Skocz do zawartości

TENIS


mac

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.09.2022 o 09:32, bulek napisał:

Jabeur jak dla mnie gra najlepszy tenis w tourze, oczywiście aktualnie na tą chwilę

Ja patrzeć na całe US Open  to tak, solidność do potęgi 5. Ale w meczu Iga vs Aryna, to obie grały lepszy tenis. 

Dziś Iga poziom wyżej, brawo, brawo,.brawo - dobrze że solidność nie wystarczyła, bo ta Jabeur to jak Chang historycznie.

40 minut temu, Cardi napisał:

Angielscy komentatorzy fajnie powiedzieli, Iga już lepiej nie zagra, a Jabbar może tylko lepiej grać.

Jak widać - debile  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Najbardziej imponujący na razie z tych 3 szlemów. Iga miała tylko 2 sety w tym turnieju zagrane na swoim poziomie, przepchnęła to będąc w takiej sobie formie.

Są 3, jeszcze 22 i będzie GOAT :D :D 

To chyba najbardziej cieszy, bo wszyscy wiemy, że w ofensywie Iga może grać o wiele lepiej. Potencjał na dwucyfrową liczbę szlemów jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Jest potencjał na dwucyfrową w samym RG :P Dobra nie będę już pompował :)

Ale patrząc na czasy wczesnej młodości... Kurde, poza dobrymi (nie najlepszymi) kadrami szczypiornistów i siatkarzy oraz Isią to się człowiek musiał jarać jakimś przypadkowym golem Żurawskiego dla Celtiku (zwłaszcza jak uciekał od promowanych januszosportów typu żużel czy skoki).

W ostatnich kilku latach:

Ręczna: Kielce wygrywają LM w szczypiorniaku, teraz przegrali w finale
Siatkówka: jutro kadra zawalczy o trzecie MŚ z rzędu, Kędzierzyn wygrał b2b LM
Tenis: Miała być posucha po Isi, a mamy 21-letnią zawodniczkę dominującą w tym sezonie WTA i z 3x wielkimi szlemami na koncie (przypomnę - Isia raz zagrała tylko w finale i przegrała)

I oczywiście Piłka nożna - nigdy nie będzie już pewnie drugiego polskiego piłkarza takiego jak Lewy za naszego życia.

Nic tylko się cieszyć, że możemy teraz kibicować takim kozakom. Lewy i Iga już są praktycznie nie do pyknięcia jak chodzi o bycie GOAT polskich sportowców.

Andrzej Niedzielan, pamiętamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2022 o 00:14, january napisał:

Są 3, jeszcze 22 i będzie GOAT :D :D 

 

W dniu 11.09.2022 o 00:32, january napisał:

Jest potencjał na dwucyfrową w samym RG

W dniu 11.09.2022 o 00:22, P_M napisał:

Potencjał na dwucyfrową liczbę szlemów jest. 

Jeszcze niedawno jak Iga wygrywała 1 szlema i była w kryzysie, to pisałem, że jest spokojnie materiałem na taka Sharapovą (jeśli nie więcej jak tylko dźwignie głowę) - wtedy jakże odmienne nastroje były, tonowanie, trochę pisanie o przypadku. A dziś? Jak wygra AO i Wimbledon to w sumie już będzie lepsza od Marii... 

Swoją drogą gdzie jesteś teraz @MarcusCamby - bo coś ucichłeś w temacie ;D

BTW. Nie nic nie napisał o męskim finale, a szkoda. Poziom pierwszych 3 setów był na bardzo wysokim poziomie - niejeden mecz Nole z Murrayem wyglądał podobnie. Alcaraz jest niesamowity, nakręcał się z piłki na piłkę, choć w lepszej sytuacji był Ruud - mając 2 piłki setowe...  Przy 2-1 dla niego być może wiara Alcaraza by padła, ale jak już odrobił tę stratę to poszedł za ciosem. Z Norwega po tych niewygranych piłkach widać zeszło powietrze Młodziak w wieku 19 lat nr 1, czy za rok będzie miał przewagę w ATP Tour jak 1GA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dannygd napisał:

BTW. Nie nic nie napisał o męskim finale, a szkoda. Poziom pierwszych 3 setów był na bardzo wysokim poziomie - niejeden mecz Nole z Murrayem wyglądał podobnie. Alcaraz jest niesamowity, nakręcał się z piłki na piłkę, choć w lepszej sytuacji był Ruud - mając 2 piłki setowe...  Przy 2-1 dla niego być może wiara Alcaraza by padła, ale jak już odrobił tę stratę to poszedł za ciosem. Z Norwega po tych niewygranych piłkach widać zeszło powietrze Młodziak w wieku 19 lat nr 1, czy za rok będzie miał przewagę w ATP Tour jak 1GA? 

Szczerze mówiąc pomimo ogromnej sympatii dla Alcaraza myślałem przed finałem że może nie wytrzymać presji, bo ten turniej był dla niego bardzo wyczerpujący zarówno psychicznie jak i fizycznie. Kilka pięciosetówek, ciężka przeprawa już w pierwszej rundzie z Baezem, a Ruud wyglądał w tym turnieju bardzo dobrze i widać było, że jest w gazie. Szacunek dla Hiszpana za to, że to ugrał i to w naprawdę niezłym stylu, bo kilka razy pokazał, że ma jaja grając kapitalne i bardzo ryzykowne piłki w sytuacji, w której miał okazję domknąć gema lub go przegrać. Widziałem wczoraj zmontowane top 10 akcji Alcaraza z tego turnieju i moim zdaniem jeszcze kilka wymian spokojnie mogłoby się tam znaleźć. Turnieju nie zdominował, grał momentami nierówno, ale świetnie się go ogląda i w pełni na ten tytuł zasłużył.

Ogólnie wydawało mi się, że w męskim tenisie będzie problem z zastąpieniem wielkiej trójki, ale chyba nie będzie aż tak źle, bo tegoroczne US Open oglądało się naprawdę dobrze i kompletnie nie dziwią mnie żywiołowe reakcje publiczności po niektórych wymianach. Nie trzeba wielkich nazwisk, żeby dać dobre show :)

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.