Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Kepler napisał:

arytmią jak u Kuna Aguero. Argentyńczyk całą karierę zmagał się z drobnymi urazami mięśniowymi i ciągle utrzymywał bardzo dobrą lub co najmniej dobrą formę, aż nagle przychodzi rok 2021 i koniec kariery.

Aguero akurat miał problemy w przeszłości. W 2017 zemdlał w przerwie meczu, a jako 15 latek miał operację serca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Cardi napisał:

Negatywny.

Teraz negatywny, ale pozytywny miał w październiku 2020 i w kwietniu 2021.

Godzinę temu, Kepler napisał:

W ten weekend to nie był jedyny taki przypadek, identycznie wyglądała sytuacja z Lindelofem z Manchesteru w meczu z Norwich.Poza tym tu jest ciekawy artykuł z tym, że po hebrajsku 😀:

https://www.rtnews.co.il/?view=article&id=49&catid=22 

a tutaj angielskie opracowanie tego artykułu:

https://stephenc.substack.com/p/5-fold-increase-in-sudden-cardiac

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_association_footballers_who_died_while_playing

Na ile to jest wszystko wiarygodne to nie wiem ale jak oglądam piłkę nożną od ponad 20 lat nie pamiętam takiego natężenia przypadków z problemami oddechowymi zawodników, zasłabnięciami czy problemami z arytmią jak u Kuna Aguero. Argentyńczyk całą karierę zmagał się z drobnymi urazami mięśniowymi i ciągle utrzymywał bardzo dobrą lub co najmniej dobrą formę, aż nagle przychodzi rok 2021 i koniec kariery. Ciekawe jak się skończy historia Eriksena, oby lepiej.

 

No niestety, wszystko wskazuje na to, że powikłania po Covid są znacznie poważniejsze niż wielu przypuszczało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kepler napisał:

Oby tylko po Covidzie.

Kimmich był mocno anty szczepionkowy, ostatnio przechodził COVID i zmienił zdanie, ponoć ma przyjąć szczepionkę. Natomiast piszą, że po wirusie ma jakieś zmiany w płucach i jego pauza przedłuży się poza zwykłą kwarantannę 

"Czuję się bardzo dobrze, ale z powodu niewielkich zmian w płucach obecnie nie jestem w stanie trenować na pełnych obrotach. Przeprowadzę odpowiednią rehabilitację i nie mogę doczekać się powrotu w styczniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kepler napisał:

W ten weekend to nie był jedyny taki przypadek, identycznie wyglądała sytuacja z Lindelofem z Manchesteru w meczu z Norwich.

piotr-zielinski-e-victor-lindelof.png

Poza tym tu jest ciekawy artykuł z tym, że po hebrajsku 😀:

https://www.rtnews.co.il/?view=article&id=49&catid=22 

a tutaj angielskie opracowanie tego artykułu:

https://stephenc.substack.com/p/5-fold-increase-in-sudden-cardiac

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_association_footballers_who_died_while_playing

Na ile to jest wszystko wiarygodne to nie wiem ale jak oglądam piłkę nożną od ponad 20 lat nie pamiętam takiego natężenia przypadków z problemami oddechowymi zawodników, zasłabnięciami czy problemami z arytmią jak u Kuna Aguero. Argentyńczyk całą karierę zmagał się z drobnymi urazami mięśniowymi i ciągle utrzymywał bardzo dobrą lub co najmniej dobrą formę, aż nagle przychodzi rok 2021 i koniec kariery. Ciekawe jak się skończy historia Eriksena, oby lepiej.

 

Dodaj do tego że najbardziej dominująca kobieta w UFC ever która po drodze pokonała chłopa (Chris cyborg) miała COVID po którym podobno w ogóle nie mogła trenować do walki wyszła do tej walki i po 1 rundzie kondycyjnie wyglądała tak że nie wyglądała w ogóle zbierała ciosy na twarz a sama nie miała kondycji zadać ciosu normalnego

Myślę poważnie nad 3 dawką, Kimmich też przeszedł bardzo ciężko Covida

A z takich przypadków jeszcze sportowych przed Gromda w ten weekend parę tygodni wcześniej Maximus z main eventu miał COVID i do samej gali zrobił jeden trening.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja, mając covida w lutym, dopiero w sierpniu przestałem czuć poczucie zatykania w płucach po najmniejszym wysiłku, kłucie i ogólny brak kondycji,  uprawiając w tym czasie sport, chodząc na silownie, grając w tenisa i kosza, to tym bardziej zawodowi sportowcy odczuwają cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Koelner napisał:

dlaczego? w końcu jest co czytać 

Wiesz niekoniecznie można traktować to jak żart. Do kont na gmailu podpięte są różne rzeczy, łącznie z płatnościami i karta kredytową.

