrowiało już 52k.

9 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Zaczynam naprawdę wierzyć w teorie ze to planowana przez rządzących światem akcja wyludnienia ziemi. Dlaczego ? Spodziewałem się lepszej reakcji Europejskich państw w momencie gdy u nas nastąpi „boom”. Myślałem ze nasi Europejscy przywódcy mają trochę oleju w głowie. W Niemczech wzrost przypadków z 200 na 349 - w Holandii z 40 na 82 w jedną dobę. A oni wszyscy nie robią nic - żadnych obostrzeń na podróże , żadnych zamknięć szkół, żadnych dezynfekcji miejsc publicznych. Jedyne co robią to np. W Czechach „ w trosce o służbę zdrowia „ banuja zwykłych ludzi na kupowanie masek. Cały świat Wmawia ludziom ze maski nie pomogą - jasne, niczego nie gwarantuja ale na pewno jakaś ochrona to jest wiec niech nie pierdolą. Na co czeka Europa z środkami bezpiecZenstwa, powiedzcie mi, bo ja nie kumam??

Na razie boom to masz głównie w mediach i można naciągnąć to, że we Włoszech. Pozostałe kraje europejskie nie chcą siać paniki bo zachorowań jest póki co znikoma ilość w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Wiadomo ze żeby gospodarka nie padła musi zostać zachowana równowaga i biznesy musza działać - inaczej wszyscy stracimy robotę z dnia na dzien. Ja pytam tylko o środki bezpieczeństwa, takie jak dezynfekcje miejsc publicznych, czy tez powiedzmy przymus noszenia maski w tramwaju/innych ciasnych przeludnionych pomieszczenia. Nie każe nikomu od razu zamykać wszystko w pizdu i siedziec w domu, ale chciałbym żeby zaczeli to faktycznie jakos spowalniac, a nie jawnie i bezczelnie ignorować.

 

ale kto i jakie miejsca miałby dezinfekować? jakie miejsca uznać za 'casine i przeludnione' a jakie nie? (pomijając czy noszenie masek w ogóle jest zasadne - moja siostra twierdzi że tak, a jest lekarzem to może coś wie, Tomasz Rożek na swoim kanale youtube twierdzi, że nie, nie wiem komu wierzyć :) ) i jak ewentualnie egzekwować / karać brak maski? 

tzn ja rozumiem (choć niekoniecznie podzielam) Twoje obawy, i nie chcę mówić że 'nic się nie da zrobić, wszyscy umrzemy' (ani też 'nie róbmy nic, nic się przecież nie dzieje' - bo jednak się dzieje), ale to jest takie trochę 'easier said than done'. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

Dane zgonów masz z dzisiaj więc na ten moment wygląda mi to na manipulacje.

Dodać by również wypadało, że od kilku dni masowo wzrasta liczba ludzi, którzy mieli coronavirusa a już wyzdrowieli. W samych Chinach chorych odnotowano ponad 80k, a wyzdrowiało już 52k.

Na razie boom to masz głównie w mediach i można naciągnąć to, że we Włoszech. Pozostałe kraje europejskie nie chcą siać paniki bo zachorowań jest póki co znikoma ilość w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. 

Nie, nie tylko w mediach, masa ekspertów zaczyna mówić ze to jest poważna sprawa a nie jakaś pierdoła. Masa ekspertów ma poważne obawy co do globalnych skutków tej epidemii. Ostrzegają o tym, ze może np. zabraknąć lekarstw na inne, zwykle choroby ( Indie, największy producent i dystrybutor leków ponoć już zabroniły eksportu składników, bo się boja ze zabraknie dla nich.) Ekonomiczne skutki są już teraz - narazie cierpią linie lotnicze, hotele i wszystko co związane z podroznictwem, ale jak tego nie spowolnią to ucierpi każdy.

 

Te pozostałe kraje europejskie ignorują fakty i to jak szybko się to rozprzestrzeniło w Chinach, Korei, Iranie czy Włoszech. Zamiast zacząć działać prewencyjnie zanim to nastąpi u nas, wolą czekać aż zrobią się z tego Chiny i będą działać wtedy..

4 minuty temu, rw30 napisał:

 

ale kto i jakie miejsca miałby dezinfekować? jakie miejsca uznać za 'casine i przeludnione' a jakie nie? (pomijając czy noszenie masek w ogóle jest zasadne - moja siostra twierdzi że tak, a jest lekarzem to może coś wie, Tomasz Rożek na swoim kanale youtube twierdzi, że nie, nie wiem komu wierzyć :) ) i jak ewentualnie egzekwować / karać brak maski? 

tzn ja rozumiem (choć niekoniecznie podzielam) Twoje obawy, i nie chcę mówić że 'nic się nie da zrobić, wszyscy umrzemy' (ani też 'nie róbmy nic, nic się przecież nie dzieje' - bo jednak się dzieje), ale to jest takie trochę 'easier said than done'. 

Singapur i Korea dają świetny przykład jak należy działać - polecam poczytać o ich działaniach. Nasi politycy to nieudacznicy i w sumie teraz tak

mysle jak bym był na ich miejscu za cholerę bym nie czekał z pewnymi decyzjami - przecież to oni maja po 60+ lat 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
11 minut temu, fluber napisał:

Mialem dane z wczoraj. Wzrost jest niepokojacy

Wiesz te dane pochodzą z przypadków potwierdzonych badaniami. Jest wywiad epidemiologiczny który sortuje "kandydatów".

Tak więc jak znajdziesz ognisko, to za chwilę wyłapiesz więcej.

W Korei robi się 10 000 testów na dzień. U nas od początku ile? 550?. Reszta kwarantanna i dozór. Z 550 testów nie zrobisz 2000 chorych.

