Skocz do zawartości

Ciekawostki


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłeś coś ciekawego? W NHL wydarzyło się coś o czym mało kto wie? A może to po prostu kolejna interesująca statystyka? Ten temat służy publikowaniu właśnie takich informacji.

Jako pierwszy post zapraszam wszystkich do zapoznania się ze stroną dotyczącą 32'giej drużyny NHL która zostanie dołączona do ligi w sezonie 2021/22 https://www.seattlenhlfans.com/

Możecie tam znaleźć garść informacji dotyczących nowej organizacji. Znajdują się tam róznego rodzaju ankiety (a więc opinia kibiców jest ważna), ciekawostki oraz przydatne informacje o nowej drużynie. Nazwa oraz logo (najprawdopodobniej) poznamy już w tym roku. Najprawdopodobniej jednak poznaliśmy już kolorystykę drużyny, ponieważ zarówno powyższa strona jak i oficjalny profil na NHL.com opiewa w zielono-łososiowe barwy.

Osobiście jestem bardzo ciekawy nowej organizacji która uzupełni pulę 8 drużyn w każdej z dywizji. Wiadomo też, że z racji na stosunkową niską odległość Seattle od Vancouver Canucks najprawdopodobniej staną się głównymi rywalami organizacji.

Co ciekawe Seattle trafi do "Pacific Division" na miejsce Arizona Coyotes którzy zostaną przeniesieni (z racji zoptymalizowania geograficznego) do "Central Division".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, montana napisał:

O tym jak szkolą w Szwecji

Bardzo ciekawy artykuł. Wiadomo dla Szwedów hokej to sport narodowy więc nie możemy porównywać do tego co się dzieje w Polsce.

Możemy natomiast porównać do polskiego piłkarskiego zaplecza. Jak odmienne to jest... Sam proces szkolenia, dbałość o szczegóły i detale... W Polskich klubach takimi standardami mogą się poszczycić jedynie nieliczne kluby.

Później się dziwić, że w naszym "sporcie narodowym" na arenie międzynarodowej wyniki są dość przeciętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę tutaj swoje trzy grosze.Faktem jest,że w Polsce nie ma takich pieniędzy,aby prowadzić w tak zaawansowany sposób szkolenie od samych podstaw.Do tego dochodzi jeszcze bardzo często absolutny brak woli działania ze strony naszych żałosnych politykierów i rządzących.Najgorsze jest jednak w moich oczach to co się dzieje na najniższych szczeblach pracy z dziećmi i młodzieżą.Piszę to z własnego doświadczenia,bo w latach 2009-2013 sam założyłem i prowadziłem klub koszykówki szkoląc głównie młodzież.

Raz,że poziom prezentowany przez praktycznie wszystkich nauczycieli czy instruktorów,których w tamtym czasie poznałem był potwornie niski.Ci ludzie,którzy mieli przekazywać wiedzę dzieciakom nie potrafili prawidłowo wykonać rzutu do kosza czy dwutaktu.Były sytuacje,że na moje zajęcia trafili chłopacy w wieku 15-16 lat,którzy NIC nie potrafili,a podobno na zajęcia wcześniej chodzili przez kilka lat.Pamiętam,że robiąc papiery na instruktora koszykówki byłem świadkiem jak nauczyciele przy próbie dwutaktu nie trafiali w tablicę......i potem całe to nędzne towarzystwo rozpełza się do swoich szkół,bierze kaskę za dodatkowe zajęcia i udaje,że uczy jakiejś dyscypliny.

Dwa,że w każdym klubie z którym miałem kontakt,który był prowadzony w mojej okolicy to normalną praktyką było wyłudzanie pieniędzy na lewe i zawyżone faktury oraz na organizowanie "dziwnych" wydarzeń.Byłbym w stanie to jeszcze zaakceptować,gdyby te pieniądze szły faktycznie na dzieciaki i działanie klubu.Tak niestety nie było i ci ludzie,którzy udawali i nadal udają działaczy i trenerów ciągle sobie dorabiają w ten sposób.To tylko małe i nic nie znaczące prowincjonalne miasteczko,ale jeżeli spojrzeć na tą sytuację w skali kraju to jest to dramat.

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym w Gdańsku,który prowadzi zajęcia z dzieciakami w hokeja.Wychodzi na to,że u nich jest tak samo.Beton,który tam powstał przed laty świetnie się trzyma i ciągnie kasę do swojej kieszeni mając głęboko w dupie przyszłe pokolenia.

