Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2019/20


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Adams rzeczywiście w tym roku może się zakręcić nieźle koło wysokiej średniej zbiórek. Nie ma RW, ale to nie do końca było tak że on kradł zbiórki Stevenowi. Wiele z jego zdobyczy to były po prostu REB po pudłach FT przeciwnika. Pewnie takie było życzenie samego RW/przykaz Donovana. Teraz nie dość że RW0 nie ma to i Granta nie ma który też swoje zebrać lubiał. Czy Adams dobije do średniej Drummonda? Nie wykluczał bym tego, ale chyba raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams to jest bardziej boxoutowiec, on bez Westbrooka miał 10,8 reb per36 w sezonie 18/19, 11.2reb per36 w sezonie 17/18, 9.7reb per36 w sezonie 16/17 i 11.4reb per36 w sezonie 15/16, niby mało grał minut bez Westbrooka, ale jak się doda kilka sezonów to wyjdzie duża liczba grania.

Niewielka różnica. 

Westbrook był chyba w top3 (obok Giannisa i Embiida, ten drugi to momentami poziom prime DAJa pod względem statpaddingu na zbiórce) uncontested zbiórek właśnie dlatego, że Adams miał z grubsza wyjebane, i Grant też.  

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://clutchpoints.com/thunder-news-darius-bazley-says-new-balance-internship-helped-him-mature/

 

Jestem ciekaw, jak Darius będzie wyglądał pod względem bbiq już na starcie sezonu. Okazja do grania z takimi umysłami jak CP3, Roberson czy Gallo z naciskiem na tego pierwszego pozwoli mu na ciągły rozwój w tym aspekcie.

 

https://clutchpoints.com/thunder-news-darius-bazley-believes-his-physical-tools-will-be-an-asset-in-nbas-position-less-basketball/

 

To też bardzo interesujące. Oglądając jego występy w SL miałem podobne odczucia. Ma sposób na właściwe każdego obrońcę (choć tak naprawdę dowiemy się tego dopiero na poziomie defensywy NBA). Wciąż mam problem z ocenieniem jego shot selection, ale wydaję mi się, że po poznaniu dorosłej koszykówki stopniowo zlikwiduje podejrzane próby. Chyba, że nasi drużynowi weterani szybko zainterweniują w tym temacie.

 

Aha, kątem oka na twitterze widziałem informację o tym, jakoby Thunder mieli najgorszy terminarz w lidze. Z jednej strony pomoże to w zgarnięciu lepszego wyboru, ale też nie wiadomo jakie ambicje ma drużyna. Nie byłbym zdziwiony, gdyby powstały kwasy z powodu wyników.

Z interesujących rzeczy - Westbrook wraca 9 stycznia.

Edytowane przez Eryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

CP3 w Body Issue 2019

http://www.espn.com/espn/feature/story/_/id/27400369/the-body-issue

wywiad

https://www.espn.com/nba/story/_/id/27493897/thunder-star-chris-paul-breaks-body-transformation-body-issue-2019

Myślałem, że będzie lepiej przygotowany. Sesja jest z dziwnym oświetleniem, które bardziej maskuje niż podkreśla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo fajny podcast Zacha Lowe z Samem Andersonem autorem książki " Boom Town " o historii OKC/Thunder.

Rozmawiali o akcji Pat/Russell (nie wiedziałem, że to był pierwszy start Beverlego oraz że Westbrook zagrał całą drugą połowę)

Sam podaje też ciekawo przypuszczenie dlaczego % Westbrooka poleciały w ostatnich dwóch latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, memento1984 napisał:

czy to tylko mnie smieszy?

 

 

Cavs maja pare "panien" na wydaniu: Thompson, Clarkson, Henson i Rycerz.

A co w tym śmiesznego?

Jak ktoś ma jakiegoś Biyombo do spuszczenia, czy Iana to z musi dopłacić pickiem i/lub młodym. Tym bardziej, że Adams to wciąż młody, 26 letni gracz, o stalowym zdrowiu, z rewelacyjną zbiórką, który postawi świetnego picka i pięknie zetnie pod kosz. Do pakietu dorzuca spoko BBIQ a jak by mało tego było - przechodzi z prawami birda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eld napisał:

A co w tym śmiesznego?

