Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, RonnieArtestics napisał:

 

Nadzieją lato, bo serio w tych ciepłych krajach nic się nie dzieje właściwie, na Filipinach spokój, a służby zdrowia to tam nie ma, a przecież masę Chińczyków i turystów z całego świata odwiedza Filipiny. 

Też jeszcze nie do końca wiadomo, czy to nie kwestia tego, że mają opóźnienie w stosunku do reszty świata. W Afryce już dzisiaj dziewiąty kraj z koronawirusem, łącznie 27 przypadków w Afryce, a ja naprawdę nie wiem, jak to u nich z testami wygląda.

No i w Polsce ciągle łącznie tylko 900 próbek zbadanych. Bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No dzisiaj byłem na zakupach i niektórych rzeczy zaczyna brakować ( na makaronach pustki, środki do higieny osobistej mocno przetrzebione), a ludzi dużo więcej niż zwykle, a i koszyki pełniejsze.

Wiem o tym, pisałem że niektóre sklepy chwalą się zarobkami lepszymi niż na święta. Niektórzy szykują się na apokalipsę i dlatego mówię, bywają dni, że przykładowo zielony groszek zamawiany na dwudniowy zapas schodzi w pół dnia. Makarony, sypkie, konserwy, woda, mleko idą w hurtowych ilościach i to jest gruba nadsprzedaż na którą często sklepy za późno reagowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

bardziej o strategie

Mam zamrażarkę skrzyniową, więc tam trzymam jakieś mięso i warzywa na patelnię mrożone. Mam kupiony zapas mąki, mleka, ryżu, makaronu, koncentratu pomidorowego, olej, trochę konserw, dżemy, nic specjalnego generalnie. W razie kwarantanny nie będę ucztował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

ale mogą zamknąć

Na ten moment tematu nie ma. Wprost przeciwnie szykują się promocje pod ten koronawirus, chociaż nikt go wprost nie zareklamuje jako produkty pod to, bo by poleciały kary :)

Także następny tydzień to będą jeszcze spore zniżki na taki towar. Marketingowcy już działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Też jeszcze nie do końca wiadomo, czy to nie kwestia tego, że mają opóźnienie w stosunku do reszty świata. W Afryce już dzisiaj dziewiąty kraj z koronawirusem, łącznie 27 przypadków w Afryce, a ja naprawdę nie wiem, jak to u nich z testami wygląda.

No i w Polsce ciągle łącznie tylko 900 próbek zbadanych. Bardzo mało.

Tzn Filipiny były jednymi z pierwszych poszkodowanych, i pierwsza smierć poza Chinami tam była. I tak jak mowie, masa ludzi tam lata, zwłaszcza teraz ludzie z Europy/USA jak u nas jest zima a tam nie ma aż takiej parówy.  Australia, Singapur - tam tez dosyć cicho, wpływ na pewno maja tez ich działania i dobra służba zdrowia, ale np Wietnamu bym nie podejrzewał o super służbę zdrowia, a tam tez cichutko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Ja codziennie robię normalne zakupy i nie zauważyłem braków w sklepach B L C i Stokr

U mnie może być kwestia tego, że zamknęli przedszkole z powodu podejrzenia koronawirusa i może dlatego ludzie bardziej ruszyli po zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Zgadza sie, na co dzien jezdze bardzo powoli po miescie z wielkim megafonem i wizerunkami Jezusa i Maryi na masce i wzywam do nawrocenia z powodu nadchodzacej apokalipsy. Pisze tutaj tylko wtedy kiedy akurat stoje na swiatlach

Myślałem, że piszesz w przerwach od jazdy taczkami po supermarketach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan

Czytałem z 1,5 tygodnia wstecz, że harvadski guru jeżeli chodzi o kwestie epidemi/pandemi przeanalizował modelami numerycznymi (pogoda się sprawdza, tutaj nie mam pojęcia)

statystykę CV i wyszło im, że jest zdolny do zarażenia 60-70% populacji i uśmiercenia 55 mln osób.

