Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Eld napisał:

Trochę miałem 2 tygodnie wywalone z życia NBA przez robotę ale tak obiektywnie jak kształtują się u nas seedy i tabele? Może ktoś się pokisui o coś obiektywnego? 

Nie przegap co robił Wiggins. 
 

Wiggins had been playing the best ball of his career over his last seven games, averaging 29.1 points, 5.1 dimes and 4.7 rebounds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie:

Zachód

1. Minnesota Timberwolves - potężna pierwsza piątka, w której na dłuższą metę nikt nie zawodzi i wszyscy są zdrowi i na ten moment 4 graczy, którzy są w stanie coś tam dać z siebie z ławki, na słabym Zachodzie powinno wystarczyć

2. Los Angeles Lakers - słabsi niż się spodziewałem, Russell, Ingram i Butler opuścili już trochę meczów, wszyscy wysocy ssą na potęgę i przy kontuzjach Korvera i Huertera ławka jest beznadziejna. Jednak LeBron + dwie gwiazdy obok w średnio każdym meczu na 2 miejsce spokojnie wystarczają

3. DenverNuggets - Jokić trafia game-winner za game-winnerem, powoli ogarnia się Jrue, Gary Harris ma przebłyski, ale sporo rolesów niestety w słabiutkiej formie.

4. Houston Rockets - Porzingis jest niestety minusowym graczem na ten moment, a Beal gra tylko po jednej stronie parkietu ( bo po drugiej właściwie w ogóle się nie stara) plus Eric Gordon był jednym z najgorszych graczy początku sezonu dopóki nie doznał kontuzji, ale pozytywnie zaczął Dragić, Aron Baynes i po kontuzji Haywarda również Jaylen Brown się ogarnął,  Adebayo też wygląda bardzo w porządku, solidny zespół i raczej duża przewaga nad 5 miejscem

5. San Antonio Spurs - Brogdon jest super, Wiggins jest super, Aldridge jest.... stary, kilku graczy: Muraay, Morris, Reddish mnie osobiście zawodzi, no i zawieszenie Collinsa mocno dotknęło Spurs. Jest tu wciąż jednak paru rolesów ( Bertans, Len, Gay), którzy trzymają dobry poziom

6. Sacramento Kings - O Gobercie jest bardzo cicho, ale w tym sezonie to spokojnie TOP 10 gracz w lidze plus RIcky Rubio bardzo dobrze wszedł w sezon, jest niezły Joe Harris, który utrzymał swój świetny rzut z dystansu, jest Marcus Morris, który zalicza puste kalorie w New York Knicks i jeszcze kilku ludzi, takich jak Dario Sarić czy Thaddeus Young.

7. Phoenix Suns - Kilku ludzi w niższej formie niż się spodziewałem - Tobias Harris, Spence Dinwiddie, Jarren Jackson, po słabszym początku ogarnął się Bogdanović, no i jest Al Horford, który ma jednak pewne problemy ze skutecznością. Harrison Barnes jest ok, ale mam wrażenie, że brakuje głębi na coś więcej.

8. Dallas Mavericks - Potężne problemy z kontuzjami - Zion, Shamet, Collins, więc pewnie zlecą po wypadnięciu dwóch ostatnich, ale Trae Young gra jak TOP 3 zawodnik w lidze, Jonathan Isaac jest na razie dla mnie DPOY i Jarret Allen gra całkiem solidnie w Nets. Dalej nie ma tu zbyt wielu graczy, ale skoro Trae Young ciągnie prawie, żę g-leagowy skład do 4 wygranych w 11 meczach, to tutaj pewnie by zrobił z jedną wygraną więcej minimum. A na Zachodzie tyle wystarczy, by być na 8 miejsce.

9. Utah Jazz - kilka dobrych meczów Haywarda zanim wypadał, jeden dobry mecz Aytona zanim wypadł, Otto Porter był słaby od początku i ta drużyna raczej będzie spadać ( choć nie za bardzo ma gdzie), pozytywnie JaMychael Green i Thomas Bryant.

10. Golden State Warriors - brak Curry'ego i przez większość meczów Draymonda bolesny, Marc Gasol w bardzo słabej formie na początku sezonu i właściwie jedyny pozytyw w składzie to Eric Bledsoe, który gra solidnie w Milwaukee .Poza tym trudno znaleźć jakieś większe pozytywy w tym teamie, Josh Hart do kontuzji był całkiem niezły.

