Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pora rozpocząć najbardziej goracy temat dla ludzi interesujących prawdziwą koszykówką, w końcu nie będę jednym z 5 Polaków ogladających specjalnie mecze Hawks. Co mnie bardziej cieszy to, że pomysł Hinkiego wreszcie znalazł zastosowanie bez żadnych problemów natury zdrowotnej, ale po kolei 

W salary mamy dość ciekawą sytuację na przyszły rok 

Chandler Parsons $25,1M – pozyskany w wymianie, spadający kontrakt po sezonie 2019/20

Evan Turner $18,6M – pozyskany w wymianie, spadający kontrakt po sezonie 2019/20

Allen Crabbe – $18,5M – pozyskany w wymianie, spadający kontrakt po sezonie 2019/20

Trae Young - $6,3M - wybrany w drafcie

De’Andre Hunter - $7,1M - wybrany w drafcie

Cam Reddish - $4,2M - wybrany w drafcie

Alex Len - $4,2M – pozyskany z rynku w celu sprawdzenia jego realnego potencjału

John Collins - $2,7M – wybrany w drafcie

Kevin Huerter - $2,7M – wybrany w drafcie

Deandre’ Bembry - $2,6M – wybrany w drafcie

Omari Spellman - $1,9M – wybrany w drafcie

Jaylen Adams – $1,4M – początkowo na kontrakcie 2-way, a następnie przedłużony na dwa lata za minimum

Bruno Fernando - ? - zostanie podpisany raczej dopiero po SL 

Moim zdaniem zarządzający zespołem spróbują jeszcze pozyskać z rynku weteranów w celu dbania o młodych graczy i tworzenia dobrej atmosfery na boisku, ale przede wszystkim zapewnienia spokojnego rozwoju całej organizacji a także pozwalające na pewien upside. Nie będę zdziwiony, jeżeli pozyskani zostaną gracze jak np. Ekpe Udoh lub Khem Birch. Będę również bardzo zaskoczony jeżeli Chandler Parsons zakończy sezon jako gracz Jastrzębi, gdyż on jest on dobrym assetem do pozyskania złych kontraktów osłodzonych wyborami w drafcie lub pakietu zły gracz + młody gracz na dobrym kontrakcie

 

W tym sezonie rotacja powinna przedstawiać się w następujący sposób

PG: Young/Turner/Adams/możliwe są też minuty Huertera i Reddisha

SG: Huerter/Crabbe/Bembry

SF: Hunter/Reddish/Parsons

PF: Collins/Spellman/ czasami w niskich ustawieniach będzie grał Hunter

Ce: Len/Fernando/ czasami w niskich ustawieniach będzie grał Collins

W nadchodzącym sezonie powinniśmy uświadczyć najwyższego tempa zespołu od sezonu 1990/91 (Denver Nuggets zanotowali wówczas średnie tempo wynoszące 113,7 posiadania na 48 minut, natomiast Hawks w ubiegłym sezonie osiągnęli pace 103,3 plasując się na drugim miejscu, minimalnie za Sacramento Kings). Dodatkowo zespół powinien znacząco poprawić swoją obronę kontrataków (poprzednio 27 miejsce miejsce w lidze) – powinno to też iść równolegle ze zmniejszeniem liczby strat. Ponadto Trae Young, John Collins oraz Kevin Huerter powinni prezentować zrównoważony rozwój jako gracze ofensywni, dwóch pierwszych powinno także zaliczyć progres w defensywie. Huerter za to powinien powoli stawać się lepszym Brogdonem w swojej większej roli. Moim zdaniem aklimatyzacja Reddisha powinna być długa, ale powinna przebiegać w zrównoważony sposób.

 

Poza znanymi już w lidze Youngiem i Huerterem mamy też kilka ciekawych postaci 

Alex Len - zaskoczyłem się bardzo widząc, że to jeden z najlepszych rim protectorów w lidze a także ma bardzo fajną trójkę i rzuca na 36% przy 4.6 próby na mecz (fun fact, przez 5 lat w PHX oddał 25 trójek, w Hawks 204)

De'andre Hunter - nie ogladałem NCAA ale co widziałem w raportach i na highlightach to jego podłogą powinien być RoCo, głowne zalety jakie wyłapałem to:

·        Bardzo dobra obrona w transition

·        Obrona gracza z piłką

·        Obrona z pomocy

·        dobry gracz do switchowania, nawet jeżeli będzie to przekazanie niekorzystne powinien on sobie poradzić w takiej sytuacji

·        Wysokie court awarness (musi sporo popracować nad antycypacją, ale powinno to przyjść wraz z doświadczeniem i zdecydowanie ułatwić mu grę)