 

Może to brzydko zabrzmi ale WHO poleciała ostro w ch... schowała głowę w piasek i tak siedzi.

A przywódcy patrzą na słupki, sponsorów kompanii i robią w spodnie, bo nigdy nie wiadomo, jak zareagują wyborcy.

Ogólnie jest tak, że jak jest źle (a już chyba jest), to wszystko idzie na konto rządów (cokolwiek by nie robili), więc nie robią prawie nic (umówmy się, że milion litrów denaturatu, nie zabije wirusa). 

Mam nadzieję, że zrobi to temperatura, suche powietrze i promieniowanie UV.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Te pozostałe kraje europejskie ignorują fakty i to jak szybko się to rozprzestrzeniło w Chinach, Korei, Iranie czy Włoszech. Zamiast zacząć działać prewencyjnie zanim to nastąpi u nas, wolą czekać aż zrobią się z tego Chiny i będą działać wtedy..

przecież w chinach sytuacja opanowana, ludzie zdrowieją, te tymczasowe szpitale są zamykane i w sumie zginęło tylko około ~3k ludzi. nie ma więc co siać paniki, to nie ten wirus jest w tej sytuacji problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

przecież w chinach sytuacja opanowana, ludzie zdrowieją, te tymczasowe szpitale są zamykane i w sumie zginęło tylko około ~3k ludzi. nie ma więc co siać paniki, to nie ten wirus jest w tej sytuacji problemem.

W Chinach sytuacja opanowywana jest jakos dziwnie dokładnie od dnia, kiedy powiedzieli ze polecą głowy w rządzie jak nie opanują. Wierzysz w to ze to są prawdziwe liczby ? 

 

 

obejrzyj od 14:00 do 20 minuty jakos. 

 

Poza tym - jeżeli faktycznie jest opanowana, to właśnie tylko i wyłącznie dzięki wielu surowym środkom bezpieczeństwa - dlatego pytam raz jeszcze, na co czeka Europa? Zamiast zacząć działać prewencyjnie poczekajmy aż umrze z 5tys ludzi i szpitale się przeludnią ? Wtedy zaczniemy coś robić ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

dlatego pytam raz jeszcze, na co czeka Europa? 

 

Czekają aż WHO znajdzie półkę na której zostawili jaja. Ogłoszą pandemię/lub nie, zamkną granicę/lub nie, uruchomią rezerwy/lub nie i władcy z czystymi rękami wydadzą polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się właśnie ignorowany problem to konieczność hospitalizacji i podłączenia do respiratora. We Eksponuje się relatywnie małą śmiertelność, ale ile mamy wolnych respiratorów w naszych szpitalach? Z tego co wiem od kumpeli, to z tym jest problem bez żadnych nowych wirusów, a tu mówimy o ok 10% przypadków, we Włoszech to już ok 350 osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Naprawdę będę się cieszył jak za dwa miesiace DeltaCenter czy Eld będą mogli wyśmiać moje czarne wizje - ale, no, jak narazie nic nie wskazuje na zmianę przebiegu sytuacji, a rządy tylko dokładają do pieca brakiem środków zapobiegawczych.

No zobaczę z tym wyśmiewaniem. Póki co brzmisz jak sprzedawca maseczek albo płynu do dezynfekcji rąk ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RonnieArtestics napisał:

W Chinach sytuacja opanowywana jest jakos dziwnie dokładnie od dnia, kiedy powiedzieli ze polecą głowy w rządzie jak nie opanują. Wierzysz w to ze to są prawdziwe liczby ?

tak, bo od pewnego momentu wpuścili WHO.

6 minut temu, RonnieArtestics napisał:

obejrzyj od 14:00 do 20 minuty jakos. 

chyba niezły przykład na to, jak ludzie dali się zwariować, bo ładnie kanał się rozhulał dzięki wirusowi ;  P

11 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Poza tym - jeżeli faktycznie jest opanowana, to właśnie tylko i wyłącznie dzięki wielu surowym środkom bezpieczeństwa - dlatego pytam raz jeszcze, na co czeka Europa?

w europie jest inna mentalność i taki rygor mógłby wywoływać efekty odwrotne do zamierzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignazz napisał:

hit

Wiem ze powinienem płakać jak to zobaczyłem, ze mamy takich ekspertów w naszym kraju, ale nie powiem, humor mi babka poprawiła. 

 

@Eld obyś miał rację. 

2 minuty temu, lorak napisał:

tak, bo od pewnego momentu wpuścili WHO.

chyba niezły przykład na to, jak ludzie dali się zwariować, bo ładnie kanał się rozhulał dzięki wirusowi ;  P

w europie jest inna mentalność i taki rygor mógłby wywoływać efekty odwrotne do zamierzonych.

Tez zauważyłem wysyp kanałów na youtube i ekspertów, ale ten gość podaje dość istotne informacje i nie „z dupy” raczej. Dorzuca swoj komentarz i spekulacje oczywiście, czasem przesadzone i czuć clickbaity w tytułach, ale poza tym bardzo dużo ciekawych informacji można znaleźć na jego kanale na temat przebiegu epidemii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Eld napisał:

Dane zgonów masz z dzisiaj więc na ten moment wygląda mi to na manipulacje.

Dodać by również wypadało, że od kilku dni masowo wzrasta liczba ludzi, którzy mieli coronavirusa a już wyzdrowieli. W samych Chinach chorych odnotowano ponad 80k, a wyzdrowiało już 52k.

Na onecie dalej z dzisiaj wisi 3300 a nie to co podales, a ja bralem stamtad. Jakim mam interes w podawaniu blesnych danych?;)

Tego to nie jarze:) oczywiscie ze rosnie liczba tych ktorzy wyzdrowieli:) w jaki sposob mialaby malec?:) to przeciez niemozliwe;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.