Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Deltuś napisał:

Nom, wzmianka o blisko 100% skuteczności w ochronie przed ciężkim przebiegiem choroby w grupie wiekowej 18-55 lat. Przecież to jest prawda.

Możesz im co najwyżej zarzucić manipulację, że ograniczyli to do grupy wiekowej, gdzie nawet bez szczepionki masz ponad 90% skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deltuś napisał:

W covidowej sekcie jest to prawda. :)

A gdzie nie jest?

40 minut temu, lorak napisał:

 

 (lub po prostu napisałeś nieprawdę, bo jesteś niedouczony) w sąsiednim wątku odnośnie twierdzenia Godla, ale to nie znaczy, że mamy cię zacząć ignorować, bo na inne tematy może powiesz coś interesującego.

Chyba się na samym tytule zatrzymałeś:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lorak napisał:

ale przede wszystkim pracownika akademickiego.

generalnie jeśli chodzi o kwestie uczelniane/akademickie to fluber jest przecież większym fanatykiem niż w kwestiach wiary itp :P

ot bronienie swojego podwórka (ignorując fakt że to podwórko w ostatnich latach się strasznie upolityczniło*) :)

 

* i w sumie ta ignorancja jest o tyle dziwna że sam fluber tu pisał że boi się przyznać do swoich poglądów politycznych w pracy (wtf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

* i w sumie ta ignorancja jest o tyle dziwna że sam fluber tu pisał że boi się przyznać do swoich poglądów politycznych w pracy (wtf)

ale jest na tyle odważny aby je głosić anonimowo na koszykarskim forum :) btw zakładasz „teczki” na każdego że tak wszystko pamiętasz na temat danego usera? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

generalnie jeśli chodzi o kwestie uczelniane/akademickie to fluber jest przecież większym fanatykiem niż w kwestiach wiary itp :P

ot bronienie swojego podwórka (ignorując fakt że to podwórko w ostatnich latach się strasznie upolityczniło*) :)

 

* i w sumie ta ignorancja jest o tyle dziwna że sam fluber tu pisał że boi się przyznać do swoich poglądów politycznych w pracy (wtf)

Już tu wiele razy wspominałem. Odróżnijmy nauki ścisłe od humanistów.

W naukach ścisłych robisz badania skuteczności leku, masz metodologię, masz dokumentację do wglądu, Twój eksperyment może zweryfikować każdy inny zespół badawczy i podważyć Twoje wyniki. 

W naukach humanistycznych nie masz żadnych możliwości weryfikacji.

Pani Astrid wychodzi przed kamerę i mówi w filmiku z żółtymi napisami, że najwyżsi rangą politycy są szantażowani mordowaniem dzieci, albo że każą im samym zabijać dzieci, nagrywają to, a potem ich tym szantażują. Całkowicie z dupy, z powietrza, bez żadnych dowodów. I to jest tu przedstawiane jako kontra do wyników tysięcy badań naukowych na temat szczepionek, czy leków na Covid. 

I ja tu wychodzą na fanatyka;) 

6 minut temu, Koelner napisał:

ale jest na tyle odważny aby je głosić anonimowo na koszykarskim forum :) btw zakładasz „teczki” na każdego że tak wszystko pamiętasz na temat danego usera? :P

Nie jestem odważny. Nie będę publicznie się afiszował z tym, że głosowałem na PIS, bo świry popierające totalną opozycję reagują agresją i nie jest mi to zupełnie do szczęścia potrzebne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, polskignom napisał:

Z ludzkością od dawna jest kiepsko. Widać to na każdym polu. ;) 

Jak na moje, to wyjątkowo stabilna tendencja.

11 godzin temu, fluber napisał:

Odniesiesz się co miałeś na myśli czy znowu bo pierdolnieciu głupoty chowasz głowę w piasek i udajesz że Cię nie ma? :)

7fab701f1a726611f66728684e9e08a9.jpg

4 minuty temu, julekstep napisał:

mam teczki w głowie

Tornistry? Zostaw odrobinę miejsca na luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lorak napisał:

chyba ty ; ] "Wyróżniliśmy kilka argumentów przeciwko tezie o ustanawianiu przez twierdzenia Gödla zasadniczych barier poznawczych:"

O, i jeszcze podsumowanie, brawo:) Piękne humanistyczno-filozoficzne pierdololo ( niestety @julekstep jestem fanatycznie wierzący jedynie w nauki ścisłe), opierające się na humanistyczno-filozoficznej koncepcji ( która jest sprzeczna z opinią Godla), że matematyka jest taka, bo sobie tak wymyśliliśmy, a nie dlatego, że jest poprawna i jakbyśmy mieli inną matematykę to może by tam nie było czegoś takiego jak twierdzenie Godla:)

Najlepszy jest fragment: 

Cytat

Nawet jeśli taki pogląd uznamy za zbyt daleko idący, to musimy się zastanowić, czy gdyby historyczny rozwój matematyki przebiegał inaczej, to czy nasza (niezweryfikowana empirycznie) wiedza na temat losów Wszechświata za 1000000000 lat nie byłaby inna?

