Skocz do zawartości

Reprezentacja e-nba w LOLa


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciężka praca jest głupia?

Jak dla mnie jest to jak najbardziej przejawem inteligencji :smile:

 

Przecież są ludzie, którzy bardzo ciężko pracują dzięki czemu osiągają jakiś sukces a są głupi (maja niskie IQ) 

Na ciężka pracę składają się dwa czynniki, motywacja jednostki + wytrzymałość. Ciężka praca jest nie przejawem inteligencji ale cechą, która pozytywnie z nią koreluje, bo im więcej wkładasz w swój rozwój intelektualny tym prawdopodobnie staniesz się bardziej inteligenty. 

 

Generalnie jeśli ktoś interesuję się tematem inteligencji warto zapoznać się z takimi pojęciami jak inteligencja płynna oraz inteligencja skrystalizowana. Z tego co się orientuje nawet w internecie kiedyś można było znaleźć testy badające inteligencje płynną(biologiczną) jeśli cię to interesuje :smile:    

 

A jeszcze co do rasy a inteligencji wiadomo że Azjaci mają średnio wyższe IQ od innych raz (jeśli w przypadku człowiek można mówić o rasach?) ale z tego co się orientuje nie ma badań stwierdzających że posiadają przeciętnie większą inteligencje płynną od innych.

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są ludzie, którzy bardzo ciężko pracują dzięki czemu osiągają jakiś sukces a są głupi (maja niskie IQ) 

Na ciężka pracę składają się dwa czynniki, motywacja jednostki + wytrzymałość. Ciężka praca jest nie przejawem inteligencji ale cechą, która pozytywnie z nią koreluje, bo im więcej wkładasz w swój rozwój intelektualny tym prawdopodobnie staniesz się bardziej inteligenty. 

 

Generalnie jeśli ktoś interesuję się tematem inteligencji warto zapoznać się z takimi pojęciami jak inteligencja płynna oraz inteligencja skrystalizowana. Z tego co się orientuje nawet w internecie kiedyś można było znaleźć testy badające inteligencje płynną(biologiczną) jeśli cię to interesuje :smile:    

Ja mierzę inteligencję inaczej. Dla mnie inteligencja to sztuka wyznaczania sobie celów i ich osiągania.

Jeśli ktoś jest głupi, a osiąga sukces, to nie jest głupi. Oczywiście nie liczę tutaj skrajnych przypadków jak odziedziczenie majątku czy posiadanie dobrych genów do koszykówki, bo tutaj to raczej kwestie niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzę inteligencję inaczej. Dla mnie inteligencja to sztuka wyznaczania sobie celów i ich osiągania.

Jeśli ktoś jest głupi, a osiąga sukces, to nie jest głupi. Oczywiście nie liczę tutaj skrajnych przypadków jak odziedziczenie majątku czy posiadanie dobrych genów do koszykówki, bo tutaj to raczej kwestie niezależne.

Ja ci opisałem jak to wygląda z perspektywy psychologicznej, zachęcam również do zrewidowania poglądów na tą kwestie bo twoje kryteria wydają mi się mocno relatywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedys troche gralem, ale tylko support, czasem ADC, ale racze jsupport, bo na inne postacie, trzeba byc ogarnietym na wszystko... 

nie mam zbytnio czasu, ale z checia jesli znajde to kilka raze pogram, jak grywalem to najbardziej mi brakowalo tego, ze nie mam z kim grac :)

 

a swego czasu "zmarnowalem" czesc zycie na Lineage II, jesli ktos gral to wie co to za cudo imo lepsze od WOWa. I niezle tam wymiatalem, Animosity itd. jak ktos gral na piratach.

 

Jak cos napiszcie na PM, moze akurat bede mial czas, glownie po 21-22 jak juz. 

 

Od siebie dodam, ze LOL to zeby dobrze grac, to trzeba troche rzeczy rozkminiac, dla mnie to takie troche szachy RPG/MMO, jak ktos nie zna LOL to sie obrazi za szachy, ale jak ktos zna to mysle, ze tez moglby do tego porownac. Debil w LOLa za dobrze nie pogra imo. Po za tym fajna gra, bo wlaczasz w 30min grasz partyjke i juz, nie wywyzsza tych co siedza calymi dniami, bo nie koksuje sie postaci, kazda rozgrywka zaczyna sie od zera. Takie partyjki szachow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mechanika to jedno ale dobre makro wygrywa mapy. I do tego trzeba inteligencji bez kitu. Kazdy z nas zna bogów mida co czarujo zedami i jasełkami a w late sa gownem bo zamiast objectives czejsujo za fragami bo tylko kda ais liczy. Zresztą nawet nie kda a same kille.

 

Poza tym oglądanie lola jest nadrozrywka bo to jakie taktyki grajo profesjonalne druzyny i ile jest skladowych sukcesu...

Edytowane przez MVPrzemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos napiszcie na PM, moze akurat bede mial czas, glownie po 21-22 jak juz. 

 

No ja generalnie tak samo (+ czasem w dzień, jak biorę pracę zdalną), przyszły tydzień cały na bimbanie to pewnie więcej (wywozę swoje baby do teściów ;) ).

 

Kluczowe pytanie - jaki serwer? :P

a kiedys troche gralem, ale tylko support, czasem ADC, ale racze jsupport, bo na inne postacie, trzeba byc ogarnietym na wszystko... 

 

 e tam - imho jedyna "trudna" rola to mid (bo, żeby prawidłowo impaktować grę musisz robić robotę zarówno lanera jak i junglera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mechanika to jedno ale dobre makro wygrywa mapy. I do tego trzeba inteligencji bez kitu. Kazdy z nas zna bogów mida co czarujo zedami i jasełkami a w late sa gownem bo zamiast objectives czejsujo za fragami bo tylko kda ais liczy. Zresztą nawet nie kda a same kille.

 

Poza tym oglądanie lola jest nadrozrywka bo to jakie taktyki grajo profesjonalne druzyny i ile jest skladowych sukcesu...

 

 

wrzuciłem to w google translate ale wyszło jeszcze barzi niezrozumiałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
7 minut temu, RappaR napisał:

W sumie wróciłem do LOLa i można zagrać. Top/jungle. 

EUW?

Tylko mi mała rozjebała tokena do pracy, więc przez najbliższy tydzień-dwa (aż mi ten cud techniki z hameryki dowiozo) chyba codziennie muszę chodzić do biura :((( (więc tylko wieczory do grania mam)

my z lorakiem w sumie te role też męczymy, ale w 5v5 for fun można się dostosować (lorak zajebiście failuje Tariciem :D)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.