Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fluber napisał:

Najczęściej tak

Otóż nie.

5 minut temu, fluber napisał:

Najczęściej osoby bardziej pracowite lepiej zarabiaja

Powiedz to ludziom na niepłatnych nadgodzinach.

5 minut temu, julekstep napisał:

jeśli jest gruby z innego powodu to nie płaci tyle vatu za spożywkę :)

to co, trzebaby to jakoś zmierzyć i opodatkować

5 minut temu, julekstep napisał:

zakładam że pracoholik to ten co robi nadgodziny itp - z tego co wiem to w przypadku nadgodzin stawka jest godzinowa właśnie

:D no no, w teorii tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

to co, trzebaby to jakoś zmierzyć i opodatkować

czemu? państwo powinno wyrównywać szansę -> więc jak ktoś jest obciążony genetycznie to nie powinno być to podatkowane (w przeciwieństwie do sytuacji w której ktoś podejmuje niekorzystne społecznie decyzje w imię 'wolności')

3 minuty temu, Cardi napisał:

:D no no, w teorii tak

jeśli ktoś w legalnej pracy robi niezgodne z kodeksem pracy darmowe nadgodziny to państwo udostępnia przecież narzędzia do walki z czymś takim (bo w interesie państwa jest przecież to żeby nadgodziny były płatne a pensja pracownika generowała  większy podatek dochodowy)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

Otóż nie.

podstawową przyczyną otyłości jest niezrównoważony bilans między energią przyjmowaną wraz z pożywieniem a jej zużyciem, czyli np. spożywanie nadmiernej ilości posiłków

5 minut temu, Cardi napisał:

 

Powiedz to ludziom na niepłatnych nadgodzinach.

Ze uważasz ze ci najlepiej zarabiający to nie ci pracowici tylko wyzyskiwacze prywaciarze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

czemu? państwo powinno wyrównywać szansę -> więc jak ktoś jest obciążony genetycznie to nie powinno być to podatkowane (w przeciwieństwie do sytuacji w której ktoś podejmuje niekorzystne społecznie decyzje w imię 'wolności')

Sto lat temu kumpel był w UK wakacyjnie, przez 2 tygodnie nie miał roboty, fundusze skurczone, jadł chleb z Tesco z przeceny, wczorajszy i tani krem czekoladowy, więc nie wydawał i nie jadł dużo, przytył 2kg. Nie trzeba jeść dużo, wystarczy jeść źle żeby być grubym. Teoria się rypła.

3 minuty temu, julekstep napisał:

jeśli ktoś w legalnej pracy robi niezgodne z kodeksem pracy darmowe nadgodziny to państwo udostępnia przecież narzędzia do walki z czymś takim (bo w interesie państwa jest przecież to żeby nadgodziny były płatne a pensja pracownika generowała  większy podatek dochodowy)

w teorii to wszystko pięknie brzmi, w praktyce ludzie biorą robotę do domu, żeby nadążyć. Myślisz, że mają płacone?

1 minutę temu, fluber napisał:

podstawową przyczyną otyłości jest niezrównoważony bilans między energią przyjmowaną wraz z pożywieniem a jej zużyciem, czyli np. spożywanie nadmiernej ilości posiłków

albo jedzenie pustych kalorii. w/w tani krem czekoladopodobny do pieczywa drogi nie jest, dużo tego nie ma, a przytyć można. Serio trzeba takie podstawy tłumaczyć?

2 minuty temu, fluber napisał:

Ze uważasz ze ci najlepiej zarabiający to nie ci pracowici tylko wyzyskiwacze prywaciarze? :)

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

Sto lat temu kumpel był w UK wakacyjnie, przez 2 tygodnie nie miał roboty, fundusze skurczone, jadł chleb z Tesco z przeceny, wczorajszy i tani krem czekoladowy, więc nie wydawał i nie jadł dużo, przytył 2kg. Nie trzeba jeść dużo, wystarczy jeść źle żeby być grubym. Teoria się rypła.

czyli znów biedniejsi są chronieni (dostają lepszą ochronę zdrowia w stosunku do tego co 'wpłacają') - spoko jak dla mnie w kontekście wyrównywania szans o którym pisałem

4 minuty temu, Cardi napisał:

w teorii to wszystko pięknie brzmi, w praktyce ludzie biorą robotę do domu, żeby nadążyć. Myślisz, że mają płacone?

totalnie zgadzam się z tym że przedsiębiorcy/kapitaliści bardzo często bazują na wyzysku :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Reikai napisał:

People having sex with anyone outside their household should wear a face mask and avoid kissing during intercourse to prevent getting coronavirus, a charity has warned.

 

https://www.bbc.co.uk/news/newsbeat-53736087.amp

https://news.sky.com/story/amp/coronavirus-wear-a-face-mask-during-sex-and-avoid-kissing-to-reduce-covid-19-risk-charity-says-12046999

Nawet nie wiem jak to skomentować. Dobrze, że to zalecenia a nie wymóg, choć to drugie mogłoby być interesujące pod kątem sprawdzania czy ludzie noszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

czyli znów biedniejsi są chronieni (dostają lepszą ochronę zdrowia w stosunku do tego co 'wpłacają') - spoko jak dla mnie w kontekście wyrównywania szans o którym pisałem

Idźmy dalej, niech chleb kosztuje 0.076% pensji dla wyrównania szans.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał:

Nie widziałem innych wypowiedzi z RPA niż te, pokazujące jak słabszy wydaje się ten omikron od delty.

