Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2019/2020


Gość eF.

Czy Christian Wood to wschodząca gwiazda NBA?  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Christian Wood to wschodząca gwiazda NBA?



Rekomendowane odpowiedzi

@kcp78

ignazz ma rację. Odejście Wooda to byłaby spora strata. Jeżeli myślisz, że tak łatwo będzie znaleźć kogoś równie utalentowanego to możesz się grubo mylić. Casey i Pistons wyciągnęli do chłopaka rękę... to fakt, który działa na ich korzyść, ale trzeba przyznać, że mieli sporo szczęścia, bo ja do teraz się zastanawiam jak Wood po tych kilku meczach na koniec sezonu 18/19 w barwach NOLA, nie dostał od nikogo gwarantowanej umowy (ale bym go chciał w Grizzlies, jak oni go przeoczyli :(). 

Piszesz o 2 miesiącach dobrego basketu z jego strony. Ja bym dodał, że to był bardzo dobry basket z jego strony. A dlaczego tylko 2 miesiące? Bo wcześniej jakoś Casey się nie kwapił, żeby regularnie mu dać większe minuty. Nawet po jakimś dobrym występie, potrafił mu uciąć minuty na kilka kolejnych spotkań. Chociaż może była w tym strategia. Bo gdyby jego talent na przestrzeni całego sezonu eksplodował tak jak po odejściu Drummonda to mógłby być sporo droższy niż będzie. 

Co do drużyn, które mogą po niego uderzyć. Suns wydają się być pewniakiem, żeby spróbować, a miejsce na Wooda mają. Nie zdziwiłbym się też, jeśli Raptors by spróbowali go podpisać. Na plus dla Pistons, że zbyt wiele drużyn nie ma kasy na jakieś ruchy, a jak już jakieś się znajdą to są to Knicks, Hawks, Kings, Hornets, Pels, czyli nie drużyny z ligowej czołówki (ale Hawks czy Pels na ten moment raczej ciekawsze projekty niż Pistons). 

Ale kilka drużyn może chcieć go sprowadzić na zasadzie S&T. Celtics, Rockets, Warriors?? Wtedy Tłoki mogą otrzymać coś w zamian, ale czy będzie to opłacalne? Wydaje się, że Warriors czy Celtics mają co zaoferować, jednak imho dla Tłoków najlepszym rozwiązaniem będzie pozostanie Wooda w MoTown. 

Btw, dla samych Pistons wielu meczów w tym sezonie nie odpaliłem (nie liczę tu spotkań przeciwko drużynom, które bardzo dużo oglądałem), ale jak już to robiłem to dla Krystiana i w przyszłym roku liczę na powtórkę z rozrywki :)

 

ps. Justin Patton zawarł niegwarantowany kontrakt z Pistons i będzie walczył o miejsce w składzie na następny sezon. Skądś to znamy. Kcp, czy to on w razie "W" wskoczy w buty Wooda i będzie tym zastępstwem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Braveheart22 napisał:

@kcp78

ignazz ma rację. Odejście Wooda to byłaby spora strata. Jeżeli myślisz, że tak łatwo będzie znaleźć kogoś równie utalentowanego to możesz się grubo mylić. Casey i Pistons wyciągnęli do chłopaka rękę... to fakt, który działa na ich korzyść, ale trzeba przyznać, że mieli sporo szczęścia, bo ja do teraz się zastanawiam jak Wood po tych kilku meczach na koniec sezonu 18/19 w barwach NOLA, nie dostał od nikogo gwarantowanej umowy (ale bym go chciał w Grizzlies, jak oni go przeoczyli :(). 

Piszesz o 2 miesiącach dobrego basketu z jego strony. Ja bym dodał, że to był bardzo dobry basket z jego strony. A dlaczego tylko 2 miesiące? Bo wcześniej jakoś Casey się nie kwapił, żeby regularnie mu dać większe minuty. Nawet po jakimś dobrym występie, potrafił mu uciąć minuty na kilka kolejnych spotkań. Chociaż może była w tym strategia. Bo gdyby jego talent na przestrzeni całego sezonu eksplodował tak jak po odejściu Drummonda to mógłby być sporo droższy niż będzie. 

Co do drużyn, które mogą po niego uderzyć. Suns wydają się być pewniakiem, żeby spróbować, a miejsce na Wooda mają. Nie zdziwiłbym się też, jeśli Raptors by spróbowali go podpisać. Na plus dla Pistons, że zbyt wiele drużyn nie ma kasy na jakieś ruchy, a jak już jakieś się znajdą to są to Knicks, Hawks, Kings, Hornets, Pels, czyli nie drużyny z ligowej czołówki (ale Hawks czy Pels na ten moment raczej ciekawsze projekty niż Pistons). 

Ale kilka drużyn może chcieć go sprowadzić na zasadzie S&T. Celtics, Rockets, Warriors?? Wtedy Tłoki mogą otrzymać coś w zamian, ale czy będzie to opłacalne? Wydaje się, że Warriors czy Celtics mają co zaoferować, jednak imho dla Tłoków najlepszym rozwiązaniem będzie pozostanie Wooda w MoTown. 

