Skocz do zawartości

Random Shit 2019/20


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich latach pod koniec wrzesnia taki temat byl juz dawno zalozony, wiec tak mnie naszlo...

Zamiast pisac krotkie posty w roznych watkach tego dzialu ponizej jest garsc uwag, ktora mialem w dotychczasowych przygotowaniach do sezonu NBA [kolejnosc losowa]:

1) niby wszyscy o tym wiedza, ze trojek przybywa, ale nie wiem czy skala zjawiska jest wystarczajaco podkreslana...
w ostatnie 4 sezony przybylo tyle 3PA/g na druzyne co przez pierwsze 15 od wejscia linii i [drugi raz] przez nastepne 23 lata.

2) czy Celtics sprzedadza Jaylena Browna do lutego? Bo wg mnie powinni probowac sell-high przed nastepnym kontraktem...

3) jak niezreczny i klopotliwy bedzie kazdy dzien pobytu Dunna w Bulls?
Sciagniecie 2 graczy na pozycje wysoko notowanego prospekta, ktory startowal to chyba jakis odpowiednik publicznego biczowania? 😉

4) Czy Miami sa pewniakiem na sciagniecie Chrisa Paula?
Tzn niby zakladajac odpowiednie okolicznosci Minny, Pistons czy Lakers moga sie skusic, ale uwzgledniajac kto musialby isc w druga strone i jakiej by to wymagalo obustronnej desperacji to nawet nie widze innego mocnego kandydata. Czy jak Heat spasuja to Paul moze zostac w OKC dluzej niz rok???

5) Zlozylibyscie sie na nagrode temu kto wyjasni jaki pozytywny sens mialy miec ruchy Knicks?
Spedzilem nad nimi caly wieczor, przejrzalem caly watek tej druzyny na forum i ... ciemnosc, tylko drapanie sie po glowie po co im tylu PFow.
I jeszcze Morrisa za 15 baniek na dokladke tam brakowalo! Kompletnie nie ogarniam.
Tak nieco dla rownowagi...

6) Mialem podobna reakcje jak wielu forumowiczow odnosnie ruchu Aminu do Magic [WTF?!], ale jak pogrzebalem glebiej to musialem nieco zmienic zdanie, wiec sie podziele:
Po 1, wbrew pozorom jest sporo minut do przejecia na rezerwowym skrzydle bo Iwundu powinien wypasc z rotacji, a granie na SF Rossem czy Fournierem to nie moze byc uniwersalne rozwiazanie na wszystkie matchupy dla druzyny, ktora aspiruje o jakies wyniki sportowe. Nie wspominajac o potencjalnych absencjach Gordona czy Isaaca [ktorych rok temu bylo malo] bo wtedy bardzo bedzie potrzebny solidniak na SF/PF.
Po 2, 9 baniek rocznie na 3 lata za 29-letniego przecietnego rolesa to w razie potrzeby latwiej sprzedac niz... 2/3 kontraktow podpisanych w offseason? 80%?
Oczywiscie jak tylko Clifford zacznie orac Aminu kosztem Gordona/Isaaca to rozpoczynam akcje protestacyjna na forum i cofam wszystko co tu napisalem ;->

Na razie tyle, ale bedzie ciag dalszy bo na razie przerobilem tylko 1/3 druzyn 😉

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5)

1) Knicks mają lepszy skład niż rok temu 

2) Nie tankują tak "bezczelnie" jak w zeszłym sezonie 

3) Próbują powalczyć o po w nadchodzącym sezonie. 

Morris ? pomoże im w walce o po, albo totalnie nie wypali i nie pomoże. Zabierze minuty Knoxom i Barretom, da im dobry wpierdol na treningach, może pobije się z Portisem, zostanie oddany za pick, do jakiegoś kontendera przed TD, a każda drużyna z topu, weźmie go bez mrugnięcia okiem (może poza Spurs) 

 

1) Ten skład okazuje się gównem - handlują tymi umowami za picki i spadające niewygodne kontrakty 

2) wygrywają 25/30 spotkań - co finalnie może i tak dać 1 w drafcie, przy nowej loterii. Są picki jest zabawa, 17 czy 30 zwycięstw ? jeden ch... 