11. New Orleans Pelicans - jest Coby White i Jonas Valanciunas, podoba mi się Dillon Brooks i w Pacers dobrze wygląda Aaron Holiday, ale nie ukrywajmy, nawet z Griffinem nie ma tu szans na play-offs...

12. Portland Trail Blazers - mają Chrisa Paula, to powinno wystarczyć.

13. Oklahoma City Thunder - nie wiem, czy można grać w 4, ale SGA i Graham wyglądają super i nawet Kaminsky jest niezły.

14. Los Angeles Clippers - trudny wybór, ale tu gra Anfernee Simons, więc postawię na Clippers

15. Memphis Grizzlies - gra Fultz, to chyba jedyny pozytyw.

Wschód

1. Orlando Magic - jeszcze na 1, choć po rewelacyjnym początku tempo trochę spadło, kontuzja Lowry'ego  przy słabym Josephie, nawet mimo fajnej gry Nunna moża boleć. Bardzo dobrze Towns i Mitchell, którzy trzymają bilans, bardzo dobry sezon ( minus mecz vs LeBron) gra Oubre, Prince też w porządku, no i Gordon powoli zaczął trafiać do kosza, a jest też solidny Zeller. Bardzo szeroka rotacja.

2. New York Knicks - mimo takiego sobie Irvinga i spadku formy Leonarda ( i opuszczaniu przez niego back2backów) i opuszczonego meczu Davisa, na 2 miejsce powinno wystarczyć, głównie dzięki rewelacyjnym pierwszym 2 tygodniom. Ciągle brakuje rolesów, o czym świadczy jaranie się co lepszym występem Duncana Robinsons i Jevona Cartera. Bardzo dobrze po cichu w sezon wszedł PJ Tucker

3. Milwaukee Bucks - drużyna z perspektywami na wyższe miejsce już za chwilę, bo Giannis i Kemba złapali wielką formę, zaskakująco dobrze gra Tristan Thompson i gromadka średnich doświadczonych rolesów powinna w sezonie załatwić minimum przewagę parkietu.

4. Toronto Raptors - tu już mam ciężko, Siakam jest w wielkiej formie, VanVleet podobnie, ale Favors dopiero się ogarnia, McCollum sporo pudłuje, a Fox złapał kontuzję. Świetnie grają Harrell i Lou Williams i w sezonie regularnym ten team powinien być wciąż bardzo mocny . Nie jest to poziom 1 seedu, jak typowałem przed sezonem, ale wciąż team na przewagę parkietu.

5. Miami Heat - Doncić gra kosmicznie, ale wokół niego robi się coraz słabiej, Middleton wypadł, więc raczej perspektywy spadkowe, Vucević w słabszej formie niż sezon temu, Oladipo trenuje już z zespołem z G-league więc jest jakaś nadzieja na szybki powrót, Ross i Satoransky też niestety poniżej oczekiwań. 

6. Philadelphia 76ers - spore problemy z głębią składu, sporo meczów opuszcza Embiid, Simmons nie rozwija się tak jak powinien, LaVine nabija puste kalorie, a Josh Richardson i Robert Covington grają poniżej oczekiwań. Na ławce powoli do zdrowia wraca Mitchell Robinson i niezły w Grizzlies jest rookie Brandon Clarke i chwilę niezły był też Ntilikina, ale wyraźnie brakuje graczy w rotacji w tym zespole.

7. Washington Wizards - odliczając pierwszy tydzień, gdzie Harden był gorszy niż Westbrook, to w ostatnich 9 meczach, Rockets robią 7-2 mimo słabszego Westbrooka i teraz jeszcze bez Gordona i Housa i Capeli. W meczu z Pacers Harden miał do pomocy gorszy roster niż Wizards mają w pełnym zdrowiu, a wygrał praktycznie sam z Pacers, którzy byli 5-0 w 5 ostatnich meczach. 42-6-8 w ostatnich 9 meczach na 46% FG i 38% za 3 i +7,3 ( gdy Westbrook jest w okolicach zera, a czwartym najlepszym graczem w rotacji był wczoraj Ben McLemore)

8. Chicago Bulls - świetny początek Kevina Love, Jabari jest chyba w życiowej formie, DeRozan gra swoje, Hassan trochę zawodzi i po kontuzji Balla pewnie będą się zsuwać w tabeli, Ariza jest już niestety emerytem, czasem zaskoczy Portis, skład dość płytki.

