Skocz do zawartości

Kawa


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Były tematy i piwie. Były o alkoholach. O jedzeniu a nic na temat kaw. Sam jestem zapalonym kawoszem. Młynki, ekspres, czajniczek do parzenia, kupuję tylko ziarnistą, takie tam ble ble ble.

Ale jest jedna sprawa iw tej sprawie zakładam temat bo może ktoś mi w tym pomoże i nawet co nie co coś dla siebie zarobi.

Jakimś tam koneserem jestem ale urzekły mnie dwie kawy...rozpuszczalne. Idealne aby w pracy coś na szybko sobie przygotować a smak mają wyborny. Jeszcze parę miesięcy temu szło je dostać na allegro ale śmiało mogę powiedzieć, że z 80% zapasów wykupiłem. Poszukuję dwóch.

Pierwsza to Nescafe French Vanillia. 

61ztk0AyRSL._SX425_.jpg

Wiem, że są na amazonie i to w całkiem przystępnej cenie bo jakieś 26 USD za 2x 100g. Tyle że dostawa kosztuje 20 USD co sprawia, że dwa 100 gramowe słoiczki będą mnie kosztowały ok 180 PLN.  No aż takim maniakiem nie jestem a 50 słoiczków aby transport był opłacalny nie zamówię bo nawet ja tego nie wypiję. I teraz pytanie. Czy ktoś ma pomysł gdzie to może być w Polsce? Jeśli nie to ktoś może z zagranicy przybywał będzie i podzieli się miejscem w bagażu ( oczywiście za stosownym wynagrodzeniem ) abym to zdobył? Albo może ktoś wpadnie na jakiś inny pomysł?

Drugi typ to Douwe Egberts Vannilia.

6.-Douwe-Egberts-Gold-kawa-rozpuszczalna

Gdzieś wyczytałem, że zakończyli produkcję co jest dla mnie bardzo dziwne bo im się to naprawdę sprzedawało.

Ktoś jest jakoś wstanie wspomóc uzależnionego kawosza w jego smakowych zachciankach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ### cytat

 W kawie rozpuszczalnej nie znajdziemy ani smaków, ani aromatów znanych nam z kaw wysokiej jakości. To kawa dla tych, co cenią wygodę ponad smak, jakość i przyjemność. A właściwie to względną wygodę, bo niemalże tak samo szybko jesteśmy w stanie przygotować kawę wysokiej jakości w domowych warunkach.

To tyle jeśli chodzi o kawy rozpuszczalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Emiratach babka zabrała nas na bazar. Weszliśmy od tylu i w najmniej oczywistym sklepiku raczej tylko znanym lokalesom kupiliśmy takie zwykle cudo z kardamonem. Najlepsza rzecz jaka piłem ale głupkowato nawet zdjęcia paczki nie zrobiłem aby spróbować namierzyć. Ogólnie macie gdzieś dostęp do takich z kardamonem? 
 

w Krakowie na Kazimierzu w jednej z żydowskich knajpek można się napić klasycznie z imbryczka cudowne cudo. 
Ul. Józefa 36 Cheder. Polecam. W sumie co tam podali to było rewelacyjne. Dla miłośników herbaty miętowa tez wypas. 

Najfajniejsze było to ze można wypić i po żydowsku i po arabsku. Korzenne Przyprawy vs kardamon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ignazz napisał:

w Krakowie na Kazimierzu w jednej z żydowskich knajpek można się napić klasycznie z imbryczka cudowne cudo. 
Ul. Józefa 36 Cheder. Polecam. W sumie co tam podali to było rewelacyjne. Dla miłośników herbaty miętowa tez wypas. 

2 minuty z biura tam mam. Aż się przejdę.

Ale wracając do tematu. Douwe chyba rzeczywiście już nie ma, ale są Ty chyba jacyś userzy którzy mieszkają w USA lub Kanadzie? @mayor chyba. Chyba też @Wróbel. Ktoś tam był z Toronto. Wiem, że ona jest produkowana tylko i wyłącznie na rynek Ameryki Północnej i jak by ją ktoś namierzył, jestem skłonny zrobić przedpłatę z bonusem aby ją dostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym się napił Douwe Egberts ,jakieś 30 lat temu pomieszkiwałem w Belgii i tam się do tej kawy przyzwyczaiłem.Dawniej widywałem te kawy w sklepach, ale obecnie znikły z rynku.W młodości piłem 8-10 kaw dziennie ,teraz w porywach 2- rano instant Maxwell House a po południu egzotykę w BRC niedaleko pracy  https://www.brooklynroasting.com/brcshop/coffees jest spory wybór kaw z ich własnej palarni przeniesionej drugą  stronę ulicy  na Navy Yard ,fajna atmosfera w lokalu a w pomieszczeniu po dawnej palarni 3 stoły do ping ponga, wystarczy dać  bariście DL,albo ID, dostaje się paletki i piłeczki i można grać do bólu za free.Jak tylko znajdziesz gdzieś kawę to mogę bez problemu zrobić mail forward ,we wtorek wysyłam paczkę do Polski, ale nie wiem czy zdążysz?.W razie potrzeby to ja nie mam ale mój dzieciak opłaca Prime na Amazonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mayor napisał:

Jak tylko znajdziesz gdzieś kawę to mogę bez problemu zrobić mail forward ,we wtorek wysyłam paczkę do Polski, ale nie wiem czy zdążysz?.W razie potrzeby to ja nie mam ale mój dzieciak opłaca Prime na Amazonie

https://kosherfamily.com/#!/hb/c/387-0/c/487-387/c/489-487/r/64389/he/Brooklyn-Crown-Heights/kosher-grocery/kosher-coffee-tea-cocoa/kosher-coffee//nescafe-french-vanilla-coffee-100-gr

https://rocklandkosher.com/#!/hb/c/11387-0/c/11487-11387/c/11489-11487/r/62563/he/Monsey/kosher-groceries/kosher-coffee-tea-cocoa/kosher-coffee//nescafe-french-vanilla-coffee-100-grm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później co? Sok do piwa? Rurki na nogach? Kibicowanie Lakers? Lubię smak czarnej, mocnej kawy. Espresso i jestem szczęśliwy.

Kiedyś w pracy miałem takiego gościa w biurze, który kupował różne fikuśne, drogie aromaty i dosypywał sobie do puszki z kawą. "Mistyczny Kwiat Wiśni", "Słoneczna Kalifornia", "Mokre Skarpetki" i takie tam. Nie dość, że to śmierdziało, to jeszcze smakowało tak, jakbyś jadł lukrecję z przeceny. Ble... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.