·        Sylwetka, zwinność i kontrola własnego ciała

·        Dobry C&S, ale tylko ze stacjonarnej pozycji

Cam Reddish - dużo hejtu na niego spadło, przez to zleciał w drafcie, ale pod koniec stycznia się ogarnął i zaczął dobrze wyglądać jako trzecia opcja. Wśród zalet wyłapałem:

·        Dobre warunki fizyczne oraz ponadprzeciętna szybkość

·        Jest dość długi i duży żeby bawić się w stwitchowanie ale też nie powinien być wartościa ujemną po tej stronie

·        off-ball movement oraz shoot of the move  także powinny należeć do jego mocniejszych stron

·        Obrona transition

·        Rzut off-dribble - pozwoli to  łatwiej kończyć mecze jeżeli Trae dostanie dobrego plastra na siebie

·        Możliwość grania jako główny ball-handler

Bruno Fernando - spadł trochę niżej niż oczekiwano, ale mnie to w sumie cieszy, docelowo pewnie będzie Capela be like guy z jakimś tam rzutem, u niego co mi się rzuciło w oczy to 

·        Bardzo wysoko rozwinięty finishing

·        Solidna skuteczność rzutów wolnych sugerująca duże pole do rozwoju rzutu za 3

·        Bardzo silny i dobrze zbudowany gracz z dobrym wingspanem

·        Dobry obrońca post-up

·        Bardzo solidny gracz na zbiórce

Najwięcej wygrać takimi wyborami powinni Huerter a przede wszystkim Trae, który dalej będzie dziurą w obronie, ale będzie mniej dziur także będzie to mniej bolało. Huertera uważam za wygranego, ponieważ jego playmaking będzie dalej wysoko pożądany, ale nie będzie musiał aż tyle bronić najlepszych graczy u rywali (Bembry pewnie też nie, ale on liczę, że będzie głownie podawał ręczniki). Najbardziej ciekawią mnie zestawy z Collinsem na C, bo to może być tempo średnio na poziomie 110, ale tego takie dziadkowate zespoły jak Utah albo inne Miami moga nie polubić

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reddish nigdy nie wyglądał dobrze w Duke w ataku, nigdy nawet nie był bliski bycia bliskim bycia dobrym, z niego Hawks powinni zrobić dobrego 3&D, a potem marzyć, że dołoży rzut off the dribble i jakieś sensowne handles. Ja go nie skreślam, niezły prospekt, ale ... bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polishllama69 napisał:

Możliwość grania jako główny ball-handler

Nie wiem gdzie to wyłapałeś, on co najwyżej może pełnić rolę passera z wykorzystaniem warunków fizycznych, ale nie rozgrywającego. Ma niskie BBIQ i decision making, dlatego tak słabo radził sobie po koźle.

W ogóle Duke to była ekipa brzydka do oglądania, mnóstwo siłowej gry Ziona dużo nieprzygotowanych rzutów z dystansu, brak kogoś sensownego do prowadzenia gry zaburza obraz wielu graczy. Solidny 3&D (o ile poprawi obronę, bo to nie jest jakaś mocną stroną na dziś) na pozycjach 2-4 (a nawet 5 gdyby masy nabrał) to jego sufit.

Rolę drugich rozgrywających będą pełnić Turner i Bembry, który świetnie wyglądał w tej roli w zeszłym sezonie i dziwię się że tego nie wyłapałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dannygd napisał:

Nie wiem gdzie to wyłapałeś, on co najwyżej może pełnić rolę passera z wykorzystaniem warunków fizycznych, ale nie rozgrywającego. Ma niskie BBIQ i decision making, dlatego tak słabo radził sobie po koźle.

W ogóle Duke to była ekipa brzydka do oglądania, mnóstwo siłowej gry Ziona dużo nieprzygotowanych rzutów z dystansu, brak kogoś sensownego do prowadzenia gry zaburza obraz wielu graczy. Solidny 3&D (o ile poprawi obronę, bo to nie jest jakaś mocną stroną na dziś) na pozycjach 2-4 (a nawet 5 gdyby masy nabrał) to jego sufit.

nie oglądałem go poza kilkoma highlights i prostymi raportami, raczej szukałem zakresów gdzie moze sie rozwinać, ale nos mi podpowiadał, żeby jego temat spuścić w kiblu, z drugiej strony trafia do całkiem fajnej kultury zespołu i ma czas na rozwój

4 minuty temu, dannygd napisał:

Rolę drugich rozgrywających będą pełnić Turner i Bembry, który świetnie wyglądał w tej roli w zeszłym sezonie i dziwię się że tego nie wyłapałeś :)