3) Wchodzą z ósmego, dostają 4:0 z Bucks, Mayor pisze kolejny list pożegnalny do Dolana, pojawiają się nowe "syny" w rodzinie

 

Ktoś piszę po 1 rundzie po w temacie Knicks :

Knicks nie weszli do po od ..... i odpadli po raz ....... 

i .......... po c*** im to było 

a nie lepiej im było ......... 

 

 

25.09.2020 

zakładasz taki sam temat na forum i zaczynasz go

Zlozylibyscie sie na nagrode temu kto wyjasni jaki pozytywny sens mialy miec ruchy Knicks?

 

 

 

Czy teraz już widzisz światło ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kuzyn Kalondzelo napisał:

5)

1) Knicks mają lepszy skład niż rok temu 

2) Nie tankują tak "bezczelnie" jak w zeszłym sezonie 

3) Próbują powalczyć o po w nadchodzącym sezonie. 

Morris ? pomoże im w walce o po, albo totalnie nie wypali i nie pomoże. Zabierze minuty Knoxom i Barretom, da im dobry wpierdol na treningach, może pobije się z Portisem, zostanie oddany za pick, do jakiegoś kontendera przed TD, a każda drużyna z topu, weźmie go bez mrugnięcia okiem (może poza Spurs) 

Czy teraz już widzisz światło ? 

Nie bo to co opisales mogli osiagnac podpisujac polowe zawodnikow, ktorych podpisali. Albo moze nawet zadnego z nich?

Poza tym szanse na playoffy w aktualnym skladzie maja na poziomie takim jak seria katastrof lotniczych dla istotnej czesci druzyn z konferencji.

Zas ten fragment z Morrisem to wymieniles wiecej wad niz zalet i przy 15 bankach raczej trzeba bedzie dorzucac pick by ktos go przyjal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Przemek_Orliński napisał:

Jaka to nagroda? ;) Bo nie wiem czy chce mi się klawiaturę rozgrzewać :)

Lepsze samopoczucie dla wszystkich fanow Knicks? 😉
A jesli koniecznie potrzebujesz czegos materialnego to wygranie jakiegos zakladu [np jesli ten pozytywny scenariusz sie sprawdzi]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku podobał mi się ruch z Aminu w Magic, on więcej jak 24mpg nie powinien grać, do dzisiaj mam mdłości jak widzę, że z jakiegoś powodu Martin musiał wejść na plac

dużo gorzej za to wygląda kontrakt Rossa, ale musieli to zrobić, takie uroki tej ligi

ja od początku twierdzę, że porządny GM w Knicks miałby Harklessa i Iguodalę wraz z tymi pickami co zarobili inni, ale Knicks za wszelką cenę wolą pozostać memem tej ligi

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co sie w ogole zastanawiac co sie dzieje w jakichs Knicks? bo sa z duzego miasta czy sa jakies inne powody? chca szorowac dno, wydajo sie byc z tego powodu od dawna zadowoleni, ok, niech im bedzie, nie wiem, lepiej przemilczec albo pogadac o pogodzie. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wiLQ napisał:

Nie bo to co opisales mogli osiagnac podpisujac polowe zawodnikow, ktorych podpisali. Albo moze nawet zadnego z nich?

Poza tym szanse na playoffy w aktualnym skladzie maja na poziomie takim jak seria katastrof lotniczych dla istotnej czesci druzyn z konferencji.

Zas ten fragment z Morrisem to wymieniles wiecej wad niz zalet i przy 15 bankach raczej trzeba bedzie dorzucac pick by ktos go przyjal.

 

 

Przewidujesz że ta ekipa nic nie osiągnie bez rozegrania jednego meczu razem, masz do tego prawo w sezonie ogórkowym, dodatkowo naczytałeś się ich tematu i przesiąknąłeś już do reszty tym gównem, rozumiem to. 

Ktoś pisze o pickach i Iggym i Heraklesie, a nie widzi potencjalnych picków za tych zawodników których podpisali do TD, typowe tutaj. 

To znaczy ? Są bezwartościowi na tych 2 letnich umowach ? Czy w Knicks ich wartość spadnie tak nisko, że nikt im nie da za nich nawet 2 rundy ? A może podpisali ich za za duże pieniądze ? 

Knicks mogli zagrać taki sam sezon jak ostatni, nie podpisując tych właśnie graczy, podpisując szrot z G-League na sezon + vetów, 15/20 zwycięstw i koniec, ostatni draft pokazał nam "szczęście" takiego podejścia do sezonu.

