Skocz do zawartości

TENIS


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oglądałem live tak do połowy (potem skrót z odtworzenia), szkoda Miedwiediewa - gdyby nie te kilka prostych błędów na początku spotkania, które sprawiły, że przegrał 1 seta, to mógł to wygrać. W sumie to był chyba najciekawszy mecz US Open.

Rafie jakoś nie potrafię kibicować, za dużo fizyczności, a do tego te "wiszące" nad nim historie z dopingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dannygd napisał:

Ja oglądałem live tak do połowy (potem skrót z odtworzenia), szkoda Miedwiediewa - gdyby nie te kilka prostych błędów na początku spotkania, które sprawiły, że przegrał 1 seta, to mógł to wygrać. W sumie to był chyba najciekawszy mecz US Open.

Rafie jakoś nie potrafię kibicować, za dużo fizyczności, a do tego te "wiszące" nad nim historie z dopingiem.

Poopowiadaj coś szerzej o tych historiach z dopingiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, polskignom napisał:

Rafa cala kariere ma do czynienia z medykami, z ktorych czesc zostala wprost polaczona z aferami w kolarstwie...

W tenisie wszyscy liczący się biorą wspomagacze. To podobnie jak z NBA. Skoro każdy bierze to szanse są równe.

Djokovic na początku kariery miał ogromne problemy z wydolnością i kondycją. Potem zaczął brać jakieś leki i teraz jest terminatorem pod tym względem.

To już od dawna nie jest biały sport, a mafie bukmcherskie potrafią tam ustawiać całe turnieje nawet na dokładne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarcusCamby napisał:

W tenisie wszyscy liczący się biorą wspomagacze. To podobnie jak z NBA. Skoro każdy bierze to szanse są równe.

Djokovic na początku kariery miał ogromne problemy z wydolnością i kondycją. Potem zaczął brać jakieś leki i teraz jest terminatorem pod tym względem.

To już od dawna nie jest biały sport, a mafie bukmcherskie potrafią tam ustawiać całe turnieje nawet na dokładne wyniki.

Wiadomka, ze wszyscy biora, ale rownymi szansami bym tego nie nazwal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polskignom napisał:

Rafa cala kariere ma do czynienia z medykami, z ktorych czesc zostala wprost polaczona z aferami w kolarstwie...

Nazwiska mógłbyś podać. Tylko proszę o takie potwierdzone a nie plotki, bo już słyszałem takie rzeczy o różnych sportowcach tylko gdy przychodziło do konkretów to się okazywało, że ktoś tam gdzieś czytał, że ktoś mówił, że być może prawdopodobnie.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakieś dowody na to ? Czy też może po prostu spekulacje ? 

Zwrócił bym Twoją  uwagę na karierę Nadala - na jego sukcesy jako 15 lat, on był w czołowej 200 w tym wieku. Rozumiem, że sugerujesz, że Fuenetes dodawał mu coś już do odżywek w wieku lat 15stu ? A zapewne też wcześniej bo przecież nawet dopingowi trzeba dać czas.

Dla mnie te insynuacje są śmieszne. I nie chodzi tylko o Nadala Djokovica, Murraya  ale i o wielu innych tenisistów, których się oskarża o to, że biorą. Naprawdę tenis w pewnym momencie staje się bardzo wymierną grą. Nie ma przypadku, że teraz dominują te trzy genetyczne fenomeny. Bo Ci którzy uważają, że gra Federera nie ma nic wspólnego z jego fizycznością powinni odwiedzić pierwszego lepszego trenera od przygotowania fizycznego w tenisie aby wytłumaczył im jak bardzo się mylą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sebastian napisał:

Ale jakieś dowody na to ? Czy też może po prostu spekulacje ? 

Zwrócił bym Twoją  uwagę na karierę Nadala - na jego sukcesy jako 15 lat, on był w czołowej 200 w tym wieku. Rozumiem, że sugerujesz, że Fuenetes dodawał mu coś już do odżywek w wieku lat 15stu ? A zapewne też wcześniej bo przecież nawet dopingowi trzeba dać czas.

Dla mnie te insynuacje są śmieszne. I nie chodzi tylko o Nadala Djokovica, Murraya  ale i o wielu innych tenisistów, których się oskarża o to, że biorą. Naprawdę tenis w pewnym momencie staje się bardzo wymierną grą. Nie ma przypadku, że teraz dominują te trzy genetyczne fenomeny. Bo Ci którzy uważają, że gra Federera nie ma nic wspólnego z jego fizycznością powinni odwiedzić pierwszego lepszego trenera od przygotowania fizycznego w tenisie aby wytłumaczył im jak bardzo się mylą. 