Także bardzo fajna OPINIA autora, ciekawy eksperyment myślowy, interesujące gdybanko i miło, że przywołał w tekście wielu innych naukowców, w tym ścisłowców, którzy się z nim kompletnie nie zgadzają:) Ale pisanie, że jestem niedouczony albo kłamię na podstawie tego tekstu, to niezły lol:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Deltuś napisał:

 

W prawdziwym świecie. 

Nie rozumiem. Sam się śmiejesz, ze w grupie 18-55 prawie nikt ciężko nie przechodzi Covida, a jak na stronie PZH wisi informacja, że blisko 100% zaszczepionych w grupie 18-55 nie przechodzi ciężko Covida, to twierdzisz, że to nieprawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

i w siebie? że jesteś w stanie te wyniki 'zweryfikować'? :P 

W mojej dziedzinie tak. Wierzę w system w którym każdy może sprawdzić każdego a wyniki to konkretne liczby i konkretne wartości uzyskiwane w konkretnych warunkach według konkretnych zasad. I jak jakiś ziomuś zostanie przekupiony to postanowi np sfałszować wyniki badań żeby wykazać związek między autyzmem a szczepionkami to za chwilę jest brutalnie wertfikowany przez inne zespoły badawcze. A wszystkich nie przekupisz. Najlepszy przykład to kwestia klimatu gdzie hajs tych wszystkich narciarzy, kompanii węglowych i kapitalistów tego świata daje minimalny impakt na całość badań naukowych w kwestii klimatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Wierzę w system w którym każdy może sprawdzić każdego a wyniki to konkretne liczby i konkretne wartości uzyskiwane w konkretnych warunkach według konkretnych zasad.

a jak ktoś poddaje to w wątpliwość to się bulwersujesz (co widać po 'tonie' postów dotyczących tej 'wiary') - czyli fanatyzm :)

11 minut temu, fluber napisał:

Najlepszy przykład to kwestia klimatu gdzie hajs tych wszystkich narciarzy, kompanii węglowych i kapitalistów tego świata daje minimalny impakt na całość badań naukowych w kwestii klimatu. 

może inwestujący w zieloną energię mają więcej 'hajsu'? :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

a jak ktoś poddaje to w wątpliwość to się bulwersujesz (co widać po 'tonie' postów dotyczących tej 'wiary') - czyli fanatyzm :)

Jeżeli ktoś temu zaprzecza, "bo tak", to się bulwersuję:) 

Naukowcy to superbohaterowie;)

https://sklep.naukatolubie.pl/

4 minuty temu, julekstep napisał:

 

może inwestujący w zieloną energię mają więcej 'hajsu'? :) 

Inwestujący w zieloną energię pojawili się, bo naukowo wykazano szkodliwe skutki aktualnych sposobów pozyskiwania energii, a nie odwrotnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

W mojej dziedzinie tak. Wierzę w system w którym każdy może sprawdzić każdego a wyniki to konkretne liczby i konkretne wartości uzyskiwane w konkretnych warunkach według konkretnych zasad. I jak jakiś ziomuś zostanie przekupiony to postanowi np sfałszować wyniki badań żeby wykazać związek między autyzmem a szczepionkami to za chwilę jest brutalnie wertfikowany przez inne zespoły badawcze. A wszystkich nie przekupisz. Najlepszy przykład to kwestia klimatu gdzie hajs tych wszystkich narciarzy, kompanii węglowych i kapitalistów tego świata daje minimalny impakt na całość badań naukowych w kwestii 

Jak firma farmaceutyczna X po latach badań wypuści na rynek nowy lek, to zgodnie z literą prawa ma pewien okres ochronny, w którym firma Y nie może wypuścić generyka. Myślisz, że firma X udostępni wyniki swoich kosztownych badań konkurencji? Bo wg mnie udostepni tylko tym podmiotom, które są odpowiedzialne za dopuszczenie leku do obrotu, tak więc tylko ich wystarczy przekupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.