Jak ktoś ma jakiegoś Biyombo do spuszczenia, czy Iana to z musi dopłacić pickiem i/lub młodym. Tym bardziej, że Adams to wciąż młody, 26 letni gracz, o stalowym zdrowiu, z rewelacyjną zbiórką, który postawi świetnego picka i pięknie zetnie pod kosz. Do pakietu dorzuca spoko BBIQ a jak by mało tego było - przechodzi z prawami birda. 

No nie do końca. Kontrakt Biyombo czy Iana to spadające kontrakty, rok temu to i owsze. To raczej do Adamsa trzeba dorzucić pick.

Adams to dobry zawodnik, ale jego kontrakt nie jest zbyt dobry.

To co chce to maksymalne żądania, ale raczej nie do realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirwir napisał:

No nie do końca. Kontrakt Biyombo czy Iana to spadające kontrakty, rok temu to i owsze. To raczej do Adamsa trzeba dorzucić pick.

Adams to dobry zawodnik, ale jego kontrakt nie jest zbyt dobry.

To co chce to maksymalne żądania, ale raczej nie do realizacji.

Może i zgoda, ale na co komu spadające kontrakty na przyszłe FA?

Po Drummonda czy Siakama lub Ingrama którzy są RFA.

Dobry, mobilny, dość młody big zawsze w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartość Adamsa jest ofiarą tych TD Westbrooka i chowania go w obronie, jedyne co Adams zyskiwał to ofensywne zbiórki po pudłach RW, ale to nie o to chodzi, moim zdaniem jakiś zespół tu może ubić dobry interes, tylko ich w zasadzie za dużo nie ma (Kings już chyba nie, LAC nie mają $$$, Cs niby mają assety, ale jakoś nie wierzę w nich, Nets też póki co zablokowani)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma troszkę wolnego czasu, to serdecznie zapraszam do obejrzenia.

 

Kocham brak presji na tej ekipie. Po tylu latach wypełnionych oczekiwaniami, szansami na świetne sezony fajnie złapać oddech i usiąść z boku. Ta ekipa jest bardzo nieprzewidywalna (głównie przez injury alert przy CP3), stać ich na walkę o play-offy, a mogą również pokręcić się gdzieś z dołu. Wielka w tym zasługa mocnego zachodu. Mam nadzieję, że ten sezon przyniesie nam parę fajnych historii. Różnorodność drużyny - z jednej strony weterani klubowi jak i ligowi, brak superstara (bardzo cenię Paul'a, ale w dzisiejszych realiach i na dzisiejsze standardy ligi, trudno go nazywać superstarem, mimo, że jak zdrowy to daje all-nba impact), uzdolniona młodzież, ciekawi do oglądania gracze. To wszystko się kumuluje i może być nawet i tak, że OKC będą w pewnym sensie sensacją.

Martwi mnie trochę brak tożsamości drużyny. Brak takiej typowej gwiazdy, centerpiece'a, kogoś dla kogo kibice będą przychodzić co wieczór. Mam nadzieję, że w przyszłości (może nawet i bliskiej!) będzie to SGA czy Darius, a może obaj? Oczywiście nie zależy mi na jakimś byle jakim gwiazdorze a'la Rozier. To również może się obrócić w zaletę tej ekipy. Nie pogardziłbym Detroit 2004 case'em, oczywiście zachowując odpowiednie proporcje.

Swoją drogą, nawiązując do paru linijek wyżej, bardzo imponują mi SGA i Bazley. Daleki jestem od definitywnego oceniania na podstawie pre-seasonu, ale i po wypowiedziach zawodników, i po ich czasie spędzonym na boisku jestem wręcz zachwycony. Ten duet ma swój potencjał, ja daje im czas i mam nadzieję, że kiedyś Oklahoma będzie miała powody do dumy. Postaram się kiedyś coś skrobnąć na temat tej dwójki, może po starcie sezonu.  

Dużo niewiadomych, mało oczekiwań (aczkolwiek są zawodnicy którzy coś nam udowodnić powinni), nie ma parcia na sukces, nich grają świetną piłkę, a o resztę niech się martwią rywale! Dawać już ten sezon!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.