Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ignazz napisał:

Świetny argument. We Włoszech sprawdzają metrykę pacjenta i na dziś jak jesteś +60 to wracasz nie badany. Ktoś kalkuluje w brutalny sposób. Polska służba zdrowia jest tragiczna. Serio wierzysz w bohaterskie metody lekarzy którzy wezmą dmuchawy i ręcznie ratować na chodnikach będą 4 pacjentów równocześnie? 

 

Skąd masz info o tym, że nie badają 60+? Słyszałem o nie dawaniu respiratorów pacjentom 80+, więc chętnie się dowiem czegoś więcej.

 

5 minut temu, ignazz napisał:

Bo sprzętu i łóżek nie ma.

 

7 minut temu, ignazz napisał:

Nie choruje ale ostatnio miałem nieprzyjemność obcować z publiczna służba zdrowia równocześnie mając porównanie do opieki prywatnej. Serio wierzysz bo jesteś lekarzem? 

I po tym link do wiki mi wystarczy jako ostateczny argument, serio. Zaraz Ely3 wleci jak ... robiąc ... Więc kończę temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Proszę państwa, szpitale, oddziały zakaźne, nie mają już środków ochrony personalnej. W mojej klinice sprzętu starczy na trzy dni, dyrekcja szpitala, wojewoda są bezsilni. Listy do premiera, GIS-u pozostają bez odpowiedzi - mówi w "Faktach po Faktach" profesor Robert Flisiak z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jak dodaje, na wyniki testów badań na koronawirusa trzeba czekać dwa dni.

 

- Dlaczego tak się dzieje? Te wszystkie działania nie będą miały sensu, jak ja za trzy dni będę musiał zamknąć izbę przyjęć. Nie mamy ochotników, którzy chcieliby wspomagać dyżury. A co będzie za dwa tygodnie? - pyta. - Tydzień temu myślałem, że będziemy mieli scenariusz niemiecki. Ale my zmierzamy w kierunku modelu włoskiego. To jest wina wszystkich kolejnych ministrów i rządów, które ignorowały medycynę - podkreśla Flisiak.

Czy zakażonych w Polsce może być dużo więcej, niż wykazały to dotychczasowe testy?

- Na pewno już teraz jest ich grubo ponad setka, być może dwustu, których w najbliższych dniach zdiagnozujemy - mówi prof. Flisiak w TVN. - Za dwa tygodnie będziemy mieli początek scenariusza włoskiego. Jesteśmy na samym początku fali wzrostu - dodaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał:

Skąd masz info o tym, że nie badają 60+? Słyszałem o nie dawaniu respiratorów pacjentom 80+, więc chętnie się dowiem czegoś więcej.

 

 

 

 

I po tym link do wiki mi wystarczy jako ostateczny argument, serio. Zaraz Ely3 wleci jak ... robiąc ... Więc kończę temat

Dziękuje za linka. Czuje się od razu lepiej ze lepiej o jakieś x4 chorować w Polsce niż w Norwegi czy Niemczech. Myśle ze 90 procent wspomnianych łóżek nie spełnia już nawet definicji a ich rodowód z lat 80 sprawia ze są w doskonałym stanie. Statystyki wypadają na pewno jeszcze lepiej gdy weźmiemy te tymczasowe z korytarzow. Serio to są prawidłowe dane bo życie zwykłego pacjenta raczej to neguje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ignazz napisał:

Dziękuje za linka. Czuje się od razu lepiej ze lepiej o jakieś x4 chorować w Polsce niż w Norwegi czy Niemczech. Myśle ze 90 procent wspomnianych łóżek nie spełnia już nawet definicji a ich rodowód z lat 80 sprawia ze są w doskonałym stanie. Statystyki wypadają na pewno jeszcze lepiej gdy weźmiemy te tymczasowe z korytarzow. Serio to są prawidłowe dane bo życie zwykłego pacjenta raczej to neguje 

To ja poproszę teraz o linka o tym, że we Włoszech:

" We Włoszech sprawdzają metrykę pacjenta i na dziś jak jesteś +60 to wracasz nie badany."

Od siebie zawczasu dam link:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Dunninga-Krugera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, polskignom napisał:

Bo zadna sluzba zdrowia tego nie pociagnie...zakladajac, ze zarazi sie w sumie kilkadziesiat mln, a pewnie sie zarazi i zakladajac, ze duza czesc idzie bezobjawowo i smiertelnosc rzeczywista jest na poziomie 1%, to mysle, ze na luzie. Zobacz jak dlugo walcza z tym Chinczycy i jakimi sposobami, w Europie, ani US nie robia tego nawet w polowie, co robia Chiny, a i populacja starsza...ale niech bedzie, ze jestem paranoikiem i panikarzem. I'm ok with that.

We Francji tylko +13 zgonów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

To ja poproszę teraz o linka o tym, że we Włoszech:

" We Włoszech sprawdzają metrykę pacjenta i na dziś jak jesteś +60 to wracasz nie badany."

Od siebie zawczasu dam link:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Dunninga-Krugera

Na razie nie mogę się pozbierać po wnioskach końcowych poprzednich twoich linków ze w sumie u nas powinno się zamknąć 400 szpitali bo jest ich za dużo. Mamy codziennie kłopoty z dostępnością do leczenia na każdym szczeblu i pacjenci są odsyłani z powodu braku miejsc czy lekarzy a twój artykuł przeczy tym doniesieniom. Owszem mogę częściowo tłumaczyć ze inna sieć budynków i organizacja placówek byłaby może i efektywniejsza kosztowo ale system od lat jest niewydolny. Jesteś pierwsza osoba poza politykami która całkowicie broni tego systemu. Ps. Ten link już wrzucałes. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

We Francji tylko +13 zgonów.

