Skocz do zawartości

World Cup 2019/Mistrzostwa Świata 2019 - CHINA


Wyparlo

Rekomendowane odpowiedzi

Jest temat eliminacji, ale nie ma tematu samych MŚ, które ruszają za niecały miesiąc.

Niestety, ale w kilku ostatnich dniach turniej stracił dużo na wartości i wielu świetnych zawodników się wycofało - James Harden, Anthony Davis, Damian Lillard, CJ McCollum, Kevin Love, Tristan Thompson, Ben Simmons (chociaż w jego przypadku jeszcze chyba nie ma 100% deklaracji).

Jednym z niszczycieli MŚ został agent Rich Paul, do którego należą Anthony Davis, Tristan Thompson czy Ben Simmons. Thompson czy Simmons chcieli grać na MŚ dla swoich krajów, ale wygląda, że Paul im tego zabronił/wybił z głowy i obu nie będzie na MŚ. Pewnie kilku zastanawiało się, co ja piszę o "dobrym" Tristianie Thompsone, ale on gra dla Kanady i dla tej reprezentacji to akurat strata, bo mogli mieć świetną S5: PG: Cory Joseph/SGA SG - Jamal Murray SF - RJ Barrett PF - Olynyk C - Thompson przy jego braku będzie Powell z Mavs. Zdecydowanie dla mnie jest to skład, który może ograć obecne USA, gdzie nie ma żadnego zawodnika z top 10 ligi. Dodatkowo dla Kanady gry odmówił Andrew Wiggins, ale to akurat raczej wzmocnienie i lepiej dla nich, bo mają na jego pozycji moc.

Turniej wydaje się mega ciekawy, bo widać doskonale rozwój koszykówki  i wyrównanie szans. Jako ciekawostkę na początku napiszę, że jeszcze kilka dni temu kurs na przegraną USA w turnieju wynosił 4.60 (a nawet 5.37 przed decyzją Lillarda) i zagrałem sobie to za 1000 złotych, bo uważam, że USA przegrają ten turniej. W innych zespołach powinny być największe gwiazdy, bo są już składy: Serbia (Jokić, Marjanović, Bogdanovic, Bjelica), Kanada (Murray, Barrett, SGA, Olynyk), Australia (Ingles, Baynes, Bogut, Mills, Dellavedova), Hiszpania (Marc Gasol, Rubio), Grecja (Giannis), Francja (Batum, Gobert, Fournier), Litwa ( Valanciunas, Sabonis), Nigeria (Okogie, Aminu mają grać na pewno, a jeszcze w szerokiej kadrze są OG Anunoby, Ekpe Udoh, Okpala, Nwaba, Ojeleye), Włochy (Belinelli, Gallinari). 

Australia oraz Kanada przy braku kontuzji i kolejnych odmówień są w stanie wystawić pierwsze piątki z samych zawodników NBA, a Australia z Benem Simmonsem miałaby duże szansę mocno powojować na tym turnieju i pokusić się nawet na wygraną. Widać kryzys w Hiszpanii, która nie ma już tylu zawodników czy gwiazd w NBA, gdzie kiedyś pod koszem mieli dwóch Gasoli oraz Ibake. Słabsza też jest Francja, która straciła Parkera oraz Diawa. Mocna za to może być Nigeria, gdyby wszyscy powołani z szerokiego składu z NBA się pojawili. Szczególnie defensywa z Aminu - Okogie - Nwaba powinna być kozacka.

W turnieju bierze też udział Polska, która gra chyba w najłatwiejszej grupie z Chinami, Wybrzeżem Kości Słoniowej, Wenezuelą. I jest to jedyna grupa, gdzie nie ma żadnego gracza NBA. Dziwnym trafem dwie najlepsze drużyny z tej grupy grają z grupą B, gdzie również mamy słabe ekipy, bo Rosja i Argentyna są o wiele słabszy względem dawnych lat, a podstawowym graczem Argentyny ma być 39-letni Luis Scola. Czarnym koniem tutaj może być Nigeria, ale u nich nie wiadomo dalej czy wszyscy z NBA przyjadą i może się skończyć tylko na Okogiem i Aminu.

USA na dzień dzisiejszy powinna mieć rotację:

PG: Kemba/Lowry

SG: Mitchell/Tatum

SF: Middleton/Barnes-PJ Tucker

PF: Millsap/Kuzma-Tadziu Young

C': Drummond/Brook Lopez-Turner

Po rezygnacjach Davisa oraz Love'a pod koszem zrobiło się trochę ubogo i tutaj będzie szansa dla innych, aby ograć USA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa Świata będzie pokazywac TVP.

