Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2019/2020


Araggorn

Rekomendowane odpowiedzi

w kontekście  tego co zostało na boisku po połamaniu się Thompsona i Duranta. Zmiana roli Greena oczywiście że wynikała z kontuzji ww dwójki, natomiast okazało się że Curry czasem potrafi odpalić 40+ punktów będąc podwajanym i potrajanym i utrzymywać GSW długo w grze, mogłoby to ostatecznie wyglądać inaczej gdyby GSW mieli po prostu więcej shooterów ( a Green, w momentach  / meczach bez Klaya i Duranta, stał się tam nagle praktycznie drugą opcją w ataku i pierwszym / drugim ballhandlerem, więc, mając piłkę w łapach więcej niż inni - poza Stephem - , miał więcej niż inni okazji do rzutów).

Przypomnę że G6 Raprtors wygrało po tym jak udało im się w Q4 zatrzyamać Curryego (a mogli na niego rzucić więcej ludzi w związku z brakiem shooterów w GSW), a do tego Van Fleet zdobył w Q4 bodajże 12pts - ten mecz był naprawdę bardzo zacięty, i przy 2-3 trójkach więcej ze storny GSW mógł pójść w drugą stronę, to nie jest tak że tam Warriorsom był potrzebny Ray Allen &  Larry Bird.

Przepraszam, nie myślałem że muszę tak łopatologicznie.

btw Green grał (tak na oko, bez sprawdzania statsów) , poza trójką, świetną serię. To samo zresztą vs Houston

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Warriors ze spacingiem w finałach był związany z prozaicznym faktem, że po wylocie Duranta tam jedynym graczem, któremu można było dać jakieś minuty, i który daje dobry rzut, był Quinn Cook - ale że koleś jest dramatycznym obrońcą, a Warriors wystarczająco mieli problemów w obronie, to non stop grali dwoma wysokimi bez rzutu, a obok jeszcze dokładali sobie obwodowego bez rzutu w stylu Livingstona czy Iguodali. Jak Klay wyleciał to już w ogóle wyglądało jak Cavs 2015.

Ale ciężko z tego wyciągać jakiś zarzut akurat do Greena, czytaj zajebistego grajka którego jedyny mankament w sumie to brak rzutu, a tak to zabrzmiało - więc jak tak miało to zabrzmieć, to naaah, nie każdy może być graczem z top5 ligi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Ale ciężko z tego wyciągać jakiś zarzut akurat do Greena, czytaj zajebistego grajka którego jedyny mankament w sumie to brak rzutu, a tak to zabrzmiało - więc jak tak miało to zabrzmieć, to naaah, nie każdy może być graczem z top5 ligi. 

0)rozmowa zaczęła sie od tego że Green jest bardzo pracowity & ambitny, ja na to odpowiedziałem że nie jest, bo np za 3 kiedyś rzucał lepiej a teraz gorzej, czyli prawdopodobnie przestał zupełnie rzut za 3 trenować / olał to, w związku z czym można moim zdaniem założyć że wcale nie jest taki super ambitny ani pracowity. I to jest głównym tematem tej dyskusji, proszę o tym pamiętać .

 

Anyway, @BMF w ogólności to napisałeś to co ja pisałem, przy czym ja trochę podkreślam rolę Greena w tym wszystkim

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny gracz druzyny sukcesu. Wycenil sie calkiem dobrze. Duzo wiekszych pieniedzy by raczej nie dostal a na goscia co chce budowac swoja marke poza GSW mi nie wyglada. Tak ma ok pieniadze i przynajmniej jakas motywacje w otoczeniu. ktore zna i otoczenie zna jego.

Green i max od Cavs ? Come on ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clint capela bierze 16-20 baniek w najbliższym 4 latach a ten się Greena czepia 

Trójka mu padła i to niepodważalny fakt ale jak słusznie zauważyłeś miał obok trzech elitarnych na poziomie all time shooterow więc mógł sobie pozwolić

Najbliższy sezon zweryfikuje czy ma chęć do gry na poważnie przez cały rok, ale na te chwilę 100/4 to promocja dla każdego teamu w przypadku Greena! Pomimo tej trójki!

Ja rozumiem że masz do mnie personalnie jakieś ale za jechanie po hujston, mam to generalnie w dupie ale niech Ci to nie przesłania obrazu całościowego bo mam wrażenie że uparłeś się głupio tylko dlatego że to co zostało napisane, napisałem ja

 

2 minuty temu, memento1984 napisał:

Green i max od Cavs ? Come on ?