Wydawało mi się to cokolwiek mało realne. 

@fluber Polska robi mało testów, bo testów brakuje. Biały Dom oficjalnie przyznał, że na ten tydzień ma jedynie milion i nie może dostać więcej. Jak myślisz ile ma Polska?

Donald i Małgorzata jakby co, mogą honorowo odmówić badania, jak im nie pasuje kupno tych 30 000 które mają. 

Problem jest ze wszystkim, kombinezonami, maskami. Jak ich nie będzie, to ratownik pojedzie w gumowcach? Prędzej się zwolni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fluber napisał:

Mam zamrażarkę skrzyniową, więc tam trzymam jakieś mięso i warzywa na patelnię mrożone. Mam kupiony zapas mąki, mleka, ryżu, makaronu, koncentratu pomidorowego, olej, trochę konserw, dżemy, nic specjalnego generalnie. W razie kwarantanny nie będę ucztował:)

uaaa . ja tam wierzę, że McDonalds i to przeżyje , szczególnie na dowóz ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

przypadkiem wymyśliłeś sposób na biznes :)

McDonald's w lesie?:)

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał:

Jest już udowodnione, ze wirus lekko zmutowal i jest podejrzenie ze pojawił się agresywniejszy szczep ( zarówno bardziej infekcyjny jak i szkodliwy ). Na podstawie 103 przypadków stwierdzili ze 70% to był pierwszy szczep, 30% to jakaś mutacja. Być może to co jest w Iranie i Włoszech to ten drugi szczep, i to by się zgadzało, bo w Korei na 6000 przypadków jest 40 zgonów, a we Włoszech na ~4000 przypadków jest prawie ~200 zgonów, i widać ze wszystko w innych krajach Europy przyszło właśnie z Włoszech i w Europie rośnie w bardzo szybkim tempie. 

Czyli nie od początku były dwa rodzaje? To by oznaczało, że dość szybko wykształcił drugi, gorszy wariant, bardziej zaraźliwy i o wyższej śmiertelności. Za chwilę to wszystko się jeszcze pewnie pomiesza.

Szokujące jest też, że jedną z 4 nowych osób zarażonych jest osoba, która jechała z tym pierwszym pacjentem autokarem. Czyli wygląda na to, że to jest mocno zaraźliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
19 minut temu, fluber napisał:

Czyli nie od początku były dwa rodzaje?

Nie dwa, a naście. Zanim był pierwszy przypadek w Europie, WHO i Chiny podały, że wirus jest wysoce podatny na mutacje. Szczepionka może być niemożliwa.

Co do WHO, to tutaj Rada Europejska jest być może sama sobie winna. Ostatnio jak ogłosili pandemię, zostali oskarżeni o manipulację, łapówę od koncernów itd.

Chiny testują leki retrowirusowe ( podobno wybiórczo działają) i już mają inny priorytet w leczeniu.

Istotna jest pierwsza faza leczenia, aby chronić płuca pacjenta przed włóknieniem. U nas chyba pierwszą fazę się pomija.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber tu masz wyjaśnione co i jak, w ogóle najlepszy kanał o tej tematyce, gość tego raczej nie robi pod clicki, co widać po tytułach jego filmików, oraz podaje suche fakty z kartki którą sam przygotowuje i objaśnia wszystko jak dla dzieci i jest update codziennie.  

 

są tez artykuły na temat tej mutacji, wpisz sobie how aggressive is coronavirus w google 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, january napisał:

 No ogólnie cały Śląsk dymany przez Polskę najpierw sanacji, a potem komuszą przez dziesiątki lat.

Przecież za Sanacji mieliście autonomię, a za komuny każdy marzył, żeby na Śląsk pojechać i zarobić. Mój ojciec z wujkiem kilka kopalń wybudowali i wrócili z dobrą gotówką.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.