Jednak zrobili te ruchy, które będziesz mógł ocenić tak na prawdę dopiero po Trade Deadline. 

Pokazanie potencjalnym FA, że można spróbować o coś powalczyć, nawet jeśli prawdpopodobieństwo tego jest małe, podpisanie ich na umowach 2 letnich z opcją drużyny na ostatni rok, a dzięki temu możliwość wysprzedania całej ferajny za bonusy, rozwój młodzieży, która dostanie po minutach, ale kto ma się rozwinąć , temu to nie przeszkodzi - to jest to światło, które ja widzę. 

Morris, więcej wad ? Z Portisem to był żart, Barrett i tak będzie grał na SG i swoje minuty dostanie, Knox ? Nie wiem czy 40 minut Knoxa w każdym meczu, to jest zbawienie dla Knicks lub dla niego, ja nie płaczę za minutami dla Knoxa, ponieważ nie widzę w nim wielkiego potencjału, a cieszę się że będzie mógł na treningach pograć z takim Morrisem na przykład, co na pewno mu pomoże. Ktoś się znajdzie na ten jego "wielki" 15 milionowy kontrakt, a jak nie to odejdzie bez bólu z obu stron po sezonie. 

O Knicks można dyskutować, tak samo jak o każdej innej drużynie z NBA, za wpis kolegi Rw30, dawałbym bana na 30 dni, żeby sobie odpoczął od forum. 

Może ktoś kiedyś zrobi porządek na tym forum "kilku kolegów, którzy próbują narzucić o czym można tutaj pisać a o czym nie" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rw30 napisał:

po co sie w ogole zastanawiac co sie dzieje w jakichs Knicks? bo sa z duzego miasta czy sa jakies inne powody?

Dla mnie odpowiedz brzmi "bo beda grac 5 graczami przez 48 minut na mecz", a na potrzeby fantasy to zbyt cenny towar by olac druzyny tylko dlatego, ze nie jest jasne jaki maja plan.

9 godzin temu, rw30 napisał:

chca szorowac dno, wydajo sie byc z tego powodu od dawna zadowoleni, ok, niech im bedzie, nie wiem, lepiej przemilczec albo pogadac o pogodzie. 

Tankowanie nie jest oryginalne, ale aktywne strzelanie sobie w stope jest.

2 godziny temu, Kuzyn Kalondzelo napisał:

Przewidujesz że ta ekipa nic nie osiągnie bez rozegrania jednego meczu razem, masz do tego prawo w sezonie ogórkowym, dodatkowo naczytałeś się ich tematu i przesiąknąłeś już do reszty tym gównem, rozumiem to. 

Najpierw doszedlem do wnioskow sam, a potem przejrzalem forum w celu wyjasnien. Poza tym to jest obiektywne stwierdzenie - patrz kursy Vegas gdzie Knicks szoruja dno [a i tak sa zawyzani przez wielkosc marketu].

2 godziny temu, Kuzyn Kalondzelo napisał:

Ktoś pisze o pickach i Iggym i Heraklesie, a nie widzi potencjalnych picków za tych zawodników których podpisali do TD, typowe tutaj. 

Bo to lepsi gracze niz podpisali i okres desperacji wielu druzyn wlasnie minal.

2 godziny temu, Kuzyn Kalondzelo napisał:

Jednak zrobili te ruchy, które będziesz mógł ocenić tak na prawdę dopiero po Trade Deadline. 

Moglbys przedstawic jak wyglada Twoj wariant realistyczny co dostana do deadline za podpisanych w lato 2019?

Bo wszystko powyzej fejkowych pickow z 2-rundy [czyli odleglych czasowo i/lub oczekiwanych poza Top45] uznam za niespodzianke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie, że to co zrobili Knicks w to lato to genialne ruchy, które doprowadzą ich do lepszych czasów. Napisałem że widzę światło, w przeciwieństwie do autora postu. 

1. Przesiąknąłem tym tematem i narracją , "czego nie zrobią to robią to źle" i chociaż próby wyciągnięcia jakiś małych pozytywów, tylko dopierdalania im na każdym kroku. 

2. Już pisałem to na tym Waszym AB , za nim naczelny dał mi bana. Lepszych weteranów ? Lepszych w czym ? W mentorowaniu ? Iggi nie będzie grał w Memphis (tyle z jego Mentorstwa dla młodych Grizllies) , myślisz że grałby w Knicks 10 minut, nie zabierał minut Knoxowi i był wujkiem "dobrą radą".  - Dobrze, szkoda picku od GSW, może zaspali, ok, nie zaprzeczę temu, ale bez przesady... 