Dlaczego? Może nie max ale coś blisko wg mnie mógłby od nich dostać, akurat im brakuje porządnego Walczaka z jajami

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 
7 minut temu, josephnba napisał:

 

Dlaczego? Może nie max ale coś blisko wg mnie mógłby od nich dostać, akurat im brakuje porządnego Walczaka z jajami

chyba by wolal zjesc z pod siebie, niz podpisac maxa w Cleveland - no chyba zeby chcial trolowac, ale to wtedy FO Cavs by musialo niezle trolowac zeby mu taka oferte wlozyc na stol.

gracz dobry ale specyficzny - te 25kk$/rok to optymalne rozwiazanie dla niego i dla GSW. Jesli gdzies bedzie gral, zeby zarobic ten kontrakt to napewno w GSW. co on ma do udowodnienia, poza ekosystemem GSW ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

 

Ja rozumiem że masz do mnie personalnie jakieś ale za jechanie po hujston, mam to generalnie w dupie ale niech Ci to nie przesłania obrazu całościowego bo mam wrażenie że uparłeś się głupio tylko dlatego że to co zostało napisane, napisałem ja

 

 

 

LOL, drugi raz używasz tego samego argumentu że 'ktoś tam o coś tam ma bół dupy' (wcześniej bodajże do mirwira), gdzie ja się tu sile na jakieś argumenty & analizy gry, a ciebie stać tylko na coś takiego, i znowu nie odniosłeś się do niczego, ani do tego że na ten rok to on podpisał maxa (choć wcześniej napisałeś mógłby teraz wziąć najwyższa ofertę i pierdziec w stołek ) ani nic.

 

 

9 minut temu, josephnba napisał:

Clint capela bierze 16-20 baniek w najbliższym 4 latach a ten się Greena czepia 

ja się nie czepiam Greena, ja się czepiam ludzi którzy twierdzą, że on na pewno by dostał za rok sporo więcej. Parokrotnie napisałem nawet że uważam że to świetny zawodnik, że grał świetne serie w PO, ale ma swoje mankamenty.

Na przyszłośc ograniczę się do ikonek 'confused'

12 minut temu, josephnba napisał:

 

Dlaczego? Może nie max ale coś blisko wg mnie mógłby od nich dostać, akurat im brakuje porządnego Walczaka z jajami

 

(ktoś ma pomysł na jakiegoś mema?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSW ma 129 i 138 mln na 4 zawodników w latach w następnych 2 sezonach... tu nawet Green jako DPOY i trójka na poziomie +33% by niewiele dały. Te ext. to trochę opcja win-win, Dray nie ma maxa, ale porządna kasę w ekipie która wciąż będzie walczyć o finały jak Klay wróci. Nie sądzę aby się przeraził kontuzji lub poszedł do marnej ekipy dla kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rw30 nie odniosłem się do tego maxa bo się zwyczajnie pomyliłem pisząc że dostałby tyle teraz, miałem na myśli za,rok kiedy będzie fa

I oczywiście że to spacyficzny gracz, idealnie dopasowany do systemu Warriors

Ale jego skill jest na tyle uniwersalny że wg mnie spokojnie mógłby da podobny impact innej ekipie. Oczywiście mądrze prowadzonej ekipie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dannygd napisał:

GSW ma 129 i 138 mln na 4 zawodników w latach w następnych 2 sezonach... tu nawet Green jako DPOY i trójka na poziomie +33% by niewiele dały. Te ext. to trochę opcja win-win, Dray nie ma maxa, ale porządna kasę w ekipie która wciąż będzie walczyć o finały jak Klay wróci. Nie sądzę aby się przeraził kontuzji lub poszedł do marnej ekipy dla kasy.

Green zostal Tristanem Thompsonem GSW - duzo lepszego/odpowiedniego gracza na jego miejsce nie znajda a takie pieniadze moga tylko wydac na swojego - historia stara jak modern NBA z salary capem i CBA : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, memento1984 napisał:

Green zostal Tristanem Thompsonem GSW - duzo lepszego/odpowiedniego gracza na jego miejsce nie znajda a takie pieniadze moga tylko wydac na swojego - historia stara jak modern NBA z salary capem i CBA : P

O jeeeeeeżuuuuuuuuuuu.

Ale kogoś dupsko piecze.