9. Indiana Pacers - bardzo pechowo zaczęli Conley (14,8PPG 35,6% FG i tylko 3,9 apg) gra chyba najgorszy sezon od 10 lat, Julius Randle ( 15,8PPG, 42,6% FG 4,1 TO) to dramat, a Myles Turner zagrał 3 mecz i na początku czwartego doznał kontuzji, gdzie pauzuje do teraz, kontuzjowany jest też Lamb, który opuścił 7 meczów, Barton ominął 2, Sampson 4, a Rose 5, więc Ronnie ma olbrzymiego pecha na starcie sezonu. Pozytywnie zaskakują, gdy grają Barton i Rose oraz Langston Galloway (46% za 3!!!).

10. Atlanta Hawks - parę osób zaczęło pisać o tym, że jest niedoceniany, ale po przyjrzeniu się średnio widzę, co tam jest takiego zachwycającego. Jamal Murray mnie nie zachwyca na początku sezonie, zaledwie 42,3% FG, 32,7% za 3 i career high w stratach, przy 17ppg. Millsap jest fajnym rolesem, kompletnie nie widzę tu drugiej opcji, a rolesi są raczej przeciętni w tym teamie.

11. Boston Celtics - brak Paula George'a będzie tu bardzo bolesny plus Adams nie grał w kilku meczach przez co był to team Bojana Bogdanovića na początku sezonu i mimo jego dobrej formy, to nie jest to gtg play-offowej drużyny, gdy drugą opcją jest Patty Mills? Fajni obrońcy w postaci Smarta i Beverleya, ale przy ograniczeniach jakie czekają George'a w kolejnych meczach i raczej spodziewanych pauzach Adamsa, to chyba czas na przebudowę w Bostonie.

12. Cleveland Cavaliers - Buddy Hield bez Foxa lekko odżył, ale nie za bardzo, Rozier miał jeden świetny mecz, ale większość poniżej oczekiwań, Hachimura i Barret statsy ponabijają, ale na wygrane to się nie przełoży, jest DeAndre Jordan, który gra ok, ale bez tej energii jaką miał kiedyś, Bradley miał bardzo dobry początek sezonu zwłaszcza w defensywie. Spokojna przebudowa w Cleveland.

13. Detroit Pisons - znakomity Ja Morant, zawodzi Markanen, przebłyski miał Eric Paschall, ale mimo tego, że Morant jest lepszy niż najlepszy gracz Cavs, to brakuje tu głębi i ludzi w rotacji, którzy będą dawać jakość.

14. Brooklyn Nets - trafili z Herro i niezły do kontuzji był LeVert, ale wygląda na to, że czekają na draft 2020, a potem na wolną agenturę, gdzie będą mieć mnóstwo kasy do wydania.

 

Nie zamieszczam Hornets w rankingu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

1. Minnesota Timberwolves - potężna pierwsza piątka, w której na dłuższą metę nikt nie zawodzi i wszyscy są zdrowi i na ten moment 4 graczy, którzy są w stanie coś tam dać z siebie z ławki, na słabym Zachodzie powinno wystarczyć

Tatum jest na razie słabiutki. Ale owszem, 1-2 dla Lakers i Soty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Tatum jest na razie słabiutki. Ale owszem, 1-2 dla Lakers i Soty.

Czy ja wiem czy słabiutki :P nierówny to taaaak , niemniej 20p i 2,5 trójki na mecz nie jest zle ! Jakby odjąć ten mecz 1/18 gdzie u mnie nie grał bo oglądał seriale ja Netfliksie to i procenty byłyby lepsze :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ranking choć Tatum raczej zawodzi a od niego zaczęła się wyliczanka. 
charlotte na razie biorąc pod uwagę zgranie kręcą się w okolicy Wizzards i Hawks. Zaskakuje niska pozycja Bostonu ale bez lidera może i tak by to wyglądało. Gdyby DeAndre grał lepiej to i Cavs widziałbym ciut wyżej. 
bucks gdy kłopoty liderów się konkurencji przedłuża zmienia fotel lidera - ten TT się trafił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BMF napisał:

Tatum jest na razie słabiutki. Ale owszem, 1-2 dla Lakers i Soty.