Takie czarnowidztowo z mojej strony,ale nie widzę szans na zmianę.Bynajmniej nie w najbliższych dekadach.Może jak wymrą pokolenia pamiętające komunę coś się zmieni?Możliwe jest też to,że nigdy nie nauczymy się samorządowej i obywatelskiej odpowiedzialności za nas samych i naszych potomków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Borys przypiął/eła ten temat

Miasto Calgary jest coraz bliżej podpisania kontraktu na nową halę dla Flames. Rozmowy rozpoczęły się już w 2017 roku.

Nowy budynek został wstępnie wyceniony jako inwestycja warta ok. 600 milionów dolarów kanadyjskich (blisko 459 milionów dolarów amerykańskich).

Poniżej znajduje się rysunek koncepcyjny hali.

3996FAA6-7AFD-4EE4-9AAD-B19F5B3554C8.jpeg.d6dd4db39c83bba4c5e0d7b1e87c4e1c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na początku wypada się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum. Toczone tu dyskusje śledzę od dawna i cieszę się bardzo, że można praktycznie w jednym miejscu pogadać zarówno o NHL, jak i NBA. 

Przechodząc do sedna. Na początku sierpnia Rada Stanowa wydała zezwolenie na budowę nowej hali dla New York Islanders w Belmont Park.Oprócz areny (pojemność 19 000), powstanie m.in. hotel (250 pokojów) oraz 350 000 stóp kwadratowych powierzchni handlowej. Cała inwestycja pochłonie 1,26 miliarda dolarów. Arena ma być gotowa na sezon 2021/22. W ostatnich dniach jednak miejscowość sąsiadująca z Belmont Park, tj. Floral Park wydała pozew o zatrzymanie projektu, gdyż jej przedstawiciele wyrażają szereg obaw związanych z planem tej inwestycji. Oby ten konflikt został szybko zażegnany, bo nowa hala to konieczność, ale też ogromna szansa rozwoju dla wyspiarzy.

 

nyi arena.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kucherov ostatnimi dwoma sezonami pokazał, że zasluguje na to, by być w takim rankingu przed Sidneyem. W dodatku według mnie i jak sprawdzałem ekspertów espn, MacKinnon powinien być na podium. Ovi na 5 miejscu. Barkov za wysoko. Marchand minimalnie niżej. Pastrnak za nisko. Taylor Hall zdecydowanie za nisko. Też kilku zawodników spokojnie mogło się znaleźć między 40 a 50 miejscem, a ich nie ma (Subban, Klingberg, Hertl, Landeskog, Forsberg, Voracek, Byfuglien). W zeszłym roku pewnie Laine i Barzal, by byli w top50, ale mieli słabszy sezon niż 17/18, chociaż Barzal w playoffach dobrze grał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 22:07, montana napisał:

Owieczkina dałbym przed Kanea i Mackinnona. Marner przed Matthewsem też mi nie pasuje. Poza tym Pastrnak i Hall za nisko. Barkov na 8 miejscu to chyba jakaś pomyłka ;)

niby czemu?! 10-ty punktujacy ligi [przy skutecznosci 17 pct],topowy egzegutor karnych,bajeczny technicznie...

bardziej bym poddawal w watpliwosc sens robienia tego typu zestawien w ogole,nizeli obsade poszczegolnych pozycji [toz to zabawa jeno]...

...warto obejrzec do konca!

 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barkov to kocur, ale całe zestawienie jest o dupe potrzaskać i nie potrzebne, Kuczerov hmm czy lepszy od The Kida, wg mnie nie ale zaraz zacznie się dyskusja kto ma ile pierscieni, ile bramek jakie skillsy itp...

Ostatni Mantha pokazał moc strzelajac 4 bramki. Piękny też meczyk miedzy Montrealem a Toronto i wygrana tych pierwszych z sytuacji 1:3 na karne i 6:5.

