Skocz do zawartości

Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego wrzucam tę sytuację. A dlatego, że prawdopodobnie przez rą niewykorzystaną szansę w OT, zwolniony po meczu (przegrana w karnych) został trener Drapieżników, Peter Laviolette. Jeżeli, by wygrali, to pewnie jeszcze na jakiś czas mógłby się on uchronić, a tak już go w stolicy amerykańskiej muzyki country nie ma. W jego miejsce zatrudniony został, zwoniony niedawno z NJ Devils, John Hynes. Zobaczymy jak zespół zareaguje na tę zmianę, czy Hynes i nowy sztab ekipy będą przede wszystkim potrafili wpłynąć na lepszą dyspozycję bramkarzy, bo Rinne i Saros (do tej pory Predators dopuścili do swojej bramki najmniej strzałów ze wszystkich drużyn NHL!!!) bronią jak na razie zdecydowanie poniżej oczekiwań, a przecież to bdb bramkarze. 

................................ 

@J. Lo wyjaśniła się sytuacja, dlaczego zwolniony ze Stars został Montgomery. Odp. Nadużywanie alkoholu 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako najmłodszy Amerykanin to fakt, ale tu bardziej bym popatrzył ilu meczów potrzebował do tego. Z tej 10, tylko 6 zawodnikom udało się zdobyć 1000pkt, rozgrywając mniej niż 1000 meczów. 

1. Brett Hull (podwójne obywatelstwo can-usa, ale grał dla reprezentacji USA) - 814 meczów 

2. Pat Lafontaine - 847 

3. Joe Mullen - 935

4. Patrick Kane - 953

5. Jeremy Roenick - 961

6. Mike Modano - 965

Kane w tym momencie jest na 10 miejscu wśród amerykańskich graczy, pod względem punktów, ale do 7 Douga Weighta brakuje mu tylko 33 punktów, więc, jeżeli zdrowie dopisze, to możliwe, że jeszcze w tym sezonie go wyprzedzi. W następnym wskoczy już do top5, a za kilka lat nie zdziwię się jak wskoczy na sam szczyt ten listy, bo do lidera brakuje mu 391 punktów. Być może (zależy ile lat chce jeszcze grać) nawet znacznie wyśrubuje ten rekord. Wielki zawodnik!!! 

Pełna lista:

https://www.quanthockey.com/nhl/nationality/american-nhl-players-career-stats.html

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że Big Buffa nie zobaczymy już więcej w barwach Jets. Wszystko wskazuje na to, że za kilka dni zostanie on niezastrzeżonym wolnym agentem i będzie mógł poszukać sobie nowego klubu. Nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja z jego zdrowiem w tym momencie, ale jeśli w najbliższym czasie jest w stanie wrócić na lód, o ile ma jeszcze chęci do gry, to na brak zainteresowania ze strony innych klubów narzekać nie powinien. Z mojej strony powiem, że chciałbym go jeszcze zobaczyć na taflach NHL. Za to Jets, w momencie rozwiązania umowy z Byfuglien'em zrobią sobie sporo miejsca w salary i należy się spodziewać jakiś ruchów na rynku transferowym z ich strony przed trade deadline (24 luty). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

To że sam Nathan reprezentował AVS na ASG było dla mnie wielkim bullshitem ale ok.

Trzeba było upchać 4 zawodników z teamu-gospodarza imprezy i Makara w balona zrobili. Poza tym, z całym szacunkiem dla Staala i organizacji Wild, ale z ich drużyny to nikt nie zasłużył na asg, a na pewno nie kosztem Makara. Ale podobnych przypadków było więcej, bo jakim cudem w meczu nie zagrał Marchand, a było aż dwóch graczy Senators, a co najśmieszniejsze, że jednym z nich nie był Pageau, który spisuje się zdecydowanie najlepiej w drużynie z Ottawy. No i wreszcie, dlaczego z ekipy Capitals do dodatkowego głosowania został nominowany TJ Oshie, a nie Vrana? A już wiem, kolejny gracz z dużą przeszłością w St. Louis, czyli tak jakby swój chłop. Nie chcę jechać po Blues i niektórych wybranych graczach, bo to nie ich wina, ale NHL trochę przesadziła. 

Najbardziej w tym wszystkim, jednak nie podobało mi się zachowanie kibiców Blues. Ok, Blackhawks to ich największy wróg, ale po co na jakiś konkursach umiejętności cały czas buczeć, gwizdać na Kane'a. Przecież to jest zabawa, a nie mecz ligowy między zwaśnionymi drużynami. 