3. Syn Rubio i zachwyt rozgrywającym Czech no i ? Czy to są "Ci lepsi" dla Knicks , Rubio zabrał by minuty tak samo Frankowi jak i Dsj, czy byłby lepszy dla Knicks niż Payton , nie mam pojęcia i nie podejmuję się w tym momencie roku, na ocenę tego. Satoransky ? To samo co z Rubio, może i byłby lepszy, nie neguję tego, ale czy o tym nie lepiej będzie się rozmawiało np w lutym 2020 ? 

4. Czyli mam rozumieć, że to że nie było jakiejś bitwy o tych rolesów, tylko spokojne podpisanie ich w dobrym czasie za małe pieniądze i na tych 2 letnich kontraktach, jest równoznaczne z tym , że są totalnie bezwartościowi ?  A gdzie w NBA oprócz podpisywania Gwiazd, lub bardzo dobrych rolesów, jest jakaś konkurencja ? Jeśli jakaś drużyna z topu będzie miała potrzebę zakontraktowania Morrisa / Paytona / nawet Randla, to na pewno będzie szansa na wyciągnięcie picku / picków, nawet jeśli to będzie 2 runda . Nie będę się bawił w wróżenie z fusów i czarnowidztwo, napiszę jeszcze raz : Jest szansa na wymianę i dostanie czegoś za wyżej wymienonych , szansa nie oznacza pewniaka, jak tu piszecie "Nie dostaną nic, nikt go nie weźmie" 

5. Oddawanie nowo podpisanych zawodników , co nie poprawi i tak zrujnowanego wizerunku. Najpierw czytam o tym , że gracze są bezwartościowi , bo nie było żadnej konkurencji w ich podpisywaniu, potem że jednak jak ich oddadzą jakimś cudem, to i tak wyjdzie źle w oczach innych potencjalnych FA . Ufff.... Cała NBA wymienia wszystkich zawodników na lewo i prawo , Knicks nie mogą tego robić żeby czasem nie odstraszyć potencjalnego narybku w 2021.

Młody Core ? Czyli kto wg Was ? Dsj - "cieszę się z zabranych minut Smithowi Yuniorowi przez kogokolwiek " - to ja pisałem ? Frank ? - jednak się nie nadaje. Knox - ? Trier - ten Iso szkodnik ? 

Trochę konsekwencji Panowie, albo jest na prawdę młody Core, który ma jakieś szanse przyciągnąć tu kogoś, albo jest to co jest czyli ? Mitch / Dotson / Barrett (który nie zagrał jeszcze minuty w NBA) i koniec . Na tych 3 zawodnikach, chcielibyście zbudować tą wędkę pod lato 2021 ? Nadal to jest możliwe, ale kto powiedział że nie można tego zrobić w takiej konfiguracji jaka jest teraz ? Jeśli widziałeś minę Knoxa, który rywalizował o minuty z Lancem Thomasem , to powinieneś wiedzieć o co mi chodzi w temacie konkurencji i minut...

6. Ble ble ble , Barrett ustąpi Bulockowi, na jakiej podstawie ? Bo nie lubiany już przez Was Fizdale lubi eksperymentować ( i sam się zwolnić tym sposobem ) Wróżenia z fusów ciąg dalszy. Na tą chwilę najlepszy gracz Knicks Morris jest problemem bo ? Jest weteranem, bo nie widać w nim potencjału, bo pobije się z Portisem i co jeszcze ?  Bo nikt nam za niego nic nie da z takim kontraktem ? Bo zabierze minuty Knoxowi, bo będzie żył na Mnchattanie  ? - coooo ?!? Będzie udawał mentorzyć Knoxowi i mu się nie uda - kto to pisał Ty Kucio czy Przemek, a Ty udostępniasz ? Co Wy tam pijecie ? A Iggiemu udało by się mentorzyć lepiej albo Rubio ? 

 

Nie pasuję mi Dsj i Portis w tym składzie, nie jestem z wielu rzeczy zadowolony, jestem zawiedziony tym że nie podpisali KD, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że to było ogromne ryzyko związane z jego zdrowiem.  Nie podobało mi się to co Łotysz odpier..... w trakcie tej kontuzji, nie wiem gdzie leży "ukryta prawda" którą miał pokazać po wymianie, zobaczyłem tylko zdjęcie z bójki z ruskimi na Łotwie, jak na razie. 