Za ostry kebs czy wlazłeś do czarnej dzielnicy i nie udało się uciec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, memento1984 napisał:

Green zostal Tristanem Thompsonem GSW - duzo lepszego/odpowiedniego gracza na jego miejsce nie znajda a takie pieniadze moga tylko wydac na swojego - historia stara jak modern NBA z salary capem i CBA : P

porównanie do Thompsona mi się nie podoba pod względem tego, że Thompson a Green to różne poziomy, natomiast nadmienienie SC i wpływu na kontrakty już bardzo na miejscu. To właśnie dlatego Vucevice, Harrisy & Thompsony tej ligi dostają kontrakty większe / porównywalne z Greenami, i nie ma w tym nic niezwykłego, dzieje się to co roku

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał:

porównanie do Thompsona mi się nie podoba pod względem tego, że Thompson a Green to różne poziomy, natomiast nadmienienie SC i wpływu na kontrakty już bardzo na miejscu. To właśnie dlatego Vucevice, Harrisy & Thompsony tej ligi dostają kontrakty większe / porównywalne z Greenami, i nie ma w tym nic niezwykłego, dzieje się to co roku

Przeciez dokladnie o to mi chodzilo, a nie porownywanie umiejetnosci czy czego tam co spowodowalo takie poruszenie.

jest swoim zawodnikiem i moga go przedluzyc a innego o porownywalnej klasie nie podpisza za mniej.

chill

4 godziny temu, Eld napisał:

O jeeeeeeżuuuuuuuuuuu.

Ale kogoś dupsko piecze.

Za ostry kebs czy wlazłeś do czarnej dzielnicy i nie udało się uciec?

Widze, ze nie zrozumiales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rw30 napisał:

 To właśnie dlatego Vucevice, Harrisy & Thompsony tej ligi dostają kontrakty większe / porównywalne z Greenami, i nie ma w tym nic niezwykłego, dzieje się to co roku

A jednak!!!

Sam niejako przyznałes że Green mógł liczyć na dużo wyższa kasę od GSW bo oni mając już tak zajechanie salary byli od niego uzależnieni.

Gdyby chciał, a Paul menda zapewne go do tego namawiał mógł zażyczyć sobie sporo więcej i choćby Warriors nie chcieli, dostałby tłusty kontrakt

Podobnie rzecz ma się z innymi klubami, weź choćby DeAndre i to co mu dali a o różnicy poziomów i wpływie na zespół nawet nie ma co dyskutować i dostał to (mowa o poprzedniej umowie gdzie jego wartość była wysoka) od innej ekipy (później od macierzystej ale to już szczegół)

Za rok, kiedy Green byłby FA będzie zajebiście mało dobrych wolnych i Green spokojnie jest w topce tych FA

Naprawdę obserwując rynek i desperatów z Knicks, Wolves, Kings czy Suns jesteś w stanie stwierdzić że ktoś by mi tego maxa lub czegoś blisko maxa nie dał?

Albo że 100/4 to nie jest promocja? Przecież on taką kasę byłby w stanie dostać 5 minut po starcie rynku i to jest kurewskio oczywiste biorąc pod uwagę jego status, ubogi rynek i tendencję płacenia Harrison Tristanom czy innym wypierdkom większej kasy niż Greenowi!

 

 

 

Poza tym porównanie z tristanem jest o tyle chybione że Thompson dostał od LeBrona za zasługi kasę zdecydowanie powyżej swojej realnej wartości, a Green zgodził się zostać w GsW za kasę dużo niższą niż mógłby oczekiwać i mógłby od Warriors dostać 

Tu jest ogromna różnica 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green podpisał przedłużenie kontraktu  na maksymalną kwotę jako mógł podpisać w na dzień dzisiejszy. Jak można pisać, że to jakiś pay-cut czy obniżka czy promocja dla Warriors?

Bo w hipotetycznej czy raczej gdybologicznej sytuacji w przyszłym roku mógłby dostać więcej.

Do przyszłego off-sezonu może wydarzyć się milion różnych Green może się połamać i zamiast 100/4 dostanie o wiele mniej.

Dla mnie osobiście byłoby o wiele ciekawsze gdyby nie podpisał tego przedłużenia i walczył o DPoY. Ot ciekawsza historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzamy

Też bym wolał zobaczyć Greena na dpoty level przez cały rok

Wroce jeszcze do tego strachu przed kontuzją

Gdyby tak było większość, jak nie wszyscy gracze ligi braliby mega niski umowy przed wygaśnięciem obowiązującej byle były długie

Ale gdyby tak było nie mielibyśmy lokautow i innych kontraktowych dram, a każdy z nas doskonale wie że kasa dla zdecydowanej większości tych grajków to priorytet!

Pamiętasz"drobne" o które wykłócał się Parker z SAS?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 08:35, josephnba napisał:

 

Za rok, kiedy Green byłby FA będzie zajebiście mało dobrych wolnych i Green spokojnie jest w topce tych FA

Naprawdę obserwując rynek i desperatów z Knicks, Wolves, Kings czy Suns jesteś w stanie stwierdzić że ktoś by mi tego maxa lub czegoś blisko maxa nie dał?

 

Wilków w to nie mieszaj.

1 w końcu ktoś z głową tam zarządza,

2 nie mają kasy na takie luksusy :)

 

 

Edytowane przez Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.