Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2019/2020


dannygd

Okres wymian keeper za "gwiazdę"   

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką datę rozpoczęcia wymian keeper za gwiazdę/zawodnika o znacznie większej wartości zapisujemy w regulaminie?

    • Od połowy sezonu/rozegrania min. 40 meczów?
    • Od NBA trade deadline?

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 01.10.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wątek poświęcony w całości Lidze Roto Keeper #1 - sezon 2019/2020.
(mamy regulamin niezależny do ligi #2 która wprowadza własne ustawienia)
Dla większej przejrzystości wszystkie ustawienia ligowe będą zamieszczone w pierwszym poście.
 
Regulamin Ligi Roto Keeper: 
1. Liga składa się z 20 zespołów, pod warunkiem że ktoś nie porzuci po sezonie teamu i nie uda znaleźć się zastępstwa.
2. Mamy roster: 8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche oraz 4 keeperów
3. Każdy team ma budżet 200$ na skompletowanie rostera w pierwszym drafcie w formie aukcji online. Dotyczy to również nowych graczy, którzy dołączają do gry w miejsce rezygnujących graczy.
4. W pierwszym sezonie to budżet wyłącznie na zakupy w czasie draftu. W kolejnych sezonach kwota dostępna na licytacji jest pomniejszana o to co wydamy na keeperów.
5. Z sezonu na sezon możemy zatrzymać maksymalnie 4 zawodników.
6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.
7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$
8. Zawodników tańszych możemy również zatrzymać w miejsce keepera na zasadach zwanych RFA wyrównując przed kolejnym sezonem jego wartość do poziomu minimum czyli 10$ (przy założeniu że przyjęty wzrost wartości zgodny z zasadami pkt 6 nie przekroczy tej wartości). Każda drużyna ma prawo do zatrzymania dowolnej ilości RFA, oczywiście nie przekraczając ilości 4 keeperów, tzn. łączna liczba zatrzymanych graczy (typowych keeperów i tych na zasadach RFA) nie może przekroczyć 4. Dzięki temu możemy zachować zarówno wychwycone perełki z FA czy tanio kupione w drafcie.
9. Rookies są normalnie włączeni do licytacji wraz z pozostałymi graczami zwolnionymi z drużyn po sezonie oraz graczami którzy byli cały czas FA.
10. Handicap dla drużyn słabszych - w zależności od zajętego miejsca w danym sezonie, budżet każdej kolejnej drużyny na keeperów i aukcję przed następnym sezonem będzie się zwiększał o 1$, tzn. drużyna która zajęła 1 miejsce ma 200$, 2 miejsce 201$, 3 miejsce 202$ i tak do 20 miejsca które będzie miało 219$. Oczywiście przed każdym kolejnym sezonem budżet dla każdej drużyny jest na nowo ustawiany wg powyższych założeń.
11. Niewykorzystane w danym drafcie $$$ przechodzą na sezon i są dodawane do puli $$$ do wykorzystania na waivery. Każdy team dostaje do wykorzystania w trakcie sezonu 100$ na waivery (czyli jeżeli w drafcie czy to pierwszym czy też w kolejnych nie wykorzystaliśmy całego przysługującego budżetu i np. zostało 15$ to kwota ta dodaje się do budżetu sezonowego na waivery i wtedy mamy do wykorzystania 115$). Niewykorzystane do końca sezonu $$$ z budżetu waiver nie przechodzą na kolejny sezon.
12. Wartość zawodników nie będących keeperami ustalana jest na podstawie corocznej aukcji draftowej. Zawodnicy którzy nie zostali wydraftowani lub zostali wyrzuceni i stali się FA, a potem zostali pobrani na zasadach FA mają wartość 0$. Zawodnicy którzy zostali pobrani na zasadach waiver przyjmują wartość wylicytowaną w trakcie "waiverowania" (przykład: zawodnik został wyrzucony z teamu i stał się waiverem, w drafcie aukcyjnym miał wartość 22$, w trakcie licytacji w ciemno podczas okresu "waiverowania" najwyższa zaproponowana kwota wyniosła 12$, więc jeżeli GM chce go zostawić jako keepera to jego wartość przed kolejnym sezonem wyniesie 12$+4$=16$).
13. Każdy GM zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich slotów, w tym również 2 slotów wynikających z buga Yahoo tj. łącznie 658 slotów = 5*82+3*82+2. W przypadku ich niewykorzystania, za każdy niewykorzystany slot powyżej 10 od budżetu aukcyjnego dostępnego przed kolejnym sezonem odejmowany będzie 1$.
14. Niewykorzystanie 50 slotów traktowane będzie jako podstawę do wykluczenia GMa z zaszczytnego grona Roto Keeper League Managers. Jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach po głosowaniu i uzyskaniu większości pozytywnych głosów pozostałych GMów może nie zostać wykluczony.
15. Jeżeli w klasyfikacji na zakończenie sezonu dwie lub więcej drużyn ma tyle samo punktów roto wtedy o ostatecznym miejscu w naszej końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach. Gdyby ta liczba była taka sama to wtedy decyduje liczba zdobytych drugich miejsc itp itd aż do rozstrzygnięcia. 
16. Jeśli GM w trakcie sezonu pobiera z waiverów za pomocą budżetu FAAB zawodnika, którego chwilę wcześniej wyrzucił ze składu,  to podstawą do wyliczenia ceny zawodnika w sezonie kolejnym nie będzie wysokość bidu FAAB, tylko w zależności od przypadku:
       - cena zawodnika jako keepera na początku sezonu,
       - cena uzyskana na drafcie aukcyjnym na starcie sezonu