Jak już wywołałeś temat to skusiłem się na odpowiedź, ale tak szczerze, to kij z tym asg, liczy się poważny hokej, a nie tam zabawa, a Makar przynajmniej sobie odpoczął :P

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Trzeba było upchać 4 zawodników z teamu-gospodarza imprezy i Makara w balona zrobili. Poza tym, z całym szacunkiem dla Staala i organizacji Wild, ale z ich drużyny to nikt nie zasłużył na asg, a na pewno nie kosztem Makara. Ale podobnych przypadków było więcej, bo jakim cudem w meczu nie zagrał Marchand, a było aż dwóch graczy Senators, a co najśmieszniejsze, że jednym z nich nie był Pageau, który spisuje się zdecydowanie najlepiej w drużynie z Ottawy. No i wreszcie, dlaczego z ekipy Capitals do dodatkowego głosowania został nominowany TJ Oshie, a nie Vrana? A już wiem, kolejny gracz z dużą przeszłością w St. Louis, czyli tak jakby swój chłop. Nie chcę jechać po Blues i niektórych wybranych graczach, bo to nie ich wina, ale NHL trochę przesadziła. 

Najbardziej w tym wszystkim, jednak nie podobało mi się zachowanie kibiców Blues. Ok, Blackhawks to ich największy wróg, ale po co na jakiś konkursach umiejętności cały czas buczeć, gwizdać na Kane'a. Przecież to jest zabawa, a nie mecz ligowy między zwaśnionymi drużynami. 

Jak już wywołałeś temat to skusiłem się na odpowiedź, ale tak szczerze, to kij z tym asg, liczy się poważny hokej, a nie tam zabawa, a Makar przynajmniej sobie odpoczął :P

 

Ja i tak kładę na to lagę ale momentami żałośnie to wyglądało, rodzinka Tkachuków razem ooohhh... bleee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Ciekawe czy Bednar ma szanse na COTY?

Jeśli wygrają konferencję to wśród kandydatów pewnie będzie. Jednak trzeba poczekać do końca, co się będzie działo w NHL, kto z niżej notowanych drużyn awansuje do PO. Gdyby teraz skończył się sezon to obstawiałbym kogoś z dwójki John Tortorella, Travis Green (tak wzorem Trotza z zeszłego sezonu), bo kto stawiał, że Blue Jackets czy Canucks mogą zrobić w tym sezonie PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon ciężki, ale kredyt zaufania wobec trenera, jak widać duży. Takie decyzje się chwali ;)

Walka o PO będzie ciężka, ale życzę im dobrze i nie obraziłbym się, gdyby wskoczyli do najlepszej 8, choćby kosztem Vegas, którzy wiadomo jak potraktowali niedawno trenera Gallanta. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, już 8 w tym sezonie NHL zwolniony head coach. Wg mnie, trochę dziwna decyzja, bo po pierwsze Wild mają cały czas szansę na PO, a po drugie to Boudreau miał kontrakt tylko do końca sezonu, więc nie widzę sensu nagłej zmiany w końcówce sezonu.

Edit: ostatnie 11 meczów, bilans Minnesoty to 7-3-1 i w tej chwili tracą tylko 3pkt do 8 miejsca, czyli Arizony, mając 3 mecze rozegrane mniej, a 5pkt do Calgary i Vegas, mając 2 mecze mniej. Bardzo dziwna decyzja. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.01.2020 o 19:52, Braveheart22 napisał:

Podobno Bowen Byram, kolejny obrońca wybrany w ostatnim drafcie to też ogromny talent.

Do tego:

Alex Newhook, Martin Kaut, Nikolai Kovalenko (napastnicy)

Conor Timmins, Daniil Zhuravlyov, Drew Helleson (obrońcy)

Justus Annunen, Petr Kvaca (bramkarze)

 

W dniu 3.01.2020 o 01:07, vonBaron napisał:

Z tego co wymieniłeś to myślę że tylko z Byrama, Newhooka i Hellsona coś może być, czas pokaże.

@vonBaron i co podoba się wejście Martina Kauta do składu Avs? Może coś pożytecznego z niego być? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za wcześnie żeby go oceniać, poczekajmy do końca sezonu, gra całkiem spoko jak na razie.

Potwierdza się moja teoria że AVS grają lepiej jak jest sporo kontuzji i muszą się spiąć.

Szkoda że Nathan zwolnił z punktowaniem i może być ciężko przebić te cholerne 100p w sezonie.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 21:54, vonBaron napisał:

Trochę za wcześnie żeby go oceniać, poczekajmy do końca sezonu, gra całkiem spoko jak na razie.

Do końca sezonu to nie wiadomo czy Kaut w składzie zostanie (jeszcze raczej nie jego czas). Wszystko będzie zależało od tego, kiedy do gry wrócą podstawowi zawodnicy. Jednak chłopak pokazał, że daje radę. Fizycznie jest przygotowany do gry w NHL i fajnie wykorzystuje szansę, którą dostał. Nie mówię, że będzie kiedyś jakimś kluczowym graczem w tej drużynie, ale w 3, 4 linii też muszą grać porządni gracze, jak chce się coś osiągnąć. Zobaczymy jak tam dalej pójdzie, ale myślę, że warto w chłopaka inwestować. 