Bembry'ego nie lubię i nie chcę go ogladać więcej w koszulce HAwks :) owszem w obronie ma jakieś tam pojęcie o grze, ale w ataku raczej meh, no chyba że dobrze wykorzysta spacing  i poprawi playmaking a Turnera wpisałem przecież jako back-up PG także nie rozumiem zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playmaking ma Bembry na wysokim poziomie, jest niedoceniany w tym względzie, bo Mike grał Bazemorem jako drugim ballhandlerem, ale Pierce jest podobno zachwycony jego umiejętnościami w tym zakresie i dlatego więcej zaczął grać. Raczej Cam mu nie zaszkodzi w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, january napisał:

Ależ gówniane lato, poczynając od draftu w Hawks. Same złe ruchy właściwie.

Hunter ewidentnie pod fit, ale nie wiem czy musieli po niego iść w górę za aż taką cenę

Reddisha nie oglądałem i nie wiem jak oceniać, ale w SL mega mi się podobają nawyki Clarke'a, ale jego spadek sugeruje jakąś pułapkę, no i nie wiem kto mógłby tutaj wpaść sensowny z tej #10 ? 

Fernando to zły wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Nie wiadomo czy w ogóle musieli iść po niego w górę, 50/50, że dotrwałby do 8 picku. Jak uderzali po 4 pick, to myślałem że po Culvera co miałoby sens, po Huntera przy jednoczesnym mocnym zainteresowaniem Reddishem nie. Clarke, Bitadze -> były dobre opcje na to 4+10, były i dobre na 8+10+17. Dodatkowo oddawali za frajer picki z drugiej rundy. Huntera miałem gdzieś pod koniec top10 draftu, Reddisha pod koniec 1 rundy, więc draft Hawks wg mnie fatalny finalnie, dobry wybór Fernando w 2r tego nie ratuje. Na FA i wymianami się nie popisali (choćby Dedmon out), oddali teraz Spellmana za Jonesa+2nd rounder. Bardzo, bardzo słabe ruchy Schlenka.

O k****, to wszystko z kanapy czy w moze w metrze pisales?

Kolo tzn gm w Atlancie odpierdala kawal dobrej roboty, krytyka chlopa to moim zdaniem lekka przeginka.

Kibicom Hawks (wszystkim 5) zycze wszystkiego najlepszego i jezeli sie zrobi jakis bandwagon obiecuje ze wskocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, january napisał:

Jakiś problem masz, o coś Ci chodzi, czy tak sobie lubisz bez sensu zdania popisać?

W sumie moglbym zapytac o to samo ;)

Uwazam ze przyjmowanie mentorskiego stylu wypowiedzi w stosunku do organizacji ktora jest ostatnio prowadzona dobrze lub bardzo dobrze, nie jest celem wszelkiej masci FA jest co najwyzej dziwne zeby nie napisac smieszne.

Travis Schlenk ma do udowodnienia ze jest kozakiem i sorry bez Lebron like FA w Atlancie musi sie napocic i przyjac inny model budowy zespolu ktory konsekwentnie realizuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Eld napisał:

No z tym Jabarim to dali do pieca. Nie wiem na wuj im on. 

robią to samo co rok temu z Lenem, był spisywany na koniec kariery w NBA a za rok prawdopodobnie fajny hajs złapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, Eryko napisał:

Trae plans to work on his mid-range with Kobe

Proszę 

Nie

Nie

Tylko

Nie

To

 

Przecież mid range game kobiego bylo na swietnym poziomie. Po prostu shot selection zawodzilo. Jesli bedzie madrze wybierał rzuty to bardzo na takim treningu skorzysta - praca nog praca ciala etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, blackmagic napisał:

Przecież mid range game kobiego bylo na swietnym poziomie. Po prostu shot selection zawodzilo. Jesli bedzie madrze wybierał rzuty to bardzo na takim treningu skorzysta - praca nog praca ciala etc.

Patrząc na dzisiejszą grę Tatuma i jego shot selection, można mieć spore obawy, co do treningów młodych graczy z Bryantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eryko napisał:

Patrząc na dzisiejszą grę Tatuma i jego shot selection, można mieć spore obawy, co do treningów młodych graczy z Bryantem.

Wiesz może za szybko uwierzyli że są tacy dbrzy jak on :)

a poważnie to ciężko mieć pretensje to zawodnika z ktorym pewnie spędza kilkadziesiąt godzin że później przez cały sezon mają złą selekcję rzutow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na Atlanta Hawks 2019/20

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.