Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2019/20


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, polishllama69 napisał:

i kto go weźmie ?

A taka Filadelphia (ale pewnie by to kosztowało jakiś pick co jest niezgodne z obecna polityką) chociaż on powinni po takiego Dragica startować. Tutaj z kolei Miami to obecnie większy kontender niż 76ers :). 

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marceli73 napisał:

A taka Filadelphia (ale pewnie by to kosztowało jakiś pick co jest niezgodne z obecna polityką) chociaż on powinni po takiego Dragica startować. Tutaj z kolei Miami to obecnie większy kontender niż 76ers :). 

on Phili kompletnie nie pasuje. Tak czysto hipotetycznie mówiąc, to idealnie by im siadł VanVleet czy ktoś w tym stylu... chyba @BMF  @Julius ?

 

W dniu 16.11.2019 o 22:14, marceli73 napisał:

No Adams słabo i nie mogą go wykreować pod wymianę :). zastanawiam się kiedy Galinari poleci. Chyba w grudniowym okienku za jakiegoś młodzieńca, fillera plus pick. Będą też próbować Shredera wypchnąć. W obecnej sytuacji lepiej mieć Paula niż Westbrooka bo Paul kogoś tam wykreuje. 

Na ten moment nie ma co wymieniać ani Stevena, ani Gallo czy Paula, bo: (co wiadomo mniej więcej od połowy lipca)

a) raczej za dobrze na tym nie wyjdziemy

b) wszyscy dają dużo mentorshipu dla SGA i innych młodych

c) nie ma sensu? Tzn wydaję mi się, że możemy po prostu sporo stracić z wielu względów.

 

 

 

Edytowane przez Eryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujące, że grając Naderem i Dennisem potrafiliśmy ustać Lakersom

Przyjemny start, może nie grali na wysokim poziomie, aczkolwiek było solidnie. Adams bardzo się rozwinął jako high post passer. Zawsze był w tym elemencie całkiem niezły jak na centra, ale w tym sezonie potrafi dostarczyć tak parę łatwych punktów. Wszystko się nawet kleiło, dopóki na boisku nie pojawił się Dennis który przegrał parę posiadań i zabił ofensywne flow (jakiekolwiek by one nie było).

Ogólnie bardzo przyzwoite spotkanie po obu stronach (mieliśmy szansę na zwycięstwo z najlepszą drużyną ligi, to się docenia [a t w dodatku b2b!!!]) i niech was nie zmyli linijka Dennisa. Niby dostarczył sporo punktów na wyjątkowo wysokiej skuteczności, lecz masa punktów uciekła przez jego głupie decyzje.

Para uwag dotyczących SGA:

a) już teraz widać ogromny wpływ CP3 na grę Shai'a. Decision making tygodnia na tydzień wygląda lepiej. Dużo też wprowadził Chris cierpliwości do gry SGA. O wiele częściej ponawia akcję po nieudanej próbie penetracji czy braku szans na skończenie posiadania punktem

b) mam wrażenie, że Shai trochę boi się kontaktu pod koszem. Musi popracować nad budową ciała, bo będzie miał ciągłe problemy z lepszymi rim protectorami. Na razie wiąże się to z floaterami/runneram, które na ten moment nie są jego mocną stroną

c) myślę, że zanim SGA wejdzie na ten poziom ~ all star impact trochę potrwa (nic odkrywczego). Super się rozwija, to prawda. Powiększa arsenał, dodał przyzwoity rzut z kozła. Mimo wszystko jeszcze daleka droga przed nim do bardzo dobrego ofensywnie zawodnika. Still proud of you kid!

Aha, jeszcze jedna rzecz warta uwagi. Może i Billy jest przeciętnym trenerem, lecz w tym sezonie wypada o wiele lepiej (chociaż i tak nie raz go mocno krytykowałem). Raczej to zasługa zmiany kolektywu, niż jego trenerskiego geniusza, ale są spotkania za które szczerze można go pochwalić. O wiele więcej ruchu piłki, większa aktywność zawodników, involvment każdego grajka. Z całą pewnością milej się to ogląda! Dobrego wieczoru!

Edytowane przez Eryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrooka się kocha, szanuje, za serce do gry jakie u nas zostawił.

Ale ja już nie płaczę, nie ronię łzy, wręcz w kącikach ust pojawia mi się lekki uśmiech na widok tego Pana:

shai-gilgeous-alexander.jpg

I co najlepsze, dokładasz do niego dwowolnego guarda i machina nadal działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmmm ofensywny koncert obu drużyn, bardzo fajny mecz do oglądania.