On/off ma aktualnie +25,6, trochę cegli za 2 (gdzie będzie miał w Wolves mniej rzutów niż w Celtics) , ale trójka bardzo solidna (39,1%). Druga opcja  w ataku najlepszej drużyny NBA. Jak na 3 opcję tutaj, to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

On/off ma aktualnie +25,6, trochę cegli za 2 (gdzie będzie miał w Wolves mniej rzutów niż w Celtics) , ale trójka bardzo solidna (39,1%). Druga opcja  w ataku najlepszej drużyny NBA. Jak na 3 opcję tutaj, to bardzo dobrze.

Fluber jeszcze kilka takich rozsądnych postów i będę miał Hornets nad Wizards :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

On/off ma aktualnie +25,6, trochę cegli za 2 (gdzie będzie miał w Wolves mniej rzutów niż w Celtics) , ale trójka bardzo solidna (39,1%). Druga opcja  w ataku najlepszej drużyny NBA. Jak na 3 opcję tutaj, to bardzo dobrze.

Boston miał obok Pacers najłatwiejszy kalendarz w lidze, to nie jest najlepsza drużyna w lidze, a Tatum z takimi rywalami robi te swoje 40-kilka %TS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko czytałem, ale ranking ok. Może kilka ocen poszczególnych graczy kontrowersyjnych.

Najbardziej to jednak zdziwiła mnie ocena Bogdanovica jako kiepskiego GTG w PO zespole. Osobiście uważam, że jest overrated, zwłaszcza teraz jak przesadnie pompuje go homer ely, ale jednak sprawdził się w tej roli w Pacers.

Mam nadzieję, że Griffin szybko wskoczy na ten poziom TOP10, bo bycie za Mavs wygląda słabo na przestrzeni całego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Bardzo dobry (w mojej opinii ofk) power ranking, skoro nie zgadzam się może z oceną 2-3 ekip, sztosik.

Nie napiszę,  z zbyt wysoką oceną których ekip się nie zgadzam, bo mnie GM Nuggets posądzi o uprzedzenie :) 

 

zgarnie Jasiu, zgranie trza tu docenić, a chciałem jeszcze Śliwke z Monte zatrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarcusCamby napisał:

 

Najbardziej to jednak zdziwiła mnie ocena Bogdanovica jako kiepskiego GTG w PO zespole. Osobiście uważam, że jest overrated, zwłaszcza teraz jak przesadnie pompuje go homer ely, ale jednak sprawdził się w tej roli w Pacers.

Pamiętaj, że Pacers mieli bilans 25-11 z Oladipo w składzie w ubiegłym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, january napisał:

Bardzo dobry (w mojej opinii ofk) power ranking, skoro nie zgadzam się może z oceną 2-3 ekip, sztosik.

Nie napiszę,  z zbyt wysoką oceną których ekip się nie zgadzam, bo mnie GM Nuggets posądzi o uprzedzenie :) 

 

Czyli nie zgadzasz się z oceną Nuggets i Lakers?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, człowiek...morza napisał:

Widzę szybko zapominamy, że Sota jest źle skonstruowanym teamem.

dodatkowo wypadl winslow na dluzej

Misiu , wez zacznij oglądać Suns trochę , raz ze warto, dwa zrozumiesz jak bardzo ewoluował Booker i fit Lillard-Booker wcale nie wyglada tak fatalnie jak wydawało się jeszcze w sierpniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

 

Może jeszcze wyżej Clippers ? Bo mają wielkiego Gogę 🙂  

 

Goga opuścił połowę spotkań niestety:)

6 minut temu, january napisał:

 

Na wschodzie Hawks to faktyczni słabsi Hawks 14/15 (a nie Hornets jak ktoś to chciał tu sprzedać x) ),

Czyli Derrick White jest prime Kylem Korverem, 34-letni Paul Millsap jest prime Millsapem, a sophomore Wendell Carter jest prime Horfordem?:) Ja widzę to inaczej:)

Teraz, człowiek...morza napisał:

to znaczy?

Ciężko w to uwierzyć, ale Booker zaczął bronić i odpuszczać posiadania w ataku na rzecz innych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty spierdoliles oddanie Bogdana :P

Jak pisałem kilka razy, ja oddania Bookera nie żałuję, bo to zabawa i wolę mieć w teamie graczy, których lubię niż jednego z najbardziej nielubianych przeze mnie gości w lidze. Nikt więcej nie dał, więc żałujcie, że tego Bookera sobie nie ściągneliscie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.