A mamy RODO i ustawę o ochronie danych osobowych. Tym bardziej, że podobne problemy już były, a po wczorajszym dniu wiadomo dlaczego.

 

52 minuty temu, fluber napisał:

No niestety, wszystko wskazuje na to, że powikłania po Covid są znacznie poważniejsze niż wielu przypuszczało. 

Przecież o tym się mówi od samego początku. Same powikłania, bez zgonów znacznie przewyższają szkodliwość nopów i to w każdej grupie wiekowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, starYfaN napisał:

 

Przecież o tym się mówi od samego początku. Same powikłania, bez zgonów znacznie przewyższają szkodliwość nopów i to w każdej grupie wiekowej.

 

Ja już mam szczerze dosyć dyskusji o rzeczach oczywistych. Dzisiaj dowiedziałem się, że mój kolega z pracy, zaciekły antyszczepionkowiec ( nie tylko odnośnie Covid, tylko wszystkich szczepionek) zmarł na Covid i powoli przestaje mnie to wszystko rajcować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Early figures from South Africa, where the Omicron variant was first identified, suggest the new strain causes less serious illness and death than previous waves of the pandemic, an expert based in the country says.

Shabir Madhi, professor of vaccinology at the University of the Witwatersrand in Johannesburg, tells us this is despite the fact that the new variant is far more transmissible.

He predicted that the number of people who ended up in hospital in South Africa would be nowhere near that of earlier stages of the outbreak.

"As an example, yesterday, there were about 20,000 cases that were reported and there were about 25 people that died of Covid-19. During the course of the Delta variant, when there were 20,000 cases being reported in South Africa, the number of people dying each day was between 250 and 300," he told Newsday on the BBC World Service.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niego wywierana była taka presja (głównie medialno-polityczna)  jak powiedział, że ma wątpliwości co do szczepienia, że w którymś momencie spodziewałem się, że po prosi o transfer. Potem miał pozytywa i z tego co czytałem, to nic mu nie było.

A teraz tłumaczy się, że miał watpliwości, że trzeba było wcześniej, że z repsektu przed kolegami się zaszczepi itp itd. Mi to trochę wygląda tak jakby ta presja go zżarła. Przed pozytywem był już też ze dwa razy w krótkim czasie na kwarantannie. Dla piłkarza jego formatu nie granie przez miesiąc-dwa nie wygląda najlepiej, szczególnie, że w Bayernie nieszczepiony został już chyba tylko on.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

Ja już mam szczerze dosyć dyskusji o rzeczach oczywistych. Dzisiaj dowiedziałem się, że mój kolega z pracy, zaciekły antyszczepionkowiec ( nie tylko odnośnie Covid, tylko wszystkich szczepionek) zmarł na Covid i powoli przestaje mnie to wszystko rajcować. 

Można powiedzieć, że to był jego wybór, ale moim zdaniem ludzie bez wiedzy medycznej tego wyboru mieć nie powinni. Gdyby tego wyboru został pozbawiony, żyłby do dzisiaj.

 

Z drugiej strony szczepiłem się tydzień do tyłu. Pielęgniarka 40,50 + dała radę wcisnąć du..ę w legginsy ale nochala pod maskę już się nie dało. 

Nikogo to już nie bawi, tym bardziej, że od hiszpanki żaden wirus nie zmieniał pomimo mutacji, tak drastycznie swoich parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, starYfaN napisał:

żaden wirus nie zmieniał pomimo mutacji, tak drastycznie swoich parametrów.

i nazw..

nie zapominajmy o nazwach

delta, omikron

mówię Ja czekam na odmiane marsjańsko- peruwiańską, przyjmę wtedy 10 dawek szczepionki, przypominające, utwierdzające, nawet uśmiercającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.