To teza Europejczyków, mam nadzieję, że prawdziwa.

W RPA zweryfikowali to przez pryzmat szczepień i demografii.

W Japonii wyszło to co napisałem, więc nie przywiązywałbym wagi, zanim nie ukażą się badania na sensownej próbie.

Na chwilę obecną bardziej wygląda to na życzeniowe myślenie.

12 minut temu, Cardi napisał:

Idźmy dalej, niech chleb kosztuje 0.076% pensji dla wyrównania szans.

 

Zahamowałbyś  rozwój tymi %, bo chciwość jest podstawowym motorem gospodarek.

Jeżeli każdy za swoją pensję kupiłby tyle samo, to po co się kwalifikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Zahamowałbyś  rozwój tymi %, bo chciwość jest podstawowym motorem gospodarek.

Jeżeli każdy za swoją pensję kupiłby tyle samo, to po co się kwalifikować?

Dlatego:

21 minut temu, julekstep napisał:

czyli znów biedniejsi są chronieni (dostają lepszą ochronę zdrowia w stosunku do tego co 'wpłacają') - spoko jak dla mnie w kontekście wyrównywania szans o którym pisałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Cardi napisał:

Idźmy dalej, niech chleb kosztuje 0.076% pensji dla wyrównania szans.

w pewnych względach poszliśmy przecież dalej - patrz państwowe programy żywieniowe dla dzieci (darmowe posiłki w żłobkach/przedszkolach/szkołach)

 

zresztą clue jest takie:

państwo opodatkowuje 'bonusowo' legalne rzeczy, które mogą wpłynąć negatywnie na obciążenie służby zdrowia (wyroby tytoniowe, alkohol, ostatnio cukier) -> więc jak najbardziej z punktu widzenia państwa sensownym byłoby opodatkowanie osób, które mają ochotę na fanaberię antyszczepionkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cardi napisał:

 

ale narracja w mediach jest, że sk****syny antyszczepy to źródło wszelkiego zła, a tu c***a prawda. Szpitale zapchane mimo wyszczepienia.

Szpitale w Belgii to były zapchane rok temu jak w szpitalach mieli prawe 8 tysięcy pacjentow z covidem. Przy znacznie mniejszej liczbie zakażeń. Tylko że wtedy nikt nie był zaszczepiony. To naprawdę nie jest trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cardi napisał:

Znieść składkę zdrowotną, niech ubezpieczyciele wyceniają wysokość składki w zależności od szczepienia lub jego braku. Dla dobra ogółu.

Tak samo grubasy, palacze, pracoholicy pewnie też, w końcu żyją w stresie. Po co się ograniczać :) 

Ale jest zniesiona. Kto nie chce płacić, może się wyprowadzić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darkonza napisał:

ryzyko hospitalizacji jest o 29 proc. niższe niż w przypadku pierwszej fali koronawirusa w RPA w połowie 2020 roku.

dziwne ze tylko tyle skoro oficjalnie w RPA nikt na to nie umarl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cardi napisał:

nie

ale narracja w mediach jest, że sk****syny antyszczepy to źródło wszelkiego zła, a tu c***a prawda. Szpitale zapchane mimo wyszczepienia.

12% generuje 30%+ oblozenia, damn!

11 godzin temu, starYfaN napisał:

To teza Europejczyków, mam nadzieję, że prawdziwa.

W RPA zweryfikowali to przez pryzmat szczepień i demografii.

W Japonii wyszło to co napisałem, więc nie przywiązywałbym wagi, zanim nie ukażą się badania na sensownej próbie.

Na chwilę obecną bardziej wygląda to na życzeniowe myślenie.

Zahamowałbyś  rozwój tymi %, bo chciwość jest podstawowym motorem gospodarek.

Jeżeli każdy za swoją pensję kupiłby tyle samo, to po co się kwalifikować?

RPA:

south-africa-population-pyramid-2020.jpg

 

Polska:

poland-population-pyramid-2020.jpg

12 godzin temu, Cardi napisał:

Sto lat temu kumpel był w UK wakacyjnie, przez 2 tygodnie nie miał roboty, fundusze skurczone, jadł chleb z Tesco z przeceny, wczorajszy i tani krem czekoladowy, więc nie wydawał i nie jadł dużo, przytył 2kg. Nie trzeba jeść dużo, wystarczy jeść źle żeby być grubym. Teoria się rypła.

 

nie przytyl, tylko dostal zatwardzenia jedzac czekolade z weglowodanami bez blonnika. Pewnie na wode go tez nie bylo stac : )

czyli jak zjesz "drogiego", swiezego chleba pelnoziarnistego na zakwasie (2000cal) to nie przytyjesz a jak zjesz taniego wczorajszego z przeceny (2000cal) to przytyjesz (*bedac bezrobotnym bumem siedzacym przed TV?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.