Na dobrą sprawę to do 3 kwarty było całkiem spokojnie. Kosz za kosz, niektórzy mieli swoje momenty, ale generalnie pierwsza połowa bez historii. Na brawa zdecydowanie zasługuje Bazley. Bardzo pewnie dziś grał. Dobrze czytał grę co przełożyło się na punkty po jego ścięciach. Trafił coś tam z dystansu, good effort, oby miał szansę pokazywać się więcej.

Natomiast jak już wspomniał 3 kwarta to pokaz sił obu drużyn. Lakeshow w swojej najlepszej postaci. Każdy miał udział w tej kuriozalnej grze. Trafiali absolutnie wszystko, od open rzutów po świetne kryte 4 point plays. W niecałe 2 minuty trafili 18 punktów! Ogólnie druga powoła to trochę taki pokaz runów którejś z drużyn. Mimo absurdalnej gry Lakers, Oklahoma somehow utrzymała się w grze i po raz kolejny byli blisko do zdetronizowania genialnych Jeziorowców. Gromkie brawa dla obu drużyn za kapitalne widowisko. 

Tak jak Eld, również jestem pod OGROMNYM wrażeniem Shai'a. Wciąż ma sporo do poprawy, to jest oczywiste. Ale jego występy są świetne, a on w krótkim czasie rozwija się niesamowicie.

Terrance z niezła obroną na LeBronie. Trochę z technik Iggy'iego zauważyłem w jego występie. Nie mam pojęcia jak dawał sobie radę z Bronem który jest dwa razy większy od T-Ferga, aleeeee to chyba nie ma najwidoczniej znaczenia.

Mecz niestety bez Noela, więc musieliśmy się męczyć z Mike'iem "the greatest stretch 5 to ever play the game' Muscalą. Przetrwali, a to się liczy. Miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na dobrą sprawę nie ma o czym pisać, ostatnie występy to utrzymanie stałego niezłego poziomu. Gra po obu stronach wygląda dobrze, trudno się do czegoś przyczepić, więc dziś do napisania skłania mnie Bazley

Zacznę od tego pierwszego. Można zauważyć, że ostatnim czasie dostaje stosunkowo więcej czasu z piłką w dłoniach (szkoda, że to wciąż max 4 posiadania), co bardzo cieszy. Na takim poziomie jak najwcześniej powinien mieć szansę kierowania ofensywą i podejmowania decyzji, w czym wydawałoby się po występach w preseason i summer league jest niezły, a z o wiele bardziej wymagającymi rywalami ma ogromne problemy. Kłopotu na obwodzie nie ma - widać, że myśli, szybko dostrzega i wybiera jakąś z opcji kontynuacji akcji. Natomiast problemy zaczynają się po przejściu obrońcy, gdy trzeba atakować kosz.  Generalnie Bazley to crafty zawodnik, jednak przy zawodnikach z większym doświadczeniem gubi się. Przede wszystkim to nie radzi sobie z help D. Myślę, że to jest element gry nad którym sztab szkoleniowy mocno musi popracować. Oczywistym natomiast jest to, że niczego spektakularnego nie powinienem oczekiwać od 19-latka. Ma czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby OKC nie ogrywało młodzieży i chciało realnie walczyć o playoffy, zrobiło jakąś wymianę, to dopóki zdrowy jest CP3, mieliby szanse, bo to nie jest słabszy team od takich Wolves, a mają sporo assetów - ale za dużo ogrywania jest tej młodzieży, SGA jest na razie bardzo słaby (tak, świetnie zagrał z Sotą) i momentami jak chciałem sobie poogladać Paula, miałem go dosyć. Pewnie Paul zrobi sobie krzywdę, ktoś weźmie Gallo (szkoda, że Lakers nie mają jak tego zrobić) i skończy się na 33-49, ale niezły team do oglądania, Paul-Gallo-Adams - check, jacyś prospekci - check, kilku śmiesznych graczy - check, kilku randomów których nikt nie zna - check, coś tam grają - check.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, eF. napisał:

no siema @Eld  i reszta fanów OKC.

Mam dwa krótkie pytania. Pierwsze - lepszy awans do PO (a są na to szanse) czy wyższy pick? Drugie - kim jest k**** Luguentz Dort?  😮

No sie ma.

Jeśli w nadchodzącym drafcie nie będzie prospekta z hajpem przed typu jak LBJ/Zion/Davis to pewex że PO.

