Skocz do zawartości

Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, rw30 napisał:

KAT? Randle? 

to są w miarę mobilni centrzy z pewnymi problemami w dbaniu o interior D a January nie został tu oznaczony przez przypadek ;) , ale nie tych miałem tu na myśli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

No, już lecę zgadywać 😉 Jak chodzi Ci o Dedmona np i Lena to powtórzę to co ostatnio - jeden grał znacznie więcej w słabym defensywnie lineupem z Youngiem i Collinsem, a Dedmona pamiętam jeszcze z dobrych defensyw (choćby Spurs) jak miał wtedy pod kosze świetne statystyki DFG%.

otóż Lena tam nie ma :P 

Dedmon faktycznie się tam znalazł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

No ja Hawks trochę ze względu na Huertera oglądałem i o ile ich ofensywa z możliwością 5out i gravity jakie tworzyli potem już Young i Huerter przy passingu Trae to było bardzo fajne do oglądania, o tyle Trae w  defensywie burzy schematy i zaburza statystyki, że tak to delikatnie ujmę, a John Collins nie był orłem, Prince benzadziejny, a Huerter tylko rookie, więc bardziej potencjał na above av defenensora, ale jak to rookie miewał duże problemy. Więc ilość sytuacji tam pod koszem z 2v1 i łatwyi punktami rywali była dość przerażająca przy Youngu i Collinsie na boisku :) 

ja Dedmona bardzo chwalę za mobilność i możliwość switchy na obwód, ale pod koszem on nie jest takim orłem pod koszem jak go malujesz i dalej nie uwzględniasz, że Len ~57% czasu na boisku spędza z Youngiem a z tych ~76% u Dedmona robisz nie wiadomo co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wiem że to 4 mecze ale jeszcze w życiu nie widziałem zeby ktoś kto kręci tak kozackiego boxa miał tak fatalne plus/minusy nawet na takiej małej próbce :D
 

TlD4Ju.jpg

 

w sumie ci Pels to grubsza zagadka, S5 miała ciągnąć i ławka oddawać a tutaj jest zupełnie odwrotnie

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja go nie posądzam o bycie cancerem bo ogółem u niego przez całą karierę w sumie to szło tak że jak robił słaby box to i miał słabe pluso/minusy, więc tutaj nie było jakiejś dziwnej dysproporcji

 

a to 4 mecze, więc równie dobrze za 3 kolejne może mieć +17.6 zamiast -17.6

po prostu tak wrzuciłem bo jednak nawet na takiej próbce jednej szybkiej serii jeszcze takiego czegoś nie widziałem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków
54 minuty temu, polishllama69 napisał:

małe zestawienie 500 najwięcej grających line-upów dotychczas, dyskutowaliśmy o Bulls i złapało się kilka z nich i można tam dostać niezłego mindfucka przeglądając co tam się dzieje

https://public.tableau.com/profile/wojciech6497#!/vizhome/line-upsnba/Sheet1?publish=yes

Dobra robota, tylko chyba trochę za wcześnie na ocenę lineupów w skali ligi, skoro w kilku ekipach brakuje kontuzjowanych/zawieszonych a w innych trenerzy testują. Myślę w okolicach stycznia dopiero ma to większy sens. Dziś to bardziej pojedyncze fity można rozpatrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dannygd napisał:

Dobra robota, tylko chyba trochę za wcześnie na ocenę lineupów w skali ligi, skoro w kilku ekipach brakuje kontuzjowanych/zawieszonych a w innych trenerzy testują. Myślę w okolicach stycznia dopiero ma to większy sens. Dziś to bardziej pojedyncze fity można rozpatrywać.

zrobiłem to tylko poglądowo, bo tak jak mówisz za dużo zmiennych jeszcze, ale pewne rzeczy się krystalizują, np. kilka zespołów ma mocne S5, ale nie umie mieszać ich z ławką (Bulls, Magic, Suns, lub na odwrót np. Wizz)

ogolnie zjebałemtrochę, bo oś DRTG powinna być obrócona, ale nie chce mi się tego poprawiać już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to dorzuć filter dla minut offPos (albo minut albo obu  - jeśli masz minuty )

i w toolTipie daj +/- na pierwszym miejscu 

5 godzin temu, dannygd napisał:

Dobra robota, tylko chyba trochę za wcześnie na ocenę lineupów w skali ligi, skoro w kilku ekipach brakuje kontuzjowanych/zawieszonych a w innych trenerzy testują. Myślę w okolicach stycznia dopiero ma to większy sens. Dziś to bardziej pojedyncze fity można rozpatrywać.

no,  ogólnie masz rację, tylko że to na dzisiaj o każdej statystyce czy bilansie można powiedzieć : )

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.11.2019 o 15:04, polishllama69 napisał:

małe zestawienie 500 najwięcej grających line-upów dotychczas, dyskutowaliśmy o Bulls i złapało się kilka z nich i można tam dostać niezłego mindfucka przeglądając co tam się dzieje

https://public.tableau.com/profile/wojciech6497#!/vizhome/line-upsnba/Sheet1?publish=yes

Nathan Walker zrobił coś podobnego do Ciebie

https://docs.google.com/spreadsheets/d/15whd1ewEMRcCwSpEmsjJjdS--laPp8fbf7QefmClAFU/edit#gid=1778733499

Najlepsze lineupy to s5 Houston, s5 Jazz( a co niektórzy się martwią) s5 Bucks, piątka Denver z Bartonem , Raptors z Lowrtm i ławka Jazz ta z Davisem i Mitchellem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Nathan Walker zrobił coś podobnego do Ciebie

https://docs.google.com/spreadsheets/d/15whd1ewEMRcCwSpEmsjJjdS--laPp8fbf7QefmClAFU/edit#gid=1778733499

Najlepsze lineupy to s5 Houston, s5 Jazz( a co niektórzy się martwią) s5 Bucks, piątka Denver z Bartonem , Raptors z Lowrtm i ławka Jazz ta z Davisem i Mitchellem

nie długo zrobię znowu i może wkleję zmianę od poprzedniego momentu

pracowałem nad czym innym, ale mi się wyniki psuły to porzuciłem to XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.