Skocz do zawartości

Ciekawostki


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Reakcja Canes moim zdaniem jak najbardziej sluszna. Bramkarz jest swiety.

Co do 3 pkt. J. Lo, takie mecze: 7-0 z biedakami i 3-2 OT lub SO po heroicznym boju. Oba za dwa punkty. Gdzie sprawiedliwosc? Przeciez obie druzyny dostaja teraz tez tyle samo pkt, tylko ze 2. Jedyna różnica, ze przegrany po dogrywce ma 1 pkt.

Moim zdaniem najbardziej sprawiedliwy bylby system 3 W, 2 OTW/SOW, 1 OTL/SOL, 0 L. Chyba,ze czegos nie widze, co wplywa na to ze nie jest to najbardziej doskonala punktacja.

_________________________________

 

Rask szacun 🤘

Edytowane przez Szabla
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Bramkarz jest święty, ale sorry, jak ktoś zrywa się z lodu i macha kijem jak kosą, chcąc komuś zasunąć po goleniach, to jest równoznaczne ze zrzeczeniem się immunitetu 🙂 Zwłaszcza że naprawdę, wcześniej Mrażkowi żadna krzywda się nie stała...

A jak już mamy temat bramkarzy, to ja przypomnę taką perełkę:

 

Akurat ten mecz oglądałem i naprawdę, nie wyrobiłem... 🙂

Ad. 2. Nadal uważam, że co dobre, nie trza psuć. W polskiej Ekstraklapie dawno temu spróbowali wprowadzić system: Zwycięstwo trzema bramkami lub więcej: 3 pkt. (wtedy za wygraną były dwa), porażka taką samą różnicą: -1 p. Bardzo szybko się z tego wycofali.

Pomysł z trzema punktami w NHL pachnie mi promowaniem drużyn, które mają w składzie Crosbych, Małkinów, McDavidów i Stamkosów. Nie idźmy tą drogą, bo skrzywdzimy tych, którzy atak muszą łatać nie aż takimi przekozakami, a co za tym idzie, większą część zwycięstw muszą wyszarpać. 

Ale mnie nie pasowało już wprowadzenie dogrywek i karnych w RS. Komu przeszkadzały czasy, kiedy np. można było zobaczyć w Przeglądzie Sportowym wynik Montreal Canadiens 1-1 Hartford Whalers, no komu?

(W ogóle komu przeszkadzali Hartford Whalers? Kilka lat temu gruchnęła plota, że Karmanos ma dość Raleigh i Canes mają wrócić na stare śmiecie, ale jak wszyscy wiemy, na plotkach się skończyło...).

Ad. 3. Pomijając fakt, że Metallica skończyła się na Kill'em All, to co oni mają z tym Coldplay? To zaraźliwe, czy co?

Edytowane przez J. Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie szukałem takich zestawień, ale patrząc na liczbę mieszkańców, całkiem możliwe... Trochę szkoda, że to se ne vrati (przynajmniej na razie), bo jak ktoś się wychował na książkach Jacka Londona (a potem przyszedł Moby Dick), to Whalers byli dla niego stworzeni 🙂 

PS. A stare dobre Mega jest jeszcze lepsze 🙂 

 

Edytowane przez J. Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, J. Lo napisał:

Zaczepił kijem? Rozumiem, że noszę okulary, ale i tak dopiero na powtórce zobaczyłem, że było jakieś zaczepienie... Ludzie, w każdym meczu jest po kilkanaście takich sytuacji i nikt nie robi z tego wielkiego halo. A że Mrażek zerwał się z lodu i od razu postanowił pokazać, że Czesi to jednak waleczny i bojowy naród, no to cóż... Na drugi raz będzie uważał, z kim tańczy, jak to się mawiało 🙂 

Na wstępie to witam nowego użytkownika forum 😉.

Szczerze powiedziawszy, to trochę mnie rozśmieszyłeś początkiem swojego postu. Ale teraz całkiem poważnie. Jasne, że dochodzi wielokrotnie do podobnych sytuacji, ale tutaj to się działo już wyraźnie po gwizdku. Typowa prowokacja, żeby wybić bramkarza z rytmu. Co się działo potem to już inna kwestia. Zdziwiło mnie tylko, że jeszcze w czasie meczu żaden z graczy huraganów nie zapolował na Joe, tak żeby także jego zabolało. Taki Krzysiu Oliwa, by nie popuścił 😄, a nawet daleko nie szukając, Brind'amour też, by tego tak nie zostawił. 

BTW niech Thornton tak zrobi w meczu z Vegas to zobaczymy co Reaves z nim zrobi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Braveheart22 napisał:

Zdziwiło mnie tylko, że jeszcze w czasie meczu żaden z graczy huraganów nie zapolował na Joe, tak żeby także jego zabolało. Taki Krzysiu Oliwa, by nie popuścił 😄, a nawet daleko nie szukając, Brind'amour też, by tego tak nie zostawił...

A, co do tego to masz świętą rację 🙂

Niezależnie od tego, że Petr odstawił teatr jednego aktora (ludzie, toż Ortiz po gongu od Wildera szybciej się podniósł), to Joe faktycznie po czymś takim nie miał prawa zjechać do akwarium o własnych siłach 🙂

PS. Powitać, powitać, czołem Waćpanu.

Edytowane przez J. Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam szacun, to lekka przesada... Najwyżej zdawkowe gratulacje.

Mike Modano. Martin St. Louis. Eric Staal. Co łączy tych panów? Ano to, że mogliby napisać pracę zbiorową w formie trylogii zatytułowanej: "Jak poleciałem na trzydzieści srebrników". 

Że tak się podeprę Panem Zagłobą: Mości Panowie, oto Judasz Iskariota!

