Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2019/20


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Chytruz napisał:

@Regis Samanica nie mozna stashowac, bo ma kontrakt w NBA.

 

2 godziny temu, PeWee napisał:

@Regis popraw jeśli chcesz. 

A ja zapytam czy ktoś chce #19? Sprzedam nawet za gotówkę waiverowa jak można.

Z tym jest troche sliska sprawa bo od picku bulka juz minely dwie doby... wiec czy moze to zmienic @Roger?

Przy tej okazji inne pytanie techniczne...

2 godziny temu, Roger napisał:

Zespoły mające więcej niż 13 zawodników w składzie mają ich wpisanych przy pickach, a salary jest policzone razem z nimi.

Jak ktos nie uzupelni informacji kogo wywala to zejscie do 13stu bedzie automatycze 48 godzin po drafcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Regis już dokonał wyboru i nie może go zmienić, więc draft leci dalej.

Tak jak mówisz, 48h po drafcie składy muszą liczyć 13 zawodników. Jak tak nie będzie lecą gracze od dolu składu aż do momentu osiągnięcia 13, a potem dalej jak np. ktoś nie zejdzie z salary.

Jeszcze dla zainteresowanych dolary z waivera po zakończeniu sezonu.

 

Waiver.jpg

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GeDDo napisał:

A po co ta informacja? Przecież one i tak nie przechodzą.

Myślałem że chcesz czekać do 1 października żeby przeszło przechodzenie kasy z poprzedniego sezonu, ale teraz dopiero doczytałem że chodzi Ci o kolejny sezon z tym przechodzeniem budżetu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roger napisał:

Myślałem że chcesz czekać do 1 października żeby przeszło przechodzenie kasy z poprzedniego sezonu, ale teraz dopiero doczytałem że chodzi Ci o kolejny sezon z tym przechodzeniem budżetu ;)

 

Nie tyle mi o to chodzi, co logika tak nakazuje, gdyż prawo nie może działać wstecz. A to oznacza, że zasada musi zostać klepnięta zanim każdy dostanie do dyspozycji taką samą pulę. Bo tak to teraz ktoś mógłby zarzucić, że on w ubiegłym roku inaczej potraktowałby waivery, gdyby wiedział, że niewykorzystana kasa przejdzie na następny sezon.

A ze startem oczywiście chcę czekać do 1 października, aby nie musieć czekać na ewentualne wejdzie zmiany kolejny rok. Tym bardziej, że po wystartowaniu ligi na yahoo i po pierwszym dniu waiverów w zasadzie i tak nic się dziać nie będzie do czasu startu preseason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PeWee napisał:

To teraz nie wiem. Mogę oddać pick za kasę z waiverow czy nie?

Jeśli patrzeć na zasady które obowiązują obecnie, to oczywiście możesz sprzedać, gdyż handel budżetem waiver przeszedł jakiś czas temu. Aczkolwiek moim zdaniem na dzień dzisiejszy obowiązują stare zasady jeśli chodzi o przenoszenie budżetu waiver z sezonu na sezon, więc gdyby wystartować ligę na yahoo po twojej wymianie i zaraz po zakończeniu draftu, to na starcie i tak wszyscy powinni mieć tyle samo tj. $100.

Aczkolwiek kłóci się to z tym zapisem ...

Cytat

Co istotne potrzebny bylby warunek zeby handel dotyczyl tylko kasy z danego sezonu [a nie z nastepnego] i oficjalne odnowienie budzetow proponuje na 1 lipca danego roku [czyli wraz ze zmianami w NBA i tak by byl czas nim handlowac przed draftem rookich czy otwarciem waiverow]. Dopuszczalne byloby laczenie tej kasy z pickami i zawodnikami [np gracz A i 10$ za gracza B].

A to się kłóci z tym ...

W dniu 3.05.2011 o 14:39, wiLQ napisał:

I.7. Oficjalny start nowego sezonu następuje 48 godzin po drafcie rookich.