 

Prawdę pokaże parkiet dla Kp i Knicks, wtedy mam nadzieję wrócimy do dyskusji i zweryfikujemy te wróżby i przewidywania. 

Dzięki za dyskusję. 

 

 

 

Edytowane przez Kuzyn Kalondzelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiLQ

Myślę tak nad kawą i jedyną pozytywną rzeczą w tym off-season Knicks jest niewpakowanie się w umowy Harrisów/Middletonów/Rozierów tej ligi. Z całym szacunkiem do Harrisa i Middletona oczywiście, bo obydwaj i tak byliby sporą nadwyżką talentu nad tym, co przewijało się ostatnio w składzie, ale długość i wysokość ich kontraktów mogłaby zaburzyć wizję wielkich łowów za dwa lata + to nie są gracze, którzy byliby alpha dogiem w razie fiaska kolejnego safari. Więc to wyszło na plus, ale najgorzej jak okaże się, że i za te dwa lata nikt nie będzie chciał tu grać. 

Kontrakty są skonstruowane przytomnie, ale jak dla mnie zbyt pochopnie je rozdali. Mogli wziąć na start tego Randla, który da ludziom jakieś statystyki, którym mogliby się jarać w czasie sezonu. Zrobić narrację wokół jego ostatniego (naciąganego) sezonu w Pelicans + powtórzyć bajeczkę o graczu z top 10 drafti i gawiedź kupiona. Jeżeli komuś podoba się, że zawodnik, który dopiero co dostał gwarantowane 56 mln, obwiesza się na pokaz łańcuchami na treningu i spocony gada o nagłej przypływie miłości do Nowego Jorku, to puste statystyki przyjmą z otwartymi rękoma. 

Zarząd mógł poczekać i zgarnąć podobnych skillem grajków, na podobnych/mniejszych kontraktach, ale przyjąć coś w zamian, bo to wówczas inne kluby by przychodziły do nich w łaskę, a nie odwrotnie. Zabrakło odrobiny cierpliwości. Skoro wiedzieli, że Durant i Irving idą grać do sąsiadów, to powinni siedzieć i czekać. Wypatrywać okazji jak np: Bulls z Satoranskym. 

W lidze jest odrobinę deficytu na pozycji 4/5 i to nawet u poważnych graczy. Knicks zgarnęli trochę tego tematu do siebie i może myślą, że inne zespoły przyjdą w łaskę w czasie trade-deadline, alby się dozbroić przed PO.  Oby się i z tym nie przeliczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeł, który plan knicksowy wypalił na przestrzeni lat? Może się starzeję, bo cyfra 4 straszy w metryce, nie pamiętam po prostu.

Także podpisuję się jak mogę- plany knicksowe=fail.

Co do naszego milusińskiego- co to innych chciałby banować na 30 dni, a na moje nieszczęście muszę jego twórczość czytywać w cytowaniach- czy to nie jest zdarta płyta sprzed sezonu(ów) o tym ocenianiu bez jednej gierki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Knickerbocker....once napisał:

Orzeł, który plan knicksowy wypalił na przestrzeni lat? Może się starzeję, bo cyfra 4 straszy w metryce, nie pamiętam po prostu.

Także podpisuję się jak mogę- plany knicksowe=fail.

Aby poważni gracze przyszli chętnie do takiego zespołu, to najpierw ten zespół musi pokazać charakter, bez właśnie wielkich nazwisk. Tak jak to zrobiło Nets i Clippers. Pokazali, że mogą awansować do play-off's. Nikt nie przyjdzie grać na spaloną ziemię, na której samotnie stoi Mitchell Robinson i macha flagą. Nie wiem czy taki charakter da się pokazać poprzez bandę najemników na dwuletnich kontraktach. Nadzieja w młodzieży, która może być trochę tłamszona przez własnie tych najemników. Ale to już jest broszka zarządu i trenera. 

Nawet Zach Lowe śmiał się w swoim ostatnim podcaście, że jeżeli Fizdale będzie świadomy zwolnienia, to na pożegnanie powinien wystawić s5 z samych PFów i zaorać 76ers/Magic i ich tallball :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.