Swoją drogą mam wrażenie, że Rudemu chyba przydałby się powoli środek znany jako MAŚĆ NA BÓL (...). Canes okazali się jednym z większych pozytywnych zaskoczeń ostatnich PO, dochodząc do finału konferencji, dla Wild ósemka okazała się za wysokimi progami (i nic dziwnego, bo przepraszam, ale jak tu traktować poważnie drużynę, w której za bramkarza robi Devan Dubnyk?), a teraz mamy zimę i wygląda na to, że Eric może znowu zobaczyć PO najwyżej w telewizji, co daj nam Panie Boże w nadchodzącym Nowym Roku, amen :-D 

Edytowane przez J. Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raven2156 z racji wieku kilku graczy to w Wild co chwilę mają miejsce jakieś jubileusze. Rok temu Suter został uhonorowany za 1000 meczów w NHL. Nie tak dawno, Mikko Koivu także dostąpił tego zaszczytu. Teraz Eric Staal zdobył 1000 punkt w karierze, a za chwilę (jeszcze 20 meczów) Parise dobije także do 1000 meczów. Wszyscy grubo po trzydziestce, a w składzie jeszcze Dubnyk, Stalock, Hunt, Spurgeon, Zuccarello. Efekt... jedna z najstarszych drużyn w lidze, o ile nie najstarsza.

26 minut temu, J. Lo napisał:

i nic dziwnego, bo przepraszam, ale jak tu traktować poważnie drużynę, w której za bramkarza robi Devan Dubnyk?), a teraz mamy zimę i wygląda na to, że Eric może znowu zobaczyć PO najwyżej w telewizji, co daj nam Panie Boże w nadchodzącym Nowym Roku, amen :-D

Dubnyk to nie jest ich jedyny problem. Czasu i wieku nie oszukasz, pewien etap się kończy. Jednak całkowicie to bym ich jeszcze nie skreślał, bo o ile z początku sezonu wyglądali kiepsko i nie było widać żadnych perspektyw, żeby o coś powalczyć (no chyba, że o jak najwyższe miejsce w loterii draftu :P), to jednak ostatni okres pokazuje, że może jednak "dziadków" z Minnesoty stać jeszcze na ostatni cudowny run, a w PO wszystko się może wydarzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie było też w nocy z soboty na niedzielę w północnej Kalifornii, gdzie Sharks pokonali Canucks 3-2.

Po pierwsze, 1000 mecz dla swojej drużyny zagrał obrońca San Jose Sharks, Marc-Edouard Vlasic. Gratulacje.

https://twitter.com/SanJoseSharks/status/1206049471911456770

Po drugie, Sharks zorganizowali sobie noc star wars. Tak wyglądało otwarcie:

https://www.youtube.com/watch?v=r63bXdxEu1c

a dalej... na trybunach ludzie poprzebierani za bohaterów sagi. Na okrągło ta filmowa muzyczka i sapanie Vadera. W akcji oglądaliśmy, m.in. Brenta Burnsa, czyli popularnego "Chewbacce". W dodatku trzecią bramkę dla zespołu zdobył... tak, tak, obi-wan KANEobi XD. Wyobraziłem to sobie, tak w polskich realiach. Nie no to, by w życiu nie przeszło, no chyba, że by sami wyznawcy jedi przyszli na stadion 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas Chabot played 37:43 tonight. According to the @hockey_ref
Play Index, only Dennis Wideman's 38:05 on Jan. 18, 2014 is higher in a regular-season game.

......................................................................

Kosmiczne minuty. Drugi wynik w historii. Nawiasem mówiąc, już ok. 30min to bardzo dużo, ale prawie 2 tercje na tafli, "no way" a jednak :)

Sprawdziłem, to w tym sezonie Chabot spędza na lodzie średnio 25:32 i jest 3 pod tym względem. Przed nim Klefbom i Doughty, ale obaj poniżej 26min. Powyżej 25min jeszcze Suter, Letang, Seth Jones i Josi, a blisko Carlson, czyli oczywiście śmietanka ligowych obrońców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blake Wheeler wysunal sie na 1sze miejsce w Thrashers/Jets w klasyfikacji punktowej po zdobyciu gola i asysty w meczu z Wild. Tym samym zdetronizowal Ilje Kowalczuka. Rosjanin do zdobycia 615 pkt  potrzebowal 594 meczow. Amerykanin 616 pkt zdobyl w 675 meczach.

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3/4 absolutnie zgadzam się z wyborem kapitanów na all-star. Pastrnak, MacKinnon, McDavid bezdyskusyjne wybory, ale Ovi... nie, żebym zaniżał jego wartość, bo to świetny grajek, ale po prostu w tym sezonie jest ktoś lepszy w jego dywizji, a nawet w zespole. John Carlson!!! Jemu takie wyróżnienie się należało jak psu buda :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20200101_150404.thumb.jpg.43630ad82944368e12a679bda100f9c8.jpg

Na pierwszy rzut oka to dziwi brak w top10 LA Kings, czyli dwukrotnych mistrzów w tym okresie, no ale oni nigdy nie wchodzili do PO z czołowych miejsc i ostatecznie dodając fatalny wynik z ostatniego sezonu, parę pkt im brakło (zdobyli 905 w tej dekadzie).

 

Screenshot_20200101_150459.thumb.jpg.de941d895632dfe83d3dc05dfae8ebd0.jpg

O boże, tragicznie to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej gol Rinne. 

A teraz ciekawostki:

12 bramkarzy strzelilo 15 bramek. Z czego 7 x gol zaliczony, bo jako ostatni dotkneli krazek (2 x Martin Brodeur NJD) i 8 razy faktycznie strzelili gola (w tym Brodeur 1 raz i Ron Hextall z PHI 2 x).

 

 

13 godzin temu, Raven2156 napisał:

:D

 

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.