 

Więc kompletnie nie rozumiem tego warunku handlu kasą z danego sezonu i odnawianiem kasy z dniem 1 lipca, gdy nowy sezon startuje 48h po drafcie. Bez możliwości przenoszenia funduszy, to ten cały handel można sobie wsadzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1, chcialbym zwrocic uwage, ze ostatnia aktualizacja posta z regulaminem byla w 2016.
Szczerze piszac sie poddalem w tym temacie, wiec jak chcesz przejac paleczke z aktualizacjami i ciaglym precyzowaniem go to zachecam do sklecenia nowego posta.

Po 2 i odnoszac sie do sedna pytania to mamy podzial roku na RS i offseason. Za kase waiverowa mozna pobrac gracza tylko w tym pierwszym oknie, wiec wydaje mi sie, ze +100$ moze nastepowac w dowolnym momencie offseason byleby starczylo czasu na jej handlowanie przed rozpoczeciem nastepnego RS.

Zas w zacytowanym fragmencie precyzyjniej byloby "tylko kase przypisana do danego RS" zamiast "kasy z danego sezonu" bo ogolnie IMO jest potrzebny jakis warunek zeby nie bylo opcji handlowania kasa, ktorej sie jeszcze nie ma [czyli w trakcie RS klepiemy nierowny trejd bo po nowym budzecie waivera dostajesz ode mnie stowke].

47 minut temu, GeDDo napisał:

Więc kompletnie nie rozumiem tego warunku handlu kasą z danego sezonu i odnawianiem kasy z dniem 1 lipca, gdy nowy sezon startuje 48h po drafcie. Bez możliwości przenoszenia funduszy, to ten cały handel można sobie wsadzić.

Po prostu okreslenie "sezon" odnosi sie do zbyt wielu rzeczy jednoczesnie [w tym fragmencie to odpowiednik naszego RS]. Jesli ta propozycja juz weszla w zycie to od 1 lipca 2019 kazdy ma nowa stowe waiverowa, ktora moze handlowac na forum niezaleznie od tego co mial na koniec poprzedniego RS. W uproszeniu do tej pory stowa sie pojawiala na kontach w momencie stworzenia ligi na Yahoo [bo tam bylo jej jedyne zastosowanie], a teraz to bedzie 1 lipca.

Ponadto w pelni sie zgadzam, ze handlowanie kasa waiverowa lepiej bedzie dzialac z przenoszeniem, ale tak to jest jak nikt tego odgornie nie pilnuje, a z ankietami sie zrobil troche dziki zachod. Sam w zeszlym roku nie wytrzymalem bo widzialem, ze Roger tego nie zrobi i tak rok przeleci bez efektu na wiele omawianych propozycji. W tym roku najwyrazniej byla Twoja kolej i fajnie, ze pchnales ten temat do przodu.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2019 o 22:03, wiLQ napisał:

Ponadto w pelni sie zgadzam, ze handlowanie kasa waiverowa lepiej bedzie dzialac z przenoszeniem, ale tak to jest jak nikt tego odgornie nie pilnuje, a z ankietami sie zrobil troche dziki zachod. Sam w zeszlym roku nie wytrzymalem bo widzialem, ze Roger tego nie zrobi i tak rok przeleci bez efektu na wiele omawianych propozycji. W tym roku najwyrazniej byla Twoja kolej i fajnie, ze pchnales ten temat do przodu.

Skoro macie co raz to nowsze propozycje, to co stoi na przeszkodzie by zakładać ankiety i głosować? Miejcie potem świadomość, że gdzieś to trzeba upchnąć w regulaminie żeby wszyscy wiedzieli jak jest i nie liczcie na to, że zrobię to za Was. Poczuwam się w obowiązku do pilnowania składów, aktualizacji, czy działaniami na yahoo, na całą resztę z regulaminem włącznie brakuje mi najzwyczajniej w świecie czasu i trochę też chęci.

btw. skoro zapis mówi, że nowa kasa pojawiła się z dniem 1 lipca, to też każdy ma po stówie od 1 lipca i może handlować. Czekanie na rozpoczęcie sezonu jest bezsensu w tym przypadku, bo w trejdach off seasonowych dobrze byłoby już mieć kasę waiverową do handlowania. Jak przejdzie opcja z przenoszeniem $, to już w ogóle nie powinno być żadnego zapiasu dotyczącego posiadania $ i możliwości handlowania nimi, bo jasne będzie że można to robić cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.