W dniu 28.02.2020 o 21:54, vonBaron napisał:

Potwierdza się moja teoria że AVS grają lepiej jak jest sporo kontuzji i muszą się spiąć.

Coś w tym jest, ale na PO to trzeba będzie w pełnym składzie grać najlepszy hokej. 

W dniu 28.02.2020 o 21:54, vonBaron napisał:

Szkoda że Nathan zwolnił z punktowaniem i może być ciężko przebić te cholerne 100p w sezonie.

Zostało 19 spotkań. W tej chwili ma 85 pkt, także imo powinien do 100 dobić. Tak czy siak bardzo prawdopodobne, że Hart Trophy będzie jego. Jak dla mnie to chyba jedynym konkurentem może być Pastrnak, czyli najlepszy zawodnik prawdopodobnie najlepszego zespołu w lidze. Co o tym sądzisz??? 

Btw, od sezonu 17/18 tylko dwóch zawodników punktuje lepiej niż Nathan, tj. McDavid i Kucherov. 

Co do innych zawodników...

Francouz jest naprawdę świetny. Ostatnio nawet został zawodnikiem tygodnia. Gość jest bardzo regularny i naprawdę rzadko ma słabsze momenty. Może w ostatnim meczu z Hurricanes nie popisał się przy bramce Teravainena, ale patrząc całościowo to był kapitalny (45 obron!!!). Bardzo dobrze, że Avs przedłużyli z nim kontrakt o następne 2 lata. 

W sumie tyle, reszcie się posłodzi, jak coś ugrają w PO :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Do końca sezonu to nie wiadomo czy Kaut w składzie zostanie (jeszcze raczej nie jego czas). Wszystko będzie zależało od tego, kiedy do gry wrócą podstawowi zawodnicy. Jednak chłopak pokazał, że daje radę. Fizycznie jest przygotowany do gry w NHL i fajnie wykorzystuje szansę, którą dostał. Nie mówię, że będzie kiedyś jakimś kluczowym graczem w tej drużynie, ale w 3, 4 linii też muszą grać porządni gracze, jak chce się coś osiągnąć. Zobaczymy jak tam dalej pójdzie, ale myślę, że warto w chłopaka inwestować. 

Coś w tym jest, ale na PO to trzeba będzie w pełnym składzie grać najlepszy hokej. 

Zostało 19 spotkań. W tej chwili ma 85 pkt, także imo powinien do 100 dobić. Tak czy siak bardzo prawdopodobne, że Hart Trophy będzie jego. Jak dla mnie to chyba jedynym konkurentem może być Pastrnak, czyli najlepszy zawodnik prawdopodobnie najlepszego zespołu w lidze. Co o tym sądzisz??? 

Btw, od sezonu 17/18 tylko dwóch zawodników punktuje lepiej niż Nathan, tj. McDavid i Kucherov. 

Co do innych zawodników...

Francouz jest naprawdę świetny. Ostatnio nawet został zawodnikiem tygodnia. Gość jest bardzo regularny i naprawdę rzadko ma słabsze momenty. Może w ostatnim meczu z Hurricanes nie popisał się przy bramce Teravainena, ale patrząc całościowo to był kapitalny (45 obron!!!). Bardzo dobrze, że Avs przedłużyli z nim kontrakt o następne 2 lata. 

W sumie tyle, reszcie się posłodzi, jak coś ugrają w PO :P

 

No i znowu jak na złość Kaut strzela :P

Myślę że to jednak Pastrnk dostanie HT, Nathan wyraźnie zwolnił ale skoro są wyniki to jest ok.

Francouz to najlepsze co się przytrafiło AVS w tym offseason, gość jest świetny i z dwojga złego to dobrze że to Grauber doznał kontuzji a nie on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 wyjazdowych zwycięstw z rzędu to nowy rekord organizacji. Naprawdę imponująca seria. W nocy kolejna potyczka w trasie. Tym razem mecz z Red Wings, więc fajna okazja, by ten rekord jeszcze wyśrubować. W zespole, mimo wielu kontuzji, panuje znakomita atmosfera. Dodatkowo, Avalanche mają według danych NHL najłatwiejszy terminarz do końca (wrzucę te dane w temacie "ciekawostki"), także dobra okazja, by na koniec sezonu wyprzedzić Blues i zgarnąć pierwsze miejsce w konferencji. A potem zacznie się poważne granie 😎

edit: seria wyjazdowych zwycięstw wynosi już 9 spotkań, ale w Detroit łatwo nie było. Dobrze, że MacKinnon choć minimalnie powiększył swój dorobek punktowy, bo ostatnio zdarzyło mu się parę spotkań bez punktów, a trzeba gonić do stówki :)

ps. Patrząc łącznie to Avalanche mają w tej chwili najdłuższy streak w lidze (razem z Blues po 7 zwycięstw z rzędu, Flyers 6)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.