Nazbierana tona picków a wynik sportowy ten sam. Mistrzostwo samo w sobie.

Co do pytania drugiego. Co najwyżej może mieć swoje pięć minut coś jak Yogi Ferrell albo skończy jak Burton w zeszłym roku. Kozaczył kilka meczów i zgasło się chłopakowi. Zrobi wszystko aby się dostać coś gwarantowanego a nie two way.

Szwabik nam się rozkręcił. Dobrze, dobrze niech kręci cyfry. Może się kto na niego złapie w TD i go weźmie precz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dapunk20 napisał:

Ten draft jeśli chodzi o top prospekty nie wygląda zbyt dobrze (to że młodszy Ball jest w najnowszym ESPNowskim na jedynce niech będzie tego potwierdzeniem) więc niech robią PO,  kolejny plusik do koszyczka CP3 będzie :)

 

Dawanie w tych zestawieniach wysoko LaMelo to żart dziennikarski. Gość ma jeden element dobry. .....

 

 

 

 

prase. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ignazz napisał:

Dawanie w tych zestawieniach wysoko LaMelo to żart dziennikarski. Gość ma jeden element dobry. .....

 

 

 

 

prase. 

playmakerem jest elitarnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dapunk20 napisał:

a we wszystkim innym jest nawet nie tyle słaby co fatalny :)

 

ciii, już nie chciałem brzydko pisać, że Ignazz przez uwielbienie LMA, Wigginsa i innego Gaya to skilla playmakingu może lekko niedoceniać, w sumie oceniłbym go, ale się chyba połamał na miesiac, wiec dobrze, że nie bedzie pokusy aby ten szrot włączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dapunk20 napisał:

Ja akurat trochę pooglądałem i dosyć zabawne jak po meczu w którym LaMelo był najgorszy na boisku patrzysz twittera a tam highlist jakiejś asysty z podpisem jaki on zajebiście NBA ready już jest :)

 

ja niestety mam ciekawsze zajęcia niż NBA o innych ligach nie wspominając (filipiny [*]), ale faktycznie spustów sporo widać a z drugiej 3-10 z niczego się nie bierze, zwłaszcza jak się nie jest ogórasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, polishllama69 napisał:

ciii, już nie chciałem brzydko pisać, że Ignazz przez uwielbienie LMA, Wigginsa i innego Gaya to skilla playmakingu może lekko niedoceniać, w sumie oceniłbym go, ale się chyba połamał na miesiac, wiec dobrze, że nie bedzie pokusy aby ten szrot włączyć

Masz dziwne tendencje nawiązywan do rzeczy nieistotnych a już wielokrotnie powtarzasz ze masz inne zajęcia niż oglądanie nba. Zaciekawiłeś mnie. Co robisz? 
Chcąc się odnieść do twojego wpisu odpowiem ze to nie jest uwielbienie tych graczy tylko lepsze spojrzenie na ich sumę wad i zalet i unikanie takiej przyklejonej łatki ze są bardzo słabi. 
co lepsze gdy występuje podobny problem w druga stronę gdy gracz nic nie pokazuje i ma widoczne braki w grze które mogą ( nie musza ) mocno ograniczyć jego przydatność w nba to pewne mainstreamowe pajace dziennikarskie tworzą narracje ze on już jest #1 w drafcie. Totalnie niezrozumiałe dla mnie oceny krzywdzące przede wszystkim innych lepszych graczy draftu. 
za oceanem czasem ta tendencyjność bije po oczach, czasem hype jest przesadzony ale dawno nie widziałem tak niekorzystnej proporcji słabsza gra gracza / wzrost pozycji w mockach. 
zbiega się to z pewna prawidłowością o możliwościach medialnych Papy Balla / zainteresowaniu ogólnym na dany krzykliwy temat / wpływie Los Angeles na opinie dziennikarskie. 
gdyby włożyć Ponitke w to złote ciało Balla nie byłoby tematu. 
no i te takie poza koszykarskie aspekty mogą Ciebie zainteresować bo jak sam pisałeś nie oglądasz kosza ani nba ani tym bardziej niczego innego @polishllama69 ;) 

15 minut temu, polishllama69 napisał:

ja niestety mam ciekawsze zajęcia niż NBA o innych ligach nie wspominając (filipiny [*]), ale faktycznie spustów sporo widać a z drugiej 3-10 z niczego się nie bierze, zwłaszcza jak się nie jest ogórasami

Co robisz wiec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.