Montreal widze jako przyszłość w najblizszych latach podobnie Rangers jesli dobrze rozkminia salary i obronę. Mimo, że na wieszaku wisi bluza Lundqvista to pomalu czas pozegna Henrika. Dzieciaki z Colorado w tym sezonie tez daleko zajda, na czarne konie daje Devils i  Pantery, z Bobrowskim na budzie mają szanse nawet na druga runde playoffs. Trzymam kciuki za Rangers i St. Louis których polubiłem i obdarzylem mega szacunem za to co zrobili sezon temu, natomiast O'Reilly juz od dluzszego czasu jest jednym z moich fav graczy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Edmonton Oilers pierwszym zespołem w historii NHL, który po pierwszych 5 meczach ma bilans 5-0-0, mimo tego, że w każdym z tych spotkań musieli odrabiać straty bramkowe. 

2. Carolina Hurricanes również w pierwszych 5 meczach ma bilans 5-0-0 i jest to najlepszy start rozgrywek w historii tej organizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Braveheart22 napisał:

1. Edmonton Oilers pierwszym zespołem w historii NHL, który po pierwszych 5 meczach ma bilans 5-0-0, mimo tego, że w każdym z tych spotkań musieli odrabiać straty bramkowe. 

2. Carolina Hurricanes również w pierwszych 5 meczach ma bilans 5-0-0 i jest to najlepszy start rozgrywek w historii tej organizacji. 

mcdavid + draisaitl to chyba najlepsze duo napadziorow w lidze,a jak dodac klefboma,ktory jest,bodaj,w zyciowej forme,to masz 'artylerie' nie do odparcia...

...z canes podobnie. nie maja,co prawda,az tak elitarnych napadziorow jak edmonton,ale ich 'glebia' sily ofensywnej jest b. duza. teravainen,aho,niederreiter,haula,svechnikov,stall,necas! no nie ma chyba 2 ekipy w lidze z porownywalnym potencjalym ofensywnym...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Islanders

Ciąg dalszy wieści o Belmont Park Arena. 

Z zewnątrz budynek będzie miał tradycyjny wygląd, pasujący do otoczenia Belmont Park, m.in. toru wyścigów konnych, który znajduje się w pobliżu. Za to w środku, klub planuje zastosować nowoczesne rozwiązania technologiczne (ciekawe czego będą dotyczyć). Jednym z pomysłów jest, aby Islanders jako pierwsza organizacja w NHL wprowadziła "inteligentne" koszulki dla kibiców. Dwa linki dotyczące tego:

https://arenadigest.com/2019/10/14/tech-a-major-part-of-new-islanders-arena-planning/

https://eyesonisles.com/2019/10/13/new-york-islanders-plan-smart-jerseys-new-arena/amp/

Wiemy także, że oficjalna pojemność hali na meczach hokeja będzie wynosić 17 113 widzów, a w czasie koncertów 18 853. W ostatnim linku kilka faktów na ten temat, a także kamerka live z placu budowy. 

https://www.nhl.com/islanders/arena/belmont#key-facts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cut.png

NHL Heritage Classic - seria gier sezonu regularnego która odbywa się na otwartym terenie (zazwyczaj na futbolowych stadionach).

Tego typu mecze dostarczają wielu emocji i może je obejrzeć dużo więcej osób (nawet ponad 50 tys.), ponieważ otwarte stadiony pomieszczą dużo więcej kibiców niż zamknięte hokejowe areny.

Wczoraj odbył się kolejny mecz z tej serii i był to już 5'ty mecz tego typu w historii. Pierwszy inauguracyjny odbył się w 2003 roku.

Co ciekawe w NHL Heritage Classic biorą udział jedynie kanadyjskie drużyny i jedyną która do tej pory nie miała możliwości wziąć udziału jest Toronto Maple Leafs.

Historia meczy NHL Heritage Classic:

1) Sezon 2003/04 - Montreal Canadiens vs Edmonton Oilers (4:3) - Edmonton, Alberta

2) Sezon 2010/11 - Montreal Canadiens vs Calgary Flames (0:4) - Calgary, Alberta

3) Sezon 2013/14 - Ottawa Senators vs Vancouver Canucks (4:2) - Vancouver, British Columbia

4) Sezon 2016/17 - Edmonton Oilers vs Winnipeg Jets (3:0) - Winnipeg, Manitoba

5) Sezon 2019/20 - Calgary Flames vs Winnipeg Jets (1:2) - Regina, Saskatchewan

Tegoroczny mecz był o tyle ciekawy, że podczas jego trwania padał śnieg co dostarczało dodatkowych wrażeń i ukazało prawdziwą "pionierską moc" tego sportu i to jak wyglądało to dziesiątki lat temu.

Znalezione obrazy dla zapytania nhl heritage classic 2019

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.