 

i know. Niejaka Amesh Adeja szacuje smiertelnosc wirusa na ~0,6%. Jej szacunki okreslaja tez, ze ok. 1 miliard go zlapie...w uk 590 przypadkow, szacuje sie, ze jest ich co najmniej 5-10k i to samo prawie wszedzie...to sie roznosi jak szarancza i tego raczej nie powstrzymasz. Indie sie zamykaja na 4 spusty, a ponoc tam nikogo nie lapie, jesli nie lapie to po co? ;) 

Stawiam, ze do 100 k nie dobije tylko jak staty beda oszukane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Na razie nie mogę się pozbierać po wnioskach końcowych poprzednich twoich linków ze w sumie u nas powinno się zamknąć 400 szpitali bo jest ich za dużo. Mamy codziennie kłopoty z dostępnością do leczenia na każdym szczeblu i pacjenci są odsyłani z powodu braku miejsc czy lekarzy a twój artykuł przeczy tym doniesieniom. Owszem mogę częściowo tłumaczyć ze inna sieć budynków i organizacja placówek byłaby może i efektywniejsza kosztowo ale system od lat jest niewydolny. Jesteś pierwsza osoba poza politykami która całkowicie broni tego systemu. Ps. Ten link już wrzucałes. 

I się zamyka te szpitale. Mamy ich za dużo, a że łóżek brakuje? Za dużo hospitalizujemy, w szpitalach jest za dużo pacjentów, których w nich nie powinno być. 
Trudność z dostępem do endokrynologa czy ortopedy nie jest równoznaczna z brakiem łóżka. Generalnie Twoje posty doskonale obrazują Twoją wiedzę. We Włoszech nie dają respiratorów osobom powyżej 80 roku życia = 60-latków odsyła się bez badania do domu. Są kolejki do endokrynologów = nie ma niczego.

A problem z endokrynologami jest taki, że wiaruszka stworzyła sobie niszę, gdzie trzepie naprawdę konkretny hajs, gdzie nie dopuszcza nikogo do specki, a te hiper trudne przypadki, z którymi się styka na co dzień, to głównie niedoczynność tarczycy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

A problem z endokrynologami jest taki, że wiaruszka stworzyła sobie niszę, gdzie trzepie naprawdę konkretny hajs, gdzie nie dopuszcza nikogo do specki, a te hiper trudne przypadki, z którymi się styka na co dzień, to głównie niedoczynność tarczycy.

Dlaczego protesty lekarzy i rezydentów w ogóle nie poruszały tej kwestii? A jeżeli poruszały to chyba niewystarczająco głośno skoro prawie nikt o tym nie słyszał.

Czasem się zastanawiam czy jak dzisiejsi 20 i 30-letni programiści staną się 50-letnimi Januszami to założą samorząd zawodowy i będą wszystkich przekonywać, że dobrym programistą może być jedynie syn programisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artlan napisał:

Czasem się zastanawiam czy jak dzisiejsi 20 i 30-letni programiści staną się 50-letnimi Januszami to założą samorząd zawodowy i będą wszystkich przekonywać, że dobrym programistą może być jedynie syn programisty.

Jak 20 letni programista bedzie mial 50 lat to zawod 'programisty' bedzie juz mocno niszowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykarzy w NBA jest kilkuset i dwóch to ma, piłkarzy jest wiecej ale są przypadki w duzych ligach, w formule 1 też są, więc ekstrapolując to na resztę społeczeństwa moze okazac się ze zarażony jest juz jakiś promil. W sumie skoro Niemcy mówią ze 80% ludzi ma to przejsc bezobjawowo, to znaczy ze na kazdego goscia z objawami trzymanego w szpitalu czterech innych biega sobie normalnie do pracy i sklepu i zaraża kolegów.

Z tego tez wynika ze oficjalne statystyki śmiertelnosci powinniśmy dzielić przez 5

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

W sumie skoro Niemcy mówią ze 80% ludzi ma to przejsc bezobjawowo, to znaczy ze na kazdego goscia z objawami trzymanego w szpitalu czterech innych biega sobie normalnie do pracy i sklepu i zaraża kolegów

Dlatego chyba tylko dane z korei sa w 100% wiarygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Artlan napisał:

Dlaczego protesty lekarzy i rezydentów w ogóle nie poruszały tej kwestii? A jeżeli poruszały to chyba niewystarczająco głośno skoro prawie nikt o tym nie słyszał.

 

Trudno prowadzić protest lekarzy pod hasłem precz z lekarzami 

Ale temat cały czas poruszany, po prostu czymś innym żyje środowisko, coś innego wie opinia publiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forach (na tym chyba też wspomniałem) pisałem ze zamiast kupować z USA zabawki za miliardy lepiej te miliardy wydac na służbę zdrowia, bo skoro wojsko jest po to by nas bronic przed smiercią z rąk putina to lekarze i szpitale są po to by nas bronić przed śmiercią z powodu raka, miażdżycy, wirusów itp. a ze ta druga kategoria zagrożenia jest nieporównanie bardziej smiertelna jak Putin to nie ma sensu kupować broni za granicą - po takiej pisaninie zostałem rekordowo mocno zwyzywany od ruskich troli próbujących osłabić naszą gotowośc do postawienia sie Putinowi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.