 

– VTG SuperCup w Hamburgu (16-18 sierpnia):
16 sierpnia: Czechy – Polska (transmisja od 17:20 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)
17 sierpnia: Węgry – Polska (transmisja od 17:20 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)
18 sierpnia: Niemcy – Polska (transmisja od 14:50 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej) 

– Mecz towarzyski w Lublinie:
21 sierpnia: Polska – Holandia (transmisja od 18:10 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej) 

– Mistrzostwa świata w Chinach (31 sierpnia-15 września):*
* mecze Polaków w TVP 1 lub TVP 2, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Pozostałe spotkania w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej 

Faza grupowa:
31 sierpnia, godz. 10:00: Polska – Wenezuela (transmisja od 9:00)
31 sierpnia, godz. 14:00: Wybrzeże Kości Słoniowej – Chiny (transmisja od 13:50)
1 września, godz. 9:30: Kanada – Australia (transmisja od 9:20)
1 września, godz. 14:30: Czechy – USA (transmisja od 14:20)
2 września, godz. 10:00: Wenezuela – Wybrzeże Kości Słoniowej (transmisja od 9:50)
2 września, godz. 14:00: Chiny – Polska (transmisja od 13:00)
3 września, godz. 10:30: Niemcy – Dominikana (transmisja od 10:20)
3 września, godz. 14:30: USA – Turcja (transmisja od 14:20)
4 września, godz. 10:00: Wybrzeże Kości Słoniowej – Polska (transmisja od 9:00)
4 września, godz. 14:00: Wenezuela – Chiny (transmisja od 13:50)
5 września, godz. 10:00: Brazylia – Czarnogóra (transmisja od 9:50)
5 września, godz. 14:30: USA – Japonia (transmisja od 14:20) 

Druga faza grupowa (w zależności od wyników reprezentacji Polski):
6 września, godz. 10:00/14:00: 1A-2B
6 września, godz. 10:00/14:00 1B-2A
6 września, godz. 10:30/14:30: 1C-2D*
7 września, godz. 10:00/14:00: 1G-2H
7 września, godz. 10:30/14:30: 1E-2F
7 września, godz. 10:30/14:30: 1F-2E*
8 września, godz. 10:00/14:00: 2A-2B
8 września, godz. 10:00/14:00: 1A-1B
8 września, godz. 10:30/14:30: 1C-1D*
9 września, godz. 10:00/14:00: 2A-2B
9 września, godz. 10:30/14:30: 2A-2B
9 września, godz. 10:30/14:30: 2A-2B* 

Faza pucharowa:
10 września, godz. 13:00: ćwierćfinał #1
10 września, godz. 15:00: ćwierćfinał #2
11 września, godz. 13:00: ćwierćfinał #3
11 września, godz. 15:00: ćwierćfinał #4
12 września, godz. 13:00: o miejsca 5-8*
12 września, godz. 15:00: o miejsca 5-8*
13 września, godz. 10:00: półfinał #1
13 września, godz. 14:00: półfinał #2
14 września, godz. 10:00: mecz o piąte miejsce
14 września, godz. 14:00: mecz o siódme miejsce
15 września, godz. 10:00: mecz o brąz
15 września, godz. 14:00: finał (ceremonia dekoracji w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wyparlo napisał:

W innych zespołach powinny być największe gwiazdy, bo są już składy: Serbia (Jokić, Marjanović, Bogdanovic, Bjelica), Kanada (Murray, Barrett, SGA, Olynyk), Australia (Ingles, Baynes, Bogut, Mills, Dellavedova), Hiszpania (Marc Gasol, Rubio), Grecja (Giannis), Francja (Batum, Gobert, Fournier), Litwa ( Valanciunas, Sabonis), Nigeria (Okogie, Aminu mają grać na pewno, a jeszcze w szerokiej kadrze są OG Anunoby, Ekpe Udoh, Okpala, Nwaba, Ojeleye), Włochy (Belinelli, Gallinari). 

gwiazdy powiadasz.......

caution-thinking-hard-caution-thinking-h

2 godziny temu, Wyparlo napisał:

USA na dzień dzisiejszy powinna mieć rotację:

PG: Kemba/Lowry

SG: Mitchell/Tatum

SF: Middleton/Barnes-PJ Tucker

PF: Millsap/Kuzma-Tadziu Young

C': Drummond/Brook Lopez-Turner

 

 

ja wiem że w FIBA games czasami zachodziło zjawisko dziwnego multiplikowania się skilla zawodników innych drużyn a amerykanie wyglądali czasem słabiej niż powinni (2004 & 2006, gimby nie znajo), ale na papierze wszystkie te składy, może poza Serbio, prezentujo się sporo gorzej niż USA (Serbi: tylko gorzej, bez 'sporo') i osobiście zdaje mi się, że możesz wtopić te 1000 zyka. 