Btw, dla samych Pistons wielu meczów w tym sezonie nie odpaliłem (nie liczę tu spotkań przeciwko drużynom, które bardzo dużo oglądałem), ale jak już to robiłem to dla Krystiana i w przyszłym roku liczę na powtórkę z rozrywki :)

 

ps. Justin Patton zawarł niegwarantowany kontrakt z Pistons i będzie walczył o miejsce w składzie na następny sezon. Skądś to znamy. Kcp, czy to on w razie "W" wskoczy w buty Wooda i będzie tym zastępstwem? :P

Właśnie miałem pisać o tym, że Suns mają miejsce w rooster na Wooda i mają kasę. Co prawda mówi się na forach Phoenix, że głównym celem będzie FVV, ale ja osobiście mam nadzieję, że to jednak nieprawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy sobie jedno, Wood ma spory potencjał (szczególnie w ofensywie), ale to wciąż gracz na dorobku. Mocno mu kibicuje, acz w sytuacji, gdy mamy kupę siana do wydania, może się zdarzyć tak, że przyjdzie do nas siakis skrzydłowy z większym nazwiskiem; on nie grał, bo impact, który dawał w ofensywie (jego osobiste też pozostawiały sporo do życzenia, ale mocno nad tym pracował i dziś - jako starter - ma skuteczność na poziomie 80%+, o ile dobrze kojarzę), z nawiązką 'oddawał' po stronie bronionej. W pierwszych miesiącach u nas jego defensywa wyglądała naprawdę słabo...                            

Nola postawiła na Hayesa (ciekawy prospect). Czas pokaże, czy słusznie... 

Patton na rywalizować o miejsce z Makerem. I myślę, że to jest raczej przesądzone, który z nich u nas zostanie; Patton na niższy kontrakt i jest 'czlowiekiem Weavera'... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kcp78 napisał:

on nie grał, bo impact, który dawał w ofensywie (jego osobiste też pozostawiały sporo do życzenia, ale mocno nad tym pracował i dziś - jako starter - ma skuteczność na poziomie 80%+, o ile dobrze kojarzę), z nawiązką 'oddawał' po stronie bronionej. W pierwszych miesiącach u nas jego defensywa wyglądała naprawdę słabo...       

Ręki teraz uciąć sobie nie dam, ale myślę, że przesadzasz. Popełniał błędy to fakt, ale na pewno nie oddawał z nawiązką tego, co robił w ofensywie. Z resztą suma sumarum (jak było po pierwszej części sezonu nie pamiętam), wg wszystkich zaawansowanych metryk to on był pozytywny po bronionej stronie. 

Casey po prostu tak ma, że dosyć opieszale wprowadza młodych/nie doświadczonych graczy czy zwiększa ich rolę w zespole.

34 minuty temu, kcp78 napisał:

Mocno mu kibicuje, acz w sytuacji, gdy mamy kupę siana do wydania, może się zdarzyć tak, że przyjdzie do nas siakis skrzydłowy z większym nazwiskiem;

Ja wśród UFA czy RFA nie widzę w tym roku lepszych dla Detroit nazwisk niż Wood, jeśli chodzi o ludzi z jego pozycji. Wspominałeś jeszcze o Ingramie, ale w jego przypadku to pewnie trzeba by atakować maxem (czy się opłaca?), a i tak możliwe, że Pels by wyrównali taką ofertę. Imho Tłoki mają dużo do stracenia, jeśli chodzi o przyszłość Wooda. 

39 minut temu, kcp78 napisał:

Nola postawiła na Hayesa (ciekawy prospect). Czas pokaże, czy słusznie... 

Pamiętaj, że Favors im spada. 

46 minut temu, Qbajag napisał:

Właśnie miałem pisać o tym, że Suns mają miejsce w rooster na Wooda i mają kasę.

Dopasowanie Wooda do Suns wydaje się oczywiste. Młody team, który potrzebuje PF'a. Biorąc pod uwagę, że Ayton powoli notuje postępy, Wood pokazał na co go stać i jaki ma potencjał - no ciekawe podkoszowe duo mogłoby powstać w Arizonie :)

Ale mimo wszystko liczę, że Wood zostanie na lata twarzą Detroit Pistons. W ciężkiej sytuacji jest ten team i po prostu zasługuje na to, by talenty od nich nie uciekały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, january napisał:

Jak wiadomo jestem fanem Bruce'a, ale już pomijając moją opinię o nim, a przeglądając stronki i fora.

95%+ fanów Pistons jest mocno wkurzonych.
99%+ fanów Nets jest zadowolonych.

Vecenie, Lowe etc etc etc - wszyscy bardzo chwalą Nets za ten ruch.

Więc bardzo dziwny i mimo, że nie tak wielki to dość odważny pierwszy ruch nowego GMa Pistons szczerze mówiąc, można powiedzieć mocno przeciw consensuowi. Przyszłość pokaże jaki to miało sens.