       - cena zawodnika uzyskana w wyniku wcześniejszego bidu FAAB w przypadku gdy był on wyższy
Powyższe założenia cenowe obowiązują zawodników również pozyskanych w wyniku wymian oraz przy założeniu że w międzyczasie taki zawodnik nie był FA (tzn. np. został wydraftowany za 10$, ale po zrzuceniu nikt go nie wylicytował i został potem pobrany jako FA). 
17. Wymiany wykraczające poza standardową ocenę ich wartości i standardowe veto (tzw. potencjalny keeper za gwiazdę lub zawodnika o znacznie przekraczającej wartości, można dokonywać tylko w okresie od NBA tradeline do ostatniego dnia (ligowy Trade Deadline). W tym czasie dalej obowiązuje prawo veta, jednakże wszyscy managerowie są proszeni o ocenę wg podejścia potencjał keepera wobec bieżącej wartości drugiego gracza, gdzie 

18. W sprawach związanych z wprowadzeniem zmian regulaminowych lub innych dotyczących Ligi przeprowadzane będą głosowania/ankiety.
Prawo do zgłoszenia konieczności przeprowadzenia ankiety posiada każdy z GMów co może zrobić na forum w wątku ligowym zgłaszając zauważony problem regulaminowy lub propozycje jakichś zmian. Jeżeli taki wniosek poprze w trakcie dyskusji na forum dodatkowo 3 innych GMów, uznaje się, iż zachodzi konieczność przeprowadzenia  ankiety. Przed założeniem ankiety jej treść należy skonsultować na forum lub z komiszem, przy czym ankiety może zawierać jedynie dwie opcje do wyboru. Po założeniu ankiety komisz lub zakładający ankietę powiadomi za pomocą PMów każdego z GMów.
Każdy GM ma prawo oddać głos,  ankietę uznaje się za wiążącą jeżeli za jedną opcją zagłosuje co najmniej 11 GMów, lub zwykłą większością głosów jeżeli weźmie w niej udział co najmniej 15 GMów a minął okres głosowania. W przypadku wyników remisowych uznaje się  ankietę za niewiążącą.
Ankiety można przeprowadzać przez cały sezon regularny NBA i playoffy oraz dodatkowo w okresie od 01.09 do 30.09 każdego roku, przy czym przyjmuje się iż ankieta musi się w tych okresach zakończyć. Minimalny czas trwania  ankiety - 14 dni. 