Ale rozumiem Cię, jak mawiała jedna koleżanka - 'jak się je-bać, to bez gaci' - przynajmniej będziesz oglądał z zainteresowaniem

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, rw30 napisał:

gwiazdy powiadasz.......

caution-thinking-hard-caution-thinking-h

 

 

ja wiem że w FIBA games czasami zachodziło zjawisko dziwnego multiplikowania się skilla zawodników innych drużyn a amerykanie wyglądali czasem słabiej niż powinni (2004 & 2006, gimby nie znajo), ale na papierze wszystkie te składy, może poza Serbio, prezentujo się sporo gorzej niż USA (Serbi: tylko gorzej, bez 'sporo') i osobiście zdaje mi się, że możesz wtopić te 1000 zyka. 

Ale rozumiem Cię, jak mawiała jedna koleżanka - 'jak się je-bać, to bez gaci' - przynajmniej będziesz oglądał z zainteresowaniem

Kurs był źle skonstruowany, bo praktycznie dalej stał taki sam, jakby grali Harden, Anthony Davis, Lillard, Beal, McCollum. Ten skład, który napisałem jest na ten moment, ale możliwe są dalsze rezygnacje, bo chociażby taki Lowry przechodzi jakąś operację i na razie nie jest gotowy do gry i będzie miał łatwy powód rezygnacji. Nie chcę mi się też wierzyć, że Celtics puszczą tak dużo zawodników od siebie - Kemba, Smart, Tatum i Brown są obecnie w szerokim składzie USA. Dodatkowo rozgrywki są na zasadach FIBA, co często powoduje kroki u graczach USA. I też dziwi mnie, że uważasz skład Kanady o wiele gorszy od USA. Bo dla mnie S5 wygląda świetnie + z rezerwy też mają kilku graczy z NBA. Natomiast Australia już jest zgrana, bo prawie wszyscy ci zawodnicy grali razem na IO 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Ile jest kurs na USA jak im paru jeszcze odpadnie?

postawie z tysiąc groszy na wygrana. 

 

Było 1.10, ale teraz urosło do 1.25-1.30, ale grania USA turnieju z takim kursem się nie opłaca. Na razie trzeba czekać na kolejne braki w ich kadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Ktoś się wycofał bo zaproszenie dostał Derick White 

Taki kurs to bez sensu 

Ja doskonale o tym wiem, dlatego zagrałem, że przegrają, bo skład będzie mocno rezerwowy. USA dawno nie przegrało na turnieju typu IO, MŚ i chyba znowu będą potrzebowali dostać w czajnik, aby gwiazdy ruszyły na pomoc kadrze USA. Shams Charania dzisiaj pisze o kolejnych powołanych i wygląda, że rzeczywiście będą kolejne rezygnacje z kadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele gwiazd rezygnuje też z tego powodu, że za rok są IO i wolą tam zagrać niż na MŚ, może jakby odbyły się one rok temu czyli tak jak pierwotnie miały być to mniej usańców by zrezygnowało. Agenci -w tym przypadku Paul- to osobna bajka. Z drugiej strony dzięki temu turniej może być bardziej wyrównany a dla nas kibiców to lepiej.

Swoją drogą jeśli chodzi o kroki to krok zerowy jest już legalny w Fibowskiej koszykówce. O ile dobrze pamiętam to wprowadzono go przed sezonem 16/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku zawodników podziękowało reprezentacji USA, ale też kolejne braki nastąpiły w Kanadzie. Nie będzie RJ Barretta oraz Normana Powella, a więc Kanada bez dwóch swoich najlepszych centrów (wcześniej zrezygnował Tristan Thompson). Praktycznie cały czar prysł i jeszcze przy podziękowaniu Jamala Murraya z Kanady i ich potencjału nic nie zostanie. Szkoda, bo to mógł być czarny koń i mogli się postawić USA w pełnym składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Barrettowi i Powellowi raczej daleko do centrów.

Chodziło mi o centra Dwighta Powella (mój błąd napisałem - Norman) oraz Tristana Thompsona, którzy mieli grać na pozycji 5 dla Kanady na MŚ. Wiadomo, że Barrett to niższa pozycja. Chociaż napisałem to mocno chaotycznie i można rozczytać z tego, że Barrett to center. Przepraszam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale turniej dzień w dzień traci na jakości i dzisiaj podano oficjalny skład Kanady na camp w Toronto. Oczywiście doszły kolejne rezygnacje graczy NBA w tym Jamala Murraya, który byłby ofensywnym liderem Kanady. Cała masa graczy NBA z Kanady zrezygnowała: Canada will now be without the following NBAers for next month's World Cup: Andrew Wiggins, Jamal Murray, Tristan Thompson, Dwight Powell, Shai Gilgeous-Alexander, Dillon Brooks, Trey Lyles, R.J. Barrett, Brandon Clarke, Nickeil Alexander-Walker, Mfiondu Kabengele, Nik Stauskas.

 

Szkoda, bo teraz to mogą mieć problemy, żeby się w ogóle awansować do IO za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.