Złe oddany gracz. Nic dziwnego ze jest narzekanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość ludzi ceni tu Browna, mnie też ciekawi co było głównym powodem (tzn. rozumiem Nets - idą all-in w Brodę, więc Dinwiddie i LaVert są na wylocie, a specjalista defensywny z umiejętnościami rozgrywania to dziś skarb dla nich większy niż 3&D, bo tam ma kto rzucać... ). Może jasno deklarował, że chce sporo kasy lub grę w contenderze, może proponowali mu grę z ławki (trochę sporo tych G w DET było) - jakiś impuls musiał być.

Czy mogli dostać więcej za 1 niegwarantowany sezon młodziaka, który być może za rok by odszedł za darmo? Trudno powiedzieć, tego Musy też bym nie odrzucał na starcie, bo chłopak ma potencjał, a gra na F, gdzie może się przydać a 2 runda za rok nie taka słaba może być znowu. Mnie zastanawia co zrobią z Blejkiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani omal zawsze postrzegają grajków dodając/ujmując im znaczenia. Podobnie rzecz ma się z Brucem, który zaskarbił sobie wielką sympatię kibiców (niewspółmierną do klasy sportowej, jeśli można tak powiedzieć) swoją nieustępliwością (idealny 'plaster') i profesjonalizmem. Nigdy nie było wobec niego zastrzeżeń. B. lubiany przez kolegów, wypełniający założenia taktyczne, krótko mówiąc, 'idealny' gracz zespołowy. Ale są i mankamenty. Abstrahując od b. dobrej defensywy i pewnej wszechstronności (poradzi sobie na rozegraniu, ma niezłą zbiórkę) wspomnieć należy, że Brown jest graczem chimerycznym (tych słabszych spotkań było sporo), a jego '3` wciąż jest 'wątpliwa'. Oczywiście taki grajek na rookie umowie (42 numer draftu) to skarb, ale pamiętajmy, że za rok będzie wolnym graczem, a i młodzieniaszkiem już nie jest, więc i dużych postępów nie należy się tutaj (raczej) spodziewać. Wymiana na Muse-ogórka na ten moment musi budzić wątpliwości, ale, po pierwsze, robimy przebudowę (młody wiek grajków zyskał na znaczeniu), po 2, Weaver znalazł się u nas głównie dlatego, że ma opinię speca od szacowania potencjału grajków (będziemy szukać nieoszlifowanych diamentów) , po 3, oddaliśmy undersized g (mamy tutaj kim grać; wydaje się, że wysoko stoją akcję Thomasa, który przez ostatnie lata głównie się leczył, a ma opinię solidnego obrońcy z dużym potencjałem rzutowym) za sf; Weaver ponoć nie 'lubi' grajków ograniczonych do 1 pozycji... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sporo się w nocy zadziało, a tu taka cisza 😉

Nowy GM postanowił ściągnąć dużo młodzieży, no i mamy: Killian Hayes, Saddiq Bey, Isaiah Stewart, Saben Lee

Hayes ostatnio obsunął się w mockach, ale mi się ten wybór podoba. Bey był powszechnie obstawiany wyżej. Obaj powinni sporo grać od początku. Za to Stewart gość typowany raczej do drugiej rundy, a ten Lee to jakaś zagadka...

Dodatkowe wybory przyszły kosztem Kennarda, przyszłej pierwszej rundy (ale pick mocno ograniczony) i cap space, do tego przyszedł center Bradley z Utah (razem jest teraz trzech młodych centrów w składzie, Patton, Stewart, Bradley, nie za dużo czasem?) 

Kennard to fajny chłopak i ciekawy gracz, ale było wiadomo, że nie ma już żadnej przyszłości w Motown, więc chyba dobrze, że już teraz nastapiło rozstanie, skoro jest pełny rebuild mode. Za rok odszedłby za nic. Życzę mu powodzenia w LA 

Z tego co przejrzałem pobieżnie, zostało mało cap space na ewentualne podpisanie Wooda, ale może już wiedzą, że nic z tego nie będzie? Albo to, co zostało wystarczy? A może jeszcze jakieś ruchy się szykują? 

W każdym razie póki co kierunek na kolejną loterię w 2021 raczej zagwarantowany 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 13:36, kcp78 napisał:

wydaje się, że wysoko stoją akcję Thomasa, który przez ostatnie lata głównie się leczył, a ma opinię solidnego obrońcy z dużym potencjałem rzutowym)

Akcje chyba nie stały za wysoko, bo od wczoraj Thomas jest już out 😉

Kolejny ruch już w drodze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hancock napisał:

Dokładnie, chodzą też słuchy, że Dedmon może być puszczony dalej.

Wszyscy tak obstawiają, bo inaczej po co byłby ten ruch ze Snellem i Thomasem? GM Weaver jest bardzo aktywny więc chyba coś się kroi... 

Thomas się przyzwoicie zapowiadał, ale praktycznie nic nie grał przez 2 lata więc jego wartość na rynku jest zerowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.