W związku z wprowadzaniem nowego zapisu w regulaminie, dla doprecyzowania daty założyłem nową ankietę (głosowanie do 01.10.2019  godz. 23.59) tak aby doprecyzować termin z dwóch najbardziej preferowanych. Zrobiłem to, bo ten punkt miał być tylko dla określenia preferencji, a do tego żaden nie osiągnął połowy głosujących, a dwa najpopularniejsze różni 1 głos. Proszę wszystkich o zagłosowanie. Jeśli macie jakieś uwagi co do samego punktu i jego treści - proszę o podzielenie się na forum lub przesłanie pm-a. Sprawdźcie też budżety i wartości keeperów!

1. @bulls2006/Krzysztof - Chicago Bulls 200$
2. @pumeks - Brooklyn Nets 217$
3. @Marwat/Marcin - Toronto Raptors 200$
4. @chyzio - Boston Celtics 200$
5. @jordan20/Jakub Sprawka- Atlanta Hawks 215$
6. @bulek - Indiana Pacers 200$
7. @Lew - Washington Wizards 211$
8. @Jackoso - Detroit Pistons 210$
9. @Mikowal83 - Charlotte Hornets 206$
10. @Araggorn - Orlando Magic 200$

11. @Dig - Houston Rockets 203$
12. @Tocheck - Oklahoma City Thunder 214$
13. @thompkins - San Antonio Spurs 207$
14. @wilson44 - Golden State Warriors 200$
15. @dannygd - Minnesota Timberwolves 200$
16. @L.TM/Tomi - Phoenix Suns 218$
17. @DrunX - Dallas Mavericks 200$
18. @24kobe8/Art - Los Angeles Lakers 200$
19. @evitacre/pk - New Orleans Pelicans 209$
20. @maryjan - Utah Jazz 208$

link do ligi: https://basketball.fantasysports.yahoo.com/league/enbarotokeeper 

link do ankiety dotyczącej daty draftu: https://doodle.com/poll/4cx9wwfiiq9stawp

Draft: 16.10.2019 godz. 21.00

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem regulamin ze 3 razy, nic takiego tam nie zauważyłem, to chyba za duża kara za bycie nowym?

 

edit:

ah, nastapiła zmiana regulaminu w porównaniu do poprzedniego roku

-. Dotyczy to również nowych graczy, którzy dołączają do gry w miejsce rezygnujących graczy.

No dobra, to bez sensu się zastanawiałem których 4 graczy z 5 zostawić :) W pewien sposób narzuca to styl gry "nowych" zespołów, licytować niezbyty wysokie sumy na młodych i bardzo młodych graczy w nadziei że ktoś wystrzeli.

to faktycznie ten handicap niepotrzebny'

chociaż nie, trzeba mieć jakies 2 gwiazdy żeby pod koniec sezonu wymienić za keeperów od drużyn walczących o podium, no, to plan już jest :)

Edytowane przez chyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, której godzinie planowane jest rozpoczęcie draftu (jak przypuszczam jest to stała godzina niezależnie od dnia określonego w ankiecie). Dla mnie godzina jest bardziej ważna niż termin. 

Na pewno, fajnie aby odbył się min 2-3 po poznaniu wszystkich dostępnych zawodników w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina draftu to najczęściej 20 - max. 21, tak aby każdy zdąży z pracy wrócić i jednocześnie nie za późno pójść spać, żeby do pracy wstać...

Draft z reguły ok. 2,5-3,0 h trwa. Jeśli ktoś ma jakieś krytyczne godziny - piszcie.

Na razie 12 osób zagłosowało i 3 daty są faworytami. Niech reszta szybko zagłosuje póki drzewka i inne ligi nie ruszyły, to sprawnie zaklepiemy termin.

Nowi gracze jak macie pytania do regulaminu, proszę pytajcie - w kwestii keeperów, to pisałem i na forum i na pw, że nowi gracze startują tak jakby "od zera", bo przerabialiśmy opcje różne i tak jak pisałem, nie może być tak, że jedna osoba dostaje prezent (ekipę z handicapem i super keeperami) a druga karę (kiepscy keeperzy i ujemne $), bo wtedy na druga nie byłoby chętnych. Poza tym szczerze chłopaki - co to za frajda np. wygrać ligę ekipą, którą zbudował ktoś obcy? ;)

PS. Proszę zagłosujcie w ankiecie na górze, bo tylko 8 osób na razie zagłosowało a w terminie draftu już 12... to chyba nie takie trudne, żeby kliknąć jedną z opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marwat napisał:

Jeśli to nie jest dla Was problem wnioskuje za godziną 21:00.(dla mnie czym później tym lepiej - do czasu gdy dzieci nie usną ciężko się skupić :))

Terminy draftu już wprowadzam w ankiecie

U mnie tak jak u kolegi: im później tym lepiej - nawet 23 wchodzi w grę. Będzie trochę keeperów, więc draft pewnie pójdzie szybciej niż w zwykłym ROTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 17 osobom pasuje 16.10, @jordan20 @evitacre @thompkins - tylko Wy zostaliście. Przypominam o ankiecie na górze tematu, tam tylko 11 osób na razie zagłosowało. Czas między terminami dosyc spory - szkoda by było, gdyby 1 głosem przy blisko połowie niegłosujących data przeszła, a potem by się okazało, że większość w lidze wolałaby tę drugą. Swoją drogą - ten sezon zobaczymy jak to wyjdzie, może po sezonie zrobimy kolejną ankietę, żeby jednak coś poprawić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mojej sytuacji...od pol roku jezdze zagranica na ciezarowce-od pon rano do piatku wieczor. internet mam tylko w telefonie i nie instalowalem jeszcze nigdy na nim apki yahoo.wiec albo to zrobie (trudne to ? obsluga,szybkosc,itp) albo na wekend poprzedzajacy ustawie offline wartosci draftowe. najbardziej pasowalby mi  termin od piatku wieczor do niedzieli wieczor,bo wtedy bede przy kompie w odmu,ale decyduje wiekszosc i ja grzecznie sie dostosuje do terminu draftu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jordan20 napisał:

co do mojej sytuacji...od pol roku jezdze zagranica na ciezarowce-od pon rano do piatku wieczor. internet mam tylko w telefonie i nie instalowalem jeszcze nigdy na nim apki yahoo.wiec albo to zrobie (trudne to ? obsluga,szybkosc,itp) albo na wekend poprzedzajacy ustawie offline wartosci draftowe. najbardziej pasowalby mi  termin od piatku wieczor do niedzieli wieczor,bo wtedy bede przy kompie w odmu,ale decyduje wiekszosc i ja grzecznie sie dostosuje do terminu draftu

apka zajebiscie dziala, latwa  w obsludze, wszystko ogarniesz dobrze. 

Edytowane przez wilson44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś przygotowany do draftu, to sam draft w apce jest banalny. Kwestia czy optymalizujesz draft na bieżąco w jakimś narzędziu własnym (Excel?) lub płatnym jak #fbninja czy #bbm - wtedy to drugie się sprawdza, Excel raczej odpada :) no ale możesz laptopa jak masz że sobą wziąć :)

Kuba weź może wtedy zaznacz w tygodniu opcje "if need be", bo to poniekąd z Twojej wypowiedzi wynika.

Ps. Został tylko @thompkins ale jego wypowiedź może w najgorszym wypadku sprawić że będzie "remis" dla dwóch śród bo 16.10 moze 17+2 warunkowo, a 9.10 może 16+2 warunkowo, więc chyba lepiej draftowac bliżej sezonu....

Poczekamy jeszcze na kolegę, ale wszystko wskazuje na to, że draft odbędzie się 16.10 o godz. 21.00 więc proponuję już tę datę usunąć z kalendarza innych potencjalnych lig 😃

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To termin mamy zaklepany, teraz pytanie do wszystkich - jaka datę na deklarację keeperow ustawić? Bo nie mamy tego w regulaminie ale z reguły tak 7 dni przed draftem się robi (u nas do 23.59 08.10 by wychodziło), żeby i przeciągnąć decyzje jak najbliżej draftu i dać graczom przemyślenie strategii. Mamy jednak sporo nowych graczy, którzy nie mają keeperow i dopytują o pule dostępnych graczy, więc skłonny jestem dać im trochę szybciej deklaracje np. do 05.10 (10 dni). 

Jakieś propozycje - sugestie z Waszej strony?

Ps. Wciąż na styku kwestia daty dla wymian "keeper za gwiazdę" - proszę pozostałych o głosowanie - jeszcze 7 zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.