Śmieszny to jesteś Ty, zresztą nie pierwszy raz. A jeśli wierzysz że oni tak biegają, po diecie z kurczaka i warzyw to jesteś naiwny jak przedszkolak. Każdy z nich wcina to co wcinała Sharapova, bądź podobne tabsy, tylko że mają poważniejsze sztaby, które potrafią dopilnować terminów. 

 

 

6 godzin temu, matek napisał:

Tylko Djoko, inni mnie nie interesują w temacie tenisa. 

Współczuję. Takiego nudziarza świat sportu nie widział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Sebastian napisał:

Ale jakieś dowody na to ? Czy też może po prostu spekulacje ? 

Zwrócił bym Twoją  uwagę na karierę Nadala - na jego sukcesy jako 15 lat, on był w czołowej 200 w tym wieku. Rozumiem, że sugerujesz, że Fuenetes dodawał mu coś już do odżywek w wieku lat 15stu ? A zapewne też wcześniej bo przecież nawet dopingowi trzeba dać czas.

Dla mnie te insynuacje są śmieszne. I nie chodzi tylko o Nadala Djokovica, Murraya  ale i o wielu innych tenisistów, których się oskarża o to, że biorą. Naprawdę tenis w pewnym momencie staje się bardzo wymierną grą. Nie ma przypadku, że teraz dominują te trzy genetyczne fenomeny. Bo Ci którzy uważają, że gra Federera nie ma nic wspólnego z jego fizycznością powinni odwiedzić pierwszego lepszego trenera od przygotowania fizycznego w tenisie aby wytłumaczył im jak bardzo się mylą. 

To już wole podejście Matka, który wie, ze wszyscy brudni, ale przynajmniej uważa, ze każdy ma równe szanse. Przynajmniej mniej naiwne to podejście. Choć dalej mocno, skoro jedni wiedza, kiedy kontrole i maja sztaby/laboratoria wspierane przez rządy, a drudzy biorą ochłapy z tego, co pozostało po tych pierwszych i uprawiają dopingowy freeganizm :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polskignom napisał:

To już wole podejście Matka, który wie, ze wszyscy brudni, ale przynajmniej uważa, ze każdy ma równe szanse. Przynajmniej mniej naiwne to podejście. Choć dalej mocno, skoro jedni wiedza, kiedy kontrole i maja sztaby/laboratoria wspierane przez rządy, a drudzy biorą ochłapy z tego, co pozostało po tych pierwszych i uprawiają dopingowy freeganizm :).

 

Ja Cię na zlot wprowadziłem jak swojego, a ty mnie tu z matkiem mylisz :)

Uprościłem przekaz :) Mimo wszystko nie jest to wyścig farmaceutyczny jeszcze. A nawet jak będzie mało mnie to obchodzi. Dla mnie liczy się efekt końcowy i widowiskowość, a czy był to 80% trening i 20% "leki" czy proporcje były inne mało mnie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wasze wspólne podejście ;). Dla mnie tez się liczy widowiskowość, ale nie jestem głupi, ze Amerykanie mogo więcej tu i owdzie, Brytole w kolarstwie szosowym i torowym stworzyli program tylko i wyłącznie treningowy, a Nowa Zelandia w rugby najbardziej dominuje w meczach w ostatnim kwadransie meczu, bo majo lepsze mięśnie... ;). I możnaby tak dalej wymieniać a tacy freeganie jak my maja problemu z wyjściem z dychy na Olimpiadzie 😩

Ale ale Bańka został szefem WADA i nie zdziwie się jak przypadkiem Tokio to będą nasze najlepsze igrzyska od dawna (i tak po cichu się zapowiada) 😇. Takie przypadki chodzą po sportowym świecie 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Ale jakieś dowody na to ? Czy też może po prostu spekulacje ? 

Wiesz, że dopóki ktoś "spektakularnie" nie wpadnie (impra z koką lub maryśką dzień przed meczem jak Higgins, Szarapova itd.)) lub jakiś przeciek nie wyjdzie, to w wielu dyscyplinach jest dla topki tzw. "ciche przyzwolenie". Nadal oficjalnie zgłaszał, że brał środki dopingujące "zdrowotne" (TUE) co sprytnie zatwierdza od 20 lat Stuart Miller (główny lekarz ITF). Patent znany i lubiany - niczym sami astmatycy w norweskiej reprezentacji. Jednak Nadala wiążą różne "pomówienia"/"spekulacje" - nazywaj jak chcesz z osobami, które nie bawią się w leki na astmę, efydryny itp. (tu można by włożyć takiego Nole) tylko mają związek z grubymi historiami. Tu koreluje fizyczność Nadala i jego styl gry - dla mnie daje to efekt wystarczający do tego, aby mu nie kibicować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.